Skocz do zawartości

CYFRA+-oficjalny komunikat!!!


lucius
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Centralnie mnie nie rozumiesz. Ja wcale ich nie krytukuje tylko zwracam uwage na to, że wiekszosc osob nic nie wiedzac mówi ze to bedzie najlepsza platforma bez zadnych wad a tak nie bedzie. Dla mnie ta konkurencja oznacz jedno wzrost ceny niz w przypadku bycia 1 platformy. Powiedz mi jaka to bedzie konkurencja jak ktos bedzie chiał obejrzec NBA? Ma jakis wybor z 3 platform ? Nie ma zadnego. I tu nie mozna mówic o takiej samej konkurencji jak np. u operatorów telefonicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralnie mnie nie rozumiesz. Ja wcale ich nie krytukuje tylko zwracam uwage na to, że wiekszosc osob nic nie wiedzac mówi ze to bedzie najlepsza platforma bez zadnych wad a tak nie bedzie. Dla mnie ta konkurencja oznacz jedno wzrost ceny niz w przypadku bycia 1 platformy. Powiedz mi jaka to bedzie konkurencja jak ktos bedzie chiał obejrzec NBA? Ma jakis wybor z 3 platform ? Nie ma zadnego. I tu nie mozna mówic o takiej samej konkurencji jak np. u operatorów telefonicznych.

 

mad85, ty nie krytykujesz tylko na wejsciu odstrzelasz projekt!

Krytykujesz ludzi, ze "wychwalaja pod niebiosa" ITI nie wiedzac co zaoferuje, ze to jest BE.

Nastepnie piszesz, ze nie bedziesz tego ogladac bo tam nic nie bedzie! Czyz nie? Wiec zaliczasz sie do grupy ludzi, ktora nic nie wie i stwierdza, ze oferta ITI bedzie BE - brak logiki - to wkoncu jak to jest?

Twoj zarzut odnosnie konkurencji w kontekscie rozproszenia oferty programowej - niestety musisz sie z tym pogodzic - po rowno to bylo za komuny i wiadomo jak sie to skonczylo. Strach pomyslec co by sie dzialo gdyby tylko C+ istnialo na rynku. Tak w ogole nie dostrzegasz pozytywow obecnej sytuacji - zadziwiajace!

Co do podwyzki to masz racje C+ napewno nie przepusci takiej okazji! Poza tym chyba wiesz kto ma najlepsza oferte, wiec dla ciebie nie bedzie problemu - pisalem wczesniej to sprawa priorytetow, wolnego rynku i tyle.

 

Proponowalbym aby tez inni uzytkownicy forum wmiare jednoznacznie wypowiedzieli sie czy wieksza konkurencja (wejscie ITI) oznacza pogorszenie czy polepszenie sytuacji na rynku TVSAT szczegolnie nas bedacych juz abonentami platform cyfrowych i tych ktorzy dopiero nimi zostana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tvn24 sport liga mistrzów i puchar uefa od cwiercfinalow,plus informacje,magayn ligowy,a wsportklub ligi pilkaarskiemn.bundelsiga i inne,no to by bylo lepiej niz w c+.

 

Bzdury, na SportKlbie nie ma za wiele (mam ten kanał) C+ to OE, Premiership, Liga Francuska PD, SerieA, NBA, WNBA, Euroliga, GP na żużlu, Goldern League.

 

@orden

Dla mnie jest to złe rozwiązanie, ja bym wolał jedną platforme ze wszystkim i każdy kupiłby sobie pakiet jaki mu odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orden narazie znamy tylko nieliczne szczegoły oferty ITI. Kazdy twerdzi, że ITi jest skazana na sukces a tak wcale nie musibyc. Narazie nie coeniam pozytywanie ani negatywanie poczekamy do startu. Nie dostrzegam bo dla mnie bedzie drozej bo pewnie wezme ta platforme pewnie z ciekawosci, moze troche dla LM zeby zobczy co tam jest jak ona funkconuje. I zdecydowanie popieram Pawopa. Zreszta nasz rynek znów nie pozwoli na fundkonowanie az tylu platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to złe rozwiązanie, ja bym wolał jedną platforme ze wszystkim i każdy kupiłby sobie pakiet jaki mu odpowiada.

