Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację silenthill, funkcja powiększ ucina obraz ale ja mam ustawione na rozciągnij i obraz wygląda własnie jak powiększony. Ustawienia obrazu w dekoderze mam takie:

-tryb wyświetlania -720p

-tryb HDTV -HDMI

-zmiana formatu obrazu -rozciągnięcie(na kanałach z obrazem 4/3 bo na kanałach 16/9 i tak nic się nie zmienia)

-proporcje ekranu -16/9

i w ustawieniach telewizora też 16/9

 

Skoro u ciebie jest wszystko w porządku to nie wiem jaka jest przyczyna, to raczej nie są ustawienia. Wygląda na to, że nie tylko u mnie tak jest:

 

Czy wy też macie przesunięte w prawo logo stacji Eurosport HD (ucina ostatnią literkę "D") ?

też ucina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HA! Tvn gra zakonczyło nadawanie, ale za to nasza ukochana cyfrówka włączyła nam wszystkim FRANCE 24 po angielsku (I'm sorry, because I don't understand :P ) Ich polityka zaczyna mnie przerażać - powinni dać w zamian polski kanał np. FOX LIFE. Aż strach pomyśleć co to będzie później :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś będą musieli w końcu wdrożyć :-), choć mają czas do 2012 roku.

 

Mając na uwadze nowe lokalizacje cyfrówki to jedynym źródłem któremu można zaufać jest strona internetowa Vectry. Nowe wiadomości pojawiają się tam tak rzadko, że jak zamieszczona zostanie informacja taka jak obecnie czyli start cyfrowej kablówki w Suwałkach to musi to być pewne :-). W Rzeszowie, tak jak już zresztą pisałem wcześniej, potencjalny start zapowiedziany jest aktualnie na początek przyszłego roku, na temat innych lokalizacji nic mi nie wiadomo. Niestety przykład mojego miasta pokazuje (gdzie już tyle razy zmieniano wersję dotyczącą czasu startu cyfrowej Vectry), że nie ma sensu za brać na poważnie wiadomości, że gdzieś tam kiedyś będzie. Zapewne wcześniej czy później cyfrowa Vectra będzie wszędzie, ale podgrzewanie temperatury - moim zdaniem - niczemu nie służy. "Podpalamy" się tym, przechodzimy różne stany emocjonalne :-) a i tak żadnego wpływu na to nie mamy.

 

Podsumowując - osoby, które mogą już korzystać z cyfrówki gratuluję, natomiast pozostałym (w tym sobie :-)) życzę dużo zdrowia i radości z życia a nie przejmowania się cyfrówką. Trzymajcie się ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to cos wyjasni:

Szanowny Panie,

Telewizja cyfrowa w Rzeszowie oczywiście będzie. Ale nie ma jeszcze ustalonej daty wdrożenia, a mnie nie wolno dywagować, czy to będzie za miesiąc czy za kilka. Jedynie mogę zapewnić, że Vectra pracuje intensywnie nad tym, aby wszyscy nasi abonenci mieli jak najszybciej dostęp do tej usługi.

 

Pozdrowienia

_________________

Krzysztof Stefaniak

Biuro Public Relations

Grupa VECTRA

tel. (+48) 58 742 63 41

fax (+48) 58 742 61 50

kom. (+48) 601 715 976

http://www.vectra.pl

 

VECTRA Spółka Akcyjna z siedzibą w Gdyni 81-525, przy Al. Zwycięstwa 253, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Gdańsk- Północ w Gdańsku VIII Wydział Gospodarczy KRS pod nr KRS 0000089460, NIP: 586-20-40-690, Kapitał zakładowy/wpłacony - 453 311 680,00 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zamieszczenie informacji.

