Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Czytałeś Regulamin? :read: :>

 

7. Odpowiadając w temacie nie cytujemy całości treści poprzedniej wypowiedzi. Z cytatu korzystamy jedynie, gdy chcemy się odnieść do konkretnego fragmentu, lub jednej z poprzednich wypowiedzi, przed ostatnią, a także, gdy wklejamy tekst z innego źródła (inny temat, inna strona), w tym wypadku należy podać odnośnik do tekstu cytowanego (o ile nie stanowi reklamy).

 

Od pilnowania porządku są moderatorzy. Istnieje też zapis regulaminowy o zabawach w moderatora - czytałeś? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś z Was ma problemy z "wirtualnym naciskaniem" klawiszy na pilocie to mam info. Otóż w sobotę i wczoraj mój dekoder hd sam zmieniał kanały (i to za każdym razem na Canal+ Sport hd, gdzie skisła z ległą grała (nie wiem, może tak chcieli oglądalność zwiększyć :lol: )

Dziś z kolei zmieniał mi się samoczynnie format obrazu SD (z powiększony na rozciągnięty).

Początkowo myślałem, że może ktoś ma dekoder piętro wyżej lub niżej i mój "łapie" jego pilota, ale stwierdziłem, że to niemożliwe i zadzwoniłem na naszą ukochaną infolinię z zapytaniem, czy mają problemy, czy tylko moja skrzynka świruje. Dzwoniłem z komórki, więc nie przekierowało mnie do biura regionalnego, tylko do centrali.

Wybrałem opcję "pomoc techniczna", posłuchałem melodyjki i zgłosiła mi się miła pani. Opisałem problem, a ona, że przełącza mnie do pomocy technicznej (?). Po kolejnych kilku minutach zgłosił się miły Pan, wysłuchał mnie i zapytał, czy jestem z Wrocławia. Ja na to, że ze Świętochłowic. A on do mnie, że przełącza mnie do odpowiedniego działu. Nie wytrzymałem i zapytałem: "a we Wrocławiu są inne dekodery?" i dopiero wtedy zstąpiła na mnie wiedza tajemna: otóż mają zgłoszenia o samoistnym wybieraniu funkcji przez dekodery HD i problem ten powinien ustąpić do jutra do południa.

 

Jeśli więc komuś się przełącza, to oszczędzę mu profesjonalnych rozmów z infolinią - jutro powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cóż u mnie dziś to samo. Przełącza się co prawda na inne kanały np Discovery. Nawet wyłączyłem go z prądu na chwilę żeby się zresetował. Coś kombinują na serwerach. I tak jest już postęp że EPG nie "umiera" pięć razy dziennie i działa w miarę szybko.

A może coś kombinują z usługą VOD??? W końcu na pilocie przyciski do tego są. Może coś zaczynają eksperymentować i dla tego tuner głupieje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał możliwość porównania jakości kanałów HD odbieranych w Vectrze do tych odbieranych za pomocą Cyfry+ ?

Przeprowadzam sie i czeka mnie zmiana z Cyfry+ na Vectrę - zastanawiam się czy będzie pozytywna czy negatywna ?

Najbardziej się wymiany dekodera - do tej pory korzystałem z Humaxa, a teraz będę się musiał przerzucić na to ich ustrojstwo. To pewnie będzie zmiana na "minus"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał możliwość porównania jakości kanałów HD odbieranych w Vectrze do tych odbieranych za pomocą Cyfry+ ?

 

Myślę, że zmiany jakości specjalnie nie zauważysz. Do tego odpadają problemy np z czyszczeniem anteny z mokrego śniegu (pamiętam takie numery kiedy padał mokry śnieg). Natomiast co do samego tunera to nie znam Humaxa więc trudno coś powiedzieć. Poza tym zależy do czego się człowiek przyzwyczai.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Humaxie jest bardzo fajnie rozwiązane EPG i tego mi może brakować. Poza tym korzystam z pilota uniwersalnego LOGITECH i nie wiem czy będzie obsługiwał tuner Vectry.

Mam jeszcze kilka pytań :

Czy przy pomocy tego tunera można utworzyć kilka list "ulubionych" ?

Cza Vectra montuje jedno wspólne gniazdko dla TV i internetu ?

Czy w takich kanałach jak Travel czy BBC jest możliwość wybrania wersji językowej (tak jak na platformie Polsat) ?

Czy istnieje jakiś limit pobierania danych przez internet ?

Czy jest możliwość podpięcia 2 komputerów do internetu ?

