Skocz do zawartości

Formuła 1


skr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy aż taki złom jak BMW? Niekoniecznie. Wystarczy spojrzeć na wyniki Alonso. Potrafi z tego samochodu sporo wycisnąć. Nie należy się sugerować wynikami Piqueta czy Grossjeana z bieżącego sezonu. Myślę, że jeśli bolid będzie na podobnym poziomie co w tym roku, Robert powinien spokojnie zająć miejsce w pierwszej ósemce w klasyfikacji generalnej.

 

a ja bym nie oceniał możliwości bolidu na podstawie jazdy Alonso, bo ten kierowca jest z całkiem innej ligi niz takie Kubice czy inne Kovalaineny. Ferdka można tylko porównywać z tymi największymi: Laudą, Prostem, Senną.

 

A Loeb w F1? Może w jednym wyscigu jako promocja marki Red Bull.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felipe Massa po raz pierwszy od wypadku usiadł za kierownicą bolidu, zawodnik jeździł na torze w Fiorano, a prowadził model Ferrari z 2007 roku zaopatrzony w gładkie opony z GP2. Zawodnik zapewnia, że w czasie jazdy czuł się świetnie zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heidfeld: To przez Kubicę nie mogę znaleźć pracy!
Nick Heidfeld wciąż nie może znaleźć zatrudnienia na sezon 2010. Wielu pomyślałoby, że ma to związek z faktem, że od debiutu w 2000 roku w blisko 170 startach tylko 12-krotnie stawał na podium nigdy jednak nie zwyciężając. Według Niemca przyczyna jest inna - winny jest Robert Kubica.

- W 2007 byłem szybszy od Roberta i podobnie jest teraz w sezonie 2009. Wszyscy jednak mówią tylko o 2008, kiedy lepiej jeździł Polak - irytuje się Heidfeld.

- W zakresie postrzegania i wizerunku, jestem wciąż w cieniu kierowców, którzy nie są tak dobrzy, jak ja - skarży się Niemiec, który w kwalifikacjach do 7 z 15 wyścigów tego sezonu miał lepsze rezultaty niż jeżdżący z nim w teamie Kubica.

- Wydawałoby się, że w takim sporcie jak Formuła 1 zawsze logika powinna być na pierwszym miejscu. Niestety, jak widać, na wizerunek składają się również jakieś mniej wymierne sprawy niż rezultaty - ubolewa drugi kierowca BMW-Sauber wyprzedzający Kubicę w klasyfikacji generalnej o jedno miejsce i sześć punktów.

Heifdeld potwierdził przy okazji, że nie ma jeszcze zapewnionego miejsca w składzie żadnego zespołu na sezon 2010. Oględnie wspomina tylko o "kilku opcjach". Najbardziej prawdopodobne wydaje się, że 32-leni Niemiec będzie ścigał się dla nowych właścicieli teamu BMW-Sauber.

żródło: http://www.eurosport.pl/

 

Heidfeld nie wytrzymuje tego że Kubica jest od niego lepszy :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podaje onet.pl na dwa ostatnie wyścigi sezony Robertowi Kubicy wymieniono inżyniera wyścigowego.Teraz ma nim zostać Francesco Nencim - dotychczasowy pracownik i inżynier Timo Glocka z Toyoty.

 

No cóż BMW raczej zaczyna stroić fochy za przeście Kubicy do Renault. Jakiś dobrych wyników nie należy się spodziewać. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW zawsze było przeciwko Kubicy. Na początku "współpracy" to było najbardziej widoczne. Zawsze jakiś kłopot. Heidfeld nigdy nie lubił Kubicy, nawet jak Kubica wygrał w Kanadzie to coś tam Nicki majaczył. A na koniec mały popis Heidfelda: http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=3vv3GdEGrPs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalne ustawienie na starcie i waga bolidów za gazeta.pl:

