Skocz do zawartości

Formuła 1


skr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kimi Raikkonen wystartuje w najbliższy w weekend w rajdzie Finlandii, jednej z eliminacji Mistrzostw Świata WRC. Fin zasiądzie za kierownicą Abartha Grande Punto S2000, więc raczej trudno mu będzie powalczyć z najlepszymi kierowcami o zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Kubica w przyszłym sezonie będzie jeździł w Renault (o ile się nie wycofają). Wiadomo że Alonso przejdzie do Ferrari a Piquet straci miejsce w Formule1, więc w Renault będą 2 pozycje do obsadzenia a Robert będzie prawdopodobnie jedynym kierowcą takiego kalibru do wzięcia który mógłby być liderem Renault.

Ewentualnie po odejściu Raikkonena do rajdów i braku powrotu Massy do ścigania mógłby stworzyć dream team z Alonso w czerwonym bolidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WP.pl informuję:

Sensacyjne informacje podał brazylijski dziennik "O Globo". Zdaniem dziennikarzy trzykrotny mistrz świata Formuły 1, Nelson Piquet senior zamierza przejąć BMW Sauber po tym jak zarząd niemieckiego koncernu zdecydował w środę o wycofaniu się z F1.

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być prawda, ale Nelson Piquet musiałby dysponować dużymi środkami finansowymia aby przejać zespół BMW. Sebastian Vettel podobnie jak Kimi Raikonem wystartuję w jednej z eliminacji MŚ rajdów WRC, ma nadzieję, że z lepszym skutkiem, bo Raikonen już na początku rajdu Finlandii dachował i zniszczył samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 z powodu urazu karku nie wystartuje w wyścigach Grand Prix. Kierowca od najbliższego wyścigu w Walencji miał zastąpić w ekipie Ferrari kontuzjowanego Felipe Massę. Brazylijczyka zastąpi ostatecznie Włoch Luca Badoer.
- W poniedziałeik wieczorem poinformowałem prezydenta Ferrari Lucę di Montezemolo, że nie jestem w stanie zastąpić Felipe. Naprawdę próbowałem wszystkiego co w mojej mocy, aby mój powrót był możliwy. Lekarze chwytali się wszelkich sposobów, aby powstrzymać bóle, ale nic z tego. Mój kark mógłby nie wytrzymać wstrząsów, jakie mają miejsce podczas wyścigu - napisał na swojej stronie internetowej kierowca.

Problemy z karkiem to efekt wypadku motocyklowego, jakiemu rajdowiec uległ w lutym tego roku.

sport.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, aby do tego doszło, ponieważ pozostałe zespoły, głownie te z czołówki domagałyby się tego samego. Wówczas na torze byłoby zbyt dużo bolidów, biorąc pod uwagę fakt, że od przyszłego sezonu mają startować dodatkowo 3 nowe zespoły, oraz 1, który zastąpi BMW Sauber.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...