Skocz do zawartości

Piłka nożna: Euro 2012


arielinho
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie to wszystko pięknie wygląda w komputerze. Piękne makiety stadionów, szybkie autostrady, lotniska w programach graficznych idzie bardzo szybko wykonać, gorzej, jeśli ma to powstać w rzeczywistości. Ja tam wierzę, że na Śląskim Euro 2012 się odbędzie, nie ma innej opcji. Już widać kłopoty w Gdańsku, bo działkowcy nie chcą oddać działek. Prawodopodobnie podobnie będzie z innymi Kozimi Wólkami na czele z największym targiem Europy. Gra na Śląskim będzie więc koniecznością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Krajowa nr. 1 - Od Katowic aż do fragmentu Autostrady A1 pod Łodzią jest drogą Ekspresową z 2 pasami i poboczem, ma się zmienić do 2012 w Autostradę A1, ciekawe czy tylko znaki wymienią i ustawią bramki do opłat? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie wyobrażaliście wybranie Krakowa kiedy po meczu Wisła-Cracovia (lub odwrotnie) zginął kibic ? Dajcie już z tym spokój wyborem miast. Kraków przez pseudokibiców na Euro nie zasłużył.

Zresztą po co daleko wychodzić w przeszłość - mecz Polska-Azerbejdżan miał być w Krakowie. Czemu odbył się w Warszawie ? Bo Policja natrafiła na ślady ustawki kibiców po meczu.

 

Miasta są wybrane bardzo dobrze. Krakusy myślały, że Euro im się należy od ręki. Nic nie robią by pozyskać coś, bo z góry wiedzą, że są lepiej ustawieni od Wrocławia czy Poznania, bo mają Wawel, Stare Rynki itp.

Zresztą najlepiej różnice między Wrocławiem a Krakowem w pozyskiwaniu inwestycji niech pokaże przykład Google, które za siedzibę wybrał Wrocław (który się tym interesował, jeździli za ocean) a nie Kraków, który kontakt miał mailowy z 2-dniowym opóźnieniem.

 

Pewnie przykłady można wręcz mnożyć... I tak było i tym razem.

 

Teraz wielki Kraków, kiedy Polska została wybrana na gospodarza, zaczął się poważnie interesować Euro. A gdzie byli rok temu ? Teraz to sobie mogą Puchar Małopolski zrobić :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że za Krakowem to grubsza sprawa jest więc ok. Co do Wrocławia jak najbardziej też się zgadzam, ale czemu nie Katowice?? Jak dla mnie idealna lokalizacja na wydarzenia chociażby z powodu najlepszej infrastruktury drogowej i myślę że po Warszawie to kolejowej także, lotnisko obok. A co za problem wybudować stadion jak i gdzie by to nie było i tak trzeba postawić. Nie mogę tego zrozumieć. A porównując taki Gdańsk z Katowicami jeśli chodzi o dojazd czy pewnie i bazę noclegową to nie ma co porównywać.

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów piłki nożnej!

Ostatnio (czytaj: dosyć dawno) miałam okazję oglądać okazję w meczu towarzyskim w Szczecinie: Polska - Albania. Atmosfery ze stadionu przy Twardowskiego długo nie zapomnę i chyba z tego względu będę do tego meczu porównywała wszystkie inne, które uda mi się obejrzeć na żywo. A mam nadzieję, że nie będę musiała w tym celu fatygować sie zbyt daleko. Mam na myśli Gdańsk, Poznań, ostatecznie Kraków, do którego chciałabym zajrzeć także ze względów sentymentalno-turystycznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie. Wczoraj słuchałem Gilowskiej u Olejnik i nie bardzo zrozumiałem o co jej chodzi. Dziś już wiem: 1. UE na ME jako takie nie daje ani grosza (to wiadomo) 2. na ME2012 mają się złożyć Polacy pracujący za granicą którzy nie płacili do końca 2006r. podatków w skarlałej IVRP. O ile zgadzam się w zasadzie że powinni płacić np. lekarze których wykształcenie kosztuje setki tysięcy złotych a wyjeżdżają za granicę o tyle tej sytuacji nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 czerwca 2012 roku w Warszawie - to nieoficjalny termin ceremonii otwarcia i meczu inauguracyjnego piłkarskich mistrzostw Europy - poinformował podczas środowej

konferencji prasowej przewodniczący zespołu PZPN ds. Euro 2012 Adam Olkowicz. Finał odbyłby się 1 lipca w Kijowie.

