Skocz do zawartości
  • 0

TV HD Ready i Full HD porady oceny


marcin c
 Udostępnij

Pytanie

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam. Jeśli zakupię telewizor LCD 32'' HD Ready czyli rozdzielczość 1366 x 768 pikseli to jeśli jak na razie będę na nim oglądać tylko kanały w SD to będzie lepiej oglądać kanały w SD na telewizorze HD Ready niż na telewizorze Full HD, będzie bardziej wyraźny obraz, mniejsza pikseloza i obraz nie aż taki brzydki, tak??? A jeśli bym oglądał kanały w SD czyli MPEG-2 na telewizorze Full HD to by był obraz nieco gorszy, prawda?? Bo to przystosowane tv wiadomo do kanałów w HD/MPEG-4.

Noi oczywiście do tego tv LCD Sony będę mógł podłączyć dekoder przez zwykły kabel scart euro tuner SD np. Mediasata, prawda?

Proszę o odpowiedź.

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To raczej nie ma roznicy czy kanaly SD ogladasz na HD ready czy full tu raczej chodzi o idealna ostrosc telewizrow LCD i przez to przy wyswietlaniu materialu o mniejszej rozdzielczosci i jeszcze potraktowanych ostra kompresja wygladaja na nich tragicznie. Telewizory CRT maja mniejsza ostrosc obrazu a to dego maja mase ulepszaczy obrazu i dlatego na nich lepiej to wyglada. I dlatego tez przy podlaczaniu dekoderow HD przez HDMI gorsza jest jakos kanalow SD bo przy HDMI omijane sa wszelkie poprawiadze obrazu i dlatego pomysl podlaczeniu dekodera z TV na raz przez HDMI i SCARD ma ses.

 

I nie rozumiem co masz na mysli mowiac cos o przystosowaniu do HD/mpeg4 bo mpeg4 to przekaz miedzy satelita a dekoderem a nie dekoderam a TV wiec to raczej nie ma nic wspolnego.

 

Krzychu

 

Ps. Tak do tego TV podlaczysz SCART-em dekoder mediasat tylko warto zadbac zeby ten kabel nie byl za 5zl z bazaru a jakis za 50-100zl wtedy poprawisz jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki Krzychu. A tak jeszcze jedno. To o czym pisałeś - CRT, że poprawia jakość obrazu przy kanałach SD na telewizorach LCD, to wejdź tutaj: www.sony.pl

i powiedz mi, czy ten telewizor posiada takie funkcje w tym co pisałeś o ostrości, dzięki którym obraz kanałów SD będę miał nieco porządniejszy i będzie się dało oglądać kanały SD :wink: Jest to model: Sony KDL-32P2530K LCD. Zobacz ten telewizor co podałem link i powiedz, czy na nim będzie mniej więcej ok.

Bo też jeśli jest brzydka jakość obrazu kanałów w SD na telewizorach LCD to wystarczy, że się nie będzie oglądać tak blisko tylko dalej telewizor i będzie ok..

Ten telewizor ma tak podane:

Kontrast obrazu na ekranie: 1200:1

Dynamiczny współczynnik kontrastu: 5000:1

A więc na nim będzie obraz kanałów w SD mniej więcej lepszy? Z resztą wejdź w linka i przeczytaj sam ;)

 

P.S. Co pisałeś o kablu scart, to powiem Ci, że nie z bazaru, nie będę musiał kupować bo mam kabel od Mediasata, co był w zestawie. A więc on dobrej jakości jest, prawda? Miałem go w kartonie wraz z tunerem Mediasat kiedy przyjechali mi montować Cyfrę. Był w zestawie.

Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie jestem znawca az takim. Na pewno firma jaka jest SONY zadbala o to zeby kanaly SD byly dobrze wyswietlane na ile to z ich strony mozliwe. Ale ten problem wynika z samej zasady dzialania LCD i jakos bardzo skutecznie nie da sie go wyeliminowac....

 

A co do tego SCARD od mediasata to pewnie jakiejs sredniej klasy kabel. Mozna zawsze sprobowac wziasc lepszy kabel i sprobowac czy czuje sie roznice. Warto tez pobawic sie ustawieniami w dekoderze zdaje sie ze przekaz RGB bedzie lepszy od PAL dla LCD ale nie znam sie na tym az tak bardzo....

 

Krzychu

 

PS. a TV wyglada na spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Co pisałeś o kablu scart, to powiem Ci, że nie z bazaru, nie będę musiał kupować bo mam kabel od Mediasata, co był w zestawie. A więc on dobrej jakości jest, prawda? Miałem go w kartonie wraz z tunerem Mediasat kiedy przyjechali mi montować Cyfrę. Był w zestawie.

Proszę o odpowiedź.

