Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, czy Vectra pracując nad nowymi kanałami, które planują dołączyć w październiku - zerknęła chociaż na ofertę cyfrową swojego konkurenta UPC. Czy wogóle badają rynek operatorów kablowych, bo jak obserwuję ich politykę to widać, że "założyli" różowe okulary i mają wszystko w :censored: . Uważają, że jest dobrze - bo mają co chwilę nowych klientów, którzy nie mają wyboru innego operatora tv. Oby te super nowości w poszczególnych pakietach pokryły się z ofertą programową UPC - bo na prawdę można im pozazdrościć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na potrzeby telewizji cyfrowej 8 września na Śląsku zostaną wyłączone 4 kanały analogowe. Mowa tu o RTL, Cartoon Network, AXN i MTV Dance. Powód jakże słuszny, ale szkoda że usuwają z analogu jedne z ciekawszych kanałów. AXN i CN należą przecież do grupy najchętniej oglądanych kanałów tematycznych. Możnaby przecież usunąć niemieckie stacje... :evil:

 

W Legnicy 8 września na szczęście tylko jeden kanał wyłączą - PLANETE, na jego miejsce przesuną polsat sport. Wytłumaczenie oczywiście jak wyżej - na potrzeby tv cyfrowej i nowych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem tu nowy a to mój pierwszy post to na wstępie witam serdecznie wszystkich Forumowiczów :jupi: Zwracam się do Was z problemem,tzn. brak obrazu i fonii podczas podłączenia tunera HD Vectry do telewizora Sony KDL-32W4000 poprzez kabel HDMI Techlink 1.3 Wires. Wspomniany telewizor posiada 3 wejścia HDMI i wypróbowałem każde chociaż zauważyłem, że jeśli np. kabel podłączony jest do HDMI 2 to po przełączeniu telewizora w tryb wyświetlania obrazu przez HDMI 1 lub 3 na wyświetlaczu tunera pojawia się napis HDCP. Sprawdziłem co ów skrót oznacza i okazało się, że jest to zabezpieczenie przed nagrywanie obrazów HD i że aby wszystko było OK to telewizor, tuner i kabel powinny wspierać technologię HDCP i faktycznie tak jest w moim przypadku więc nie wiem w czym tkwi u mnie problem. Bardzo proszę o pomoc zanim udam się do BOK bo powód może być banalnie prosty.

Z góry dziękuję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam upc cyfrowa i niewiem czy az tak mozna zazdroscic ,ja niejestem w pelni zadowolony choc kanalow jest sporo fajnych ale brak jeszcze np.tvp sport ,disney channel,filmboxow,movies 24,scifi channel a pozatym ze wprowadzaniem nowych kanalow upc sie cos ociaga od dluzszego czasu do oferty cyfrowej a na niektore kanaly trzeba bylo bardzo dlugo czekac az wprowadza tak przynajniej bylo w analogu np.na vive polska az 5 lat czekalismy, choc teraz oferta wyglada niezle no ale jak beda tak wprowdzac niektore kanaly jak bylo to w analogu to zostanie upc w tyle ,kanalow przeciesz coraz wiecej roznych powstaje a wiekszosc kanalow fajnych doszlo dopiero do upc wraz ze startem cyfry, toi moze narazie niemusza nic nowego wprowadzac ale jednak mam nadzieje ze jeszcze bardziej uatrakcyjnia oferte niedlugo i moze sie tak stac bo wedlug jeszcze nieoficjalnych info we wrzesniu maja sie pojawic nowe kanaly ito cos z tych co wczesniej wymienilem,no ale to tylko nieoficjane info wiec jeszcze niemozna byc tego pewnym co i kiedy dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mamario - nawet jeśli urządzenia wspierają to bywa różnie, ponieważ powstało kilka wersji HDCP. Zdarza się, że sprzęty "nie dogadują" się. Niestety nie ma na to pewnego lekarstwa. Problem zgłoś do BOK-u, może coś wiedzą na ten temat (może ktoś miał podobny przypadek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tez mam sony 40D3500 i tuner Vectry dziala z tym telewozorem normalnie. Sproboj podlaczyc tuner do telewizora najpierw kablem "euro" i ustaw wyjscie HD na HDMI i rozdzielczosc wyjscia na 1080i. Byc moze teraz masz ustawiona rozdzielczosc ktorej telewizor nie obsluguje po HDMI. Kiedy przelaczysz telewizor na inne wejscia HDMI to normalne ze tuner wyswitla napis HDCP. Ale jesli ten napis gasnie kiedy przelączysz tv na wlasciwe wejscie i pojawia sie wtedy nr kanalu to raczej tv dogaduje sie z tunerem co do HDCP. Ja stawiam na zle dobrana rozdzielczosc wyjscia HDMI w tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec jak wyglada sprawa uzyskania od vectry modulu CI z dodatkowa karta. Mam telewizor z tunerem dvb-c i czasami mam dosc zabawy 2 pilotami. Z góry dziekuje za odpowiedz.

 

Coz dolaczam sie do pytania poprzednika. Tv Sony 40D3500 z cyfrowym tunerem. W kablowce jak na razie nie daja modulow CI zeby wlozyc w tv i do niego karte. Tez mam dosc uzywania 18tu pilotow. Tv odbiera normalnie cala cyfrowa kablowke (epg itd.) nie ma tylko obrazu i dzwieku (no poza radiem RMF) w ktorym dzwiek jest. Wiem ze takie moduly mozna kupic ale tez doczytalem sie ze trzeba tuner (czyli modul pewnie tez) miec sparowany z karta zeby to chcialo dzialac? Jesli by ktos wiedzial cos wiecej na ten temat to prosze o jakies szersze wyjasnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mamario - nawet jeśli urządzenia wspierają to bywa różnie, ponieważ powstało kilka wersji HDCP. Zdarza się, że sprzęty "nie dogadują" się. Niestety nie ma na to pewnego lekarstwa. Problem zgłoś do BOK-u, może coś wiedzą na ten temat (może ktoś miał podobny przypadek).

