Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Nowa stacja w ofercie Vectry?

Już na początku listopada ma rozpocząć nadawanie kanał Rebel TV, którego uruchomienie zapowiedziała spółka 4fun Media SA. Rebel TV wystartuje mają koncesję od zagranicznego regulatora medialnego. Już teraz nadawca prowadzi rozmowy z operatorami.

Więcej pod tym linkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem to od 16 Września 2009 piłke nożną będzie można oglądać tylko na Polsat Futbol. Piłka nożna znika z Polsatu Sport i Polsatu Sport Extra. Ligę Europejską można oglądać na kanale Polsat Futbol i 4 kanałów dodatkowych w cyfrowym polsacie. Dzisiaj rano ogladałem materiał filmowy na polsat sport extra wypowiedż człowieka z polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, że możliwe. Mi się sam zaktualizował, miałem szczęście że akurat zauważyłem jak to wszystko przebiega ;) Taka aktualizacja trwa do 15 minut max. Jeżeli nie jesteś pewien, czy u Ciebie się zaktualizowało to odpowiedzi na swoje pytanie szukaj w MENU - Konfiguracja - Diagnostyka - Loader

Masz rację.Wszystko się z aktualizowało.Dzięki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wziąć dekoder HD. Doszło ostatnio kilka kanałów HD, wprowadzono nowy soft... Mógłby ktoś się wypowiedzieć jak za jakością HD kanałów z pakietu platynowego? Robi wrażenie? Chodzi mi szczególnie o Discovery D, Fashion HD, bo o nich mało się wypowiadano.

Jak z softem? Szybko kanały się przełączają? Da się tworzyć własną listę kanałów i potem ją dowolnie sortować ? Jak z EPG, napisami DVB (Ale Kino)? Może ktoś jest w posiadaniu jakichś zapków?

Byłym wdzięczny za odpowiedź na niektóre z tych pytań :) Pewnie część była już omawiana wcześniej, ale trudno już coś znaleźć w tym kilkusetstronicowym wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś się wypowiedzieć jak za jakością HD kanałów z pakietu platynowego? Robi wrażenie?

Akurat moim zdaniem, brać HD dla kanałów z Platyny się nie opłaca. Dlaczego? Ano dlatego, że osobiście nie widzę jakiegoś powalającego argumentu dla którego warto dopłacić do HD (mówie cały czas o platynie, premiumy to inna bajka)

 

Chodzi mi szczególnie o Discovery HD

Szału nie ma. Kanał naukowy, dokumentalny - więc content nie zawsze jest w HD. Często jest po prostu mieszanina, np. twarze, wypowiedzi i inne nowe nagrania są w HD, rzeczy nagrane kiedyś w upscalowanym 16/9. Podobnie jest na NGC HD, który jednak wg mnie ma ciekawszą ramówkę niż Discovery HD, chociaż i tak na obu można znaleźć duuużo powtórek.

 

Fashion HD

Na kolana nie powala, ale oczywiście jest lepiej niż SD ;) Nie mogę zbyt dużo powiedzieć na jego temat, nie interesuje mnie moda, więc nie oglądam tego.

 

Jak z softem?

OK, odpowiem - ale zaznaczam, że żadnego porównania nie mam..

 

..

Szybko kanały się przełączają?

Tak, do dwóch sekund max. HD mają prawo minimalnie dłużej, ale i tak nie przekracza to 3 sekund.

 

Da się tworzyć własną listę kanałów i potem ją dowolnie sortować ?

Oczywiście. Da się tworzyć swoje listy, sortować wg upodobań, nawet można omijać niektóre numerki :> Ale na to trzeba "trick", zainteresowani niech piszą na PW ;)

 

Jak z EPG

EPG się włącza szybciej, w ogóle działa szybciej niż na poprzednim sofcie. I ma nowy, fajny ficzer szukania pozycji programowych wg kategorii i daty. Czas włączenia EPG to ok. 2,5 sek. Nie wiem jak to jest w dekoderze SD, ale zapewne szybciej. Ogólnie teraz EPG jest całkiem ok, a jego użytkowanie sprawia przyjemność - a nie katorgę.

