Jump to content
Matthías

Multiroom Cyfrowego Polsatu

Recommended Posts

Jak informuje media2.pl Cyfrowy Polsat na jesień zamierza wprowadzić nową usługę - multiroom.

Usługa ma nazywać się Multiroom HD, a ja zastanawiam się jak to Cyfrowy Polsat rozwiąże od strony technicznej. Czy będzie to usługa, która de facto nie będzie multiroomem? Może to, co piszę jest dziwne, ale wystarczy spojrzeć na Domowa Wypożyczalnię Filmową, którą CP określa mianem VOD'u, a przecież jest to zupełnie inna, mniej doskonała usługa (moje osobiste zdanie) czyli PPV.

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak, że CP będzie dawał takie same uprawnienia na dwa różne dekodery. Czyli nie będzie to jakieś innowacyjne rozwiązanie. ;-)

Dzisiaj dowiedziałem się że multiroom został przesunięty na GRUDZIEŃ a jakl znam na tyle platformy to pewnie w tym roku niebedzie bo nie zdążyli z testami

Nie sądze by czekali z tym do początku nowego roku. Jakby nie patrzeć grudzień to boom sprzedażowy więc uważam że na pewno do tego czasu się z tym wyrobią.

Przecież stworzenie multiroomu to nie jest wielka sztuka wystarczy uaktywnić przesyłanie uprawnień na drugi dekoder lub moduł.

Widzę, że w ulotkach reklamowych pojawił się już multiroom, ale nie ma żadnych szczegółów, kiedy, jak i za ile.

11 października wchodzi w życie nowa oferta z Multiroomem, więc jeszcze trochę trzeba będzie świecić oczami przed interesantami :)

Ciekawe od jakiego pakietu będzie czy od Familijnego HD czy od Mini HD. I za ile?

Ja to wogóle jestem ciekaw jakie będą ceny i jak to będzie ostatecznie rozwiązane w kwestiach techniczno-połączeniowych :)

11 października wchodzi MULIROOM, na pewno nie będą to 2 zupełnie oddzielne dekodery, będą prawdopodobnie połączane kablem sieciowym lub moduły zbliżeniowe wzorem starego multiroomu w c+. Usługa będzie w okolicy ceny Pakietu Familijnego HD, wiec opłacalna będzie przy wyższych Pakietach, pozostanie też oferta z drugim niezależnym dekoderem z Pakietem Rodzinnym HD lub Mini HD.

Już wcześniej pisałem (tylko ktoś to wyrzucił z innymi postami), że drugi dekoder trzeba będzie aktywować, co jakiś czas jak to było w Cyfrze+.

Jeśli ma być taka cena to oferta nieciekawa i pewnie do tego dostępna od umów na 29 czy 36 miesięcy. Ale znając CP to na jesienne promocje dadzą kosmiczne ceny multiroomu, aby potem pokazać na święta jacy to są dobrzy i dać normalną cenę.

Nie chcę krytykować czego nie widziałem, ale podane połączenie ceny z rozwiązaniem technicznym jest bez sensu. Dwa dekodery opłacają się bo są to dwa niezależne abonamenty, tylko taniej. Dwa połączone dekodery (w ramach jednego abonamentu) są mniej wygodne ale opłacają się bo płaci się jak za jeden. Połączenie tych dwóch opcji w kompromis typu "ani tanio ani wygodnie" nie budzi nadziei na wielki sukces marketingowy tej opcji...

Podgrzeję atmosferę. Za kilkadziesiąt godzin kurtyna tajemnicy zostanie zdjęta. Ciekawy jestem co wtedy bedą mówić "gdybacze". ;)

tvpolsat.info podało, że od 6 października do sprzedaży trafi Multiroom CP. Również tego dnia do sprzedaży trafią dyski twardę do dekodera HD5000.

@swojadroga przecież mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy :). Wiem, ze coś wiesz :). Ja mam nadzieję, że MR będzie na wzór Cyfry+.

Czyli dwa moduły? Ale jak? Gdzie te moduły wsadzę? W miejsce karty CP?

Dobra powiedz mi jak ten "MODUŁ" wrzucę do mego dekodera np. Samsunga DSB-H370G i Echostara DSB-717?

Czyli prawie tak samo jak w C+. Drugi dekoder tylko SD to wielka szkoda.