Skocz do zawartości

Upgrade Softu Humax HDCI2000


Sztucjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu, że od dwóch dni mam problem z dzwiękiem w wpuszczanym do amplitunera przez kabel optyczny z Humka a w dziale problemy nie mam odpowiedzi na post pomyślałem, że może zrobię upgrade softu tylko czy pomoże zmiana z 1.00.08 TEST na tą z 15 marca którą proponuje producent. Zależy mi na tym abym zachował uklad kanałów i możliwie zrobił to z satelity. Mam co prawda kabel RS232 ale szczerze mówiąć obawiam się to robić ponieważ nie znam się specjalnie na tym.

Proszę o pomoc lub sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że update można zrobić tylko po RS to do tego pożegnasz się z listą kanałów i nie wgrasz nowej z komputera, bo ten soft ma jakiś bug z obsługą wgrywanych list i nazwy kanałów zamienia na:

 

9Nieznany)

 

(nie pomyliłem się z tą "9" na początku)

 

Można zrobić tylko wyszukanie z nieba i układać od zera...

Tyle po redakcyjnych testach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W przypadku nowego softu z 15 marca w momencie gdy nazwy kanałów pozmieniają się na 9nieznany to czasami pomaga przeskanowanie satelitów dostępnych na liście z nieba i nazwy wracają a układ jest taki jaki był wcześniej.

Na tym nowym sofcie zauważyłem też jeden mankament związany z obsługą dwóch modułów CI jednocześnie, a mianowicie jeżeli chcemy w jednym czasie mieć w tunerku moduł CP i drugi z kartą Cyfry to moduł CP nie będzie dekodował kanałów.

Na tej starszej wersji z 22 grudnia 2006 tego mankamentu nie było i jest możliwość korzystania z obu platform. Oczywiście jak zawsze gdy mamy sam moduł CP to używamy go w dolnym slocie CI bo w górnym są zakłócenia obrazu i dźwięku.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem tego Humaxa 2000 HD i powiem szczerze jestem bardzo zawiedziony tym tunerem. Nabyłem go pod kątem odbioru z anteny obrotowej. Poniżej moje pierwsze negatywne uwagi :

 

- Po pierwsze tuner bardzo się grzeje !

- Po drugie tuner po przeskanowaniu kilku satelit (kilkaset programów) zawiesza się i trzeba zrestartować zasilanie aby móc dakej wyszukiwać kanały !

- Po trzecie do wyboru jest tylko 29 satelit ! (Humax 5100 miał znacznie więcej)

- Po czwarte po wyszukaniu niektórych kanałów FTA jest tylko fonia , są ogromne kłopoty aby wskoczyła wizja np dotyczy to programu Turksport (z Turksata 42E) i wielu innych . Na innych tunerach (humax 5100 , karta DVB ) nie ma z tym problemu. O co tu chodzi ? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Na stronie Sensora jest coś nowego, załadowałem, fakt podpisy pod filmami C+ są po POLSKU, ale brak EPG z PL znakami dla Cyfry, dla Polsatu jest OK (o dziwo...?).

Jeszcze trochę trzeba poczekać... może kolejny rok...?

Mam też Topfielda HD, tam nie ma problemu... a jednak można...?

Muszę sprzedać ten złom Humax... raczej nie polecam zastnawiającym się nabyć tunek HD. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

WITAM !!

Mam pytanie - jak zrobić upgrade softu w HUMAX'ie HDCI2000 ??

Obecnie posiadam wersję oprogramowania HDXSCI 1.00.03 (oryginał)

Upgrade poprzez komuter nie wchodzi w grę - posiadam Vistę x64 a pod tą Vistą program Formula nie pracuje.

Pozostaje tylko upgrade poprzez satelitę - i tu jest problem !!

Kiedy podaję parametry ze strony internetowe producenta tunerek podaje mi że "nie znaleziono nowego oprogramowania"

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A softu do HDCI2000 jak nie było tak nie ma i Ferdek 8800 już zostawił z tyłu tego Humaxa.

Właśnie pojawił się nowy soft do Ferdka z poprawkami a do HDCI brak choć jest co poprawiać a użytkownicy tego modelu do których i ja się zaliczam wiedzą o czym mówię.

Mam nadzieję że ktoś się wreszcie w Sensorze lub Humaxie obudzi i sprawy pójdą do przodu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość PawelU1981

Jakis czas temu byla mowa o nastepcy HDCI 2000 i niby mial sie pojawic na przelomie maja i czerwca 2007 - ktos cos wie?? Ponoc ten nowy Humax poza HDTV ma miec dysk twardy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jakaś dziwna sprawa z tym softem a oto zaczerpnięty z innego forum opis zmian które ponoć są w tym sofcie:

 

1) Added Bulgarian language.

 

2) Fixed for source change problem to TV Internal mode when with our connected external VCR.

 

3) Improved Polish Subtitle and teletext issue.

 

4) Support Cyfra Plus EPG and text character.

 

5) Applied specification like ISO 6937 in the system.

 

6) Up-grade and added the New Satellite information.

 

7) Applied MDU LNB (MDU, MDU2, MDU3)

 

8 ) TP List Update(Turkeysat1C2A, EutelsatW3A)

 

9) Fixed Premium CAM descrambled Issue.(AV broken problem)

 

10) Fixed HDMI Audio Issue.

 

11) Improved Main menu function.

 

12) Fixed channel list toggle problem.

 

13) Improved GMT time set function as install Wizard mode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...