Skocz do zawartości

Żużel


miko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Sentorio sorki, że dopiero teraz odpisuję, ale jakoś umknął mi ten wątek, Ja przypuszczam,że będzie tak jak w poprzednim sezonie i to Grudziądz dostanie miejsce w Ekstralidze tylnymi drzwiami, no bo tak Łotysze są gotowi na jazdę, ale jakoś działacze z PZM i GKSŻ nie chcą się zgodzić na występy w najwyższej klasie rozgrywkowej, Ostrów jak widać również ochoty nie ma, myślę, że jeszcze Rybnik może powalczyć i to byłoby najbardziej sprawiedliwe żeby ten klub zamiast Grudziądza dostał miejsce, chociaż Łotyszom należy się miejsce bo w sportowy i uczciwy sposób zapracowali na ten awans. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że jednak tu chodzi o długie wyjazdy i odległości i tak cała liga od dawna psioczy na Rzeszów, że daleko muszą jeździć a co dopiero porównywać Daugavpils, Łotysze finansowo i administracyjnie wydają sie być gotowi na Ekstraligę, myślę, że z licencja też nie byłoby problemu, tyle lat ten klub się rozwijał, walczył, w końcu sie udało i dlaczego nie maja jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze GKM nie powinien mieć w ogóle szansy, bo był ostatnią, najsłabszą drużyną, która według regulaminu spada - w przeciwieństwie do Startu Gniezno, który tak mógł się utrzymać w 1 lidze. Taką drużynę bym w ogóle pominął w tych kategoriach. Byłeś najsłabszy w Ekstralidze, więc kara się należy. Z kolei Daugavpils w ogóle nie powinni już startować na poziomie 1 ligi. To była przychylna decyzja GKSŻ, żeby w ogóle tam żużel istniał, dlatego dostali szansę. Powinni od razu mieć powiedziane, że nawet jak wygrają 2 ligę to nie awansują. Coś jak Real B czy Barcelona B, którzy nie mogą zagrać w Primera Division. Gdyby Daugavpils nie miał możliwości awansu już z 2 ligi, to by teraz nie było problemu. GKSŻ był albo za dobry albo wręcz za mało przewidywalny. Mogli już nawet przed tym sezonem taką decyzję wydać. A Daugavpils jazdą w 2 lidze by się i tak na zawsze zadowolił. Wyobraźmy sobie, że Daugavpils wygrywa Ekstraligę, mistrzem Polski zostaje drużyna z Łotwy. Kompromitacja całkowita. To się oczywiście nigdy nie zdarzy, bo finanse i poziom sportowy na to nie pozwolą, ale teraz w teorii jest to możliwe. Kolejna wina GKSŻ. Z kolei skoro prezes Ostrovii był tak wściekły, zrobił taką aferę, więc rozumiem że chciał i widział szansę na jazdę w Ekstralidze. Drużyna takie zaproszenie dostała, więc teraz od nich należy co zrobią. Na końcu jest Rybnik. Dopiero kiedy w/w drużyny zrezygnują to dla nich przyjdzie pora.

 

Co do regulaminu,  to jest oczywiste że Daugavpils powinien jechać według polskiego regulaminu w ewentualnej Ekstralidze. Są traktowani jak drużyna z Polski, więc żaden senior i junior łotewski nie spełnia wymogów. Żaden klub Ekstraligi na to nie pójdzie, że sam musi spełniać ten wymóg, a obca drużyna będzie mieć w tym fory. Już nie ten poziom rozgrywek, pieniędzy, żeby to przeszło.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@widz666 z tym, że Grudziądz na Ekstraligę nie zasługuje się to sie zgodzę, ale PZM i GKSŻ juz ten sam błąd popełniła w poprzednim sezonie dając temu klubowi szanse jazdy mimo spadku, to raczej liczą się względy finansowe niż sportowe, Grudziądz jako klub jest stabilny finansowe i administracyjnie to to dla działaczy jest bardzo ważne aby mieć dobrego partnera do biznesu. Przecież nie po to podpisywali szybko kontrakty z A. Łagutą, K. Buczkowskim i Rafałem Okoniewskim aby jeździć w pierwszej lidze. Klub z Daugavpils też jest poukładany tylko te przepisy i Łotysze na pewno nie zgodzą się na 4 Polaków w składzie, więc ta opcja odpada. Kolejna opcja to Ostrów po tej aferze z Markiem Cieślakiem całkowicie zmieniłem, zdanie o tym klubie, po tym jak podeszli do barażu było widać, że na Ekstralidze im nie zależy i nie są gotowi, nie wiem jak jest z finansami. Trzecia opcja to Rybnik chyba jak jedyny klub z 1 ligi chciał awansu, ale się nie udało, nie wiem jak jest tam z finansami to warunkiem dalszego finansowania klubu przez miasto i remontu stadionu był awans, więc pewnie gdyby dostali szansę to byliby gotowi na jazdę, a pakę w tym sezonie mieli niesamowitą i aż dziw bierze, że przegrali w półfinale.  