 

Pawop - ja tez bym tak chcial ale gdyby swiat byl idealny - jedna platforma z super oferta programowa, HD, DD5.1 itd. i niskie ceny. Ale wiesz, ze to jest nierealne - tzn jedna platforma na rynku moze byc ale nie bedzie ona miala motywacji do rozwoju oferty szeroko pojetej, a co dopiero mowic o cenach i dyktacie jednej platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj głupot o cenach. Kazdy wszytko coenia po cenie. Dla mnie sie liczy zadowolenia a nie cena, jezeli cos mi sie podoba to to kupuje i nie aptrze na cene. Ceny byłby napewno nizsze full pakietu niz 3 platform razem wzietych i to owiele. Nikt nie mzoe przesadzic z cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orden narazie znamy tylko nieliczne szczegoły oferty ITI. Kazdy twerdzi, że ITi jest skazana na sukces a tak wcale nie musibyc. Narazie nie coeniam pozytywanie ani negatywanie poczekamy do startu. Nie dostrzegam bo dla mnie bedzie drozej bo pewnie wezme ta platforme pewnie z ciekawosci, moze troche dla LM zeby zobczy co tam jest jak ona funkconuje. I zdecydowanie popieram Pawopa. Zreszta nasz rynek znów nie pozwoli na fundkonowanie az tylu platform.

 

Dokladnie, bedzie oferta ITI, bedzie mozna ocenic rzeczowo czy to jest interesujace czy tez nie-ITI nie jest skazane na sukces ma jedynie szanse! Chodzi o to ze rynek to oceni miedzy innymi i Ty. Jezeli ITI przygotuje badziewie to poprostu interes padnie lub jeden drugiego pozre. Moze sie okazac ze bedzie tylko jedna platforma po wyniszczajacej wojnie. Rynek nie lubi prozni i znowu po pewnym czasie pojawi sie ktos kto rozrusza rynek i zabawa zacznie sie od poczatku ale wlasnie takie momenty (pojawienie sie konkurencji) decyduja o rozwoju rynku - sa tez szansa dla nas - abonentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj głupot o cenach. Kazdy wszytko coenia po cenie. Dla mnie sie liczy zadowolenia a nie cena, jezeli cos mi sie podoba to to kupuje i nie aptrze na cene. Ceny byłby napewno nizsze full pakietu niz 3 platform razem wzietych i to owiele. Nikt nie mzoe przesadzic z cena.

 

Taaaak, a to ciekawe - kolejny przyklad braku konsekwencji z twojej strony!

No to jak jest? Kazdy wszystko ocenia po cenie, czy kieruje sie zadowoleniem, a nie cena? Co sklada sie na zadowolenie? Wiec o co tobie chodzi - jezeli bedziesz chial byc zadowolony to bedziesz mial wszystkie trzy platformy - jaki problem, bo chyba nie cena! Dla ciebie oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezli cos mnie interesuje i chce to kupic to nie poatrze na cene. 3 platformy to fakycznie wieksza cena, ale wiekszosc osob z tego nie zdaje sobie sprawy. Kazda platofrma ofeuje zupełnie inny produkt koncowy. A co do roznicy dla mnie to przedewszytkim mniej zbedych rzeczy w domu. pzoatem 1 platorma to wieksza wygoda, mnie zbednych smieci w domu. Zworoc uwage, że cena C+ za full pakiet jescze nie przekraczyła łacznej ceny byłej C+ i Wizji razem wzietej przed fuzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85 - nie mogę się z Tobą zgodzić. Jakby była jedna platforma to znowu by wywindowała ceny w górę. Już w tej chwili Cyfra+ w porównaniu do tego co oferuje i do zarobków polsaków jest najdroższa w Europie. To nie miałoby sensu. Dopóki istnieje konkurencja na rynku do wtedy można liczyć na coś sensownego. Przecież jakbyś miał na rynku tylko cyfre + to nikt by z nich nawet nie pomyślał o PVR czy HD. A takto jak ITI wspomniało tylko coś o tym o oni o dziwo chcą to zaoferować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakiej ty mówisz konkurencji bo ja jej zupełnie nie widze. To, że sprzedaja podobny produkt z podobnej branzy ? Ale jest on zupełnie inny niz CP czY bedzir ITI? Jezeli bedziesz chiał ogladac DBL pojdziesz do CP, jezeli NBA do C+ a LM do ITI? I gdzie masz tu ta kinkurencje i wybór? Zaden. To chyba, że wyłacznie patrzysz na cene i nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakiej ty mówisz konkurencji bo ja jej zupełnie nie widze. To, że sprzedaja podobny produkt z podobnej branzy ? Ale jest on zupełnie inny niz CP czY bedzir ITI? Jezeli bedziesz chiał ogladac DBL pojdziesz do CP, jezeli NBA do C+ a LM do ITI? I gdzie masz tu ta kinkurencje i wybór? Zaden. To chyba, że wyłacznie patrzysz na cene i nic innego.

