Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy potwierdzacie, że na ICA można zweryfikować wpłynięcie do CYFRY rezygnacji z kontynuowania umowy o abonament? Kilka osób coś o tym wspominało, ale klikam po menu i nic co mogło by to zasugerować nie widzę. Wypowiedzenie wysłałem poleconym tydzień temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie odnośnie rezygnacji z multipakietu ze względu na zmianę regulaminu, pismo otrzymałem ok 7 dni temu, jednak na pismie jest napisane, że zostało utworzone 2 maja, teraz nie wiem czy termin 14 dni liczy się od daty "utworzenia" czy daty dotarcia do mnie? bo przecież to przychodzi jako zwykły list bez potwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka,

jak sądzicie-czy w związku z wycofaniem TVN Warszawa, klienci posiadający umowy z TV będą mogli również bezkarnie wypowiedzieć umowy?

Bo ile razy dzwoniłem do CTA, tyle razy uzyskałem inną odpowiedź;-)

 

Możesz rozwiązać umowę.Jeśli masz kupiony tv to zostaje u ciebie a jeśli masz na wynajem do oddajesz do Cyfry.

 

 

 

Ja właśnie czytam sobie tą umowę sprzedaży telewizora. W artykule 3 tejże umowy jest taki zapis:

 

' W przypadku, gdy w Okresie Minimalnym, na który kupujący zawarł umowę o Abonament w ramach akcji TTV4, 24TV, TVD4 lub Telewizor dla Prestiżu, nastąpi rozwiązanie umowy o abonament - abonent zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz operatora kwoty 800 zł kary umownej "

 

Ja tak samo jak kolega wyżej dzwoniłem i pisałem do cyfry i za każdym razem otrzymałem inna odpowiedz ;-/ Jeśli ktoś wie coś na ten temat niech da znać, może moderator się wypowie? :-)

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kara umowna ???

Ludzie, wywalają jeden program, jest zmiana oferty i tym samym mamy prawo do natychmiastowego zerwania umowy.

Przecież to nie nasze "widzimisię" ,ale błąd Cyfry+, a raczej grupy ITI.

Ja wysyłam na koniec maja tak, żeby 1,2-ego już mieli. Za czerwiec nie płacę (bo wypowiadam umowę z dniem 1 czerwca). :D

A telewizor jest mój, bo zapłaciłem za niego 1 zł. Tyle w temacie.

 

PS jakby się ktoś czepiał , żeby za czerwiec zapłacić - to trzeba się ostro kłócić: od 1 czerwca wywalają 1 program i NIE CHCESZ już korzystać z tej oferty. To tak, jakby zlikwidowali połowę kanałów, a Ty dalej będziesz musiał miesiąc płacić abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kara umowna ???

Ludzie, wywalają jeden program, jest zmiana oferty i tym samym mamy prawo do natychmiastowego zerwania umowy.

Przecież to nie nasze "widzimisię" ,ale błąd Cyfry+, a raczej grupy ITI.

Ja wysyłam na koniec maja tak, żeby 1,2-ego już mieli. Za czerwiec nie płacę (bo wypowiadam umowę z dniem 1 czerwca). :D

A telewizor jest mój, bo zapłaciłem za niego 1 zł. Tyle w temacie.

 

PS jakby się ktoś czepiał , żeby za czerwiec zapłacić - to trzeba się ostro kłócić: od 1 czerwca wywalają 1 program i NIE CHCESZ już korzystać z tej oferty. To tak, jakby zlikwidowali połowę kanałów, a Ty dalej będziesz musiał miesiąc płacić abonament.

 

 

dzisiaj dostałem kolejną odpowiedź :

 

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że po rozwiązaniu Umowy ze względu na wycofanie kanału TVN Warszawa, kara za niewywiązanie się z warunków kontraktu nie jest naliczana.

 

Wyjaśniam również, iż zgodnie z art. 3 Umowy Sprzedaży Telewizora zostanie naliczone odszkodowanie w wysokości 800 zł.

 

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę informacji.

 

Z poważaniem,

 

 

Mi się wydaje że tak piszą aby ludzie się wystraszyli i nie rezygnowali...

 

Z tego wnioskuje że abonentowi przysługuje prawo do rozwiązania umowy z winy operatora bez ponoszenia konsekwencji ale.... przez to że człowiek został naciągnięty na tv za 1 zł który jest własnością abonenta to musi zapłacić 800 zł odszkodowania. Paranoja.

