Skocz do zawartości

Poprawa jakości obrazu!!!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Nareszczie przynajmnie u mnie nastapiła bardzo wyraźna porawa jakości kanałów (tzw.zwykłych).Po prostu jest dobrze,nie ma tej pikselozy na niektórych kanałach o słabszym sygnale(mam ustawienie 1080).Jestem zadowolony a Nce dziękuję.Nie wiem jak to wytłumaczyć bo nie słyszałem żeby Nka przeniosła sie na inny transpnder.Może to jest wynikiem nowego oprogramowania.Mam nadzieję,że pomału zostaną spełnione nasze mizerne oczekiwania np.samodzielne skanowanie transpondera,dodawanie i usuwanie kanałów,dobra współpraca audio z TV po HDMI.Póki co po raz pierwszy od miesięcy Nka moim zdaniem zasłużyła na pochwałę z powodów j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też ostatnio zauważyłem polepszoną jakość wszystkich kanałów pakietu(oprócz Cinemaxów) A mam zwykły telewizor.Wszystko idzie ku lepszemu.Po za tym już widzę u siebie na osiedlu coraz większy las anten z logo N.Ludzie definitywnie mają już dość kablówki (UPC) i jej miernej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dajmy szansę Nce.Do niedawna raczej krytykowałem niż chwaliłem Nkę.Dlatego może to nasze zaufanie będzie inspiracją dla Nki dla coraz to bardziej miłych niespodzianek z ich strony,czego sobie i Wam życzę.Pozdrawiam.

P.S.Pod Nkę zakupiłem amplituner kina domowego sony,w czasie oglądania niektórych filmów np.PRO7 w HD zwłaszcza w niedzielę jestem bardzo zadowolony z dźwięku 5.1.Jest naprawdę super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nareszczie przynajmnie u mnie nastapiła bardzo wyraźna porawa jakości kanałów (tzw.zwykłych).Po prostu jest dobrze,nie ma tej pikselozy na niektórych kanałach o słabszym sygnale(mam ustawienie 1080).Jestem zadowolony a Nce dziękuję.Nie wiem jak to wytłumaczyć bo nie słyszałem żeby Nka przeniosła sie na inny transpnder.Może to jest wynikiem nowego oprogramowania.

Chyba twoja antena jest zle wycelowana.

Bo transpondery z Hot Bird 2 zostaly przelaczono na Hot Bird 8, ktory ma sygnal z wieksza sil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja daję szanse "Nowej Generacji".... Polsat mam do końca kwietnia a potem biore kabel i N 8)

 

a w maju czerwcu "nowa generacja" pojawi się w polscacie i co wtedy?

W chwili obecnej ta "nowa generacja" to - ile? 3 kanały "nowej generacji"?

nie oszukujmy się. albo wiążesz się z n-ką w nadziei, że będzie lepiej albo byłeś na tyle naiwny (no offence), że skusiłeś się na szum medialny wokół niej. Wkrótce każda platforma cyfrowa, także większe kablówki zaczną promować się 2 literkami HD - wtedy dopiero będziemy mogli powiedzieć, że to jest "nowa generacja".

 

To tak jak ze sloganem 64bitowych procków firmy Athlon. Był szum, a supportu nie widać.

Radzę więc się zastanowić nad przejściem do n-ki w chwili obecnej i wstrzymać się do czasu, aż na rynku pojawi się kolejny konkurent. Wtedy będzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z Polsatem jest taki, że wyraźnie twierdzi on jedno: Wprowadzimy HD tych kanałów, które same wejdą na rynek. A więc Polsat może liczyć jedynie na takie kanały jak Eurosport HD czy NonstopKino HD, pod warunek ze i te nie zwiążą się umową na wyłączność. A co do Nki - no cóż, jeszcze w tym miesiącu czeka nas wiosenna konferencja na temat nowości. Zobaczymy, co zaoferują. Osobiście twierdzę, że trochę odskoczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w maju czerwcu "nowa generacja" pojawi się w polscacie i co wtedy?

W chwili obecnej ta "nowa generacja" to - ile? 3 kanały "nowej generacji"?

nie oszukujmy się. albo wiążesz się z n-ką w nadziei, że będzie lepiej albo byłeś na tyle naiwny (no offence), że skusiłeś się na szum medialny wokół niej. Wkrótce każda platforma cyfrowa, także większe kablówki zaczną promować się 2 literkami HD - wtedy dopiero będziemy mogli powiedzieć, że to jest "nowa generacja".

 

To tak jak ze sloganem 64bitowych procków firmy Athlon. Był szum, a supportu nie widać.

Radzę więc się zastanowić nad przejściem do n-ki w chwili obecnej i wstrzymać się do czasu, aż na rynku pojawi się kolejny konkurent. Wtedy będzie ciekawie.

 

 

wiele mnie to nie będzie kosztowac (26zł) miesiąc, więc co mi tam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy aby faktycznie jakosc kanalow jest dobra? widzialem wczoraj przez chwile w MM (na 42 calowych lcd/plazmach) nsport hd i pokazywali cos z polskiej pilki (puchar, orange). po tym co zobaczylem, nie wpadlem raczej w zachwyt, gdyz obraz moze i byl wyrazny, ale jak pokazywali stabilne sceny. gdy pokazywali biegajacych pilkarzy, to wokol kazdego ruchomego czlowieka szamotala sie otoczka pikseli (zbyt wysoka kompresja). czy tak jest zawsze, czy akurat mialem pecha zobaczyc cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sie nie rozumiemy. napisalem, ze pikseloza byla wyraznie widoczna TYLKO wokol poruszajacych sie pilkarzy, a nie ogolnie widoczna na ekranie (tak jak np. podlaczymy kablowke czy antene naziemna i poogladamy sobie kanal sd na tv hd).

jak dla mnie sprawa jest oczywista (zbyt wysoka kompresja i tyle). pilkarze poruszali sie szybko i dynamicznie -> kodek dostawal lekkiego "swira".

 

jesli mowie zle, prosze mnie oswiecic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli te telewizory byly prawidłowo spięte z nboxami( component lub HDMI) a nboxy dobrą jakość sygnału z satki to rozwiązanie może być jeszcze inne. Jeśli ten mecz ogladałeś na 42 calowych plazmach z odległości 0,5 do 1 metra to niestety ale byłeś za blisko ekranu. Dla takiej przekątnej to minimum 1,8 metra. A i tak zależy jakośc obrazu od klasy telewizora. Jedyny sygnał bez pikselozy jaki widziałem nawet z nosem przy LCD to film z odtwarzacza HDDVD i Bluray( no była ale bardzo, bardzo minimalna). Telewizja satHD musi iść na większy kompromis niź płyty HD i dlatego widać z bardzo bliska pikselizację i szumy obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie widzialem obraz z bliskiej odleglosci i gdyby stanac dalej na pewno byloby lepiej. nie bede tu rozpetywal zadnej wojny (i z mojej strony koniec w tym temacie), ale spodziewalem sie czegos lepszego. jakby stanac odpowiednio daleko to nawet najwieksza mozaika bylaby ostra zyleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem juz nie pisac, no ale odpowiem jeszcze na pytanie. wydaje mi sie, ze byl to przekaz hd, poniewaz przy znaczku nsport widnial napis hd. swoja droga ciekawe dlaczego logo nie jest przy prawej krawedzi ekranu, tylko raczej z prawej strony ekranu. troszke dziwnie to wyglada. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...