1. Rubens Barrichello 1.19,576 650,5 kg

2. Mark Webber 1.19,668 656,0 kg

3. Adrian Sutil 1.19,912 656,5 kg

4. Jarno Trulli 1.20,097 658,5 kg

5. Kimi Räikkönen 1.20,168 651,5 kg

6. Sébastien Buemi 1.20,250 659,0 kg

7. Nico Rosberg 1.20,326 657,0 kg

8. Robert Kubica 1.20,631 656,0 kg

9. Kazuki Nakajima 1.20,674 664,0 kg

10. Fernando Alonso 1.21,422 652,0 kg

11. Kamui Kobayashi 1.21,960 671,6 kg

12. Jaime Alguersuari 1.22,231 671,5 kg

13. Romain Grosjean 1.22,477 677,2 kg

14. Jenson Button 1.22,504 672,0

15. Vitantonio Liuzzi 1.24,645 680,0 kg

16. Sebastian Vettel 1.25,009 683,5 kg

17. Heikki Kovalainen 1.25,052 656,5 kg

18. Lewis Hamilton 1.25,192 661,0 kg

19. Nick Heidfeld 1.25,515 650,5 kg

20. Giancarlo Fisichella 1.40,703 683,5 kg

 

Wygląda na to że Barrichello startuje na oparach. Wszystko będzie zależne od pogody. Część bolidów ustawione jest na suchy tor jak Halilton a część na mokry jak Kubice.

Pogoda zdecyduje kto wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubica o dziwo jest ustawiony na suchy tor więc jego wynik jest tym lepszy.

Ku mojemu zdziwieniu samochód był bardzo konkurencyjny, gdy tor był bardzo mokry i nieco gorzej się prowadził, gdy było mniej wody. Miałem dużą podsterowność. Samochód jest ustawiony na suchy tor, więc musimy zobaczyć jaka pogoda będzie jutro

http://www.f1ultra.pl/index.php?option= ... Itemid=227

Czyli całe BMW. Samochód ustawiony na suchy tor a lepiej prowadził się kiedy było mokro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo jaka będzie pogoda, dla Roberta byłoby lepiej gdyby padało wtedy ma większe szanse na dobry wynik. Barrichello ma szansę na odrobienie kilku punktów do Buttona i na powiększenie przewagi nad Vettelem który ma ciężki bolid i raczej trudno Mu będzie zdobyć punkty w dzisiejszym wyścigu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci z Polsatu odkąd nie ma Sokoła i nikt nie jeździ na GP tylko komentują ze studia, opierają się na informacjach z sieci. A te nie zawsze są sprawdzone. Gdyby zdarzyła się jakaś awaria Live Timing to nie mieliby o czym mówić :D Jeśli ktoś śledzi informacje przy LT zauważył że to co się tam pojawia panowie natychmiast komentują.

 

Vettel jedzie na jedno tankowanie i pewnie przy okazji liczy na jakiś SC. Jeśli będzie padało to taka strategia może być dobra. Ale jeśli będzie mocno padać to żadna strategia nie będzie dobra. Mnie zastanawia dlaczego tak często pokazywali Kliena? Może Robert w następny GP wystartuje już w Renault a Klien zastąpi go w BMW? :) Grosjean jeździ fatalnie, Robert przymierzyłby się już teraz do nowego bolidu a Klien sprawdził w normalnym wyścigu. Byłoby porównanie możliwości BMW i Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni tam na miejscu mają inny LT. Dokładniejszy i pokazywany bezpośrednio. Dodatkowo maja kilka monitorów. Coś takiego jak dawała Premiere. Ten LT który podawałem czasem się zawiesza. Wystarczy że zbyt wielu ludzi wejdzie na stronę i koniec :)

 

Gdyby ktoś chciał zobaczyć aktualną pogodę, kamerki z Sao Paulo (można wybierać różne).

http://www.der.sp.gov.br/malha/rodovias ... 29#mostrar

Wygląda na to że się rozpogadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...