Ja powtarzam i będę to powtarzał, ten sport nie jest już tak jak w latach 70-tych i 80-tych teraz duże znaczenia mają pieniądze, ad kilku lat jest podział na dwie grupy bogatych które mogą wszystko i biedniejszych które są karane nawet za drobne przewinienia.

 

Odchodząc trochę od tematu ligi, to wczoraj był ostatni ostatni turniej z cyklu GP w Melbourne, wygrał go genialnie jeżdżący Greg Hancock który wygrał wszystkie 5 wyścigów fazy zasadniczej  półfinał i bieg finałowy. W biegu finałowym doszło do potwornego karambolu, Greg Hancock uderzył w Jasona Doyla a ten potrącił jeszcze Macka Janowskiego.  Australijczyk trafił do szpitala a lekarze jego stan określają jako stabilny. W powtórce start  wygrał Hancock Janowski do końca atakował Iversena jednak nie zdołał go wyprzedzić i musiał zadowolić sie trzecim miejscem. jak na ostatnie występy to bardzo dobrze zaprezentował sie Krzysztof Kasprzak który odpadł w półfinale. Zloty medal zdobył Tai Woffinden, srebro Greg Hancock a brąz Nicki Pedersen, oczywiście nie obyło się bez kontrowersji  z udziałem Duńczyka, podczas jednego z biegów ostro, ale zgodnie z przepisami wywiózł pod bandę Sama Mastersa, po zakończonym biegu Australijczyk chciał uderzyć Duńczyka jednak został odciągnięty, w parkingu doszło do bójki między nim a mechanikiem Pedersena. Zawody bardzo fajne pojawili się na nich byli zawodnicy m.in  Leigh Adams czy Ryan Sullivan, to długi dobrze przygotowany z dużą ilością ścieżek. Kilka wyścigów było bardzo widowiskowych, długo w pamięci pozostanie bieg nr. 10 kiedy Andreas Jonsson z czwartej pozycji po starcie na jednym łuku wyprzedził od razu trzech rywali. Szkoda, ze to już koniec sezonu, i trzeba będzie czekać tyle miesięcy na kolejny.  

 

"#GET WELL DARCY" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polscy juniorzy : Bartosz Zmarzlik, Piotr Pawlicki, Paweł Przedpełski i Maksym Drabik zdobyli tytuł Drużynowych Mistrzów Świata Juniorów. Zawody odbyły się w australijskiej Mildurze. Nasi wyprzedzili gospodarzy oraz Duńczyków i Niemców. Pawlicki i Zmarzlik byli bezbłędni wygrali po 5 wyścigów, Drabik tylko w jednym przyjechał na trzeciej pozycji, pozostałe biegi wygrał, na trudnym torze po kontuzji słabiej radził sobie Paweł Przedpełski, ale zdobyte 7 punktów nie jest złym wynikiem. Zwycięstwo Polaków ani na moment nie było zagrożone, w zasadzie ten skład to drużyna marzeń, w następnym sezonie już tak mocny nie będzie, bo Zmarzlik i Pawlicki kończą wiek juniora i były to ich ostatnie występy w gronie młodzieżowców. Dodam jeszcze, że nas zespół prowadził Rafał Dobrucki.   

