Skocz do zawartości

Dolphin - Wasze zdanie na ten temat


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze mozna zainwestowac w odbiornik DVB-T i jakas lepsza antene i probowac zlapac sygnal od Niemcow. Rozwiazanie (dosc niepewne?) tylko dla osob mieszkajacych na zachodzie Polski.

 

Sygnal z nadajnika pod Berlinem albo pod Poczdamem docieral to Szczecina - przynajmniej tak wynikalo z jakiejs mapki, ktorej teraz nie jestem w stanie znalezc.

 

Tu lista programow: http://www.dvb-t4me.de/dvbt_programmang ... randenburg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość PawelU1981

Ostatnio gdzies czytalem, ze ponoc kanaly w ramach Entavio maja byc kodowane od 2008r., a sama platforma ma wystartowac juz w 2007 roku, ale to mi sie kupy nie trzyma :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepna sprawa co bedzie z Premiere, Tividi satelit oraz easy tv stracą kanały ogólne krajowe, będą na wyłączność na tej platfornie a inne brak bedzie mi.

 

Na razie więcej pytań niż odpowiedzi, dla mnie, troche głupi pomysł z tą platformą. Nawet mają niemieckie kodowanIe z hot birda. Zakodują kanały najlepsze, które są na satelicie. Odbiorniki cyfrowe free, nie wiem, czy będą takie popuarne, na kanały arabskie, to marne kanały teleshoping, włoskie wszyscy zaczynają kodować kanały. TVN swe zakodował mógł kodować, jak włoskie kanały mediaset grupy, tylko takie programy, które są na teren włoski.

 

Edycja pitter: połączyłem dwa posty w jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Pewnie sama ASTRA tego nie wie. O co tu kazdy z nas pyta? - o szczegoly! A te w swietle kasy sa nie wazne. Kogo obchodzi, ze ktos straci dostep do tych kanalow. W tym swiecie tylko kasa sie liczy. Jak masz kase jestes kims, nie masz jej to gin, a nikt Ci nawet reki nie poda bo po co! Tak samo jest tutaj. Ktos chce kasy i ma w nosie szczegoly :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie no , to ja mam cyfrowy odbiornik kupowac specjalnie na FTA ,i nie bedzie Niemców ?

Toż Niemcy zawsze jak byli,to tylko dlatego było warto mieć tuner albo analogowy kiedyś lub teraz cyfrowy... Bez nich nie warto mieć już tunera cyfrowego... Tyle kanałów dobrych pójdzie :(

Jeśli chodzi i darmową telewizje satelitarną,to Niemcy byli trzonem tego wszystkiego.No to już sie wszystko wali...

 

cyfrowy przekaz bez RTL , PRO 7 , VOX , Sat 1 ?

 

NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !

 

CIĄGLE PŁAĆ I PŁAĆ... :cry:

 

Edycja RafiX: No niestety, ciągle płać i płacz :cry:

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jedno jest pewne tuner FTA to juz powoli przezytek. Najlepiej miec albo jakas platforme albo wlasny tuner z modulem czy modulami :lol::lol::lol: i wykupione abonament lub abonamenty :lol::lol::lol: Bo niedlugo w FTA to chyba sama smietanka zostanie w postaci kanalow arabskich, tajskich i innych niezwykle ciekawych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały ProSiebenSat.1 nadal niekodowane

 

Przedstawiciele niemieckiej grupy medialnej ProSiebenSat.1 poinformowali dzisiaj oficjalnie, iż nie zamierzają dołączyć żadnych własnych kanałów telewizyjnych do oferty platformy Entavio. Oznacza to, iż kanały takie jak Sat.1, Pro Sieben, Kabel 1 i N24 nadal będą dostępne w przekazie niekodowanym dla widzów w całej Europie za pośrednictwem satelity Astra @ 19.2°E.

 

 

Szef ProsiebenSat.1 Media AG - Guillaume de Posch powiedział dzisiaj, w wywiadzie udzielonym dla niemieckiej gazety "Handelsblatt", iż "idea zakodowania kanałów należących do naszej grupy była poważnie rozważana, jednak ostateczną decyzją jest definitywne odstąpienie od tego pomysłu".

 

Platforma Entavio, za którą stoi operator satelitarny SES Astra, wystartuje w drugiej połowie 2007 r. a do jej odbioru niezbędny będzie specjalny odbiornik, który dostarczy znana na rynku techniki satelitarnej firma Humax. W skład oferty programowej platformy mają wejść kanały należące do RTL Group i MTV Networks, a także niemiecki kanał sportowy DSF. Negocjacje z innymi nadawcami wciąż trwają. Abonament za dostęp do oferty platformy ma być niewielki, jego cena ma wynosić około 3-5€ miesięcznie.

 

Żródło: skysunsat

 

Brawo!! Gratuluję mądrej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mnie to bardzo cieszy - decyzja tak poważnej grupy medialnej może zachwiać całą koncepcję - wtedy RTL zostanie na straconej pozycji, bo po zakodowaniu straci część widowni, zależy czy pójdą w zaparte (jak TVN u nas - analog niekodowany, cyfra kodowana), czy pomysł padnie z biegiem czasu (czego życzę sobie i wam ;) ). Jedyna grupa, która się tym nie przejmie to... Viacom (czyli MTV i Viva) - im tam to nawet na rękę - dodatkowa kasa będzie poza reklamami dzwonków, na widzów leją już dawno :(

 

Do tego na niemieckich forach branżowych coraz głośniej o problemach Entavio - mówi się obecnie, że sama platforma zostanie zorganizowana jeszcze w 2007, ale kodowanie rozpocznie się najwcześniej z końcem 2007 lub na początku 2008 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że ta platforma padnie za nim na dobre ruszy. Nie powinno być tak że tworzy się platformę z kanałów które od lat były niekodowane, w ogóle dziwi mnie postawa Niemców w tej sprawie. Jak na razie wszystko zmierza w dobrym kierunku aby platforma nie wystartowała. Tak trzymać Entavio! :D

 

 

Dodane godz 9.31.

Kilka minut po napisaniu tego posta znalazłem bardzo ciekawą informację na portalu skysunsat.pl, grupa ProSiebenSat1 nie wejdzie w skład Entavio. Od zawsze miałem wątpliwości co do tego czy kanały tego nadawcy będą też kodowane gdyż ProsiebenSat1 nie podał żadnych konkretnych informacji na ten temat. BRAWO, to mi się podoba! :D

http://skysunsat.pl/portal,news,841.htm ... d92850efbf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam nadzieję że ta platforma upadnie zanim powstanie. Dla mnie to chory pomysł chciwych ludzi. Platformy cyfrowe powinny składać się z kanałów tematycznych i premium a nie z kanałów na których co 20 minut są przerwy na reklamy.

Swoją drogą to ostatnio mamy w Niemczech prawdziwy wysyp projektów platform cyfrowych. Powstała arena, planowane jest Entavio a teraz pojawiła się informacja o platformie Stargate

Chyba Niemcy zaczęli brać przykład z Polski - niestety :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka minut po napisaniu tego posta znalazłem bardzo ciekawą informację na portalu skysunsat.pl, grupa ProSiebenSat1 nie wejdzie w skład Entavio. Od zawsze miałem wątpliwości co do tego czy kanały tego nadawcy będą też kodowane gdyż ProsiebenSat1 nie podał żadnych konkretnych informacji na ten temat. BRAWO, to mi się podoba!

http://skysunsat.pl/portal,news,841.htm ... d92850efbf

 

 

Rafix podałem tą informację ze skysunsat wyżej.Byłem szybszy. :wink:

 

 

Edycja RafiX: Trochę dziwne, chyba przeoczyłem Twój post. Czyżby to było z przemęczenia? Nie! Byłem wypoczęty. Właściwie to nie wiem :oops: Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Co ciekawe dzis okazalo sie ze Sat1 i Pro7 nie beda kodowane i co za tym idzie fta pozostana takze inne kanaly wywodzace sie spod skrzydel Sat1Pro7 :D, tj: Kabel1, N24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dzien dobry !

 

Po pierwsze Offtopic:

 

Jestem nowym uzytkownikiem w tym forum. Juz kilka miesiecy czytam i wreszcie postanowilem sie zarejestrowac.

Urodzilem sie w Polsce a mieszkam w Niemczech kolo Hanoveru.

Przyszlem tutaj z niemieckiego forum "Transponder NEWS" gdzie jestem Moderatorem i wlascicieli z tego forum znam.

 

Teraz do tematu:

 

Jestem bardzo ciekawy, co o tym wszystkim myślą i mówią sami Niemcy?. Ciekawe? - skoro my Delfinkowi poświecamy tyle miejsca.

 

Mieszkajac w Niemczech naturalnie moge odpowiedziec na te pytanie.

Bardzo jestesmy niezadowoleni z planow naszych stacji prywatnych i firmy Astra. Zawsze bylo milo ogladac te kanaly i juz od dziecka sie je mialo.

Niestety czeba ale powiedziec ze "RTL", "ProSiebenSat.1" i do tego sie liczace kanaly w ostatnim czasie sie staly coraz wiecej Trash TV. W sumie mowimy o najgorszych kanalach ktore mamy w Niemczech. Od czasu do czasu naturalnie moze cos poleci dobrego, ale to nie jest wart za to placic 3,50 € na miesiac. Nie chodzi o ta cene bo wiem ze jest niska, ale dlaczego sie ma za cos placic co sie lata mialo za darmo ?

W niemieckich forum wszedzie sa tematy o zakodowaniu tych programow. Gdzie sie patrzy. Juz nie idzie tego widziec. Ale do tego czasu wszyscy mowia ze niechca takiego abonamentu, jak by powstalo bo ostatnie slowo w tej sprawie ma niemiecki sad "Bundeskartellamt" ktory sie juz wypowiedzial ze grupy "RTL" i "ProSiebenSat.1" sie dogadaly i od poczatku byla to ukartowana sprawa. To niemoze byc i narazie "ProSiebenSat.1" sie wysunelo z planow kodowania.

 

Ale oni co cos powiedza to slychac co innego.

Ja w kazdym razie niebede chcial wykupic sobie te programy. Juz tak ledwo na nie patrze. Moga zakodowac, prosze bardzo. Ale jeszcze i tak nic niepewne. Duzo ludzi tez mowi ze to wszystko cyganstwo zeby sie mowilo o tych programach.

 

Bardzo dziekuje za czas wplynacy w czytanie mojego postu. Obiecam ze nastepne beda krotszsze.

Bardzo przepraszam ze niepisze z polskimi literami ale niemam zainstalowanego polskiego jezyka na moim komputerze.

 

Dziekuje. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na forum SAT Kuriera i pozdrawiamy wszystkich z Transponder NEWS 8) Aktualnie TN to najlepsze źródło informacji o Niemieckim rynku medialnym :D

 

Co do tematu - mam nadzieję, że jednak kodowanie odsunie się w czasie i to możliwie jak najdalej - dla mnie główny powód to... VIVA i MTV. Choć VIVA to nie to samo co choćby 8 - 10 lat temu, ale sentyment pozostał :( Zgadzam się w szczególności z tym, że bez sensu jest zmuszanie do płacenia, za coś co powinno być za darmo. U nas tak samo postąpił Polsat i TVN - mieli niekodowane przekazy w wersji cyfrowej swego czasu, ale Polsat zrobił własny pakiet i zostawił tylko Polsat 2 w wersji niekodowanej, a TVN zakodował wersję cyfrową, ale pozostawił analog (to już bezsens do kwadratu...). U nas nazywamy to zjawisko kodomanią :lol: Jeszcze trochę i telezakupy też zakodują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się składa że postanowił dołączyć do nas Ktoś kto dobrze zna medialny rynek niemiecki i mieszka w Niemczech. Pozdrawiam użytkownika Eddie. :wink:

Ja nigdy nie ukrywałem tego i nadal będę pisał że uwielbiam wprost te kanały niemieckie. Cieszę się że na razie nie ma żadnych poważnych zmian na Astrze i oby tak pozostało. Najważniejsze żeby pozostały kanały grupy RTL i ProSiebenSat1. Viacom może się kodować i tak rzadko kiedy zerkam na Vivę czy MTV.

Nawet pozostał RTL niekodowany na HotBird, choć informacja na dole ekranu wciąż jest wyświetlana że przekaz ma być wyłączony 1.01.2007. Zapewne dzisiaj jest już ostatni dzień obecności tego kanału na 13.0E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...