 

O jakiej ja mowie konkurencji?

1. ITI mowi ze wprowadzi HDTV--> C+ powiedziala, ze wprowadzi HDTV

2. ITI wprowadzi VoD---> C+ powiedziala, ze wprowadzi VoD

3. ITI wprowadza PVR---> C+ wprowadza PVR

4. ITI bedzie emitowalo sport w HDTV---> C+ powiedzialo ze bedzie sport w HD

5. ITI wprowadzi na rynek nowe kanaly tematyczne ---> C+ oglosilo, ze wprowadzi nowe kanaly tematyczne.

 

Jest akcja ITI i reakcja C+ - to jest efekt konkurencji!

 

Co bylo wczesniej przed ogloszeniem startu platformy ITI? Ze strony C+ nic! Poza informacjami, ze PL rynek nie jest przygotowany na nowe technologie np HDTV. Zostaw "kontent" bo nie o to mi chodzi, zostaw na boku to czy PL jest przygotowana na nowe uslugi czy tez nie.

 

A jezeli juz piszesz o zawartosci, no to wreszcie zauwaz, ze skoro np C+ ma najlepsza oferte sportowa na rynku to bedziesz mogl ogladac to w jeszcze lepszej jakosci HD i to dzieki wlasnie konkurencji. Jezeli ciebie to nie interesuje to jest to twoja sprawa. Ale nie narzucaj innym swojego negatywnego stosunku do nowych technologii! I nie neguj praw rynku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz TV HD? jezli nie to nie gadaj bzdur o nowych technolgiach bo one cie nie interesuja i sa ci nie potrzebne.

 

Jakie ma tu znaczenie odbiornik SD TV czy HD TV to jest jedna z opcji nowosci (dla mnie istotna) ale niekonieczna aby korzystac z innych! Do PVR, VoD, uslug internetowych, nowych kanalow nie trzeba miec tv HD wiec nie opowiadaj bzdur! HD samo w sobie nie jest bariera dla odbiorcow innych uslug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze gdyby nie HD,to Cyfra nigdy nie przeszlaby na MPEG-4,przez co nie moglaby dodawac tak potrzebnych niektorym kanlow jak AXN-y,czy Kuchnia....Ja kupie taki tv,a czy teraz czy w kwietniu-to wiekszego znaczenia i tak nie ma,bo do tej pory Cyfra i tak tego nie wprowadzi...Te ich zapowiedzi sa technicznie nierealne...

