Skocz do zawartości

Liga Mistrzów UEFA, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji


Kolejorz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mógłby mi ktoś porządnie wytłumaczyć, jak to jest z prawami do LM zakupionymi przez Polsat. Wiem, że mogą w otwartym kanale pokazać mecz w środę, ale gdy jakiś polski klub awansuje, to będą na Polsacie mecze tylko tego klubu? (np. gdyby tym sezonie awansowała Wisła, to w Polsacie były by tylko mecze Wisły).

Na jakich zagranicznych kanałach będę mógł oglądać LM na Cyfrowym Polsacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jakiś polski klub awansuje do fazy grupowej LM (o ile tego dokona :wink: ), to Polsat będzie mógł pokazać mecz z polską drużyną, także we wtorki - oczywiście tylko z polską, bo meczu wtorkowego, w którym nie ma "naszej" drużyny nie ujrzysz na Polsacie.

 

Mam nadzieję, Że dobrze wyjaśniłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
A mógłby mi ktoś porządnie wytłumaczyć, jak to jest z prawami do LM zakupionymi przez Polsat. Wiem, że mogą w otwartym kanale pokazać mecz w środę, ale gdy jakiś polski klub awansuje, to będą na Polsacie mecze tylko tego klubu? (np. gdyby tym sezonie awansowała Wisła, to w Polsacie były by tylko mecze Wisły).

Na jakich zagranicznych kanałach będę mógł oglądać LM na Cyfrowym Polsacie?

Na razie niewiele wiadomo, ale na zawiele z Hotbirda nie licz. Na Astrze1 i Astrze3 na Sat.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda nie wiemy czy LM będzie na HB FTA ale strona uefa

http://www.uefa.com/multimediafiles/dow ... wnload.pdf

podaje ze w Nigerii pakiet podzielono na dwóch operatorów satelitarnych dla nas ciekawsze jest ze jeden z nich wygrał

Daar Communications Plc a ich sztandarowym kanałem satelitarnym jest AIT Nacional który jest dostępny z HB wobec tego mozna przypuszczać ze będą coś pokazywać z LM (wygrali również przetarg na Ligę Europejską).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisji z meczów polskich klubów w II rundach eliminacji pucharów nie będzie. - Nawet nikt o nie nie pyta - twierdzi Andrzej Placzyński z firmy Sport Five.

Już w przyszłym tygodniu Legia zagra w Lidze Europejskiej z gruzińskim Olimpi Rustawi lub B36 Tórshavn z Wysp Owczych, a Wisła Kraków w Lidze Mistrzów zmierzy się z estońską Levadią Tallin. Polonia Warszawa, żeby zagrać w II rundzie eliminacji Ligi Europejskiej z AC Juvenes/Dogana z San Marino, musi w czwartkowym rewanżu z Budućnostią Podgorica utrzymać dwubramkową przewagę. Meczu z Czarnogórcami nie pokazuje jednak żadna polska telewizja, choć pierwsze spotkanie można było oglądać na Bałkanach. Podobnie będzie z kolejnymi meczami polskich drużyn.

 

- Żadna ze stacji nie chce kupić transmisji z eliminacji Ligi Europejskiej, bo wiadomo, że ten turniej pokaże Polsat i nikt nie chce wydawać pieniędzy na to, czego nie będzie mógł kontynuować. Dlatego TVN i TVP nie są zainteresowane. Ewentualnie sam Polsat może jeszcze kupić te prawa, ale na razie nie jest zainteresowany. Trochę mnie to dziwi, bo przecież grają polskie drużyny i na pewno mecze te miałyby dużą oglądalność - twierdzi Placzyński, którego firma zajmuje się sprzedażą praw do transmisji.

- Na daną stację muszą się zgodzić też kluby, a one chcą, by za pieniądze z transmisji co najmniej zwróciły im się koszty podróży. Telewizja musi wyprodukować program i zapłacić za prawa. To nie jest łącznie duża suma, ale zainteresowanych nie ma. Dziwi mnie, że TVN nie chce pokazać meczów Legii, która jest częścią tego samego koncernu - twierdzi Placzyński.

