Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kanał 13th Street Universal jest gwarantowany we wszystkich wersjach regulaminu CYFRY+, również w tym najnowszym.

Tak więc, powołując się na usunięcie tego właśnie kanału, każdy abonent CYFRY+ może rozwiązać z nią umowę w kwietniu bez żadnych konsekwencji.

Ja również w marcu br. przedłużyłem umowę z CYFRĄ+ na kolejne 18 miesięcy. Dokładnie 1 marca. A 5 kwietnia wysłałem wypowiedzenie umowy z ww. powodu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie o sprawdzeniu aneksu w kontekście rezygnacji z gwarantowanych programów, ale ja tego aneksu nie dostałem na początku marca jak przedłużałem telefonicznie umowę na 12 miesięcy. Nie włożyli mi tego do koperty. Od paru lat byłem w Cyfrze i zawsze ten aneks był wysyłany. Mam tylko takie coś jak zawartość zestawów promocyjnych i tam w wykazie Canal+OptimumHD, na który mam umowę jest 13th Street. Jest to równoznaczne z gwarantowaniem programu przez Cyfrę? Byłem dzisiaj popytać o Cyfrowy Polsat u dystrybutora i przynajmniej dostanę MR+2 dekodery za przejście do nich. Trochę żal piłki w C+, ale prawdę pisząc po 5 latach mam już przesyt meczami. Czas odpocząć od tego, a przede wszystkim nie chcę mieć nic wspólnego z n-ką czy ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to równoznaczne z gwarantowaniem programu przez Cyfrę?

Tak. Artykuł 7 § 1 Regulaminu na podstawie, którego można wypowiedzieć umowę w związku ze zmianami w ofercie programowej, odnosi się właśnie do "poszczególnych Pakietów wymienionych w Cenniku.", a więc do tej listy kanałów na końcu regulaminu, o którą pytasz :)

 

Więc śmiało możesz wypowiedzieć umowę w związku z wycofaniem 13th Street Universal.

 

Z drugiej strony możesz zostać do marca 2014 na tej umowie z C+, bo nc+ wstrzymała przymusową migrację. Tylko nie wiadomo czy nie będą w międzyczasie rzucać kłód pod nogi, które będą miały zachęcać do migracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o tym że Ci oszuści nie chcą przyjmować wypowiedzeń?? Wyslałem wypowiedzenie równy tydzień temu we wtorek listem poleconym priorytetem za potwierdzeniem odbioru i do tej pory zero odzewu!! nawet brak potwierdzenia odbioru! a przeciez z Radomia (gdzie mieszkam) do Wawy nie jest duża odległosc. co robic.?? czekać jeszcze czy probować sie dodzwonic co graniczy z cudem ?:shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie,a czy można wysłać do nich wypowiedzenie z powodu wyłączenia tych kilku kanałów skutkujące z dniem 31 maja? Mimo wszystko chciałbym z nimi potargować się jeszcze w maju,bo jakbym wysłał z końcem kwietnia to niewiele już się zdziała,bo za mało czasu.Widzę,że oferty dla n-kowiczów dają już w porządku,to może i dla cyfrowców się to zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie się da, ale to dość niebezpieczna zabawa. Musiałbyś tak podziałać, żeby pismo wysłać zwykłym poleconym (broń Boże nie priorytetem) jakoś 29 albo 30 kwietnia 2013 (o zachowaniu terminu przez Ciebie świadczyć będzie taka data stempla pocztowego), tak żeby pismo dotarło do Cyfry+ już w maju.

 

Tu masz ten myk z art. 7 § 1:

(...)uprawniają Abonenta do rozwiązania Umowy w drodze pisemnego oświadczenia w terminie 1 miesiąca kalendarzowego od daty wprowadzenia takich zmian/zmiany ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, w którym oświadczenie to dotarło do Operatora CYFRY+

Czyli jeśli zdążysz wysłać w terminie 1 miesiąca od daty wprowadzenia zmian (1.04.2013 były zmiany), a oświadczenie to dotrze do C+ dopiero w maju, to teoretycznie umowa powinna rozwiązać się z końcem maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej mozliwości aby list polecony wysłany po południu 30 kwietnia dotarł na miejsce tego samego dnia, przypuszczam że nawet z Warszawy jest to nierealne, ale cuda się zdarzaja i małe ryzyko jest.

Ja od samego początku wyłacznia kanałow, mam taki plan wysyłki listu poleconego 30 IV wieczorem.