Czy do odbioru internetu jest wykorzystywany modem zewnętrzny ? Jeśli tak - czy taki modem jest duży rozmiarowo ?

Czy można skądś pobrać instrukcję obsługi dekodera HD (szukałem, ale nie znalazłem) ?

Czy na programie Luxe HD są tylko reklamówki (tak słyszałem) czy także normalne programy ? Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł napisać co na tym kanale można zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że na kilka pytań padła już odpowiedź więc nie będę ich powtarzał:

Cza Vectra montuje jedno wspólne gniazdko dla TV i internetu ?

-- tak jest to jedno gniazdko z trzema wyjściami (tv, radio, dane)

Czy w takich kanałach jak Travel czy BBC jest możliwość wybrania wersji językowej (tak jak na platformie Polsat) ?

-- tak można zmieniać języki

Czy do odbioru internetu jest wykorzystywany modem zewnętrzny ? Jeśli tak - czy taki modem jest duży rozmiarowo ?

-- mój modem jest dość spory (Motorola) ale to modem również dla telefonu stacjonarnego do tego może stać tylko pionowo. Modem służący tylko do internetu jest mniejszy i może leżeć.

Czy na programie Luxe HD są tylko reklamówki (tak słyszałem) czy także normalne programy ? Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł napisać co na tym kanale można zobaczyć.

-- na tym kanale lecą różne programy o rzeczach raczej luksusowych (luksusowe rezydencje, samochody itp) niestety brak polskiego języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za opdowiedzi.

Jeszcze tylko w jednej sprawie mam wątpliwości.

Piszecie, że można podłączyć do neta 2 kompy, ale czy to oznacza, że można surfować po sieci z 2 kompów jednocześnie ?

Jeśli tak - to czy Vectra może na moje życzenie zrobić taki rozgałęźnik (czy jak się to fachowo nazywa) ? Czy taka usługa coś kosztuje ? Czy też można sobie rozdzielić sygnał z netu na 2 kompy samemu w jakiś prosty sposób ? Sorry, że być może zadaję lamerskie pytania, ale jestem zielony w tych sprawach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak napisał/a "dryzga". Najlepiej sprawić sobie router i samemu podzielić. Czy zwykły lan czy dodatkowo z wifi to już zależy od Twoich potrzeb. Teoretycznie Vectra daje możliwość podłączenia 2 lub więcej komputerów (ilość dozwolona - zależna od prędkości łącza jakie bierzesz) ale w moim przypadku kiedy przyszli montażyści sami podłączyli mi to do mojego routera. Ilość komputerów właściwie ograniczają tylko możliwości routera (do mojego można podłączyć coś chyba ok 20 sztuk) oczywiście trzeba użyć w takim przypadku rozgałęźnika (switch lub hub). Inna sprawa gdybyś na dwu lub więcej komputerach chciał mieć publiczne IP. Wtedy trzeba się do nich zgłosić i chyba właśnie 10 zł kosztuje dodatkowe IP.

Zapomniałem dodać, że przy podłączeniu przez router każdy z komputerów ma niezależny dostęp do internetu. Warunkiem jest tylko że router musi być włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie pochwalic ze dzis w koncu po wielu przemysleniach zwiazalem sie z Vectra na 2 kolejne latka lacznie z netem 2 MB czyli obecnie 4, pakietem platynowym i telefonem z 200 min bezplatnymi .Niestety nie zdecydowalem sie na tuner HD gdyz nie moglem podpisac umowy jako obecny juz klient ktora pozwalala by mi zwrocic tuner po 10 dniach uzytkowania.Co do nowych kanalach jakosc na starym Technisacie SD jest bardzo fajna i to na kablu od Vectry.Planuje kupic jakis ekranowany na dniach.Szkoda mi tego tunera HD bo chcialem brac Sport na ostro ale jak oni nie chca mi isc na reke to musze skroic kogos do mnie przetestowac ten tuner i dopiero podpisac umowe na pol roku.Chcialem napisac ze mam plazme Samsunga obraz jest bajerka natomiast bylem u kumpla ma lcd Philipsa kabel ekranowany wedlug mnie kanaly byly gorszej jakosci i te dziwne smugi przy szybszym ruchu.Zwalam to na czas rekacji bo na co innego.Planowalem sie przesiasc z plazmy na lcd ale chyba sie jescze zastanowie czy plazma Samsunga 50 cali full hd czy lcd Samsunga albo Sharpa 46 full hd.Caly czas mam obiekcje co do obrazu na tunerze HD programow nie w HD.Kto ma tuner z okolic Swietochlowic niech przyjedza stawiam duze piwko i testujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...