 

Problemem jest też mała atrakcyjność rywali. Legia dopiero w III rundzie eliminacji może trafić na Athletic Bilbao, PSV Eindhoven czy AS Roma. - Dlatego w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów czy Ligi Europejskiej problemów z transmisją raczej nie będzie - uważa Placzyński.

 

Wszystko może się jednak rozstrzygnąć w ostatniej chwili. Do sprzedaży praw może dojść nawet w dniu meczu. - Jeśli spotkanie jest za granicą i nikt go nie pokazuje, potrzeba dnia, by porozumieć się z kimś, kto tam wyprodukuje sygnał. Ale jeśli ktoś taki już jest, nie ma problemu - wyjaśnia Placzyński. Nawet jeśli nikt nie pokaże pierwszych meczów, możliwe jest, że w telewizji będą choćby rewanże.

sport.pl

 

Wyglada na to, ze i meczow II rundy nie obejrzymy w ogole. Pozostaje nam miec nadzieje, ze Polsat zlituje sie nad nami i kupi prawa. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SportFive udławił sie właśną pychą bo myślał, że do pokazywania polskich drużyn w europejskich pucharach wszyscy 3 najwięksi nadawcy w Polsce zaczną się bić to będą znowu zbierać krocie, a tu nic zero. Teraz liczą straty bo już zapłacili polskim klubom.

Tvp czy jej się to podoba czy nie powinna pokazywać ważne wydarzenia sportowe, które dotyczą bezpośrednio polskiego sportu.Dobrze, że nie płacę abonamentu już od prawie 1,5 roku.

Posat jeśi chciałby polepszyć swój wizerunek powinien pokazywać dużo sportu bo to jednak jest jego flagowy produkt, a także prawie bezpłatana reklama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje,że żaden polski klub z el LE nie przejdzie ich. Paradoksalnie dzięki nowym przepisom UEFY droga do LM jest teraz dla nas łatwiejsza niż do LE. To ,że KSP przegrało z nimi to już mnie nawet nie zdziwiło bo zdążyłem się przyzwyczaić, że nasze dream teamy od początku tej dekady regularnie dostają łomot z amatorami z innych państw (Wyjątki to Wisła za Kasperczaka, Groclin za Radolskyego i ostatnio Lech ale to i tak mizeria).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmisji FTA nie bedzie.

A w przerwie meczu Polonii reporter zapomnial wylaczyc mikrofon po wywiadzie i mozna bylo uslyszec rozmowe, ze negocjuja z Wisla i Lechem i ze z Polonia co do meczow sa juz dogadani i jej mecze pokaza.Mimo ze ITI jest wlascicielem Legii to nie ma ochoty pokazywac jej meczow, a jesli nawet to na TVN napewno meczu by nie pokazali.Sportu tam w ogole nie ma, PP nawet nie dali na otwartym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni tam w tym kuszo tv mowili ze wisla dzwonila i ze z lechem tez by chcieli ale nie dogadali się jeszcze .

a w sumie to fajnie im to wyszlo , obecnie leci powtórka poloni kto nie widział jak oni to robią może teraz zobaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no panowie - z całym szacunkiem do chłopaków z kusz tv - to są amatorzy , to nie powinno byc ich zadanie by eliminacje polskich klubów pokazywać:/przeciez oni maja ledwie 2 kamery , jakosc przekazu słaba.Aby nie było ze narzekam - ale dla mnie to obciach ze mamy sygnał z meczu dzieki takim ludziom , którzy majac bardzo kiepski sprzet ograniczony budżet robia sygnał a nie stacje tv jak polsat czy tvn lub tvp..

 

Wielki szacunek dal kuszo TV bo inaczej bysmy tylko zdjecia z meczy ogladali..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...