 

napisami DVB (Ale Kino)?

Rzadko korzystam z opcji napisów, wiem że w poprzednim sofcie było z nimi różnie - czasem się wyświetliły, czasem nie. Teraz testowo próbowałem włączyć napisy na Ale Kino - bez skutku, ale może po prostu pozycja programowa taka była..

 

Może ktoś jest w posiadaniu jakichś zapków?

Niestety, tego nie mam ;) Najlepiej przejść się do BOK'u i poprosić o pilot.

 

Podsumowując - myśle, że HD - tak, ale jeśli chodzi o same kanały HD z platyny.. to chyba nie warto.

TVN HD - ciężko trafić na coś w HD ;) Raczej upscale i tylko swoje produkcje czasem w HD.

TVS HD - jak się trafi na coś w HD, to obraz jest bardzo dobry. Tylko, że często występują jakieś problemy z dźwiękiem czy to obrazem..

Luxe TV HD - jakośc super, ale kogo interesują brylanty na półkach? :)

Reszte kanałów HD opisałem wyżej. Przy opcjach premium już myśle, że warto się zastanowić nad HD. Jak coś poleci w C+ Sport przykładowo, szczena może (ale nie musi ;)) opaść. Eurosport HD też nieźle wypada. PS HD kiedyś był dobry - teraz kicha, same upscale. Ogólnie mało takich wartych uwagi kanałów HD w Vectrze. Ale wiadomo, technologia - mimo, że w Polsce już całkiem popularna, to wciąż raczkuje.

Decyzje zostawiam Tobie i życzę, żebyś podjął dobrą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powszechnie wiadomo, gdzie dwóch Polaków, tam trzy opinie... poniżej moja:

 

Chodzi mi szczególnie o Discovery HD

Szału nie ma. Kanał naukowy, dokumentalny - więc content nie zawsze jest w HD. Często jest po prostu mieszanina, np. twarze, wypowiedzi i inne nowe nagrania są w HD, rzeczy nagrane kiedyś w upscalowanym 16/9. Podobnie jest na NGC HD, który jednak wg mnie ma ciekawszą ramówkę niż Discovery HD, chociaż i tak na obu można znaleźć duuużo powtórek.

Wydaje mi się, że na NGC HD ciężko znaleźć upscalowane programy - obydwa kanały (Discovery HD i NGC HD) oceniam bardzo dobrze zarówno pod względem zawartości HD w HD, jak i jakości tego HD. Wszyscy piszą, że najładniej wygląda LuxeTV HD - i to jest prawda. Ale, zobaczcie co pokazuje LuxeTV HD - bardzo dużo statycznych obrazów, a z samej definicji te obrazy są kolorowe, błyszczące, luksusowe. Inni nadawcy HD nie mają tak łatwo - co innego błyszczące, czerwone Ferrrari w salonie, a co innego sawanna z biegnącymi zwierzętami. Do tego dochodzi jeszcze pewnie dośc niski (jak na HD) bitrate, artefakty kompresji widać całkeim dobrze przy dynamicznych scenach.
Fashion HD

Na kolana nie powala, ale oczywiście jest lepiej niż SD ;)

Zgadzam się.
Jak z softem?
Jedna rzecz mnie denerwuje, podczas przełączania się guzikiem "back" między kanałami, dekoder potrafi się przełączyć między moją listą kanałów a listą główną.

