Skocz do zawartości
  • 0

Jak ustawić.


lukaszx
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

tak więc poprawię wszystko troszkę. Sprawa wygląda tak:

mam dwa talerze z pojedynczymi LNB. Mam kilka gniazdek w domu, ale chcę odbierać kanały tylko w jednym: gniazdko działa-te, na którym chce oglądać.

Jest również DISEqC.

Pod gniazdkiem są dwa dekodery: jeden SKY UK

drugi Cyfrowego Polsatu.

Niestety żaden z nich nie ma przelotki LNB.

Dlatego na jednym dekoderze została zainstalowane małe urządzenie, które zastępuje przelotkę (nie wiem jak się nazywa). Także kiedy podłączone jest do dekodera Cyfrowego Polsatu, aby odbierać coś na SKY dekoder musi być włączony (lub w stanie czuwania) na kanale z EuroBirda, problem w tym, że wtedy dekoder SKY widzi tylko tą polaryzację co na dekoderze CP. Z kolei kiedy urządzonko podłączone jest na dekoderze SKY to na CP można odbierać tylko kanały z Eurobirda.

No i moje pytanie: jak zrobić, żeby można była jak najprościej odbierać kanały z Hotbirda na CP i Eurobirda na SKY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeciągnąć osobne kable do tunerów. Od anteny na HB do tunera Polsatu, a z Eurobirda/Astry do tunerka Sky.

Rozwiązanie drugie: Połączyć obie anteny przełącznikiem DiSEqC i jednym kablem wejść do mieszkania. Przy tunerach albo ręcznie przełączać kabel lub zastosować coś w rodzaju takiego przełącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

pitter skorzystam z tego przełącznika.

2741.jpg

ale mam jeszcze takie pytanie, dlaczego w przypadku kiedy mam ten "rozgałęźnik" na lnb out to kiedy w dekodetrze CP mam przełaczony na kanał z Eurobirda na Sky'u chodzą tylko kanały z jednej polaryzacji???

No i czy jesteś pewien, że ten przełącznik będzie działał kiedy podłącze do niego dwa dekodery tak gdzie powinny być lnb, a tam gdzie powinien być tuner podłącze LNB.

 

wielkie dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widocznie jakiś "kiepski" ten przełącznik, widać, że tuner nie dostaje całego pasma, bo drugi go blokuje. Nie wiem co to za sprzęt, ani jak jest podłączony i na jakiej zasadzie działa, więc nic konkretnie nie powiem.

 

Nie gwarantuję Tobie, że ten przełącznik w 100% spełni swoje zadanie, nie miałem okazji go używać. Jednak teoretycznie wszystko powinno być O.K. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Gdy się ustawia antenę za pomocą miernika sygnału to trzeba z jednej strony miernika podłączyć kabelkiem z wtykiem F (od miernika do konwertera) a z drugiej strony trzeba koniecznie podłączyć kabel idący od tunera??? Jeśli tak trzeba to po co?? Aby miernik dostał prądu czy co??

P.S. czy może mi ktoś wreszcie wyjaśnić przy okazji co to znaczy miernik sygnału w formie oscyloskopu ??? Taką funkcję posiadają niektóre tunery.?

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Witam. Gdy się ustawia antenę za pomocą miernika sygnału to trzeba z jednej strony miernika podłączyć kabelkiem z wtykiem F (od miernika do konwertera) a z drugiej strony trzeba koniecznie podłączyć kabel idący od tunera??? Jeśli tak trzeba to po co?? Aby miernik dostał prądu czy co??

Żeby konwerter dostał prądu. Bez tego nie zadziała.

Zamiast tunera można awaryjnie zastosować baterię 12v (+ na żyle)

(np. kiedy nie mamy jeszcze kabla pociągniętego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
jak kupowałem gostek mówił, że kiedyś jak nie było przelotek w dekoderach to się tego używało. Dodatkowo ten kabelek można przeciąć i korzystać z niego przypinając go do 7 (chyba) pinu w eurozłączu i przełączać z pilota (guzik tv sat)

 

No to jest przelacznik do dekoderow mediasat Cyfry+ tak zawnay wlasnie na 7-ma (albo 9 - nie pamietam na ktora) nozke po prostu po wybraniu na piloscie od dekodera tv sat na ta nozke zdaje sie jest posylane takie napiecie i przelacza sie na ta druga satelite. Czesto tak sie musimy zrobic zeza na astre na dekoderze cyfry+

 

Tylko ze ten na zdjeciu troche dziwne wyglada jakis digital i analog wyjscie.... dziwne troche

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Jeśli na wyświetlaczach miernika sygnału jest zawsze od 0 - 10 to przy ustawianiu anteny na HotBird 13E aby odbierać Cyfrę+ to na jaką liczbę wskaźnik w mierniku pokazać?? Bo jest na miernikach tylko od 0 do 10. A więc aby odbierać Cyfrę+ to przy ustawianiu anteny za pomocą miernika sygnału jaką liczbę wskaźnik musi pokazać aby tak zostawić i po prostu dokręcić antenę i odbierać kanały z pakietu CYFRY+?? Na 7?

Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. Pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no i korzystam z tego przełącznika

2741.jpg

i jest problem. Nadal polaryzacja H jest blokowana. Czy to wina przełącznika?

Dodatkowo przełącznik po podłączeniu 2 dekoderów w miejsce dwóch anten, a anteny tam gdzie ma być dekoder wcale się nie spisuje. Nawet po wybraniu anteny 1 na przełączniku a dekoder jest podłączony w antenie 2, nadal sygnał jest w tym samym wyjściu (antena 1). Wiecie może dlaczego tak jest? może mam to jakoś inaczej podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dodatkowo przełącznik po podłączeniu 2 dekoderów w miejsce dwóch anten, a anteny tam gdzie ma być dekoder wcale się nie spisuje.

Byłoby ekstremalnie dziwne gdyby się spisywał. Myślisz że można ot tak zamienić miejscami dekoder i talerz? To podobnie jak gdybyś zamienił miejscami wóz z koniem :)

 

A dlaczego jedna polaryzacja nie działa? Skoro bez przełącznika jest ok to znaczy że przełącznik jest uwalony. Mogłeś go sam uwalić tymi kombinacjami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ok, przyjrzałem się dokładniej temu urządzeniu i widzę że to nie jest diseqc ale przełącznik sterowany pilotem. Wobec tego rzeczywiście mógłby działać 'w dwie strony' (ale nie działa :) ). Proponuję nie kombinować tylko skorzystać z przelotki w tunerze albo (lepiej) zainstalować konwerter twin i wtedy oba odbiorniki będą działać równocześnie i niezależnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...