Skocz do zawartości

Vectra


Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze też daje mi dużo do myślenia fakt, że w kibicach sportowych widzi się także wielkich fanów erotyki. Nie podoba mi się taki punkt widzenia.
Zdaje się, że uprawianie "erotyki" też jest jakimś sportem - przecież też się zmęczysz :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Twojego określenia "zmęczenia" - radzę wszystkim szybko się męczącym troszkę popracować nad kondycją a nie tylko siedzenie przed telewizorem :-). Wówczas zmęczenie nie nastąpi aż tak szybko :-)

 

Albo tworzy się pakiet kanałów sportowych albo erotycznych. Przypomina mi to sytuację w "n"-ce czyli dodanie kanału TVN Turbo do pakietu kanałów sportowych i TVN Style do muzycznych. Pasują one tam jak - przepraszam - "świni siodło". Podobnie jest aktualnie w przypadku Vectry. Powtarzam się ale jak pakiet Spice ma mało zwolenników to nie wciska się go na siłę do pakietu kanałów sportowych. Zresztą te programy i tak w większości nie mają nic wspólnego z jakością cyfrową o HD już nie wspominając. Swoją drogą chciałbym się dowiedzieć ile "kosztują" poszczególne kanały w pakiecie "Sport na gorąco". Wyjaśnienie tego i bez tego jest proste - kasa, kasa i jeszcze raz kasa.

 

Na zakończenie: programy typu Eurosport 2, NASN, Sport Klub + czy ESPN Classic powinny wchodzić bez żadnej łaski w skład normalnej oferty programowej a opłatę niech sobie pobierają ewentualnie za kanały sportowe jakości HD (oddzielnie lub w pakiecie). Na "obronę" mogę tylko dodać, że na chwilę obecną, mając na względzie tylko ofertę programów sportowych w całości Vectra jest najlepsza wśród kablówek. Jednak rozegranie ich dostępności dla klientów - poniżej komentarza. Może posunięcia konkurencji wymuszą jakieś zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc stałem sie szcześliwym posiaaczem Vectry HD, nastepujące kanały:

canal+ sport i film HD,

NGC HD,

Luxe HD

Polsat Sport HD.

 

Teraz odnośnie tych kanałów. NGC jak narazie jest niemy, sam obraz. Dźwięk sprawdzałem przez kazde wyjście, HDMI, scart, optyczne oraz chinche. Podłanczane do TV oraz amplitunera i niestety cały czas brak.

Polsat Sport HD narazie ni istnieje, jest fonia (prawdopodobnie z SD podciągnięta) oraz czarne tło z informacją, że bedzie niedługo dostepny.

Luxe HD nie ma polskiej foni, jest za to angielski, rosyjski, niemiecki, bułgarski i włoski chyba.

Co do Canal+ nie moge się narazie wypowiedzieć bo nie widziałem jeszcze sygnału HD, narazie leci w SD.

 

Obraz na kanałach Luxe i NGC jest super, co prawada nie mam możliwości porównania do innych platform ale według mnie obraz jest jak żyleta.

Posiadam TV Panasonic TH-42PY85.

 

Niestety po około 20-30 minutach obraz na kanałach zacząl skakać, ciąć się. Pozatym menu jest wolniejsze od poprzedniego dekodera, troszkę przumula.

Postanowiłem więc sprawdzić, czy nie ma nowego opragramowania, okazało sie że jest, więc zaczołekm instalację. Co odradzam posiadaczom HD Vectry gdyż, po jakiś 40 minutach doszedł tylko do 29%, potem cofnął się do 28% i tak stoł 10 minut.

Wyłączyłem go i zaczełęm jeszcze raz aktualizację, zobaczymy co z tego bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc udało się zaktualizować apragromowanie za drugim razem i to w ciągu 15 minut. z jakieś 20 minut pograło i przestało. Zaczęło wyśiwtlać komunikat "błąd techniczny: brak sygnału", wyszukałem na nowo kanały i znalazł aż 51 z ponad 100. A odbiera tylko TVP1, TVP2 i TVP POLONIA. Chyba zaraz zacznę włosy z głowy rwać.

 

D107 niestety aktualnie nie jestem w stanie podesłać zdjęć, chyba że chcesz zobaczyć jak odbiera telewizja publiczna "we formacie pudełkowym".