Dodatkowo, czy tylko mi się wydaje, czy używając tej nowej opcji wyszukiwania po datach/kategoriach, nie można się po prostu przełączyć na daną pozycję/kanał? Guzik OK mi nie działa.

napisami DVB (Ale Kino)?
Wydaje mi się, że w większości filmów są - jak nie DVB to TXT. A to nie jest tak, że napisy są całkowicie zależne od nadawcy programu?
TVS HD - jak się trafi na coś w HD, to obraz jest bardzo dobry.
Ilekroć nie przełączę - zawsze materiał jest w HD. Jakość moim zdaniem bardzo przyzwoita.
Eurosport HD też nieźle wypada.
Nie zgodzę się z tym "nieźle". Moim zdaniem wszystkie programy z logo "Native HD" w prawym dolnym rogu wyglądają rewelacyjnie. Igrzyska, tenisowe turnieje wielkoszlemowe, wyścigi kolarskie, lekka atletyka - bardzo przyjemnie się to ogląda.
PS HD kiedyś był dobry - teraz kicha' date=' same upscale. [/quote']ME w piłce nożnej w tamtym roku wyglądały rewelacyjnie. Siatkówka wygląda OK, teraz chyba będą puszczać Ligę Mistrzów w HD.

 

A tak z innej beczki - od jakiegoś czasu próbuję się dogrzebać do informacji, jakie stacje HD nadają w jakim trybie (720p, 1080i). Z tego co udało mi się znaleźć i moje obserwacje to potwierdzają - to TVN HD - 720p, NGC HD - 1080i. A inne? Wiecie może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.

Domyślam się, że zawartość oferowanych nam kanałów HD nie jest zachwycająca, ale wydaje mi się że mając już pakiet Platynowy tak czy siak, warto dopłacić to 5,90 i mieć dekoder HD i przy okazji za dodatkowe 5,90 zostawić u siebie stary dobry STB SD :)

 

 

Fakt, że w TVN HD programów w prawdziwym HD jest niewiele, ale myślę, że będzie ich z czasem przybywać. A dodatkowo przynajmniej jest pełny 16:9, nawet podczas Faktów. Zdaje sobie też sprawę, że Fashion HD i Luxe TV HD to mogą tylko zainteresować na pierwsze godziny korzystania ze sprzętu do HD, potem się znudzą pewnie i tak :D

Zdaje się jednak, że niedługo ma zostać dołączony kolejny kanał (ponoć Animal Planet HD), co da łącznie 7 kanałów w pakiecie platynowym i nie jest to moim zdaniem najgorsza oferta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o napisy w tunerze HD to jest z nimi problem dzwoniłem dzisiaj do VECTRY kazali mi najpierw zresetować tuner tak zrobiłem i nic a potem kazali wymienić tuner też tak zrobiłem i dalej nic. Jeszcze raz zadzwoniłem zgłoszenie przyjeli przekazali administratorom, powiedzieli że odzwonią do mnie jak coś będą wiedzieć. A tak w ogólne to tunerze SD wszystko gra. Nawet brak jest napisów TXT na TVP1 TVP2 w tunerze HD. A tak jeszcze wczoraj też poruszałem ten temat w VECTRZE to bardzo pan był zdziwiony że jest nowy soft i o niczym takim nie słyszał żeby coś było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie denerwuje, podczas przełączania się guzikiem "back" między kanałami, dekoder potrafi się przełączyć między moją listą kanałów a listą główną.

Też tak mam, trzeba chyba zgłosić do Vectry.

 

Dodatkowo, czy tylko mi się wydaje, czy używając tej nowej opcji wyszukiwania po datach/kategoriach, nie można się po prostu przełączyć na daną pozycję/kanał? Guzik OK mi nie działa.

Bo ten guzik w tym przypadku służy chyba za ustawianie przypomnień.

 

Nie zgodzę się z tym "nieźle". Moim zdaniem wszystkie programy z logo "Native HD" w prawym dolnym rogu wyglądają rewelacyjnie. Igrzyska, tenisowe turnieje wielkoszlemowe, wyścigi kolarskie, lekka atletyka - bardzo przyjemnie się to ogląda.

 

No tak, pisząc nieźle miałem na myśli wspaniale ;) Zgadzam się oczywiście.

 

ME w piłce nożnej w tamtym roku wyglądały rewelacyjnie. Siatkówka wygląda OK, teraz chyba będą puszczać Ligę Mistrzów w HD.

 

Kiedyś może i tak. Teraz, same upscale. Kiedy nie przełącze, ramówkę wypełniają upscalami, swoją drogą w słabej jakości.

