Skocz do zawartości

Upgrade Softu Humax HDCI2000


Sztucjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ten nowy soft to kolejna porażka !!! :evil::( Poprostu brak słów .... tuner z nowym softem nie wyszukuje wszystkich kanałów !!!! Np. po przeszukaniu częstotliwości 10980.00 ,V ,44950 ,7/8 MPEG4 z satelity Express AM1 (40.0E) tuner wyszukuje tylko 3 kanały z pakietu RSCC Russia ( HD Test , Russia , Orbita-4) !!! a jest ich tam kilkanaście !!! Na poprzednich softach wszystko wyszukuje ok. Co za dziadostwo ! :shock: Prosze o informacje czy komuś ten nowy soft wyszukuje wszystkie te kanały z 10980 : http://pl.kingofsat.net/tv-40E.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do lektury ;)

 

Humax HDCI-2000 z nowym oprogramowaniem

 

Oprogramowanie jest oznaczone jako HDXSCI 0.00.14 i pojawi się za ok. 2 tygodnie oficjalnie (możliwe są jeszcze jakieś drobne poprawki) ;)

 

Ta wersja powyżej (1.00.11) nie jest wersją oficjalną.

 

Zła wiadomość: faktycznie są problemy z wyszukiwaniem rosyjskich kanałów z 10.980V SR=44950 FEC=5/6 z satelity Express AM1 (40E) - odbiornik znajduje tylko 5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Orbita

 

Czyli to oznacza, że w tej wersji HDXSCI 0.00.14 są też te same problemy z wyszukiwaniem kanałów z 40E co w 1.00.11. Jeśli możliwe są poprawki , to czy da się jakoś "załatwić" aby za 2 tygodnie ten nowy soft wyłapywał te wszystkie rosyjskie kanały MPEG-4 ?

Mam drugie pytanie : ile satelit można zapisać w tym nowym sofcie 00.14 ? W 00.11 były 33 a w starym jak dobrze pamiętam chyba 27

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyglądałem się bliżej, ale chyba zostało na 33. Co do rosyjskich kanałów - problem przekazaliśmy przedstawicielowi Humaxa, ale obawiam się, że nie zostanie to poprawione (nie jest to traktowane jako poważny problem na rynku polskim - taka polityka firmy, po części mają rację, bo DX-erów jest mniej niż zwykłych użytkowników, ale z drugiej strony sprzęt za tyle kasy powinien umieć robić tosty i kawę jeszcze :lol: )

 

Teraz soft jest już na fazie wewnętrznego sprawdzania i wysoce prawdopodobne, że albo zmian nie będzie w ogóle, albo będą bardzo kosmetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed chwilą ściągnąłem ten plik ze strony humax.com.pl , wgrałem i co ? Tuner się zawiesił po załadowaniu które niby wypadło ok (sucess downloading) i tak nonstop !!! Nie działają żadne przyciski na pilocie , czarny ekran na TV, na wyświetlaczu tunera wyświetla tylko napis rozdzielczości: 1080i . :shock::evil: Po wgraniu innych , poprzednich softów tuner pracuje normalnie . Co ciekawe w tym pliku hdf ( po najechaniu na niego myszką ) z softem 1.00.13 widnieje data 14.01.2003

 

 

Edit: Dopiero za piątym razem soft wgrał się u mnie poprawnie , to znaczy tak , że się nie zawiesza przy uruchamianiu. O dalszych spostrzeżeniach będę informował po testach

- Nowy soft w dalszym ciągu nie wyszukuje wszystkich kanałów !!! (dotyczy to np. rosyjskiego pakietu RSCC z 40 E) :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przy próbie upgradu firmware w wyżej wymienionym humaxie wyskakuje mi taki "Exception ECommError in module FV3DLL.DLL at 000120A6. Read error (Error: 6)" po czym program się zamyka, próbowałem obniżać bitrate oraz bufor, oraz przełączać numer COM (używam przejściówki

z COM do USB) bez żadnych rezultatów.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety będziesz musiał spróbować z innego komputera, lub z programu Formula (on też ma opcję do wgrywania softu).

