Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że istnieje możliwość wypowiedzenia dotychczasowych warunków dla umowy zawartej z CYFRĄ+ jakiś rok temu na pakiet START HD z powodu przeniesienia programu TRACE z grupy kanałów gwarantowanych do grupy pozycji udostępnianych promocyjnie. Chodzi mi oczywiście o ewentualny brak akceptacji abonenta dla dokonania tej zmiany przez providera. Jeśli takie wypowiedzenie pójdzie w tym tygodniu to umowa przestanie obowiązywać z końcem bieżącego miesiąca? Dobrze myślę?

 

Oto przedmiotowa część wiadomości otrzymanej w tej sprawie od operatora na adres e-mail:

Ponadto od 1. kwietnia br. kanały religia.tv (dla użytkowników dekoderów HD) oraz Trace będą udostępniane promocyjnie, w związku z czym

nie będą objęte ofertą gwarantowaną Regulaminem Umowy o Abonament.

 

W przypadku nie zaakceptowania zmiany, przysługuje Państwu prawo

do rozwiązania Umowy o Abonament zgodnie z art. 7 §1 Regulaminu Umowy o Abonament, w terminie jednego miesiąca od daty wprowadzenia tej zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gursonek zadzwoń jeszcze raz albo wyślij list i wyjaśnij:

(...)uprawniają Abonenta do rozwiązania Umowy w drodze pisemnego oświadczenia w terminie 1 miesiąca kalendarzowego od daty wprowadzenia takich zmian/zmiany ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, w którym oświadczenie to dotarło do Operatora CYFRY+, o ile takie zmiany/zmiana nie zostały wprowadzone do Regulaminu/Umowy w trybie art. 15 § 8 Regulaminu.

Czyli Twoje oświadczenie musi dojść do nich w terminie 1 miesiąca kalendarzowego od wprowadzenia zmian, tj. od 1.04.2013 do 1.05.2013 r. Skutek takie pismo odnosi na koniec miesiąca kalendarzowego w którym oświadczenie to dotarło do Operatora. Dotarło w kwietniu, a więc skutek jest na koniec kwietnia. Nie daj za wygraną i wszędzie podpieraj się tym artykułem 7.

 

Poza tym robią ludzi w bambuko powołując się na ten marzec, bo nie decyduje data podania komunikatu, a data wprowadzenia zmian czyli 1.04.2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że istnieje możliwość wypowiedzenia dotychczasowych warunków dla umowy zawartej z CYFRĄ+ jakiś rok temu na pakiet START HD z powodu przeniesienia programu TRACE z grupy kanałów gwarantowanych do grupy pozycji udostępnianych promocyjnie. Chodzi mi oczywiście o ewentualny brak akceptacji abonenta dla dokonania tej zmiany przez providera. Jeśli takie wypowiedzenie pójdzie w tym tygodniu to umowa przestanie obowiązywać z końcem bieżącego miesiąca? Dobrze myślę?

 

Oto przedmiotowa część wiadomości otrzymanej w tej sprawie od operatora na adres e-mail:

Ponadto od 1. kwietnia br. kanały religia.tv (dla użytkowników dekoderów HD) oraz Trace będą udostępniane promocyjnie, w związku z czym

nie będą objęte ofertą gwarantowaną Regulaminem Umowy o Abonament.

 

W przypadku nie zaakceptowania zmiany, przysługuje Państwu prawo

do rozwiązania Umowy o Abonament zgodnie z art. 7 §1 Regulaminu Umowy o Abonament, w terminie jednego miesiąca od daty wprowadzenia tej zmiany.

 

Dokładnie tak jest. Ja jestem w takiej samej sytuacji, czyli pakiet Start HD, wysłałem rezygnację 2 kwietnia powołując się na religia.tv i Trace. Dziś po upomnieniu się dostałem maila zwrotnego, że moja rezygnacja została przyjęta. Dzwonili też i konsultant potwierdził, że umowa przestaje obowiązywać 30 kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Ja jestem w takiej samej sytuacji, czyli pakiet Start HD, wysłałem rezygnację 2 kwietnia powołując się na religia.tv i Trace. Dziś po upomnieniu się dostałem maila zwrotnego, że moja rezygnacja została przyjęta. Dzwonili też i konsultant potwierdził, że umowa przestaje obowiązywać 30 kwietnia.

Dzięki za odpowiedź. Czy na zmiany dotyczące programu Religia.tv (dla dekoderów HD) mogę powołać się również nawet w przypadku kiedy do umowy na Start HD brałem samą kartę, a z usługi korzystam na własnym sprzęcie?

