Skocz do zawartości
  • 0

Jak ustawić.


lukaszx
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Przebiłem się przez wątek co nie było łatwe bo na tym forum wątki są często wielowątkowe :) i czytam że Łukasz ma Polsat i Sky przecież tego w ogóle nie można w jakikolwiek sposób połączyć, no i nie ma po co! Z poprowadzeniem drugiego kabla nie powinno być problemu, skoro właściciel nie oponował jak montowałeś talerz polsatu to i kabel mu nie przeszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

vitek coś mis się wydaje, że niezbyt dobrze się przebiłeś przez temat. Bynajmniej nie chodzi o łączenie tych dekoderów czy coś. Tylko chodzi o to jak na jednym kablu podłączyć dwa dekodery bez przelotek :) Nie chce mi się za każdym razem przekręcać anteny na drugi dekoder!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro tak to wykonaj sobie sam przełącznik na przekaźniku sterowany albo napięciem służącym do włączania trybu AV w tv z jednego z tunerów (nie pamiętam która to nóżka na scart)

albo po prostu napięciem zasilającym konwerter które jest na żyle koncentryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Można by było do tego celu wykorzystać ręczny przełącznik diseqc gdyż jest on bez elektroniki i można by go było zmodyfikować.. Działało by to w odwrotna stronę. W miejsce Tuner podpiąć kabel przychodzący od anteny a miejsce Sat1 i Sat 2 podpiąć dekodery. Cena przełącznika ok 15 zł

 

0107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Można by było do tego celu wykorzystać ręczny przełącznik diseqc gdyż jest on bez elektroniki i można by go było zmodyfikować.. Działało by to w odwrotna stronę. W miejsce Tuner podpiąć kabel przychodzący od anteny a miejsce Sat1 i Sat 2 podpiąć dekodery. Cena przełącznika ok 15 zł

a to nie jest to samo co to:

2741.jpg? tylko, że zamiast ręcznie przełącza się podczerwienią???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Swego czasu kupiłem sobie przy okazji, za około 3zł, coś na czym jest napisane splitter. Taki jakiś metalowy rozgałęźnik. I wydaje mi się że służy właśnie do tego żeby podłączyć jeden kabel do dwóch tunerów. Piszę "wydaje mi się" bo miałem jakieś zwarcie na kablu i się tym dłużej nie bawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bo to za 3 złote to zwykły rozdzielacz (sama nazwa wskazuje) sygnału... bez żadnej elektroniki - no w ogóle bez niczego co mogło by zapobiec zwarciu przy uruchomieniu 2 dekoderów na raz.... A w kablu od dekodera wiadomo - idzie 18V lub 14V (w zależności od polaryzacji).... więc jak do takiego splitera podłączy się na raz dwa takie sygnały - to małe spiecie jest :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czyli może ma ktoś w posiadaniu ta tajemną wiedzę i powie mi co mam zrobić. Ten przełącznik na podczerwień nie spisuje się.

Rozdzielacz się nie spisuje sygnału. Na dekoderze jest brak sygnału.

To dziwne urządzono z początku tematu też się nie spisuje. Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...