Skocz do zawartości

Top Gear


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

''Top Gear'' jest to jeden z kultowych programów motoryzacyjnych, który jest emitowany na antenie BBC Two od 1977 do dzisiaj. Program prowadzili m.in. Jeremy Clarkson, James May i Richard Hammond od 2002 do 2015 roku (prowadzący odeszli z programu po tym, jak Jeremy Clarkson został zwolniony z BBC za pobicie producenta programu). Obecnie ''Top Gear'' prowadzą Chris Evans - spiker BBC Radio 2 i Matt LeBlanc - aktor, znany przede wszystkim z serialu ''Przyjaciele''. Tajemniczą postacią programu jest kierowca Stig.

 

Ostatnio oglądałem nowy odcinek ''Top Geara'' z Evansem i LeBlanciem, gdzie muzę powiedzieć że ''Top Gear'' z Clarksonem, Mayem i Hammondem był dużo lepszy od tego nowego, który już nie jest taki sam jak kiedyś.

 

W Polsce ''Top Gear'' jest emitowany m.in. w BBC Brit i PULS 2 (dawniej ''Top Gear'' był emitowany w TVN i TVN Turbo).

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top Gear oglądałem od bardzo dawna, od dzieciaka gdy logo TVN Turbo to był płomień (pamięta ktoś jeszcze Monster Garage, to też strasznie lubiłem). Program lubię do dziś, czasami żarty prezenterów były przesadzone (żarty o podłożu religijnym, wrażliwy jestem na nie trochę, ale staram się nimi nie przejmować), ale szło się uśmiać. Najzabawniejsze były te ich wyzwania np. gdy musieli kupić jakieś używane samochody i wykonywać zadania. Jednym ze śmieszniejszych było budowanie amfibii, głównie ta pierwsza próba gdy Hammond zatonął, Clarkson płynął do góry kołami i May jako jedyny wydostał się z wody o własnych siłach (ale samochód był uszkodzony więc go nie uznali za wygranego, przed laty zawsze uważałem że to było nie fair i że to on wygrał). Oglądam do dziś, mam wrażenie że BBC Knowledge i potem Brit strasznie dużo tego daje i zwłaszcza przy tym pierwszym za każdym prawie razem gdy włączałem to trafiałem na Top Gear, to przy obiedzie, to przy kolacji, ciągle akurat leciał i chyba do teraz tak leci. :D Fajny program ogólnie. Nowej serii nie widziałem, planuję to zmienić, nie wątpię że nowi prowadzący próbujący jakby podrabiać starą trójkę to raczej nie będzie nic specjalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw dam pewne uzupełnienie informacji, które podał @Frontowiec. Początkowo był to zwyczajny magazyn motoryzacyjny, taki jak każdy inny tego typu program. Zaczęło to się troszkę zmieniać od 1988 roku, wtedy do ekipy dołączył Jeremy Clarkson, który trochę inaczej niż resztą prezentował samochody, ze swoim oryginalnym stylem. Po tym, jak zakończono produkcję pierwotnego "Top Gear" w 2001, prowadzący z tego programu (Tiff Needell, Quentin Willson i Vicki Butler-Henderson) zaczęli tworzyć podobny magazyn dla stacji Five pod nazwą "Fifth Gear" (kiedyś TVN Turbo też to emitowało). Natomiast Clarkson z resztą ekipy zaczęli tworzyć nową wersję, która podbiła świat.

 

Mimo iż nie kręci mnie zbytnio motoryzacja, to jednak ten program bardzo mi się w wersji z ekipą "Clarkson, Hammond and May" podobał, fajnie się to ogląda. Dzięki swojej specyfice można mieć masę przyjemności z oglądania programu, nie znając się w ogóle na motoryzacji, i to chyba jest klucz do sukcesu tego programu. Jeśli chodzi o żarty, to nawet częściej niż czasami trafiały się takie, które by nie przeszły w programie nagrywanym np. przez polską telewizję. Tyle że to jest kwestia brytyjskiego poczucia humoru, w to trzeba po prostu wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak pewnie niektórzy wiedzą, 29 maja ruszyła nowa seria tego programu. Pierwszy odcinek z nowymi prowadzącymi oglądało w Wielkiej Brytanii 4 miliony widzów, ale już w ostatnią niedzielę oglądalność spadła poniżej 2 milionów (za czasów Clarksona, Hammonda i Maya każdy odcinek oglądało ponad 5 milionów).

 

Dzisiaj Chris Evans, główny prowadzący i następca Clarksona, oświadczył, że odchodzi z programu. Napisał na Twitterze: "Odchodzę z Top Gear. Dałem z siebie wszystko, ale czasem to nie wystarczy. Cała załoga jest więcej niż świetna, życzę im jak najlepiej. Czuję, że to najlepsze, co mogę zrobić, by pomóc programowi".  Od pewnego czasu pojawiały się doniesienia, że Evansowi nie pasowała formuła, w której było aż 6 prowadzących, a spadki oglądalności są tak znaczące, że BBC powinno coś z nimi zrobić.

Reszta prowadzących: Matt LeBlanc (z nim Evans się podobno nie mógł dogadać), Sabine Schmitz, Rory Reid, Chris Harris i Eddie Jordan pozostanie w programie. We wrześniu mają rozpocząć się zdjęcia do kolejnego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze, że odchodzi. Nie dało się patrzeć na tą jego rudą twarz. A słuchać to tym bardziej. Dobrze, że lektor to jakoś zakrywał, bo na oryginale bym nie zdzierżył. Ten Amerykaniec wydaje się być lepszym od niego. Stonowany, jak i lepiej pasuje do różnych sytuacji. Miałem czasami wrażenie, że przez tego Evansa nie miał jak się bardziej wykazać, bo on był tym głównym. Który do tego na siłę próbował być Clarksonem II. A skoro mu nie pasowała formuła, to mógł się w to nie bawić. Chyba że BBC go wzięło przed przedstawienia większych szczegółów. Ilość prowadzących? Trochę za duża. Zostawiłbym na pewno Le Blanca czy tą Niemkę.

 

A pewnym na 100%, a nawet i więcej, jest to że BBC, mimo pewnych problemów z Clarksonem, to ma na pewno spory ból odbytu, że Top Gear nie jest takim jakie było przez ostatnie prawie 13 lat.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Były szef BBC uważa, że wyrzucenie Clarksona było błędem: http://tvn24bis.pl/moto,99/byly-szef-bbc-wyrzucenie-clarksona-to-blad,670651.html

 

Swoją drogą to ma rację, gdyż gdyby Clarkson prowadziłby program obecnie, to pewnie nie bylibyśmy świadkami klapy.

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...