 

ps.A możesz podesłać na priva (lub zamieścić na forum) treść Twojego wypowiedzenia, które wysłałeś Cyfrze+ w związku z w/w sprawą? Będę wdzięczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wszystkich o pomoc!!!

 

Dnia 29 marca o godzinie 12:06 otrzymałem wiadomość na email:

 

Drogi Abonencie,

 

z okazji Świąt Wielkiej Nocy udostępniliśmy bezpłatnie na najbliższe

3 miesiące kanał nSport, na którym obejrzysz ćwierćfinały Ligi Mistrzów UEFA oraz start nowego sezonu ENEA Ekstraligi Żużlowej.

 

Jednocześnie informujemy, że od 1. kwietnia br. kanały 13th Street Universal, Zone Romantica, religia.tv (dla użytkowników dekoderów SD), ESPN Classic oraz od 1. lipca br. kanały CNN, Cartoon Network, TCM

nie będą dostępne w ofercie CYFRY+.

Ponadto od 1. kwietnia br. kanały religia.tv (dla użytkowników dekoderów HD) oraz Trace będą udostępniane promocyjnie, w związku z czym

nie będą objęte ofertą gwarantowaną Regulaminem Umowy o Abonament.

 

W przypadku nie zaakceptowania zmiany, przysługuje Państwu prawo

do rozwiązania Umowy o Abonament zgodnie z art. 7 §1 Regulaminu Umowy o Abonament, w terminie jednego miesiąca od daty wprowadzenia tej zmiany.

 

Z poważaniem,

CYFRA+

 

Dnia 3.04. 2013 napisałem wypowiedzenie o następującej treści, a następnie wysłałem poleconym (mam dowód nadania):

 

 

Niniejszym oświadczam, iż w związku z wycofaniem stacji 13th Street Universal z oferty Cyfra+ na której to oglądałem seriale: Prawo i porządek, Dexter, Zaprzysiężonych. Jestem niezadowolony z tego faktu i podjąłem decyzję, iż nie akceptuje tejże zmiany która nastąpiła w dniu 1 kwietnia. Ponadto nie akceptuje zmian polityki Waszej firmy, która moim zdaniem jest nie do przyjęcia (mowa o nowej platformie NC+) nie zamierzam kontynuować umowy o abonament zawartej w dniu 14 marca 2009 roku i wnoszę o jej rozwiązanie w terminie jednego miesiąca od daty wprowadzenia tej zmiany. Proszę o pisemne potwierdzenie rozwiązania umowy.

 

Dziś dzwonie i się pytam czy wypowiedzenie dodarło, okazuje się tak jak najbardziej ,ale umowa zostaje rozwiązana w dniu 31 maja. Pytam się dlaczego? Słyszę odpowiedź "bo wie Pan co? Gdyby Pan wysłał to 25 marca, to by umowa została rozwiązana z początkiem maja" pytam się jak to!? Przecież otrzymałem tą wiadomość 29 marca, skąd miałem wiedzieć o tej zmianie? "liczy się pełny miesiąc czyli pismo dodarło po kwietniu czyli umowa wygasa z końcem maja" Drodzy moi co mam robić? Złożyłem reklamacje dobrze robiłem?

 

Konsultant to idota. płacisz tylko za kwiecień.

Zresztą ja mam maile od przedstawicieli NC+ i wyraźnie napisene będę musiał wnieść opłatę za kwiecień - wypowiedzenie do końca kwietnia. i basta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak odnieśli się do Twoich nowych argumentów?

 

Przecież to co oni mówią to się kupy nie trzyma, bo kanały były dostępne (czytaj: można je było oglądać) aż do 1.04.2013 r., dopiero tego dnia wyłączyli uprawnienia abonentom C+ i od tego dnia zaszła zmiana. 29 marca 2013 roku wszystkie kanały wymienione w komunikacie jeszcze świeciły, więc nie było podstaw do wysłania rezygnacji.

 

Poza tym ten konsultant to jakiś analfabeta jaskiniowiec, bo pismo nie dotarło "po kwietniu" tylko "w kwietniu". Nigdzie również w regulaminie nie ma mowy o "pełnym miesiącu", a jest mowa o "miesiącu kalendarzowym". Jest za to mowa o "w terminie 1 miesiąca kalendarzowego od daty wprowadzenia takich zmian". "W terminie" oznacza ni mniej ni więcej okres czasu od daty wprowadzenia zmian.