 

Co do zawieszania - @satelitka - za mało cierpliwości masz :P Tuner po ok. dwóch minutach się podnosi - też tego dziś doświadczyłem. Problem jest tylko w wypadku odpalania odbiornika odłączonego od prądu - z czuwania rusza szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, cały czas problem z podniesieniem ze standby istnieje... ale za to mamy EPG, i szybsze wyszukiwanie kanałów... teraz tylko czekamy na obsługę USB, fajnie by było gdyby można podłączyć dysk 2,5" po USB i coś sobie nagrać... ale to chyba się nie uda, Humax... chyba że za 2 lata...? br... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zawieszania - @satelitka - za mało cierpliwości masz :P Tuner po ok. dwóch minutach się podnosi - też tego dziś doświadczyłem. Problem jest tylko w wypadku odpalania odbiornika odłączonego od prądu - z czuwania rusza szybko.

 

 

No tak , tyle tylko dlaczego w piątej próbie "odpalił" od razu ? a za każdym razem wgrywałem soft identycznie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety będziesz musiał spróbować z innego komputera, lub z programu Formula (on też ma opcję do wgrywania softu).

 

Co do zawieszania - @satelitka - za mało cierpliwości masz :P Tuner po ok. dwóch minutach się podnosi - też tego dziś doświadczyłem. Problem jest tylko w wypadku odpalania odbiornika odłączonego od prądu - z czuwania rusza szybko.

Z Formula jest to samo : /, próbowałem na innym komputerze, ale też taki sam błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@r4ster Bez przejściówki COM-USB z normalnego COM musi ruszyć - sam wgrywałem soft na Win2000 i WinXP Home - zawsze bezproblemowo.

 

@satelitka Co do szybkości startowania - u mnie jeden ze stawianych też podniósł się szybciej, ale po zabawie w liście kanałów i dłubaniu w ustawieniach zaczął zachowywać się jak pozostałe - będziemy to jeszcze testować.

 

PS: Odradzam aktualizację posiadaczom modułów uniwersalnych (ZetaCAM, RealityCAM, Dragon i kilka innych). Jeśli już ktoś ją wykonał i ma problemy - proponuję zrobić downgrade do poprzedniej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu ktoś z ZetaCAM lub RealityCAM, kto byłby w stanie potwierdzić lub nie potwierdzić działania z nowym softem? U nas ZetaCAM nie dekoduje poprawnie ani SexView XXX, ani kanałów z karty umieszczonej w nim (sprawdzaliśmy kartę Free X TV), a RealityCAM w ogóle nie pracuje - jest tylko wykrywany. Jak u innych (może u mnie coś się posypało...)

 

PS: Jak podoba wam się lista kanałów dołączona do softu? Ktoś wgrywał? Jak macie uwagi - piszcie śmiało - w kolejnej wersji listy się poprawi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista jest super ale ja niestety nie mogę z niej skorzystać bo mam obrotnicę i w tym Humaxie przy zmianie Diseqc na obrotnicę kasuje się cała lista.

Muszę bazować na tym co sam sobie ułożę.

A jutro będe coś wiedział co do współpracy Zeta CAMa z HDCI2000.

pzdrPS. Właśnie kontaktowałem się z kolegą któremu pożyczyłem Zeta CAMa i okazuje się że u niego w dolnym slocie dizała bez problemu z kartą Cyfry+ - nie wiem jak SexWiew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już przygotowane wszystko do update Humaxa HDCI2000 do werji z 5 lipca tylko że parę dni zajeło mi tworzenie własnej listy ulubionych i nie chciał bym jej stracić.

Jak teraz za pomocą programu formula mogę zapisać własne [beep]ny do pliku tak abym w razie utraty mógł reaktywować ulubione ?

 

Podłączyłem już nawet Humaxa kablem do laptopa ale nie bardzo wiem co kliknąć dalej ??

 

Czy humax ma być właczony czy może na standbye :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korespondowaliśmy na PW, ale dam też odp. tu, bo może komuś innemu się przyda:

 

Wszystko zależy od wersji softu. Ogólnie lista zawsze zostaje, ale jeśli jest wgrany soft 1.00.08 to po aktualizacji stracą się nazwy kanałów. Aby to naprawić trzeba po wgraniu przeskanować wszystkie dostępne pozycje satelitarne - nazwy wskoczą (a na końcu listy głównej zostaną dopisane nowe kanały).

 

Co do zgrywania - z wersji 1.00.08 i tak nie ma to większego sensu, bo nazwy mimo wszystko się rozsypią, natomiast z innych wersji:

 

- Instalujemy program Formula

- Odpalamy go z Menu Start

- Upload from STB

- dopiero w tym momencie podłączamy Humaxa do prądu (wcześniej jest zupełnie wyłączony - można go odpalić przełącznikiem z tyłu)

- po zgraniu zapisujemy plik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...