Skocz do zawartości
  • 0

nc+ - słaba siła sygnału


hudy8
 Udostępnij

Pytanie

Dzień dobry. Od kilku dni mam problem z odbiorem TV. Problem polega na tym, że co jakiś czas wyskakuje komunikat "brak sygnału", wtedy jakość sygnału wynosi 80%, a siła sygnału 20%. Co dziwne, mimo tego można oglądać 4 programy: TVN Meteo, TVN BiS i jeszcze dwa, ale teraz nie pamiętam. Na drugi dzień lub po kilku godzinach znów są widoczne wszystkie programy, a siła sygnału wraca do normy. Gdzie szukać przyczyny najpierw? Kabel, antena, czy dekoder?

Edytowane przez Barti
Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam

Chciałbym opisać swój przypadek i poprosić o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Posiadam starą antenę, pamiętającą jeszcze czasy TV analogowej. O średnicy 60cm

Jest na niej zamontowany konwerter też z tamtych czasów.

Na dekoderze NC+ przy tej instalacji osiągam siłę sygnału około 95% a jakość max. 53%, która podczas deszczu spada do 30% i jeszcze jakoś można TV oglądać.

Zakupiłem jakiś tani konwerter twin, w sklepie nie dla idiotów, aby móc jednocześnie oglądać TV i nagrywać coś innego.

Po zamontowaniu siła sygnału i jakość jest taka sama.

Niestety nawet podczas lekkiej mżawki kilka dni temu, na konwerterze twin jakość spada do 0% i nie jest możliwy odbiór TV.

Szybka wymiana konwertera na pojedynczy (antena na balkonie) i nadal oglądam bez problemu TV.

W czym może być problem?

Konwerter twin kiepskiej jakości - uszkodzony ?

Antena za mała dla konwertera twin?

Dodam, że przed anteną jest czyste niebo, nic mi nie zasłania.

Proszę o pomoc

Edytowane przez Barti
Przeniesiono wątek do bardziej odpowiedniego działu forum i połączono z istniejącym już podobnym wątkiem. Nie dublujemy wątków na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie masz żadnego zapasu sygnału na gorszą pogodę. Konwerter twin może być dobry, ustawiałeś skos przy jego montowaniu ? A tak zupełnie szczerze ... sam ostatnio miałem już dość słabego sygnału podczas deszczu. Wymieniłem antenę 65 cm na 80 cm. Jest dużo lepiej. Tobie radzę to samo, przynajmniej czasza 80-90 cm. Koszty nie są duże, bo za 80 cm Coraba w stacjonarnym sklepie zapłaciłem raptem 65 zł. Już wkrótce wszystko z satelity będzie w DVB-S2, a to wymaga anten przynajmniej 80 cm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Skos ustawiony,anteną w ogóle nie ruszałem.
Ciekawi mnie, dlaczego na twin jakość spada do 0% przy mżawce, a na single do 30% przy deszczu.
Jaką powinienem mieć jakość przy moim zestawie?
Czy te 53% to max. co mogę na nim osiągnąć?
Sąsiedzi wokół mają anteny w podobnym rozmiarze, jeden nawet z konwerterem quad i jakoś nie narzekają na brak TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Posiadam starą antenę, pamiętającą jeszcze czasy TV analogowej. O średnicy 60cm

(...)

W czym może być problem?

Konwerter twin kiepskiej jakości - uszkodzony ?

Antena za mała dla konwertera twin?

(...)

Skos ustawiony,anteną w ogóle nie ruszałem

 

Anteny 60 cm zaczęto stosować na początku TV cyfrowej. Analogowa wymagała stosunkowo dużych czasz - co najmniej ok. 1m

Ale i 60-kę można ustawić tak, że przy normalnym deszczu będzie odbierać wszystko. Warunek - musi być prosta i idealnie ustawiona (razem z konwerterem)

Konwerter konwerterowi nierówny. Bywa że dwa egzemplarze tego samego modelu mogą mieć minimalnie różne wskazania. Czasem stare konwertery mają lepsze parametry od nowych. Nie można wykluczyć uszkodzenia tego twina, ale przy ustawianiu całego zestawu antenowego bardzo istotne jest ustawienie skrętu (skosu) konwertera w uchwycie. Przy tak małej antenie już minimalna zmiana może spowodować pogorszenie lub całkowity brak odbioru niektórych transponderów.

Wskazania dekoderów to rzecz względna. Np. mój Sagemcom odbiera jeszcze w miarę stabilnie przy wskazaniach jakości 10%, co na innym dekoderze może skutkować brakiem odbioru.

Chcesz mieć idealnie ustawiony zestaw antenowy? Tylko miernik z pomiarem MER, BER.

Oczywiście wymiana czaszy na większą bardzo wskazana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...