Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie TVP Sport nadaje chyba w 4:3

Nie ma co narzekać na brak piłki nożnej ... W TVP Sport przedstawia się to tak :

Ekstraklasa (tylko skróty), I liga polska, Puchar Polski,Mistrzostwa Świata kobiet do lat 17 2010,Mistrzostwa Świata w piłce plażowej 2010,Mistrzostwa Świata kobiet do lat 20 2010,Mistrzostwa Świata 2010,Mistrzostwa Świata 2014,Mecze Reprezentacji Polski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w trzech kwestiach:

 

1. Nie wiecie, czy Vectra ma dostępny zamiast tunera, moduł CI montowany w telewizorze? Mam nowy TV LCD SONY 46Z5500 z wbudowanym tunerem DVB-T/C MPEG4 i TV znajduje mi wszystkie kanały cyfrowe VECTRY ale działają tylko te nie zakodowane. W moim mieście ww. moduły na razie nie są dostępne ale czy w całej Polsce tak jest? Wolałbym uniknąć kolejnego pudła i kolejnego pilota.

 

2. Chciałem przejść z pakietu analogowego na cyfrowy złoty. W ofercie będę miał tylko jeden kanał HD (TVN HD) i nie wiem czy brać tuner HD. Mniejsza o te 9 zł. które będę musiał płacić co miesiąc ale powiedzcie mi, jakie tunery HD oferuje Vectra, czy jest jakiś w ogóle wybór? Zależy ma na dobrym obrazie SD bo 99% takich będę przecież miał. Ostatnio czytałem, że n-Ka oferuje kiepskiej jakości obraz SD przez HDMI w swoich nboxach, że podobno nawet zwykły stary tuner PIONEER 1430 z Cyfry+ oferuje dużo lepszą jakość obrazu przez zwykłe EURO-złącze (SCART). Mówa oczywiście o sygnale SD bo HD to z założenia powinien być lepszy od SD.

 

3. Obecnie mam pakiet analogowy ale z cyfrowych mam chwilowo odkodowany kanał "kuchnia" i "Eurosport HD w SD". O ile "kuchnia" ma przyzwoity obraz tak "Eurosport HD w SD" miał obraz fatalny - widać wyraźnie bardzo głęboką kompresję, latające piksele w kolo postaci (jak w kiepskim divx'sie). Nie chciał bym, żeby się okazało, że kanały cyfrowe będą gorszej jakości (dodatkowa kompresja) od analogowych. Kanały w analogu mam bez żadnych zakłóceń i dość ładnie wyglądają na TV. Nie są przecież dodatkowo kompresowane jak to mam miejsce przy cyfrowych. Jak jest z pozostałymi cyfrowymi kanałami bo jeśli mają wyglądać jak ww. Eurosport to zdecydowanie wolę zostać z analogowymi, które są "żyleta". Czy po podłączeniu tunera cyfrowego RZECZYWIŚCIE uzyskam lepszy obraz?

 

Proszę o rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja drugiego dekodera SD kosztuje 99,90 zł, a HD 149,90 zł

· Abonament na drugi dekoder za pakiet Platynowy wynosi 5,90, a za pakiet Złoty 9,90 zł

· Za drugi dekoder HD abonent płaci miesięczną dzierżawę – 5,90 zł, gdy ma pakiet Platynowy, 9,90 zł gdy ma pakiet Złoty

· Na drugim dekoderze abonent nie może mieć pakietu większego niż na pierwszym

· Na drugim dekoderze nie można mieć pakietu VIP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kola01, niestety nie można mieć własnego modułu dostępowego, Vectra tłumaczy to parowaniem kart z dekoderami (ale co za problem sparować karte z modułem) i "jakością usług"

Dekoder HD to ADB (http://www.adbglobal.com/) taki jak ma N'ka tylko dla kablówki (wygląd praktycznie ten sam).

Jakość kanałów sd jest różna, wszystko zależy od aktualnie oglądanego programu, ale po przesiadce z porządnego 28' crt na 46' lcd niestety da sie zauważyć niedoskonałości obrazu.

Porównanie analog - cyfra wypada zdecdowanie na korzyść cyfry.

Eurosport HD w SD to jakaś porażka ogólna bo nie dość że to wcale nie hd w jakości sd (brak znaczka eurosportHD i 4:3 zamiast 16:9) to ma mniejszy bitrate niż normalny eurosport i dlatego gorsza jakość.

W analogu coraz więcej kanałów jest wyłączana więc prędzej czy później cyfra będzie jedynym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem po wymianie dekodera PVR HD - obecnie jest to już 4 PVR HD. Widzę że zmieniła się wersja softu z 3 na 7 (aż taki duży skok w numeracji?)

Jeszcze nie mam przesłanych uprawnień na nowy PVR, więc nie mogę potwierdzić zmian jakie weszły przy okazji wydania nowego softu (mam nadzieję że uporali się z błędami w poprzedniej wersji softu), Na pierwszy rzut okiem, wizualnie jest to samo (ale nie chodzi tu o wizualność, a o funkcjonalność i poprawę błędów). Pożyjemy zobaczymy. Na razie czekam na przesłanie uprawnień i wówczas przetestuje nowy soft, jak się będzie sprawował w pracy PVR HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie na każdym forum, ale wydaje mi się że wiadomość o nowym sofcie do PVR'a jest ważna i warto o jej pojawieniu coś napisać na forach o Vectrze (tym bardziej, że na tym forum nikt wcześniej nie zamieścił informacji o nowym sofcie) - a to że zrobiłem "kopiuj i wklej" to trochę z lenistwa :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kola01, niestety nie można mieć własnego modułu dostępowego, Vectra tłumaczy to parowaniem kart z dekoderami (ale co za problem sparować karte z modułem)....

 

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Mam natomiast pytanie do powyższego cytatu: da się sparować kartę z modułem? Byłem przekonany, że nie. Jeśli natomiast jestem w błędzie to jaki moduł powinienem kupić i jak sparować kartę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat Cyfrowy tak robi ale ze swoimi modułami. A nawet jeśli nie tylko ze swoimi to i tak robi to tylko polsat cyfrowy, który leci na systemie nagravision 3 a więc ma się to nijak do VECTRY. Nie znalazłem natomiast nic o parowaniu karty z modułem w Vectrze. Z technicznie na pewno jest to możliwe. Trzeba jakoś zczytać numer karty, wsadzić moduł do np. laptopa i w odpowiednim miejscy wpisać nr z karty. Niby proste ale z karty się nie da tak po prostu numeru odczytać, na pewno jest on zakodowany i zmielony z ciągiem innych kodów. Moduł musi mieć też oprogramowanie akceptowane przez kartę Vectry..... Reasumując z tego co mi wiadmo to nic z tego. Mam tylko nadzieję, że Vectra pójdzie po rozum do głowy i zacznie dawać moduły zamiast tunerów. Przecież to byłoby z korzyścią dla obu stron. Moduły są małe więc łatwiej je magazynować i przesyłać, mają mniej elektroniki więc rzadziej się psują, są tańsze w hurtowej produkcji, nie trzeba ich odnawiać (wymieniać obudowy, pilota, instrukcji itp) gdy klient zda sprzęt po jakimś czasie. A użytkownik takiego modułu też ma dużą wygodę. Wkłada do swojego telewizora unikając dodatkowego pudła pobierającego prąd (tuner) i zajmującego miejsce, unika kolejnego pilota, kabli ale co najważniejsze: ma możliwie najlepszą jakość obrazu!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...