Skocz do zawartości
  • 0

Siła a Jakość Sygnału


Sztucjan
 Udostępnij

Pytanie

Mam pytanie w jaki sposób można zwiekrzyć siłę sygnału i czy jest ona ważniejsza niż jakość ? Mam obecnie dwa konwerterty HB i Astra i antenę 70 cm Polsatu Cyfrowego w Humaxie. Podczas sprawdzania parametrów siła nigdy nie przekracza 50% a jakość dochodzi chwilami do 88%. Sam instalowałem drugi konwerter pod Astrę i trochę obawiam się, że podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych będzie problem z odbiorem zwłaszcza kanałów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Najważniejsza jest jakość - siła to sprawa drugorzędna. Możnaby spróbować nieco skorygować ustawienie czaszy, ale jeśli jakość w obecnej konfiguracji na różnych częstotliwościach nie spada poniżej 60 - 70% (bezpieczny margines) i nie ma pikselozy - nie ma się co obawiać.

 

Najlepiej będzie poczekać na jakąś ulewę/pogorszenie warunków atmosferycznych i przekonać się "w praniu" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A z czego może wynikać niższa jakość im wyższa częstotliwość? Bo zdaje się że tak jest u mnie. Jak dobrze ustawię antenę to odbiór z paru najwyższych częstotliwości poprawia się. Nie szatkuje jak przy słabej jakości. A przy niskich częstotl. nie ma potrzeby ustawiania co do mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro tak to już się nie matwię o siłę :D Mam jeszcze jednak inne pytanie bo wczoraj rzuciłem innego posta na temet problemów z dźwiękiem z programami Astra HD, Astra HD 01 i SMD HD. Widzę że sporo osób zaglądało na to ale nie mam żadnego zwrotnego info. Tak więc mam prośbę aby ktoś z Was kto posiada te kanały Astry zerknął na chwilę i dał znać czy to jest ogólny problem czy tylko ja to mam. Bo jakoś skoro inne HD chodzą jak trza to coś mi sie wydaje, że to problemy nie związane ze ustawieniami anteny. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nurtuje mnie jedno pytanie: Czy da się odróżnić obraz z tunera z jakością 50% od tego samego tunera ale z jakością sygnału 100%? (obraz bez zacięć i "pixelozy"). Czy brak tych kilkudziesięcu % może wpłynąć na sam obraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sory że odgrzebuje temat ale nie chce zakładac nowego, żeby nie robic smietnika.

 

Czy możecie mi polecic jakies tanie urządzenia , które pokaze mi siłe i jakośc ?? i dodatkowo żeby pokazywało w procentach w podziałce 1-100. ??

 

lub ewentualnie jakis tani tuner analogowy który by miał taką opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dobrze zrobiłeś, że odgrzebałeś ten wątek :wink:

 

Mierniki do sprawdzania mocy sygnału znajdziesz tutaj :arrow:http://www.hollex.pl/index.php?page=spis&kat=33

Główny cel ich stosowania to pomoc przy ustawianiu anten satelitarnych. Nie wskazują one jakości sygnału, od tego jest odbiornik satelitarny. Wystarczy jakiś najtańszy FTA, cena się waha w okolicach 200 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spokojnie możesz kupić tuner analogowy za 50 PLN, nawet taniej, ale nie pokażą one Tobie siły i jakości sygnału.

 

Chodziło mi o najtańszy tuner cyfrowy do odbioru kanałów niekodowanych. Jak sam zauważyłeś pewnie, mało jest modeli mierników w miarę tanich. Jeżeli potrafisz ustawić swoją antenę bez żadnych dodatkowych urządzeń (mierników) to nie ma co pakować kasy w błoto.

 

Z pierwszego posta wynika, że posiadasz zestaw analogowy. Lepiej zainwestować pieniądze w jakiś zwykły tuner cyfrowy i wtedy będziesz mógł odczytać jakość i siłę sygnału ze wszystkich transponderów, oczywiście tych pracujących w trybie MPEG-2. Pisząc tutaj o tunerze cyfrowym, zakładam, że chciałbyc tylko z ciekawości wiedzieć jaką siłę i jakość mają transpondery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...