Skocz do zawartości
  • 0

Problem z sygnałem...


onaaa
 Udostępnij

Pytanie

Witam. Mam problem z odbiorem sygnału z dekodera cyfrowy polsat. Nie wiem dlaczego. Gdy wchodzę w ustawienia a następnie na skanowanie sieci, wogóle nic się nie znajduje a także nie ma żadnego sygnału z dekodera.Proszę o pomoc. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Anonymous

Na moim Echostarze 717 jest tylko sygnał z 12 284 H i 11 488 H

z HOTBIRDA ( chodzi mi o polskie programy). Z innych częstotliwości sygnału nie ma. Programy z Astry chodzą bez problemu. Podłączyłem inny dekoder (Echostar 606) i wszystko gra. Według mnie to wina dekodera a nie instalacji. Czy mam rację? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Czyli do serwisu z nim!!!

Czym jest spowodowane to, że brak sygnału występuje tylko na częstotliwościach o polaryzacji pionowej? Na poziomej sygnał jest i kanały wyszukują się. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Odebrałem dekoder Echostar 717, z HB wszystko dobrze, zero sygnału z Astry 19.

Podłączyłem drugi Echostar 606 to samo. Z ustawieniami wszystko dobrze, bo nie pierwszy raz to robię. Podłączyłem dekoder FTA i z Astry sygnał na nim jest. Nie wiem jaka jest tego przyczyna. Proszę o jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Albo przełącznik konwerterów nie polubił się z Echostarami, albo sygnał z Astry jest zbyt słaby, i o ile FTA jakoś sobie radzi, o tyle Echostary, mające mniejszą czułość głowicy już nie...

 

Jeśli masz możliwość - wymień przełącznik DiSEqC na inny (o ile konwerter to nie monoblock)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Dwa tygodnie temu zanim dałem E- 717 do naprawy wszystko na nim chodziło, i HB i Astra. Na Astrę mam zeza. Może wichura ruszyła zeza na Astrę i trzeba nim trochę pomanipulować.

 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

To jeszcze raz ja. Podsumuję: Mam HB + zez na Astrę19.

 

E717 - HB siła 80, jakość 70 Astra19 siła 80, jakość 0

E606 - HB siła 90, jakość 80 Astra19 siła 80 jakość 0

Ferdek- HB siła 99, jakość 99 Astra19 siła90 jakość 80

 

Nagle Echostary nie odbierają Astry, a wcześniej odbierały.

Gdzie tu szukać przyczyny? Może wymienić DiSEqC, albo kupić monoblock,

czy raczej zostawić zeza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Nie jest taka prosta bo ustawienia są dobre.

 

Zauważyłem, że na Ferdku sygnał jest na niższych częstotliwościach. Na wyższych, tak powyżej ~11500 nie ma. To chyba będzie wina konwertera.

 

Proszę jeszcze raz o odpowiedź. Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy na Echostarach jest sygnał z niższych częstotliwości? Może na chwilę odepnij przełącznik i podłącz bezpośrednio Astrę (to nam pozwoli wyeliminować usterkę przełącznika).

Oczywiście mógł paść konwerter, przed chwilą pisałem w innym temacie, mogło paść sterowanie sygnałem 22 kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

Na Echostarach nie ma wcale sygnału z żadnej częstotliwości, na Ferdku jest tak jak napisałem. Zaczyna głupieć też i Ferdek. Trzeba iść do sklepu i kupić chyba co nieco. W każdym razie dzięki za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

To jednak będzie chyba wina konwertera. Ominąłem przełącznik i dalej nie ma sygnału. Sygnału nie ma na częstotliwościach o SR 27500, natomiast o SR 22000 jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...