Ja tez jestem za tym,by byla 1 platforma,ale to na przykladzie zachodu...U nas jest inaczej,to by powodowalo marazm i samozadowolenie.Cyfra jest jak komunistyczny beton,CP za biedny,a mozliwosci ITI do konca nie znamy..Tak wiec na razie to jest najlepsze rozwiazanie....Konkurencja tylko cenowa nie ma dla mnie zadnego sensu,bo wielki lider-CYFRA tez nie nadawal wiekszosci dobrych kanalow,ktore byc moze pojawia sie w ITI.Jesli tak sie nie stanie,to bedziemy z tego mieli tylko poprawe jakosci(i tak sporo).A sumowanie ceny WIZJI i Cyfry to juz jakas kpina,bo tam podobnie jak teraz Cyfra i CP wiekszosc oferty pokrywa sie....Gdyby te oferty zupelnie sie roznily-wtedy mialoby sens takie sumowanie.Przeciez jedna platforma nie musi placic 2 razy za te same prawa.

 

Najlepsza oferta Najlepsza jakosc Najlepsza cena

 

Cyfra.................................ITI..........................CP

ITI...................................CYFRA.......................ITI

CP......................................CP.......................Cyfra

 

Tak to zapewne bedzie wygladalo do nastepnych zmian-czyli fuzji,wejsc nowych graczy itp. Niech sobie kazdy pozniej zlicza i wybiera....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jedna platforma nie musi byc wcale pod włądanie tylko i wyłacznie Canal +. ponad 20% udziałów w Cyrze ma nadal własciciel byłej Wizji TV. Ceny nie moga sobie windowac w gore jak chce po poprostu w pewnym momnecie jest granica i nikt tego nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyzby kolega wierzyl w fuzje iti z cp i zmiane pomyslu na rynek- cyfra+ bedzie walczyla cena- predzej zamkna biznes nim podejscie do rynku pod tym wzgledem- ja stawiam ze po wejsciu nowych technologi - cyfra+ bedzie dalej najdrozsza, najlepsza w jakosci odbioru i oferty, pozniej bedzie iti polaczona z cp oferta troszke gorsza od cyfry, jakosc rownie dobra, cena troszke nizsza. wkoncu bedzie jedna platforma- a wtedy i tak beda michaly ktore beda narzekaly- tacy juz jestesmy ludki.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze gdyby nie HD,to Cyfra nigdy nie przeszlaby na MPEG-4,przez co nie moglaby dodawac tak potrzebnych niektorym kanlow jak AXN-y,czy Kuchnia....Ja kupie taki tv,a czy teraz czy w kwietniu-to wiekszego znaczenia i tak nie ma,bo do tej pory Cyfra i tak tego nie wprowadzi...Te ich zapowiedzi sa technicznie nierealne...

Ja tez jestem za tym,by byla 1 platforma,ale to na przykladzie zachodu...U nas jest inaczej,to by powodowalo marazm i samozadowolenie.Cyfra jest jak komunistyczny beton,CP za biedny,a mozliwosci ITI do konca nie znamy..Tak wiec na razie to jest najlepsze rozwiazanie....Konkurencja tylko cenowa nie ma dla mnie zadnego sensu,bo wielki lider-CYFRA tez nie nadawal wiekszosci dobrych kanalow,ktore byc moze pojawia sie w ITI.Jesli tak sie nie stanie,to bedziemy z tego mieli tylko poprawe jakosci(i tak sporo).A sumowanie ceny WIZJI i Cyfry to juz jakas kpina,bo tam podobnie jak teraz Cyfra i CP wiekszosc oferty pokrywa sie....Gdyby te oferty zupelnie sie roznily-wtedy mialoby sens takie sumowanie.Przeciez jedna platforma nie musi placic 2 razy za te same prawa.

 

Najlepsza oferta Najlepsza jakosc Najlepsza cena

 

Cyfra.................................ITI..........................CP

ITI...................................CYFRA.......................ITI

CP......................................CP.......................Cyfra

 

Tak to zapewne bedzie wygladalo do nastepnych zmian-czyli fuzji,wejsc nowych graczy itp. Niech sobie kazdy pozniej zlicza i wybiera....

 

Pelna zgoda, dodam tylko ze na rynkach gdzie jest tylko jedna platforma cyfrowa jest rowniez konkurencja ze strony mocno rozwinietych kablowek. Tu tez nie ma co porownywac uslug PL operatorow kablowych do zachodnich. Wiec to jest sytuacja nieporownywalna z PL realiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal, to że CP jest najtańszy, to nieznaczy że ma najlepszą cene w stosunku do oferty, gdyby były tam C+ i HBO to cena byłaby podobna.