Edytowane przez andi12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, aż tak to nie :). Na tą nazwę od lat używaną w naszych mediach dopiero zwróciłem uwagę, jak Dryła zaczął ostentacyjnie jej używać, wręcz nadużywać. W końcu też nie mówimy AC Mediolan, a z kolei Niemcy tak mówią. A co powiesz na Petersena wymawianego przez Cegielskiego czy Majewskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezesi Lokomotivu Daugavpils wystosowali do działaczy list otwarty w którym piszą o swoim rozczarowaniu decyzją o niedopuszczeniu ich klubu do Ekstraligi. Na marginesie dodam , że nowe kontrakty z "Lokomotywą" podpisali Fredrik Lindgren i Joonas Kylmaekorpi, również może na podobny krok zdecyduje se Antonio Lindbaeck, wiec Łotysze skład będą mieli mocny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z informacji jakich posiadam nc+ nie chce Lokomotivu Daugavpils w Ekstralidze.

Powiedzieli śmiało, że mecze Lokomotivu Daugavpils gdzie będą gospodarzem nie pokażą i nie będą tam jeździć tyle km z kamerami, z komentatorami.

 

Tutaj Lokomotiv Daugavpils szukał poparcia w TV Polskiej, gdzie TVP jest gotowa pokazywać mecze Lokomotivu Daugavpils u siebie jako gospodarz.

Taka sytuacja była by najlepsza dla kibiców, zaś kontrakt na ekstraligę ma nc+.

 

Z drugiej kwestii ekstraliga nie chce Lokomotivu Daugavpils z powodu kwestii regulaminowych. Ale tak czy siak to nc+ naciska ekstraligę by Lokomotiv Daugavpils nie pojawił się w niej.

Edytowane przez stronniczy90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Daugavpils wszystkim ciąży. Teraz TVP to może opowiadać bajki pod publiczkę. Mieli cały rok i pies z kulawa nogą do Daugavpils nie pojechał. Nawet na baraż, co po prostu było kompromitacją, a teraz dobrodzieje są gotowi tam jechać.

 

Sprawa prosta, przed sezonem dodać zapis, że żadna zagraniczna drużyna nie może awansować do Ekstraligi. Będzie uczciwa sytuacja, Daugavpils może walczyć znów o wygranie ligi, ale tylko najlepsza polska drużyna ma awans. Oczywiście jeśli w finale będzie znów Daugavpils, to emocje tego finału będą niestety ograniczone. Ale nie ma rady, nie można robić z dyscypliny pośmiewiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Potwierdziły się jednak spekulacje medialne i bracia Piotr i Przemysław Pawliccy nie będą startować w przyszłym sezonie w barwach Unii Leszno klub wydał oficjalny komunikat w którym informuje o tym fakcie. Czyli wariant rezerwowy się szykuje i pewnie Peter Kildemand będzie mocno kuszony, kolejna opcja to Patryk Dudek. Pytanie tylko gdzie będzie startował Piotr Pawlicki bo jego brat Przemysław pewnie wybierze ofertę Stali Gorzów.  

Ks Toruń nadal zabiega o Grega Hancocka, niby Amerykanin był juz dogadany z klubem, ale kontraktu jeszcze nie podpisał, czyżby nieoczekiwanie Falubaz włączył się do gry. w Ekstralidze wystartuje drużyna z Grudziądza która zastąpi Stal Rzeszów. O problemach finansowych mojego ukochanego klubu nie będę sie rozpisywał bo to zakrawa na farsę, ale może uda zebrać się budżet i wystartować przynajmniej w Nice PLŻ bo nie wyobrażam sobie aby w przyszłym sezonie mogło żużla w Rzeszowie zabraknąć.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i mamy w końcu terminarz na 2016 :)

 

http://speedwayekstraliga.pl/wp-content/uploads/2016/01/terminarz2016.pdf

 

Fajnie, że będzie można obejrzeć wszystkie zawody w TV, ale czy ten piątek to dobra decyzja?

Niektórzy jeźdza przecież w innych klubach, więc powroty z Angli, Szwecji czy Dani i nóż na gardle. Zdarzało się, że zawodnik w biegu wracał na niedzielny mecz i dosłownie minutę przed startem wsiadł na motor z dalekiej podróży. Do tego dochodzi GP w soboty.

 

A co do opadów atmosferycznych to wszystkie kluby mogą czuć się zagrożone ale nie Toruń. Gdyby w Toruniu padało 10 dni non stop, gdyby było jakieś tornado, anomalie pogodowe to i tak mecz by się odbył. Bo Toruń jako jedyny ma stadion kryty i dla kibiców i tor żużlowy. Jedynie strefa zieleni na samym środku jest narażona na opady atmosferyczne, bo tylko tam nie jest nic zadaszone.