 

Najwidoczniej ktoś utożsamia tam "wprowadzenie zmian" z "opublikowaniem komunikatu". Otóż nie. Zmiany zaszły 1.04.2013 roku i jest to termin, który należy "podłożyć" pod formułkę z art. 7 Regulaminu.

 

Jak najbardziej reklamacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak odnieśli się do Twoich nowych argumentów?

 

Najwidoczniej ktoś utożsamia tam "wprowadzenie zmian" z "opublikowaniem komunikatu". Otóż nie. Zmiany zaszły 1.04.2013 roku i jest to termin, który należy "podłożyć" pod formułkę z art. 7 Regulaminu.

 

Jak najbardziej reklamacja.

 

Wiecie co sobie pomyślałem? Może oni po prostu tak się upierają, bo w wypowiedzeniu nie powołałem się na zapisek regulaminowi o którym Ty Drogi Grabarze mówisz fajnie zaje fajnie. Ciągle mówią, bo pismo przyszło po pierwszym kwietnia i umowa rozwiązana z końcem maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest. Ja jestem w takiej samej sytuacji, czyli pakiet Start HD, wysłałem rezygnację 2 kwietnia powołując się na religia.tv i Trace. Dziś po upomnieniu się dostałem maila zwrotnego, że moja rezygnacja została przyjęta. Dzwonili też i konsultant potwierdził, że umowa przestaje obowiązywać 30 kwietnia.

Dzięki za odpowiedź. Czy na zmiany dotyczące programu Religia.tv (dla dekoderów HD) mogę powołać się również nawet w przypadku kiedy do umowy na Start HD brałem samą kartę, a z usługi korzystam na własnym sprzęcie?

 

ps.A możesz podesłać na priva (lub zamieścić na forum) treść Twojego wypowiedzenia, które wysłałeś Cyfrze+ w związku z w/w sprawą? Będę wdzięczny...

 

Tak, zmieniają warunki umowy to masz prawo do wypowiedzenia umowy.

 

Ja napisałem tak:

Wypowiedzenie Umowy o Abonament

W związku ze zmianą Regulaminu Umowy o Abonament w postaci modyfikacji warunków udostępniania kanałów Trace oraz religia.tv z dniem 01-04-2013, to znaczy wycofania ich z oferty gwarantowanej Regulaminem, na podstawie art. 7 § 1 Regulaminu Umowy o Abonament wnoszę o rozwiązanie umowy zawartej w dniu DD-MM-YYYY. Umowa przestanie obowiązywać z końcem kwietnia 2013 r.

Proszę o potwierdzenie o przyjęciu wypowiedzenia drogą mailową na adres wskazany w nagłówku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, a ja po blisko 5-ciu latach z CYFRĄ+, migrowałem z niej do... Cyfrowego Polsatu. :P

I też jest super. 8)

I bdb postanowienie :brawo:

Ja z początkiem maja zrobie tak samo :wink:

 

Podobnie jak kolega z gadżetem TV,powitamy Zygmunta... :lol2::lol2::lol2:

@jacek_m_11 masz wypowiedzenie zarejesrtowane?

 

Nie wiem,na maila nic nie odp.Zresztą mało mnie to interesuje czy je zarejestrowali czy co tam,mam potwierdzenie nadania i lada dzień otrzymam potwierdzenie odbioru (zawsz trwa to ok 5 -7 dni roboczych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na poniższe pytanie?

Jestem abonentem Cyfry+ od maja 2001 r. Obecnie mam pakiet optimum z paczką canal+ (umowa na czas nieokreślony) oraz paczkę HBO w promocji do 30 czerwca (tj. na czas określony). Dziś zadzwoniła do mnie konsultantka z propozycją migracyjną do nc+. Zaoferowała platinum ale łącznie z paczką HBO. Oczywiście stwierdziłem, że HBO mnie nie interesuje na co ona odpowiedziała, że innej oferty na dzień dzisiejszy dla mnie nie ma i nie potrafiła wyjaśnić dlaczego proponują mi tylko taką ofertę migracyjną.

Wobec tego czy jako abonent z umową na czas nieokreślony muszę im wypowiedzieć umowę z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia – czyli płaciłbym im do końca lipca 2013, czy też w związku ze zmianami jakie zaszły od 1 kwietnia mogę powołać się na art. 7 §1 Regulaminu Umowy o Abonament i wypowiedzieć im umowę w terminie jednego miesiąca od wprowadzenia tych zmian. (czy w wariancie drugim mogę powołać się na likwidację kanału 13th Street Universal).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzenie wysłane 2.04 dostarczone 3.04 sprawdzałem na stronie poczty polskiej i żadnej reakcji ze strony cyfry :dammit:.Tydzień minął a nawet potwierdzenia dostarczenia nie dostałem o potwierdzeniu rezygnacji już nie wspomnę.Na e-mail też nikt nie raczył odpisać. :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak odnieśli się do Twoich nowych argumentów?