Więc to że CP jest ubogi programowo, nie stanowi jego atutu, a Ty tak to przedstawiłeś. Co do ITI, to jeszcze nie wiadomo ile to wszystko bedzie kosztowało.

Tak jak napisałem, tu sie liczy cena w stosunku do oferty, a nie sama cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja podalem tylko najlepsza cene,a nie cene w stosunku do oferty.Dzis tego nawet nie da sie zrobic.Nie znamy przeciez ani cennika,ani oferty ITI :).To co wiemy,to sa tylko przypuszczenia,pare zapowiedzi i jakies "przecieki",ale nic do konca nie jest pewne.Nie moglem wiec tego zrobic do konca i na powaznie...To jest z przymruzeniem oka,choc raczej lekkim,bo pewne rzeczy i tak sie nie zmienia(cennik Cyfry,czy tez jakosc CP).To jest mimo wszystko pewne-ze ITI wbije sie ze wszystkim(poza jakoscia odbioru)w sam srodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mad85 a ja mam wrażenie że Ty do końca nie wiesz o czym mówisz. Wygląda to tak jakbyś rzeczywiście szukął dziury w całym. Czepiasz się każdego kto jest za ITI, mówisz co jest dla kogo, weź wyluzuj trochę. To czy ktoś zakupi oferte HD zależy tylko od niego. I jezeli będzie chciał to nawet może to oglądać na telewizorze SD i nikt mu tego nie zabroni. Nie Tobie tu decydowac co kto może.

 

Cytat: "Kupisz TV HD? jezli nie to nie gadaj bzdur o nowych technolgiach bo one cie nie interesuja i sa ci nie potrzebne."

 

A kto powiedział że HD ma jakiś związek z innymi nowymi technologiami? Mozna nie mieć HD ale można kożystać z VoD albo PVR. Nie wiem jaki tu widzisz związek.

 

Cytat: "Ale o jakiej ty mówisz konkurencji bo ja jej zupełnie nie widze. To, że sprzedaja podobny produkt z podobnej branzy ? Ale jest on zupełnie inny niz CP czY bedzir ITI? Jezeli bedziesz chiał ogladac DBL pojdziesz do CP, jezeli NBA do C+ a LM do ITI? I gdzie masz tu ta kinkurencje i wybór? Zaden. To chyba, że wyłacznie patrzysz na cene i nic innego."

 

To że na różnych platformach jest inna oferta nie oznacza że one nie konkurują ze sobą. Bo konkurują, więc konkurencja między nimi istnieje. Nie wiem jak Ci to można prościej wytłumaczyć. To tak jakbyś powiedział że dwie sieci komórkowe nie konkurują ze sobą bo obie mają zróżnicowaną ofertę. Do tej pory zawsze tak było na rynku Pay TV że dwa podmioty oferujące płatne kanały TV różniły się ofertą. Więc sorry ale nie masz racji i wiele osób się z Toba nie zgodzi bo to troche bez sensu co piszesz.

 

Uff sorka za taki długi post :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec po co jest potrzebne HD. Od jakiegos czasu kazdy napinał o HD. Wiec po co ci co nie maja zamiar wziasc HD pisza o jego potrzebie? Co do PVR to zadna nowa technologia, jest od dawana na naszym rynku, tylko problem polega na tym, ze ludzie sie spodziewaja, ze takie dekodery dostana za grosze. A VOD nowa usługa która ma szanse sie sprawdzic ale to kwestaia cen. Nie mow o sieciach komórkowych bo one oferuja identyczne produkty koncówe czyli rozmowy, sms. mms itd. W kazdej sieci jest to samo. Jedynie jest to kwestia ceny jak jakas wybierasz. A w przypadku platformy niestestety ten produkt konców jest inny i chca okreslona rzecz nie masz zandego wyboru tak jak w przypadku w/w sieci komórkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...