Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

czy to normalne, ze wskaznik "poziomu" (po wcisnieciu zielonego przycisku") wynosi tylko 50-ileś pkt? moze zgłosic sie z tym do vectry?

druga sprawa - obraz na lcd-ku 32'' po podlaczeniu dekodera wyglada fatalnie. obraz jest moim zdaniem do niczego - na CRT 28'' wyglada znacznie lepiej. dodatkowo latają paski z góry na dół. co zrobic? planuje kupic sobie wlasnie telewizor LCD ale nie wiem czy warto, skoro obraz ma wygladac tak samo jak w ww. przypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie podpisalem umowe na hd a w nim HBO HD tylko nie moge go nigdzie odszukac ?? Bylbym wdzieczny za pomoc. I mam jeszcze pytanie odnosnie dzwieku na tvn hd to tak ma byc czy tylko jakas awaria, chodzi o to ze sie spoznia, pan na infolini powiedzial ze maja dzisiaj awarie, czy wczesniej tak bylo czy bylo normalnie ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze nie ma na stronie, ale mam umowe na NG HD i HBO HD (do HBO) tak jak C+ HD do C+

dzwonilem na info i pan powiedzial ze za 30 min wykonac przywrocenie ustawien fabrycznych i gdzies powinien wskoczyc tylko sam nie wie gdzie ale nie mowil ze nie ma :( no i na umowie mam wpisane co mam :) nic nie qmam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem dzisiaj w bok-u i zamienilem narazie na luxe hd, poniewaz nie ma hdbo hd i nie wiadomo kiedy bedzie :(

a tvn leci tylko testowo, powiem szczerze ze jestem troszke rozczarowany, a dzwiek na NG HD w AC3 leci tylko po zlaczu optycznym :( po aktualizacji oprogramowania pojawia sie opcja PCM i wtedy leci normalnie ale wiadomo jakosc jest gorsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po 14.00 zainstalowano mi dekoder HD i wszystko było O.K.

Ale wieczorem sprawdziłem czy nie ma nowszej wersji oprogramowania i okazało się że jest kolejna wersja. Po jej wgraniu występuje brak dzwięku na wszystkich kanałach które nadają ścieżkę AC3 ! / nie tylko tych z HD ale także kanały SD : TVN,TVN7,TV Polonia i Canal+Film .

Można wyłącznie usłyszeć dzwięk poprzez kino domowe po złączu optycznym albo wybrać nie AC3 tylko zwykłe stereo i wtedy będzie dzwięk w telewizorze.

Od początku ten problem dotyczył jedynie NG HD.

Dekoder mam w ustawieniach ustawiony na dzwięk AC3.

Chyba to nowe oprogramowanie jest błędne bo wcześniej było w porządku.

Czy Wy też tak macie ?

I jeszcze jedno : na niektórych kanałach HD : TVN HD i Eurosport HD często obraz mam obcięty /pasy po bokach / - jak się domyślam obraz przełącza sie niewiadomo dlaczego na format 4/3 .

W ustawieniach mam ustawione na 16/9 i rozciągnięcie .

W menu -konfiguracja w opcji Loader mam oprogramowanie nr 4 , a w informacjach systemowych wersja oprogram.: v.2115_3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dość skromną, lecz zarazem treściwą wypowiedź prezesa Vectry o technologii HD i kanałach, które są obecnie na rynku : w najbliższej przyszłości nie należy spodziewać się wysypu nowych kanałów HD - hmmm daje do myślenia prawda? Ukazał w tej wypowiedzi świetną znajomość trendów multimedialnych - widać, że prezes vectry ma głowę nie od parady i zna się na rzeczy > chyba :wink:

Dodał także, że do oferty naszego operatora dojdą wkrótce kolejne kanały w wysokiej rozdzielczości :curious: .

Jak sam stwierdził za dużego wyboru nie ma: Filmbox HD, HBO HD, DISCOVERY HD, HISTORY CHANNEL HD czy np. TV SILESIA HD ( ha - to jest chyba małorealne :twisted: ). TVP HD i POLSAT HD - kiedyś - może...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat VOD powoli się rozjaśnia:

Telewizja kablowa Vectra, posiadająca największą liczbę abonentów kablowej telewizji cyfrowej w Polsce, w tym roku planuje kolejne przejęcia małych operatorów oraz prowadzi już testy usługi wideo na życzenie (VOD).

Vectra wprowadzi usługę VOD, czyli wypożayczalnię filmów na życzenie wprowadzi dopiero w 2009 roku. Obecnie trwają testy techniczne usługi, czytamy w Parkiecie.

 

Obecnie z usługi telewizji cyfrowej operatora korzysta 120 tys. abonentów, Vectra rok 2008 chce zakończyć liczbą 200 tysięcy użytkowników cyfrówki.

 

Jest na to szansa, bo operator planuje przejęcia mniejszych graczy. - Prowadzimy wiele roz­mów z mniejszymi operatora­mi - mówi dziennikowi Parkiet Tomasz Żurański, prezes Vectry. W ubiegłym roku dzieki przejęciom zyskała 20 tys. nowych abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, ale jak mają wprowadzić te VOD z podobnym cennikiem jak HD to ukłonię im się w przód i pięknie odmówię :twisted:

Słyszałem, że ostatnio vectra dzwoni do co niektórych abonentów i informuje ich, że na 2 miesiące włączają pakiet SPICE na zachętę, po czym można bezproblemowo zrezygnować z niego, bądź podpisać umowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Vectrę HD i narzeka na jakość na kanałach SD, że jest gorsza - wcześniej odbierał sygnał za pomocą Technisata. Sygnał ma puszczony po HDMI. Czy ktoś ma podobny problem?

