Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie całkowicie brak Disney Channel i Disney XD, czarna dziura. Ostatnio coraz więcej takich kłopotów z zanikaniem kanałów, już nie będę wspominał o braku EPG od kilku tygodni na paru programach. Każdy telefon jaki wykonuje do BOK kończy się na tym, że szukają winy po mojej stronie a nie u siebie, już nie będę mówił o braku kompetencji ze strony konsultantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście FOX LIFE HD też zaczyna śmierdzieć co do HD. Zaczynam odczuwac wrażenie, ze ten kanał to kolejny pseudo rynkowy paszkwil.

I jeszcze ten żałosny napis "native hd". !

Na szczeście momentami widac zdeczka lekką różnicę w obrazie, ale to tylko podkreślam momentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Fox Life SD nadawany był w formacie 16:9 z maksymalną rozdzielczością i dobrym bitratem to niepotrzebna byłaby wersja w pseudo HD. Nie zaprzeczę, że jest to wysoka rozdzielczość, bo na statycznych obrazach widać ładnie szczegóły. Dobre wrażenie wizualne zrobił na mnie serial "Rita daje czadu". Kanał ma chyba jednak za niski bitrate - widać to podczas zajawek promocyjnych, podczas których napisy jakby trochę "szarpały" :)

Coraz więcej mamy kanałów w HD, ale co z tego skoro czasem jest to HaDe tylko z nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mam wogole pytanie z innej beczki-Od dluzszego czasu czytam same negatywne wypowiedzi co do jakosci programow HD w Vectrze.Z wiekszoscia niestety musze sie zgodzic.Mam wobec tego takie pytanko-wiekszosc z Was miala pewnie juz kontakt z platformami cyfrowymi.Ja mialem Cyfre kiedys jeszcze jak byla Wizja wiec teraz nie za bardzo mam obycie ale prosilbym o wypowiedzi wasze dotyczace jakosci programow nie tylko HD na platformach .Czy rzeczywiscie jakosciowo jest tak duza roznica na korzysc platform ?? A same kanaly HD lepsze w Cyfrze czy N niz u nas ?? Dzieki za odpowiedzi

 

W lutym konczy mi sie umowa i mysle nad przejsciem do Cyfry wiec poniekad moje zapytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ci tvp1,za wczorajszy dzień.Wczoraj zapragnąłem sobie obejrzeć film-Gwiezdne Wojny.No więc zasiadam-wiadomo czipsy paluszki i takie tam,włączam iiii i na moim 46 calaku ukazuje mi się obraz żywcem wyjęty z lat 80.Obraz 4/3 jakość gorzej niż vhs.Dziękuję ci jedynko za te wspaniałe chwile.Miło było znów poczuć się jak 25 lat temu. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nowego, to już któraś emisja tej serii na antenie TVP i za każdym razem w 4:3.

Ostatnio kombinuje przy ustawieniach dekodera HD Vectry i zauważyłem lepszą jakość kanałów SD przy formacie 576p niż przy 720p. Jak to możliwe, że wszędzie podają 720p za lepszy format a w rzeczywistości jest inaczej ? Dodam, że posiadam telewizor lcd Pasasonic, więc chyba na marke sprzętu nie można narzekać.

Coś mi się wydaje, że 720p dotyczy kanałów HD a 576p SD, tylko czy przy ustawieniu dekodera Vectry na 576p dużo tracę na jakości kanałów HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma do tego przekątna ekranu ?

Rozdzielczość taka sama. To tylko zależy w jakiej odległości siedzi się od telewizora, dla twoich 46 cali optymalna to od 3,5 do 5,8 metra.

 

Przekątna ma to do tego, że rozmiar pojedynczego piksela przy ekranie 46 cali jest większy niż przy ekranie np. 32. Łatwiej więc zauważyć stratę jakości.

 

...Jeśli chodzi o promocje na canal+, to chyba tylko paczki reszta wychodzi dość drogo.

 

Masz rację. Pół roku 19,90zł, później pół roku 24,90zł, a kolejny rok 39,90!!! W tej cenie można mieć paczkę kilku premium. No chyba, że dla kogoś inne premium nie są interesujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...