 

 

Ja i tak wyślę wypowiedzenie ale w czerwcu. W dodatku zniknie z oferty orange sport który mam zapewniony w prestiżu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o telewizor (za tzw złotówkę) to już się ktoś wypowiadał na tym forum cytując konkretny zapis z umowy - raz jest wprost napisane że płaci się odszkodowanie w wysokości 800 złotych a w drugim przypadku że nie - trzeba po prosty sprawdzić umowę, regulamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W umowach z TV przez pierwsze kilkanaście dni był zapis, że klient zakupuje telewizor za 1 zł potem zostało to zmienione na inny zapis (był już do końca promocji z TV) który mówił, że klient płaci na 50 gr za wynajem telewizora a po upływie 24 mies kolejne 50 gr i dopiero wtedy staje się właścicieliem telewizora, więc jeśli w ciągu tych 24 mies zerwie umowę to musi oddać wynejęty sprzęt lub może zapłacić jego równowartość 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kara umowna ???

Ludzie, wywalają jeden program, jest zmiana oferty i tym samym mamy prawo do natychmiastowego zerwania umowy.

Przecież to nie nasze "widzimisię" ,ale błąd Cyfry+, a raczej grupy ITI.

Ja wysyłam na koniec maja tak, żeby 1,2-ego już mieli. Za czerwiec nie płacę (bo wypowiadam umowę z dniem 1 czerwca). :D

A telewizor jest mój, bo zapłaciłem za niego 1 zł. Tyle w temacie.

 

PS jakby się ktoś czepiał , żeby za czerwiec zapłacić - to trzeba się ostro kłócić: od 1 czerwca wywalają 1 program i NIE CHCESZ już korzystać z tej oferty. To tak, jakby zlikwidowali połowę kanałów, a Ty dalej będziesz musiał miesiąc płacić abonament.

 

No to się trochę zdziwisz. Płacisz za czerwiec bo obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia. A za TV jeśli zrywasz umowę przed końcem czasu musisz zapłacić odszkodowanie w wysokości 800zł. a Twój P.S. zostawiam bez komentarza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W umowach z TV przez pierwsze kilkanaście dni był zapis, że klient zakupuje telewizor za 1 zł potem zostało to zmienione na inny zapis (był już do końca promocji z TV) który mówił, że klient płaci na 50 gr za wynajem telewizora a po upływie 24 mies kolejne 50 gr i dopiero wtedy staje się właścicieliem telewizora, więc jeśli w ciągu tych 24 mies zerwie umowę to musi oddać wynejęty sprzęt lub może zapłacić jego równowartość 8)

 

 

Moja umowa jest z 12.11.2009r. W umowie zakupu tv mam zapis że za przeniesienie własności tv na mnie mam zapłacić 1 zł. Fatkurę na tv mam z 23.11.2009 także na kwotę 1 zł. tylko w umowie sprzedaży tv mam ten [beep]ny zapis :

' W przypadku, gdy w Okresie Minimalnym, na który kupujący zawarł umowę o Abonament w ramach akcji TTV4, 24TV, TVD4 lub Telewizor dla Prestiżu, nastąpi rozwiązanie umowy o abonament - abonent zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz operatora kwoty 800 zł kary umownej "

 

mam nadzieje że chodzi o to że karę się płaci gdy się zerwie umowę z winy abonenta a w tym przypadku jest przecież inaczej. strasznie to jest pokręcone.

 

wierze że cyfra.tv ma rację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam umowę zawartą ponad półtora roku temu i teraz w związku z odejściem Orange Sport (kanał ubywa, a cena pozostaje niezmienna) chciałbym ją zakończyć to jak ma się to do telewizora? Czy karę umowną za sprzęt płaci się zawsze czy tylko w przypadku mojego zerwania umowy?

 

Jeżeli w dalszym ciągu mam płacić prawie dwie stówy za całość, a do tego odchodzi mi kanał za 10PLN/m-c to jest to istna kpina ze strony Cyfry. Nie zamierzam rezygnować z oferty C+, lecz chciałem na znacznie korzystniejszych warunkach zawrzeć nową na C+ Optimum wraz z HD i Multiroomem, choć to i tak wychodzi ponad 100, doliczając dekoder ponad 110.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc telewizor wiązało się z Cyfrą dwiema osobnymi umowami, podstawowa dotycząca abonamentu i bonusów zezwala na odstąpienie bez konsekwencji, w tej dotyczącej telewizora nie ma rozróżnienia przyczyny (winnego) rozwiązania umowy.

Ta pierwsza ma osobny punkt na temat kary za wcześniejsze zerwanie umowy ze swojej winy, w przypadku pakietu komfortowego jest to 400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...