 

Więciej:

 

http://sport.onet.pl/0,1248713,1525500,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziesięciu najlepszych komentatorów sportowych w Polsce:

1. Tomasz Smokowski Canal+ Sport

2. Andrzej Twarowski Canal+ Sport

3. Jacek Laskowkski Canal+ Sport/Eurosport,wcześniej w TVP

4. Dariusz Szpakowski TVP

5. Mateusz Borek Polsat Sport/Eurosport

6. Roman Kołtoń Polsat Sport

7. Sergiusz Ryczel Nsport

8. Jacek Jońca TVP

9. Edward Durda Canal+ Sport/ESPN Classic Sport,wcześniej w Wizji Sport

10.Andrzej Zydorowicz ESPN Classic Sport,wcześniej w TVP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydorowicz? Bez przesady ale to chyba jeden z najgorszych komentatorów polskich. Do dziś pamiętam jego teksty

Nogi piłkarzy są ciężkie jak z waty"

 

Gol jest wtedy, kiedy piłka całym swoim obwodem przekroczy odległość równą obwodowi piłk

 

Jeszcze 18 sekund do końca Szweda Berqvista

 

Zawisza Bydgoszcz to klub, który już nie istnieje, występujący obecnie w IV lidze

 

Z dziesiątką Tomasz Dziubiński, który podobnie jak przed dwoma tygodniami gra w pierwszym spotkaniu

 

Dobrze, że już nie komentuje na dużą skale w TVP choć pasowałaby teraz do poziomu komentatorów Nsportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziesięciu najlepszych komentatorów sportowych w Polsce:

1. Tomasz Smokowski Canal+ Sport

2. Andrzej Twarowski Canal+ Sport

3. Jacek Laskowkski Canal+ Sport/Eurosport,wcześniej w TVP

4. Dariusz Szpakowski TVP

5. Mateusz Borek Polsat Sport/Eurosport

6. Roman Kołtoń Polsat Sport

7. Sergiusz Ryczel Nsport

8. Jacek Jońca TVP

9. Edward Durda Canal+ Sport/ESPN Classic Sport,wcześniej w Wizji Sport

10.Andrzej Zydorowicz ESPN Classic Sport,wcześniej w TVP

 

 

Ryczel?? Kołtoń?? Jońca?? :roll:

 

 

Mój ranking to:

 

1. Przemysław Pełka

2. Andrzej Janisz

3. Tomasz Smokowski

4. Mateusz Borek

5. Dariusz Szpakowski

6. Bożydar Iwanow

7. Jacek Laskowski

8. Andrzej Twarowski

9. Grzegorz Michalewski

10. Tomasz Jasina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełka jest dobry, lubie jak on komentuje, ale Janisza nie trawie, za bardzo radiowy komentarz. U Szpakowskiego denerwuje mnie to, że nie potrafi się przyznać do błędu, np jak mówi, że jest faul, a potem na powtórkach dokładnie widać, że nic nie było, to on milczy :D tak samo ze spalonymi. On jest dobry do Fify :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpak może "czasami" pali głupstwa. Ale bardzo emocjonalny jest. W-s-ł-u-c-h-u-j-ą-c się w jego "teksty", można się utożsamiać z "zgiełkiem" meczu na żywca, jakby być w samym jego jądrze. Szkoda tylko, że cały "poklask" stadionu, jest tak bardzo w tle. Gdyby go tak pogłośnić, ale byłaby "zabawa" ze stadionem ( jego nastrojem) w domu. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :)

 

Do Szpakowskiego mam wielki szacunek... Na nim sie wychowywałem ;)

jako jeszcze małolat wielkie mecze Anglia-Polska na Wembley gdy Citko strzelił bramke w 6 minucie gry... Szpaka komentarze przezywajac prawdziwie mecze... To było to... i do tej pory tak robi... Ma niesamowity głos który kojarzy mi sie z wielkim futbolem.

 

Szpaku jest po prostu niezastąpiony i nadal będe sie trzymać tego zdania... Mi az ciarki przechodzą gdy Szpakowski krzyczy... To że inni wytykaja mu ze myli sie tam troche mozna wybaczyc... nie przesadzajmy...

Ale to właśnie ze Szpakowskim kojarzą sie wielkie mecze piłkarskie... I nikt go nie zastąpi... Nie wiem kto będzie nastepny po nim.

 

Natomiast zdolne młode Wilczki których też lubie :) to są własnie Tomasz Smokowski oraz Twarowski... (Czasami mozna ich usłyszeć w Eurosporcie) Są po prostu świetni.

Oni tak zaciekawiają widza ze nie można odejść od telewizora...

 

Co do Euro 2012 wierzyłem od początku z wielkim sercem...

 

Kiedys jak byłem mały mecze oglądałem w telewizji... Teraz... Jeżdże na mecze po całej Polsce a nawet zdarzyło mi sie raz przejechać z kolegami na zachód na europejskie puchary.

 

W środe byłem w trasie jechaliśmy na mecz... Bo grała Liga i wtedy sie dowiedziałem o EURO 2012 :) Niesamowity dzień był wtedy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój ranking komentatorów piłkarskich:

 

1. Mateusz Borek (POLSAT)

2. Tomasz Smokowski (CANAL+)

3. Przemysław Pełka (POLSAT)

4. Dariusz Szpakowski (TVP)

5. Jarosław Krzoska (TVP)

6. Andrzej Twarowski (CANAL+)

7. Roman Kołtoń (POLSAT)

8. Sergiusz Ryczel (nSPORT)

9. Tomasz Włodarczyk (POLSAT)

10. Jacek Laskowski (CANAL+)

Moim zdaniem: reszta komentatorów z nSPORT, Andrzej Janisz, Maciej Iwański, Tomasz Jasina, Jacek Jońca nie mają pojęcia co to komentowanie meczu piłkarskiego. Ale to tylko moje wrażenia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...