 

A dodatkowo przynajmniej jest pełny 16:9, nawet podczas Faktów

No pełnego to nie ma, niestety tylko safe-mode ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie na nowym oprogramowaniu dekodera HD - szybkie przełączanie kanałów jest wolniejsze niż poprzednio , jest mulenie. Czy kiedyś będzie z tym normalnie ? Porównując z dekoderem SD to przepaść !

EPG działa tylko trochę szybciej , a co do napisów to działają poprawnie np. na Canalach +, HBO, Ale Kino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko w sprawie neta - ładnie to wszystko wygląda ale w ilu miastach będą takie prędkości? w takich "wioskach" jak mój Jawor napewno jeszcze długo nie :( czy ktoś mógłby napisać czy dalej jest ta taryfa nocna? posiadając łącze 8Mb w nocy będzie 32? za 70 zł miesięcznie przy umowie na czas nieokreślony, no nie wierze :) jak tak to biore od nich full pakiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, czy tylko mi się wydaje, czy używając tej nowej opcji wyszukiwania po datach/kategoriach, nie można się po prostu przełączyć na daną pozycję/kanał? Guzik OK mi nie działa.

Bo ten guzik w tym przypadku służy chyba za ustawianie przypomnień.

Tak, w przypadku programów, które się jeszcze nie zaczęły. A na programach już trwających nie robi nic. Bez sensu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko w sprawie neta - ładnie to wszystko wygląda ale w ilu miastach będą takie prędkości? w takich "wioskach" jak mój Jawor napewno jeszcze długo nie :( czy ktoś mógłby napisać czy dalej jest ta taryfa nocna? posiadając łącze 8Mb w nocy będzie 32? za 70 zł miesięcznie przy umowie na czas nieokreślony, no nie wierze :) jak tak to biore od nich full pakiet

 

Tak jest 30 mega w nocy, a na dowód:

schowek02p.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedź i screena, widze że jesteś z Legnicy, ja mieszkam tylko 18 km od Ciebie ale wątpie że mają u mnie w Jaworze takiego neta, mimo wszystko zadzwonie i się dowiem jak to wygląda w takim małym miasteczku :)

 

ksx skąd info że nie będzie więcej niż 30 w nocy ( pytam z ciekawości bo te 30Mb to jest dla mnie kosmos :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A dodatkowo przynajmniej jest pełny 16:9, nawet podczas Faktów

No pełnego to nie ma, niestety tylko safe-mode ;)

 

Najważniejsze że mogę oglądać program bez obcinania głowy prezentera, czarnych pasów po bokach bądź rozciągnięcia. A to, że logo tvn i belki z podpisami są wyśrodkowane generalnie mi nie przeszkadza :)

A propo tych niedociągnięć w tym nowym sofcie. Piszcie o nich na starym forum ŚTK lub na facebooku. PiotrG odpowiedzialny za sprawy techniczne z forum ŚTK wprawdzie już się nie udziela, ale nadal wchodzi na forum, więc może jakoś te uwagi do niego docierają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie do osób, które już korzystają z multiroomu. Jak wygląda "odejście" kabla do drugiego dekodera? Czy stosowane są jakieś specjalne rozgałęźniki. W tej chwili mam jedno gniazdo przelotowe(tu dekoder) i drugie końcowe(teraz analog), jestem ciekawy czy w takiej konfiguracji zadziała drugi dekoder.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem uściślić jaką ofertę analogową będę miał zamawiając cyfrowy pakiet platynowy i okazało się, że analog będę miał nadal taki sam jak w Sprayu, a myślałem że dostanę złoty pakiet Vectry. Nawet z tego się ucieszyłem ponieważ w analogowej ofercie Vectry nie ma CN, podstawowy kanał mojego syna (ogląda na drugim telewizorze), natomiast w Sprayu jest. Okazuje się, że abonenci Spraya dostają w ofercie nowy pakiet cyfrowy Vectry natomiast oferta analogowa pozostaje taka sama, tego zmieniać już nie będą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...