To zależy z jakiego okresu. Taki prosty test, jeśli jest to kabel gruby średnicy ~ 12 mm, to masz zupełnie dobry SCART - napewno podwójnie ekranowany i pełny 21 pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

zastanawiam sie nad kupnem tv hd miedzy 40a 50 " prosze o opinie i rady odnosnie ciekawych modeli w miare mozliwosci linki. chcialbym tez dokupic dekoder z twardym dyskiem PVR aby odbierac cyfre plus posiadam drugi tuner wiec mysle tez nad spliterem z gory dzieki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy takich rozmiarach to moze popatrz za czyms z TV projekcyjnych Sony i zeby mialo HD full. Cos takiego www.sony.pl

 

Ale widze ze nawet cena nie jest taka wielka cos kolo 9000zl

 

A przy takiej cenie TV jaka jestes chyba gotow dac to taki dekoder

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=6&id=432 to chyba w sam raz i do tego od cyfry kupic modul HD.

 

Krzychu

 

Edycja pitter: skróciłem nieco link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

bądź racjonalny

HD to nowosc, która w polsce nie ma nalezytego supportu i dlugo nie bedzie wykorzystana tak jak powinna. Co chcesz ogladac w hd? diskawery? nsport? mgmhd? canal+sport? nie za malo jak na zysk z zakupu czegos za 3000+zł?

O ile w ogole masz dostęp do tych stacji.

Druga sprawa PIRATY =)

1) zajmują duzo wiecej niz standardowe divxy (full hd ok 25gb), seriale 2-3x wiecej niz normalne tvripy

2) odtwarzacz. wiele z obecnych modeli kin domowych ma wyjscie hdmi ale nie odtwarza takich formatow. Ostatnio sciagnalem sobie sampla filmu w formacie Mkv. czy twoje kino domowe taki odtwarza? Sampel wazyl 50mb - caly film 8gb. To fart bo wystarczy dwuwarstwowa dvd, ale wiekszosc hd nagrywana jest albo pod blu-ray albo pod hd-dvd a odtwarzacze kosztują krocie nie mowiac o nagrywarkach.

3) jedyna sluszna opcja to ciagniecie kabla z karty graficznej z wyjscia dvi do tv i odtwarzanie w ten sposob. Trzeba miec dosyc mocny sprzet, wielki dysk, kabel kilkumentrowy.

 

W koncu ostatnie. Nikt nie powiedzial ze FullHD to maximum mozliwosci

A co jak za 2 lata pojawi sie XHDTVsuperhiper rozdzialka 293781923x23423423 nie będące kompatybilne z hdtv? Będziesz w stanie sie przestawic na nowy format?

Nie warto poczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

support HD - ciekawe stwierdzenie. A drugie ciekawe to 3000zl polka 40-50cali to 10 000 zl i w gore.

 

1. No ale DivX-em tez mozna skompresowac film o rodzielczosci HD i wcale nie bedzie 25GB zajmowal tylko jakies 4GB czyli na zwykle DVD wejdzie. Ale tu nie mowimy o piractwie oczywiscie tylko legalnym przekompresowaniu swojego ogrinalnego filmu.

 

2. Co masz na mysli kino domowe?? Bo kino domowe to wedlug mnie system audio a on wcale nie musi miec wyjsca czy wejscia HDMI wystarczy SPDIF.

 

3. to jest jedna z mozliwosci a nie jedyna sluszna.

 

Moje zdanie jest takie ze jak ktos pakuje sie w 50 cali to warto zeby to bylo HD full bo po pierwsze na pewno to jest lepsza jakosc niz HD ready po drugie jednak HD to jest standart powszechny ktory sie przyjol chyba na calym swiecie (a pomysl przez ile lat panuje PAL mysle ze HD czeka podobne zycie) mysle ze standart 1080p (ktorego obecny standart HD nie definuje do konca) moze troche zlamac ten stadnart ale na pewno jest to cos co nie zniknie za 2-3 lata.

 

I jesli sie pojawi super hiper rewelka HD TV giga extra deluxe to i tak musi byc kompatybilne wstecz czyli z HD i nawet podczciwym PAL-em (HD tez ma sposcizny po PAL-u np. interlinie)

 

A blu-ray jak stanieje zawsze mozna sobie podlaczy tak samo dekoder jesli ilosc kanalow HD sie zwiekszy po wtore te TV maja wbudowane dekoder DVB-T wiec TV cyfrowa naziemna odbierze juz bez dodatkowego dekodera.

 

Krzychu

 

Ps. Warto czekac?? Wiec czekaj do konca zycia bo zawsze bedzie trzeba czekac na cos nowszego. Pieniazki sa po to zeby je wydawac o jesli kto je ma i chce miec TV to niech sobie kupi a nie czeka az znowu cos nowszego wymysla. Myslac w ten sposob nigdy nie kupisz tego co chcesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...