Mr. Orbita dzięki za info. Dzisiaj udaję się do BOK i napiszę z jakim skutkiem. Pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mamario -

Witam. Tez mam sony 40D3500 i tuner Vectry dziala z tym telewozorem normalnie. Sproboj podlaczyc tuner do telewizora najpierw kablem "euro" i ustaw wyjscie HD na HDMI i rozdzielczosc wyjscia na 1080i. Byc moze teraz masz ustawiona rozdzielczosc ktorej telewizor nie obsluguje po HDMI. Kiedy przelaczysz telewizor na inne wejscia HDMI to normalne ze tuner wyswitla napis HDCP. Ale jesli ten napis gasnie kiedy przelączysz tv na wlasciwe wejscie i pojawia sie wtedy nr kanalu to raczej tv dogaduje sie z tunerem co do HDCP. Ja stawiam na zle dobrana rozdzielczosc wyjscia HDMI w tunerze.

 

Przepraszam ze cytuje sam siebie ale Mamario chyba tego nie czytal. Ja nadal stawiam na to iz masz ustawione w ustawieniach obrazu w tunerze "tryb wyswietlania" jako SDTV RGB. Wtedy raczej nie bedzie sygnalu po HDMI. Przestaw tryb wyswietlania na 1080i (to max mozliwosci tunera) i powinienes miec normalny obraz po HDMI natomiast wylaczy sie sygnal na wyjsciu EURO.

Daj znac czy zadzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście wcześniej, że Vectra na Śląsku zwalnia 4 transpondery na nowe kanały. Zrobil się duży szum gdy usunięli CARTOON NETWORK, AXN, MTV DANCE i RTL. Dzisiaj w Kielcach w analogu zwolniono pozycje K32, K33, K34 i K48. U nas wyrzucono z oferty pakietu złotego CANAL+ , C+ FILM , C+SPORT i TVN STYLE - nawet dobre posunięcie jezeli chodzi o paczkę C+ . Szkoda tylko C+ FILM, który był u nas odkodowany od 22 kwietnia po dzień dzisiejszy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis tj. 8 wrzesnia zauwazylem, ze jest nowe oprogramowanie do tunera HD Vectry. Niestety nie chce sie zaladowac..? Przy zainstalowaniu 75% wyskakuje "Blad systemu bezpieczenstwa" i tuner przerywa aktualizacje i po chwili wlacza sie na poprzednio ogladany kanal. Czy komus moze udalo sie go zaaktualizowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez cały 8 i 9 wrzesień dostępne było nowe oprogramowanie do tunera HD Vectry. Niestety jak pisałem wcześniej tuner nie chciał się zaaktualizować. A wyglądało na to iż próbował zrobić to automatycznie gdyż za każdym razem kiedy go wyłączyłem to po jakimś czasie zamiast zegarka miałem tylko kreseczki. Tak jakby tuner się zrestartował. 10go nie było mnie w domu a niestety nie spisałem numeru oprogramowania jakie było w tunerze i przez to nie wiem czy w końcu się zaaktualizował automatycznie czy może z serwerów Vectry zniknęło to oprogramowanie, może ze względu właśnie na ten (Błąd systemu bezpieczeństwa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem 8go przez cały dzień i 9go do południa ręcznie zaaktualizować tuner HD Vectry. Ciągle wyskakiwał błąd systemu bezpieczeństwa. Więc też specjalnie go wyłączałem żeby tuner zrobił to automatycznie ale kończyło się to też niczym (restartem tunera i brakiem zegarka) a po włączeniu tunera znowu przy ręcznej aktualizacji pokazywał że jest dostępne nowe oprogramowanie. Nawet jeśli się zaaktualizował w końcu automatycznie to ja nie widzę w opcjach żadnej różnicy. Może chociaż stanie się stabilniejszy? Zobaczymy w dłuższym użytkowaniu. Przynajmniej wiem jak wygląda aktualizacja: tuner się wyłącza potem jest czarny ekran z kolorowymi napisami różnych parametrów (napisy trochę jak zrobione na Atari). Potem tuner buforuje oprogramowanie (w tym przypadku buforował do ok 7500 tyle że nie wiem czy chodziło o bity czy o co?) Potem jest instalowanie w procentach no i - jak już wspominałem przy 75% wszystko się zatrzymywało.

To tyle o aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja ten ich szajs HD tuner niedługo oddaje. Jak skończy się mi promocja!!! Większego muła nie widziałem

Cóż. Jest strasznie powolny w porównaniu do staregi Technisata SD. Tyle że nie ma alternatywy jeśli chodzi o kablówkę. Nie wspominając o modułach CI wkładanych do telewizora z cyfrowym wbudowanym tunerem. Liczę tylko że każde nowe oprogramowanie będzie poprawiało jego szybkość działania no i jako iż mam tv z wbudowanym cyfrowym tunerem, to liczę też iż kiedyś się doczekam modułu CI i pozbędę się dodatkowej skrzynki no i co najważniejsze pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zauważył, że jeśli leci program "300% normy" na Jedynce albo Polonii i jeśli przełączy się na tryb "Przegląd" to Technisat się resetuje? Pewnie przez ten znak procentu.

 

A u mnie resetuje się nie tylko podczas emisji „300 procent” ale także wtedy, gdy np. odnajduję ten program na liście planowanych audycji, zaznaczę kursorem i chcę wejść do informacji szczegółowych na jego temat. Niby to nic wielkiego, ale jest to denerwujące :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...