Zadzwonie jeszce w tej sprawie rezygnacji umowy ostaniego dnia do biura obsługi aby ich dopytac lub nawet potargowac sie, a może cos uzyskam konkretnego i wtedy zmigruje do nc+.

Niewyjaśniona jest jeszcze sprawa wyłączenia kanałów od 1 lipca, wtedy wg załozeń nc+ mielismy byc juz wszyscy zmigrowani, a tu takie klocki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przeszukałem trochę forum ale nie mogę znaleźć dokładnej odpowiedzi. Czy jeżeli umowa kończy się za trochę mniej niż miesiąc to mogę wysłać normalne wypowiedzenie wraz z jej końcem? Gdy wysyłam wypowiedzenie to musi ono być w dwóch egzemplarzach? Jeżeli tak to po prostu włożyć dwa i wysłać priorytetem, czy może trzeba zaznaczyć że drugi egzemplarz wraz z potwierdzeniem przyjęcia ma do mnie wrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do kiedy masz konkretnie umowę? Bo jeśli do 30.04.2013 to już za późno na pisanie zwykłego wypowiedzenia - nawet jeśli go wyślesz w tym miesiącu, to i tak będziesz musiał zapłacić za maj, w dodatku po standardowych stawkach, bez promocji.

 

Jeśli chcesz tego uniknąć, musisz wysłać wypowiedzenie w związku z usunięciem kanałów gwarantowanych, co było ostro wałkowane na ostatnich stronach. Wtedy umowa zakończy się z końcem obecnego miesiąca, mimo że przegapiłeś termin na zwykłe wypowiedzenie.

 

Wypowiedzenie wysyłasz w 1 egzemplarzu, koniecznie listem poleconym (nie zaszkodzi za potwierdzeniem odbioru). Nie masz się co martwić ani nie musisz posiadać podpisanej kopii, bo w razie sporu wystarczy pomachać dowodem nadania (warto sprawdzić w trackingu czy doszło)/doręczenia i wtedy na głowie C+ jest zlokalizować co się stało z tą przesyłką i jak została rozpatrzona, bo przecież ją odebrali. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej mozliwości aby list polecony wysłany po południu 30 kwietnia dotarł na miejsce tego samego dnia, przypuszczam że nawet z Warszawy jest to nierealne, ale cuda się zdarzaja i małe ryzyko jest.

Ja od samego początku wyłacznia kanałow, mam taki plan wysyłki listu poleconego 30 IV wieczorem.

Zadzwonie jeszce w tej sprawie rezygnacji umowy ostaniego dnia do biura obsługi aby ich dopytac lub nawet potargowac sie, a może cos uzyskam konkretnego i wtedy zmigruje do nc+.

Niewyjaśniona jest jeszcze sprawa wyłączenia kanałów od 1 lipca, wtedy wg załozeń nc+ mielismy byc juz wszyscy zmigrowani, a tu takie klocki?

 

Zrobie chyba tak jak ty.30 kwietnia po południu wyśle do nich wypowiedzenie ze skutkiem na koniec maja 2013 i będzie miesiąc na negocjacje.Skoro n-kowiczom dają teraz takie dobre oferty migracyjne to pewnie i nam też coś podobnego zaproponują,ale bez wypowiedzenia umowy raczej się nie obejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wypowiedzenie ze względu na 13Stret to liczy się data wysłania? bo jak do nich to wpłynie 29-30 kwietnia to nawet nie będzie czasu na żaden telefon. Chyba że to jest 30 dni od czasu jak do nich wpłynie wtedy już koniec maja?

 

Nie wiem, jak jest obecnie! :idea: Ale, gdy wypowiadałem umowę w 2008 roku, ze skutkiem na 30 czerwca. Dzwonili do mnie jeszcze koło 10 lipca. Mimo, że umowa już nie była przecież aktywna. Mogę dodać, że dopiero wybierałem się zwrócić im kartę (na to jeszcze miałem czas) ale Cyfry już nie oglądałem, bo miałem kupiony Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie odnosnie rozwiazania umowy z powodu wylączenia kanalów,przedluzylem umowe jeszcze z C+ w dniu 18 03. przez party line i czy moge jeszcze wyslac wypowiedzenie umowy od ze wzgledu na wyłączenie kanalow ?

przy podpisaniu umowy i odczytu aneksu do umowy przez konsultanta nie informował mnie ze 3 kanaly znikaja?

jak uważacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...