Skocz do zawartości

Rezygnacje z Cyfry+


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ku przestrodze wypowiedzenie wysłałem faksem i piorytetem, w dniu dzisiejszym napisałem meila czy dotarło wypowiedzenie i tu ciekawostka:

 

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż rezygnacja z kontraktu została zarejestrowana na Pana Umowie natomiast nie spełnia wymogów określonych w Regulaminie.

 

W związku z powyższym, Umowa jest nadal kontynuowana.

 

Wyjaśniam, że rozwiązanie Umowy jest możliwe jedynie na pisemny wniosek Abonenta przesłany listem poleconym pod adres korespondencyjny:

 

CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o.

skr. poczt. 8

02-100 Warszawa

 

W piśmie, proszę zawrzeć dane adresowe, numer Abonenta, informację dotyczącą rozwiązania Umowy oraz odręczny podpis.

 

W przypadku pojawienia się pytań, zapraszam do kontaktu.

 

Łączę wyrazy szacunku,

 

Jutro idzie polecony!

 

 

Więc niedotarł wczoraj piorytet a dziś otrzymałem meila:

Szanowny Panie,

 

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, iż CYFRA+ odnotowała pismo dotyczące rezygnacji z kontraktu, wysłane pocztą.

 

Rozwiązanie Umowy nastąpi w terminie przewidzianym w Regulaminie Umowy o Abonament.

 

W przypadku pojawienia się pytań, proszę o kontakt.

 

Z poważaniem,Czyli listem zwykłym też, można wypowiedzieć kwestia żeby dotarł, ja rano wysłałem tak czy tak poleconym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś szczęście bo jeśli wyślesz wypowiedzenie zwykłym listem to nigdy nie masz gwarancji, że adresat potwierdzi otrzymanie takiej korespondencji. Zależy to od jego dobrej woli i czystego sumienia. Kiedyś z takiego postępowania słynął CYFROWY POLSAT, a wszystkie wypowiedzenia wysyłane do nich zwykłym listem trafiały do kosza. Moim zdaniem nie warto kombinować dla oszczędności rzędu 2.20zł zwłaszcza, że umowę wypowiadasz nie częściej niż raz na kilkanaście miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmują bo tak do końca nie wiedzą czy w kopercie jest wypowiedzenie czy odstąpienie od wypowiedzenia :lol:

Tak, tylko po otwarciu koperty i upewnieniu się, że jest tam wypowiedzenie umowy zawsze mogą się zreflektować i stwierdzić, że nie dotarła do nich żadna korespondencja. A Ty musisz wysłać kolejne wypowiedzenie, tym razem listem poleconym, być może już w następnym miesiącu. Dla nich to są konkretne pieniądze, których nie zarobiliby jeśli wysłałbyś wypowiedzenie w odpowiedni sposób. Zawsze też list może zaginąć na poczcie i co wtedy? W przypadku listu poleconego masz potwierdzenie jego nadania więc możesz reklamować list na poczcie lub wypowiedzenie u operatora, a w przypadku zwykłego listu nie masz zupełnie nic.

 

ps.Sytuacja czysto hipotetyczna, bez sugerowania, że takie są mechanizmy postępowania któregoś z providerów dostępnych na polskim rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście sam wypowiadam w ten sposób - list polecony na właściwy adres, jednak...

 

Gdy ktoś będzie chciał wypowiedzieć za pomocą faksu, to żadne prawo mu tego nie zabroni, mało tego właśnie prawnie jest to też usankcjonowane, że faks jest traktowany, jak każdy inny dokument i żadne regulaminy operatora nic tu nie mogą zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem wypowiedzenie 17 marca, przed chwilą zadzwoniłem do Cyfry+ i... nie mają go jeszcze w systemie :shock: Pani pytała się o adres, na który wysłałem i był on poprawny, wysłałem poleconym, więc może rzeczywiście być aż tak długi termin dostarczenia listu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucas876, Twól list do systemu sam nie wejdzie. Widać, że spore kupki wypowiedzeń mają do wklepania pracownicy C+,: czekaj cierpliwie

@siulu - zamiast czekać przeczytaj regulamin. Tam wyjaśni się wszystko. W zgodzie z zapisami skutek wypowiedzenia- rozwiązanie umowy z dniem 30.04.2011.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewność tylko z regulaminu. Artykuł 7 . Stoi jak wól. MOŻNA.

Stosuje się tu stary regulamin -tam jest 3 m-ce na rezygnację, w nowym skrócono okres do 30 dni. Niewiele to zmienia bo nowy wchodzi w życie 1maja , a wycofanie kanału chyba jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że można. W starym regulaminie kanał ten jest wymieniony, a art.7§1 stanowi:

 

Operator CYFRY+ z ważnych przyczyn prawnych, technicznych, organizacyjnych lub ekonomicznych może wprowadzić zmiany liczby i rodzaju programów wchodzących w skład poszczególnych Pakietów wymienionych w Załącznikach do Umowy. Wyżej wymienione zmiany - wynikające z faktu zaistnienia okoliczności leżących poza kontrolą Operatora CYFRY+ uznawane za siłę wyższą, zastąpienia danego Programu Programem o porównywalnej tematyce, rezygnacji z danego Programu z uwagi na jego niską oglądalność, zaprzestania nadawania Programu z przyczyn obciążających jego nadawcę lub z przyczyn wywołanych decyzją właściwego organu władzy państwowej, orzeczeniem sądu lub innego właściwego organu - uprawniają Abonenta do rozwiązania umowy w terminie 3 miesięcy kalendarzowych od daty wprowadzenia takich zmian/zmiany ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, w którym oświadczenie to dotarło do Operatora CYFRY+, o ile takie zmiany/zmiana nie zostały wprowadzone do Regulaminu/Umowy w trybie art. 15 § 8 Regulaminu

 

A w każdym pakiecie w rubryce wiadomości figuruje "TVN WARSZAWA", więc w czym problem? :smile:

 

Kto nie mógł wypowiedzieć starej umowy z powodu zmiany regulaminu, otrzymał właśnie nową furtkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...