 

Nie sądziłem, że jest to możliwe, żeby cyfrowy sygnał puszczany analogowo (przez scart) miałby być gorszy puszczając przez cyfrowy kabel HDMI, lecz takie info otrzymałem od kolegi james_b - kilka postów temu. Dla tego zrezygnowałem na razie z tunera HD, bo jeśli stracę jakość sygnału SD kosztem słabej oferty kanałów HD - nie widzę takiego sensu.

Nie ukrywam, że odezwałem się do Vectry z prośbą o udostępnienie dekodera HD do testów żeby się naocznie przekonać... Stwierdzili, że nie ma takiej możliwości. Nie sądzę żeby nie mieli takiego urządzenia, żeby użyczyć na dzień czy dwa. Raczej chyba faktycznie jest to związane z jakością odbioru. Z tv korzystam sporadycznie, ale tuner jest podpięty do rzutnika, więc sądziłem, że zmieniając dekoder na taki z HDMI - będzie lepiej i Vectra się obawia, żeby klienta nie zrazić...

Cóż mi pozostaje? Jestem coraz bliższy podpisania umowy z którąś z platform satelitarnych...

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zależy od wielkości ekranu, jeśli masz 50' to nie dziwne, że są jakieś piksele na kanałach SD, choć i na HD się zdarzają.

Kabel HDMI po prostu przekazuje obraz lekko inaczej niż SCART dlatego jakość kanałów SD po takim podłączeniu dla wielu użytkowników jest gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna podlaczyc dekoder hd kablem scart wiec niewidze problemu

Z przykrością stwierdzam, iż nie masz racji... Nie zawsze można podłączyć scart'em... Ja nie mogę - mam rzutnik. Poza tym decydując się na cyfrową telewizję, mając dobry sprzęt tv głupio usłyszeć, że cyfrówkę najlepiej podłączyć analogowym kablem, nie?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma Vectrę HD i narzeka na jakość na kanałach SD, że jest gorsza - wcześniej odbierał sygnał za pomocą Technisata. Sygnał ma puszczony po HDMI. Czy ktoś ma podobny problem?

 

No niestety , chyba naprawdę jest leciutko gorszy odbiór programów SD. Początkowo myślałem że to taki efekt "szoku wzrokowego" :D jak się długo ogląda coś w jakości HD a potem przeskakuje na SD, ale to nie to. Oczywiście próbuję jednocześnie po HDMI oraz SCART

Po prostu ten nowy dekoder do HD troszkę gorzej odbiera (lub przekazuje na TV) zwykły sygnał :? niż Technisat. Niestety muszę się z tym pogodzić , po prostu programy w jakości HD powalają na kolana i jestem gotów poświęcić trochę jakość SD ...

Mam umowę na czas określony na cyfrową Vectrę razem z C+ więc nie miałem wyboru - najtaniej mnie wyszło dobranie oferty HD w Vectrze. Polsat Cyfrowy to dno, TVNG "n"-ka (którą mam od roku) ma za mało ciekawych kanałów w HD (te kilka programów w tygodniu na Discovery HD nie jest warte tego abonamentu) i będę z niej całkiem rezygnował. Najlepiej (niestety też-najdrożej) byłoby skorzystać z oferrty Cyfry+ plus HD, może jak terminy mi się pokończą to zrezygnuję z "n"-ki i później z Vectry i przejdę na C+ . Ich oferta jest najciekawsza, a ponadto można kupić własny tuner z dyskiem i nagrywać kanały HD, a w "n"-ce jestesmy skazani na te ich tandetne nboxy , natomiast Vectra coś milczy w temacie PVR

 

Miał ktoś okazję porównać jakość tych samych kanałów SD z Cyfry i Vectry ? Jest spora różnica ? A może po prostu dekodery dedykowane do HD gorzej obsługują sygnał SD ?

 

występuje brak dzwięku na wszystkich kanałach które nadają ścieżkę AC3 ! / nie tylko tych z HD ale także kanały SD : TVN,TVN7,TV Polonia i Canal+Film .

Można wyłącznie usłyszeć dzwięk poprzez kino domowe po złączu optycznym albo wybrać nie AC3 tylko zwykłe stereo i wtedy będzie dzwięk w telewizorze.

Od początku ten problem dotyczył jedynie NG HD.

Dekoder mam w ustawieniach ustawiony na dzwięk AC3.

Te same objawy , mam dekoder z "n"-ki prawie identyczny i nie ma takich problemów, natomiast dekoder z Vectry sieje po kanałach audio

Włącza się taki piskliwy, ostry jazgod, tak jakby cyfrowy sygnał "odtwarzał" analogowo (bez przetworzenia). Efekt występuję zarówno na HDMI podłączonym do TV jak i na TOSLINK (optyczny/światłowód) wpiętym do wzmacniacza. Oczywiście tylko w przypadku ustawienia AC3 i tylko na niektórych kanałach (TVN,TVN7,TV Polonia i Canal+Film HD,Canal+Sport HD, National Geog.HD )

Zgłosiłem sprawę do serwisu, mają przyjść i "badać sprawę" . Miał ktoś do czynienia z tym problemem i późńiejszą jego naprawą ? Zna ktoś przyczynę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po prostu przy ustawieniu w dekoderze domyślnego dźwięku na DD5.1 nic nie słychać przez telewizor tylko przez kino domowe. Brak dźwięku dotyczy tylko wszystkich kanałów które nadają w dolby digital .

Natomiast jeżeli ustawię domyslny dźwięk na PCM , a następnie ręcznie pilotem na DD5.1 - to wówczas dźwięk słychać przez telewizor , ale po pewnym czasie następuje w dekoderze samoistna zmiana dźwięku z DD5.1 na PCM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...