 

Będę się powtarzał wprawdzie :-) ale osoba z działu Public Relations Vectry powiedziała w tonie oficjalnym (i troszkę :-) krótszym) to co napisałem wyżej. To że będzie to my doskonale wiemy, kiedy natomiast to nastąpi to nawet w samej Vectrze nie wiedzą :-). To jest - myślę - najlepszy komentarz do pytania o telewizję jakości cyfrowej świadczoną przez Vectrę w Rzeszowie a także podpowiedź dla innych miast oczekujących na nią z niecierpliwością. Przypomina mi się teraz scena z TEY'a: "nie wiadomo kiedy przyjadą, nie wiadomo z czym przyjadą, ..." :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem Pinol jaki to adres mailowy, z którego można uzystakć odpowiedź inną niż szablonową typu:

Ewentualnie wszelkich informacji na temat dostępności usług w sieci

Vectra jak również

najnowszych promocji uzyska Pan pod nr infolinii 0 801 08 08 80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem Pinol jaki to adres mailowy, z którego można uzystakć odpowiedź inną niż szablonową typu:
Ewentualnie wszelkich informacji na temat dostępności usług w sieci

Vectra jak również

najnowszych promocji uzyska Pan pod nr infolinii 0 801 08 08 80

 

Wszedlem na strone http://www.cyfrowavectra.pl/vectra.php?i=6&j=7&k=0 otworzylem jakis plik pdf i na dole byl podany adres e-mail.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie, czy przy przekazie sygnału przez hdmi/component widać jakąkolwiek różnice w jakości obrazu w stosunku do Technisata SD? W tej chwili mam podpięty przez s-video do rzutnika i jest tak sobie... Oczywiście nie proszę o porównanie do HD (logiczne) lecz zwykłego sygnału SD

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, żle zrozumiałeś. Jest duża różnica pomiędzy analogowym sygnałem, a cyfrowym (dekoder). Moje pytanie dotyczy różnicy pomiędzy cyfrowym dekoderem SD a HD. W SD nie ma możliwości podpięcia sprzętu cyfrowym kabelkiem (HDMI/Component) a w HD jest... Stąd moje pierwsze pytanie, czy widać różnicę w jakości obrazu na zwykłych kanałach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że cyfrówka jest lepsza niż analogowa.

 

Chodzi o to, że HDMI służy do przesyłu HD, a nie SD. Nie wiem jak to jasno wytłumaczyć...

 

Taka jest opinia wielu osób, ja tego sam na oczy nie widziałem, bo mam dostęp tylko do kanałów w wersji SD, na dekoder HD mnie nie stać.

 

Nawet jak podłączysz dekoder HD przez Euro do TV to powinieneś zobaczyć różnicę, bo może ona wynikać także z softu dekodera, bo niekiedy jest tak, że to właśnie oprogramowanie psuje jakość. Najlepiej byłoby gdybyś to sam przetestował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakosc zwyklych kanalow na kablu HDMI jest u mnie taka sama badz ciut lepsza niz na kablu euro.Mysle ze tylko maniacy telewizuyjni widza jakies roznice na gorsze.Najwiecej zalezy od dekodera a nie od kabla.

Pytanie do posiadaczy dekodera HD czy macie glos na Sat1 i RTL i czy kanal NASN odbiera normalnie tzn. bez pikselozy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że telewizję oglądam sporadycznie... HD nie jest mi za bardzo potrzebny (chyba, że dadzą DiscoveryHD), ale zastanawiałem się nad zamianą dekodera ze względu na wyjście HDMI... I stąd pytanie o różnicę w jakości, bo oglądając na obrazie rzuconym z projektora - SD przez s-Video wygląda tak sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwiecej zalezy od dekodera a nie od kabla.

 

I tutaj się mylisz. Porządny kabel to kolosalna różnica w obrazie. ja tez myślałem kiedyś, że nie może nic się polepszyć jak kupię kabel euro za 150 zł, ale jak kupiłem i podłaczyłem to nie wiedziałem, że taką pikseliozję oglądałem na fredku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...