Edytowane przez stronniczy90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z tego regionu Polski, gdzie żużla nie ma i nigdy nie będzie. Nikt nie wie z czym to się je, ale w TV oglądałem i emocjonowałem się żużlem.

 

Ale w półfinałach pojechałem specjalnie do Torunia i ta atmosfera to coś niesamowitego. Ludzie jadący już w tramwaju, wsiadający i mający na sobie koszulkę DW#43 już wiedziałem, że jadą na stadion, więc nie byłem sam :)

Gdy tramwaj dojechał na ostatnią stację ludzie zaczeli wychodzić, więc ja za nimi (bo nie wiedziałem gdzie jest motoarena). Idąc razem z nimi na stadion już z daleka było słychać ten ryk rozgrzewanych motorów. Czym bliżej zbliżałem się do motoareny tym kibiców więcej. Motoarena zrobiła na mnie dużo większe wrażenie niż stadion narodowy, nie wiem czemu. Gdy czekałem w kolejce za biletami słyszałem ten ryk motorów. Wiedziałem, że jeżdzą i je dogrzewają i żałowałem, że nie przyszedłem godziny wcześniej. Gdy wszedłem na stadion to rewelacja...
1 wyścig i mnie zamurowało :) Pozamiatało mnie całkowicie - a jestem fanem piłki nożnej i wychowałem się na nodze :) Inne wrażenia niż w TV, ten ryk motorów, te spaliny, nawet czuć ten piękny zapach spalin :) Ta prędkość to coś niesamowitego, w TV wygląda to fajnie, ale na żywo rewelacja.

 

Zakochałem się w Toruniu i Motoarenie, dla mnie to stadion numer one na świecie :) Tylko uprzedzam, zimno jest tam, bo jest niezły przewiew powietrza. Zachorowałem przez to ;p
aa i jeszcze coś. Później obejrzałem powtórkę na nsporcie z tego meczu i tam był upadek... to ten upadek na żywo wyglądał tak strasznie, aż ciary przechodzą, każdy stał i gwizdał, a w TV to wyglądało "bezpiecznie" i bez emocji. Czasami jak oglądam TV i widze upadek to mnie ciary przechodzą, pomyśleć co przeżywają wtedy ludzie siedzący na żywo?

I jeszcze jedna sprawa. W Toruniu każdy sektor jest rewelacyjny, ja siedziałem w tym najtańszym. Bo nie chciało mi się już iśc tam gdzie droższy. Myślałem, że będą kibole tak jak na żylecie - najtańszy sektor. Co się okazało? Że widok był rewelacyjny, no i sektor rodzinny jakiś. rodziny z dziećmi :) Po lewej stronie miałem sektor buforowy policyjny i kibiców gości, a ultrasi czy kibice fanatycy torunia tam daleko przy wyjeździe na 2 łuku i to na górze. Myślałem zawsze, że Ci kibice siedzą obok przyjezdnych.
Tak czy siak polecam Toruń :) Piękna i rodzinna atmosfera żużlowa :)


Ciekawie będą wyglądać mecze Sparty Wrocław na Poznańskim Golęcinie, w końcu wielki żużel powraca.

 

W ogóle nie mieszkam na zachodzie polski, ale macie tam rewelacyjnie :)

Wielbie Derby to coś niesamowitego i jak Toruń, Grudziądz, teraz dochodzi Wrocław jeźdzacy w Poznaniu, gdzie nawet blisko z Torunia, czy Gorzowa i Zielonej Góry, Leszna.

Założe się, że wielu kibiców z Poznania będzie przychodziło na stadion i takie derby to coś niesamowitego.

 

Szkoda mi Rzeszowa, bo Tarnów nie będzie miał z kim jeździć.

 

Ps. Szkoda mi Poloni Bydgoszcz. To były najlepsze derby w Polsce gdy jeździł Apator z Polonią. Najlepsze derby, nawet kabarety o nich wspominali często.

Edytowane przez stronniczy90
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal Rzeszów jeżeli w ogóle wystartuje to będzie rozgrywać pojedynki derbowe z KSM Krosno, derby z Unią Tarnów są niezapomniane, te emocje i otoczka, no, ale niestety przez błędy niektórych ludzi żużla na wysokim poziomie w tym roku w Rzeszowie nie będzie. Odbije się to na pewno na frekwencji bo na 1 ligę to więcej niż 2000 kibiców nie przyjdzie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...