 

Jezeli ktoś jeszcze nabył nowy produkt Vectry prosiłbym o jakieś opinie, spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szubiel , myślę, że to początki i problemy na razie będą się powtarzać. Myslę, że do poniedziałku już to HD się poprawi. Jak cos nie tak dzwoń od razu do konsultantów i zgłaszaj problem.

 

Poza tym pełny dostęp do programów otrzymuje się jakiśczas po instalacji (miałem podobnie przy cyfrówce, programy były potem część poznikało, za jakieś 2 godziny juz było wszystko na miejscu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety dziś jest jeszcze gorzej wyszukuje tylko 30 kanałów, z czego odbiera tylko telewizja publiczna. reszta ma czarne tło i brak dźwięku.

Poraz pierwszy chyba żałuje że jest dziś święto, muszę czekać do piątku.

Pozatym zaczynam sie zastanawiać, czy to przypadkiem nie jest wina zbyt słabkiego sygnału, bo nawet zwykła kablówka z vectry zaczęłą obierać bznadziejnie od wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder HD ma w końcu ten dysk twardy ? Bo telewizja cyfrowa w jakości HD bez możliwości nagrywania to średniawka trochę :/

W ogóle da się w vectrze mieć dekoder z dyskiem i ile to kosztuje ? ^^

 

Hehe a przed HD ludzie gadali to samo tylko że "nie ma HD i jest do bani" ^^

Jak chcesz wiedzieć czy dekoder ADB ma dysk, przy numerze modelu na końcu są dwie lub jedna literka.

pierwsza określa jaki tuner DVB jest w środku ;p DVB-C,S lub T, jest też inna literka dla wersji bez głowicowej do IPTV

druga może być X oznacza to że w środku jest dysk ;p jak nie ma to nie ma

Dekodery z dyskiem będą na 100% drogie, min. 100żł ;p dysk w końcu kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że czekałem z utęsknieniem na HD :) Jednak oferta jaką mi przedstawiono rozmija się z moimi potrzebami...

Sądziłem, że będzie Discovery HD - i na tym kanale najbardziej mi zależało, oprócz tego brak HBO HD...

Cena - także nie jest korzystna, lecz to co przesądziło - brak możliwości zachowania tunera SD. Mam rzutnik FullHD, do którego zamierzałem podpiąć nowy tuner, a stary miał zostać przy lcd-ku HDready w sypialni... Oburzyłem się, gdy mi powiedziano, że jeśli chcę posiadać oba urządzenia - muszę wykupić kolejny pakiet... Chore. W sumie finalnie kablówka kosztowałaby grubo ponad 150 pieniążków... Za te pieniądze idę do pierwszego lepszego operatora "satelitarnego" i mam lepszą propozycję na 2 tunery (VOD+PVR+HD)...

 

Chyba będą musieli się w Vectrze zastanowić i zrobić ponowną kalkulację, bo w przeciwnym wypadku inwestycja się nie zwróci...

 

btw. Rozmawiałem z kilkoma sąsiadami, którzy stwierdzili, że propozycja vectry to absurd i pozostają przy SD...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest jakość filmów HD z Canal+ Film HD w Vectrze? Może ktoś ocenić ?

 

Co subiektywnie , chodzi mi o ofertę filmową,według was jest lepsze HBO HD czy C+ HD ?

Przydałby się Discovery HD myślę że jego wprowadzenie to tylko kwestia czasu.Możliwość posiadania tylko jednego dekodera to absurd - zgadzam się całkowicie,bo tylko w jednym pokoju można mieć TV cyfrową,a inni domownicy to co.Myślę że Vectra chce w ten sposób więcej kasy wycisnąć,bo teraz każdy domownik musi mięć swój tuner=wykupić dodatkowy abonament,jakby dawali pozostałe dekodery to inni by oglądali sobie kanały HD za jeden abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN HD mało pokazuje HD przeważnie programy i filmy są w 16:9 choć niektóre filmy nadal są w 4:3, chociaż kilka filmów leciało w HD. Co do C+Film HD - zależy, czy dany film był kręcony w HD .Jeśli tak to jest pokazany w HD jeśli nie to w 16:9. A w C+Sport HD też zależy, czy dana liga jest pokazywana w HD np. Premiership jest OE także a już np. Serie A lub Primera Division nie i lecą w 4:3. Ligue 1 przeważnie jest w 16:9. A jeśli są filmy to także jeśli film był robiony w HD to będzie w HD, jeśli nie to w 16:9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...