 

Najwidoczniej ktoś utożsamia tam "wprowadzenie zmian" z "opublikowaniem komunikatu". Otóż nie. Zmiany zaszły 1.04.2013 roku i jest to termin, który należy "podłożyć" pod formułkę z art. 7 Regulaminu.

 

Jak najbardziej reklamacja.

 

Wiecie co sobie pomyślałem? Może oni po prostu tak się upierają, bo w wypowiedzeniu nie powołałem się na zapisek regulaminowi o którym Ty Drogi Grabarze mówisz fajnie zaje fajnie. Ciągle mówią, bo pismo przyszło po pierwszym kwietnia i umowa rozwiązana z końcem maja.

A do kiedy kolego masz w umowie okres minimalny?,

Analizując terść oświadczenia napisałeś że nie zamierzasz kontynuować umowy, a tak sie pisze zgodnie z regulaminem przy wypowiadaniu umowy przed zakonczenim okresu minimalnego i może oni tak to potraktowali?

Innymi słowy napisałes wypowedzenie na podstawie dwóch artykułów regulaminu z Art 6 § 1 i Art. 7 § 1

Napisz e-mailia do c+ nie rozpisuj się, tylko poproś o podanie podstawy prawnej na której oparli się podejmując decyzję że umowa rozwiąże się 31 maja 2013r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Gursonek

Dzięki, więc problem rozwiązany, za bardzo się rozpisałes w oświadzceniu.

Miałes pecha że data okresu minimalnego zbiegła sie w czasie ze zmianami, a C+ tak a nie inaczej zinterpretowała treść.

 

Nie wiem czy jest taka mozliwość, (ale zeby nie przesadzić wczesniej należy się zapytac konsultanta C+) spróbować anulować nowym pismem to niefortunne wypowiedzenie i następnie wysłać rezygnacje za zmiany programowe tak aby doszła najpozniej pod koniec kwietnia?.

 

 

Czy ktoś może mi odpowiedzieć na poniższe pytanie?

Jestem abonentem Cyfry+ od maja 2001 r. Obecnie mam pakiet optimum z paczką canal+ (umowa na czas nieokreślony) oraz paczkę HBO w promocji do 30 czerwca (tj. na czas określony). Dziś zadzwoniła do mnie konsultantka z propozycją migracyjną do nc+. Zaoferowała platinum ale łącznie z paczką HBO. Oczywiście stwierdziłem, że HBO mnie nie interesuje na co ona odpowiedziała, że innej oferty na dzień dzisiejszy dla mnie nie ma i nie potrafiła wyjaśnić dlaczego proponują mi tylko taką ofertę migracyjną.

Wobec tego czy jako abonent z umową na czas nieokreślony muszę im wypowiedzieć umowę z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia – czyli płaciłbym im do końca lipca 2013, czy też w związku ze zmianami jakie zaszły od 1 kwietnia mogę powołać się na art. 7 §1 Regulaminu Umowy o Abonament i wypowiedzieć im umowę w terminie jednego miesiąca od wprowadzenia tych zmian. (czy w wariancie drugim mogę powołać się na likwidację kanału 13th Street Universal).

Jako abonent z umową na czas nieokreslony musisz wypowiedziec umowę 3 m-ce wczesniej, to że HBO masz dodatkow promocyjnie nie powinno wpłynąc na wypowiedzenie ponieważ mieści się w tym przedziale czasowym.

Jezeli natomiast chcesz wczesniej to skorzystaj ze zmian programowych i Zrezygnuj z umowy wysyłając oswiadczenie jeszcze w tym miesiącu tak aby pismo doszło równiez w tym m-cu,wtedy umowa rozwiaze sie 30 kwietnia 2013r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zibi-S

 

Złożyłem reklamacje za namową jednego z konsultantów powiedział mi, że to jest wina Cyfry+, bo zaszła pomyłka. Teraz Ty twierdzisz, że to ja popełniłem błąd to kto ma racje?

 

Edit:

 

W sumie i tak babka na dwoje wróżyła, bo w maju i tak się z nimi żegnam, w sumie mnie nie pali aż tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...