Skocz do zawartości
amarok4

NR1 TV HD z zeza Astry1 na antenie 110cm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mieszkam w okolicach Konina, mam szansę na odebranie sygnału z zeza od Astry 19,2? Obecnie mam na niej jeszcze Hb Astre 3 i Astre 2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można próbować.Ja kiedyś próbowałem zezować ale z anteny 85 cm co prawda udało się co nieco odebrać z Turksata ale sygnał nie był zbyt mocny. Mała chmurka i lekki deszczyk i było po sygnale.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na 110ce powinno być łatwiej, stacja jest w silnej zachodniej wiązce wiec nie powinno być problemu, choć to prawie 23 stopnie różnicy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Działa :) Jakość sygnału na dekoderze sd na poziomie 49-70%, natomiast na nbox e2 24-26%. Występowały problemy z minimalnymi zanikami sygnału, jednak wystarczyło doprecyzować konwenter. Słabsze transpondery nie działają, ale NR1 HD śmiga :) Temat do zamknięcia, mam nadzieję że pomoże potomnym :)

Edytowane przez amarok4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm, a próbowałeś dokładniej ustawić skos konwertera? Pamiętam z czasów obrotnicy, że na 42E to był wyznacznik dobrego sygnału. Teraz mam tylko Astrę + HotBird i jeden na dodatek i właśnie czasem korzystam z 42E i udaje się uzyskać na tych mocniejszych transponderach dość przyzwoite rezultaty. Korzystam z prostego miernika po wifi i E2 Satelite Finder na tel. więc pewnie z czymś lepszym bym jeszcze bardziej doprecyzował sygnał. Niestety to chyba max na wschód.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak ustawiałem i nie pomogło za wiele. Obecnie chmury i działa tylko wersja sd :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może zmień konwerter którego używasz obecnie do odbioru turksata 42E na Inverto Black ultra?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmieniałem na inverto red chyba i nic, pomogło ustawienie 23.5E jako główny :) Sygnał dobry i zyskałem paczkę RMF Maxxx ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Stary temat, ale chciałem do niego powrócić.

Mieszkam w Katowicach. Odbieram Astrę 19,2E i Astrę 23,5E (Skylink) na antenie 80 cm.

Interesuje mnie jeszcze 42E Turksat.

Chcę kupić czaszę 110 cm i odbierać 19,2E + 23,5E + 42E. Jak najlepiej zezować w tym przypadku ?

Chciałbym jednak, żeby odbierać z Turksata także "słabsze" transpondery" m.in program A Spor i Ulke.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na antenie 110 cm ja bym ustawił czaszę na 28,2E i zezował na 42E + 23,5E + 19,2E.

Pomiędzy 42E a 28,2E mamy prawie 14st. mamy 9st.

Pokusiłbym się jeszcze o 13E :wink:

W Niemczech widziałem antenę bardzo dziwnie ustawioną. Podejrzewam, że na 42E +19E.

https://zapodaj.net/4d10c44fe6474.jpg.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję bardzo.

No tak, powinno się ustawić na "środkowej pozycji", a reszta na skraju.

OK. Tymczasem zmieniła się koncepcja i prawdopodobnie ustawię osobną czaszę na 42E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi