Skocz do zawartości

Dolphin - Wasze zdanie na ten temat


deejay.m
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dziekuje wam za pozytywny Feedback. :D Ciesze sie.

 

A "ProSiebenSat.1" naprawde wycofalo sie z planow kodowania i nie bedzie kodowalo swoich programow w najblizszym czasie. Kiedy Bundeskartellamt wkroczyl w akcje zaras sie wystraszyli bo nawet "RTL" powiedzial ze jest prawda ze mieli te dwie firmy umowe.

 

Teraz co oznacza "ProSiebenSat.1" nie bedzie kodowalo w najblizszym czasie ?

 

Wypowiedzenie bylo takie ze chec zakodowania sygnalow nadal istnieje ale napewno nie przez platforme "entavio".

 

Pytanie tylko czy "entavio" bedzie mial sukces kiedy tylko "RTL" i "VIACOM" wejda. Odpowiedzi sie moze kazdy wyobrazic, nie. I tutaj ginie "entavio" i wkracza w akcje platforma ktora od Marca 2007 bedzie kontynuowala ten projekt - "Stargate".

Nic sie nie zmienilo, tylko nazwa.

A tak sie gada ze "RTL" i "VIACOM" juz maja podpisane umowy z "SES" na kodowanie programow od roku 2009. Od czerwca/lipca 07 ma bic emisja Simulcast z dwoma wersjami wszystkich w sklad platformy wchodzacych programow. Jedna wersja zakodowana (aktualne transpondery) a jedna wersja odkodowana (beda tutaj potrzebne nowe transpondery). Wersja odkodowana bedzie emitowana do 2009 roku i potem koniec ma byc nawet i z analogowym przesylaniem sygnalow.

 

A teraz sie pytam, jesli to prawda, to dlaczego "RTL" sie momentalnie tak bardzo stara iz na wlasne programy byla w calych Niemczech mozliwosc odbierania FTA przez DVB-T ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy "entavio" bedzie mial sukces kiedy tylko "RTL" i "VIACOM" wejda. Odpowiedzi sie moze kazdy wyobrazic, nie. I tutaj ginie "entavio" i wkracza w akcje platforma ktora od Marca 2007 bedzie kontynuowala ten projekt - "Stargate".

Ehh, ta wredna platforma StarGate :evil:. Ale myślę że z tego powodu ProsiebenSat1 nie zmieni zdania i będzie dalej odchodzić od nowego projektu. A jeżeli tak się stanie to myślę że RTLGroup jako główny konkurent też zmieni koncepcję i pozostanie FTA.

A jeżeli chodzi o kolejną niemiecką platformę to Stargate powinna pomyśleć nad nowymi kanałami aby przyciągnąć widzów. Rynek niemiecki jest wyjątkowo nasycony kanałami FTA i żeby zaistnieć tam to trzeba stworzyć cos nowego a nie zabierając to co od lat było za darmo. Przykładem jest Premiere która ma w ofercie wiele kanałów i dzięki temu pozyskała sobie spore grono Abonentów choć też boryka się z wieloma problemami.

Myślę że Niemcy nie sa przezwyczajeni do tego aby płacić za oglądanie kanałów TV.

Od czerwca/lipca 07 ma bic emisja Simulcast z dwoma wersjami wszystkich w sklad platformy wchodzacych programow. Jedna wersja zakodowana (aktualne transpondery) a jedna wersja odkodowana (beda tutaj potrzebne nowe transpondery). Wersja odkodowana bedzie emitowana do 2009 roku i potem koniec ma byc nawet i z analogowym przesylaniem sygnalow.

No to się ciekawie zapowiada, Niemcy będą dublować kanały na Astrze. Dziwi mnie to trochę że aż tyle czasu bo nadawanie tego samego kanału na dwóch częstotliwościach jest dwa razy droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz znowu co nowego o w marcu startujacej platformie "Stargate", co oficjalnie wcale niejest potwierdzone. :roll:

 

W sklad platformy maja wejsc dodatkowo inne programy niemieckie. Naturalnie musialo by tak byc, bo nikt by niewykupil tylko z powodu "RTL"-ow.

Niby tak sie gada lub sie blaga zeby jak juz to byly tam kanaly "Cartoon Network" i "TCM", ktore w Niemczech dopiero niedawno wystartowaly. Oraz kanaly "Boomerang", "Sat.1 Comedy", "kabel eins classics", "RTL Crime", "RTL Living" i inni, np. takie cos jak "National Geographic".

Niby te programy, ktore narazie jeszcze sa FTA a beda kodowane maja wejsc w takie cos jak pakiet standardowy. Tak mi sie wydaje ze to bedzie jak w "Cyfrowym Polsacie" pakiet MINI. Moze sobie to odpatrzyli od "CP" ? "RTL" tak i tak juz dlugo cos czuje do "Polsatu". Chyba miete przez rumianek. :roll:

 

Podkreslam ze to wszystko nieoficjalne i niepewne. "ARD" i "ZDF" sie w ostatnich dniach wypowiedzieli, ze sie bardzo ciesza, ze kodowanie niemieckich programow prywatnych nieprzeszlo i nieprzejdzie.

 

No, i co sie ma wierzyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Start platformy Entavio odłożony

2007-01-29 20:58:34 | Janusz Sulisz

Ostatnia aktualizacja: 2007-01-30 11:40:59

Źródło: S+K

Operator satelitarny SES Astra zdecydował się na odłożenie startu platformy Entavio na drugą połowę roku 2007. Powodem tej decyzji jest zwłoka urzędu antymonopolowego, który potrzebuje więcej czasu na przeprowadzenie swojej procedury.

 

Początkowo platforma Entavio miała zadebiutować wiosną tego roku.

 

W ofercie programowej platformy mają sie pojawić kanały, które dotychczas były niekodowane. Wiadomo już, że na pewno w ofercie będą dostępne stacje telewizyjne spółki RTL i MTV. Tak więc od trzeciego kwartału mogą już być kodowane, ale jeszcze przez rok będą równolegle nadawać niekodowany sygnał.

 

Miesięczny dostęp do oferty będzie kosztować ok. 3,5 euro miesięcznie. Kanały będą kodowane w systemie Nagravision.

 

Oprócz platformy Entavio na niemieckim rynku wkrótce zostanie uruchomiona płatna telewizja pod roboczym tytułem Stargata i ma stanowić konkurencję dla Premiere i Areny. Za projektem Stargate stoi operator kablowy Kabel Deutschland (KDG). Obecnie przedstawiciele KDG poszukują inwestora, który zainteresuje się tym przedsięwzięciem.

 

Żródło: Satkurier.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze operatora sie za niedlugo znowu znudzi i sobie poraz czwarty zmienia nazwe. :lol: Najpierw "Dolphin", potem "Entavio", teraz "Stargate".

 

Ostatnio byl wywiad z bylym szefem "RTL", Helmut Thoma, ktory caly "RTL" w ogole wymyslal. On powiedzial ze wlasciwie by chcial zeby programy kodowali, ale sam w to nie wierzy, ze tak bedzie. A ten facet juz zawsze mial raczke na takie cos. Powinni go sluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"entavio" albo jak to sie ma nazywac ("Dolphin" alias "Stargate") juz nadchodzi ! Niestety.

 

Ale bardzo dobra wiadomosc !

 

Platforma nie bedzie miala w ofercie kanalow

"RTL"; "RTL2", "VOX", "Super RTL"; "SAT.1", "ProSieben", albo "kabel eins" !

 

To powiedziala firma "SES Astra" osobiscie. Free-TV zostanie Free-TV i nie bedzie kodowana !

 

"entavio" powstanie w tej formie, ze beda tylko wchodzili w sklad programy, ktore juz teraz sa platne.

 

Dla tych, ktorzy umia po niemiecku, podam chetnie zrodlo. :wink:

 

:arrow:http://www.quotenmeter.de/index.php?newsid=18864

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra informacja. Tak sobie teraz myślę że spać już będę mógł spokojnie i nie zostanie dla mnie zakodowany cały RTL Group i ProSiebenSat1.de

Od tej pory cofam wszystkie przekleństwa jakie padły przeze mnie osobiście na telewizję niemiecką :lol:Entavio może się sobie rozwijać ale nie kosztem tego co przez wieki jest i było dostępne na satelicie za Free choć jak wystartują to nadal jakiś cień wątpliwości pozostanie i strach ale ogólnie jest OK :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tej pory cofam wszystkie przekleństwa jakie padły przeze mnie osobiście na telewizję niemiecką

 

Ja jeszcze nie, bo nikiedy trzeba troche poprzeklinac, zeby bylo lepiej. :lol:

 

No ale z tym innym zgadzam sie z toba @ RafiX. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nowa runda.

 

Link z wypowiedzeniem firmy "Astra", ktorego podalem wyzej juz nie stety nie jest aktualny.

 

Bundeskartellamt (niemiecki sad) powiedzial, ze "RTL" i "ProSiebenSat.1" nie moga zakodowac sygnalow na jednej i tej samej platformie.

 

Teraz bedzie tak, ze

 

- "RTL" i "Viacom" zakoduja sygnaly swoich programow przez "entavio"

- "ProSiebenSat.1" zakoduje prawdopodobnie sygnaly przez "Premiere Sky".

 

Ale:

 

Tylko "entavio" bedzie kupowane i naj prawdopodobniej oferowane i bedzie miala ta platforma w ofercie wszystkie programy (nawet te z "Premiere Sky") takze jak sie wykupi te platforme, to sie bedzie mialo wszystkie te programy. Kontrakty pomiedzy "Premiere Sky" i "entavio" juz sa podpisane i Bundeskartellamt juz nic nie moze zrobic.

 

Teraz to juz ino kwestia czasu . . . najprawdopodobniej.

 

Jak wiecie, szybko sie znowu wszystko moze zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ProSiebenSAT1 bei PREMIERE Sky?

(sh) Die ProSiebenSAT1 Media AG soll nach Spekulationen dem am 1. September 2007 starteten Paket PREMIERE Sky beitreten.

Neben einer Vermarktung der beiden Bezahlsender SAT1 Comedy und kabel eins classics ist auch eine Abstrahlung der bisherigen Free-TV Programme im Gespraech.

PREMIERE Sky wird wie die gesamte PREMIERE Plattform ab 1. September ueber die SES ASTRA-Plattform entavio verbreitet.

Auch die RTL Group und Viacom Germany haben offenbar noch nicht ihre Beteiligung an entavio ad acta gelegt.

PREMIERE Sky wird nur ueber Satellit vermarktet und soll Programmveranstaltern, die bisher keine Satelliten-Direktempfaenger erreicht haben.

żródło: TN

 

To raczej jest duże prawdopodobieństwo włączenia kanałów ProSiebenSat1 Media do oferty Premiere SKY już od 1 września 2007 roku.

A jednak, jak już powstał pomysł zakodowania głównych stacji niemieckich tak będzie on realizowany aż do ostatecznego zaszyfrowania sygnału.

 

Na dzień dzisiejszy jest to wszystko dla mnie jeszcze niejasne i pełno nieścisłości jest, szkoda - mogłoby zostać tak jak jest i aby żadnych zmian nie było, ale to już nie od nas zależy. Zaczyna się robić coraz bardziej gorąco bo jeszcze Premiere się tutaj miesza. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak dobrze zrozumiałem powyższy cytat jaki umieściłem w tym temacie :wink:

 

Nie chciałem już nawet pisać o ewentualnej emisji FTA kanałów Sat1 Comedy i KabelEins Classics ponieważ wydało mi się że to co zrozumiałem jest niemożliwe i w ogóle już się nie trzyma kupy. :shock:

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogole sie niczego nie trzyma. Dzisiaj znowu wszystko dementowane.

 

Naprawde. Narazie nie warto sluchac glupich wypowiedzen tylko patrzec te programy jak dlugo sie je ma i poczekac.

 

Pozyjemy, zobaczymy, a nie martwmy sie. Narazie programy sa. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość PawelU1981

Ciekawostką jest iż ma pojawić się moduł CI dla ENTAVIO. Może uda się dzięki temu także w Polsce wykupić np. roczny dostęp do oferty ENTAVIO, co pewnie wiele osób nawet w Polsce by uczyniło. Czy ktoś wie jak będzie wyglądać sprzedaż, czy tylko na terenie Niemiec?, czy może także w innych państwach Europy? :roll:

 

Więcej na temat CI Entavio 8):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mozez wykupic na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarji. Pozatym nigdzie.

 

Ale tez jaka oferta ?

 

Entavio narazie ma w ofercie jeden wlasny program: Sportdigital.tv

Wszystkie inne programy sa od Premiere albo FTA i pozostana FTA.

 

A jesli wykupisz Premiere przez entavio to dodatkowo do oplaty za Premiere musisz placic 1,99 € miesiecznie za dostep przez entavio.

Smiechu warte takie cos. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

No faktycznie paranoja. Ja mam nadzieje, że nie zakodują wersji niemieckiej VIVA TV, bo ten kanał często oglądam, znaczy kiedyś oglądałem często, teraz trochę się zmienił na gorsze według mnie, ale sentyment pozostał i mimo byłby jakby VIVA nadal była FTA. A jak wiemy Viacom chętnie zgodził się kiedyś na zakodowanie swoich kanałów FTA dla Entavio. Wiesz może coś na ten temat? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech mamy przepisy, iz wszystkie glowne programy musza byc dla wszystkich dostepne. Nie wliczamy tutaj tylko programy publiczne, tylko tez te programy, ktore od poczatku (koniec lat 80) mamy w naszych kablowkach. Jednym zdaniem: Kazdy musi miec dostep na rynek medialny i musi moc wybierac alternatywy, publiczne stacje albo prywatne. VIVA Germany sie wlasnie zalicza w ten przepis. :wink:

 

Drugi punkt, ze ciezko w Niemczech zakodowac stacje, ktora pokazuje reklamy. Tez tam sa jakies przepisy. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Dzięki za informacje. Podobają mi się takie przepisy 8) Swoją drogą fajnie macie, że tyle dobrych kanałów nadawanych jest FTA, bo u nas wszystko co troszkę lepsze od razu jest kodowane :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Zobaczymy, bo już było kilka razy przekładane to kodowanie. Nie ma co się smucić póki nie zakodują. Chociaż jak już zakodują, to mogliby dla wszystkich sprzedawać moduły i karty do oglądania tych kanałów z opłaconym abo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...