Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Yupi !

Zajęło mi to jakieś 4 godziny ale wszystko chodzi...

Przetestowałem z 6 softów, ustawienia fabryczne, listy itd...

Coś tam się pozmieniało, bo zauważyłem że po wgraniu listy Cyfra HD z Fastscanu /dla Ariva 100/ kompletnie inna kolejność, ale też pozmieniały mi się jeden parametr ustawienia anteny.

Zapisałem sobie wcześniejsze ustawienia na kartce, więc wiem co się zmieniło: parametry konwentera - wcześniej było - uniwersalny /9750-10750/ a teraz jest uniwersalny /9750-10600/.

I wszystko śmiga. Nowe programy HD, plansze testowe, HBO, Axn'y...

Także jeśli ktoś ma problem od wczoraj z Cyfrą pod Arivą, polecam zmianę softu na najnowszy, wgranie listy fastscanem a potem edycję jej według uznania.

 

Mi póki co wszystko chodzi;

Dzięki za rady, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że Ariva sama sobie sobie ustawia te wszystkie parametry - jak niedawno zmieniali jakieś FEC'i i ludzie się pytali co, gdzie i jak to u mnie wszystko automatem się pozmieniało - nie mam więc pojęcia dlaczego było to 10750 zamiast 10600 - może przez te zmiany dekoder sam sobie to przestawił - nie wiem, ja tam nigdy w te ustawienia nie wchodziłem bo nie miałem po co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yupi !

Zajęło mi to jakieś 4 godziny ale wszystko chodzi...

Przetestowałem z 6 softów, ustawienia fabryczne, listy itd...

Coś tam się pozmieniało, bo zauważyłem że po wgraniu listy Cyfra HD z Fastscanu /dla Ariva 100/ kompletnie inna kolejność, ale też pozmieniały mi się jeden parametr ustawienia anteny.

Zapisałem sobie wcześniejsze ustawienia na kartce, więc wiem co się zmieniło: parametry konwentera - wcześniej było - uniwersalny /9750-10750/ a teraz jest uniwersalny /9750-10600/.

I wszystko śmiga. Nowe programy HD, plansze testowe, HBO, Axn'y...

Także jeśli ktoś ma problem od wczoraj z Cyfrą pod Arivą, polecam zmianę softu na najnowszy, wgranie listy fastscanem a potem edycję jej według uznania.

 

Mi póki co wszystko chodzi;

Dzięki za rady, pozdrawiam.

Jakbyś czytał posty w dziale Swojego tunera to dawno problem byłby z głowy, pisałem o tym o godź. 14.25 viewtopic.php?p=539260#p539260

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dekoder Hd Sagem Dsi i przed chwilą zaktualizował mi listę kanałów od 14 pozycji mam kanały sd a hd wyrzucone gdzieś daleko poza 250. Czy tak ma być czy Cyfra listy pomieszała?? spotkał się ktoś z takim problemem może to sprawdzić?

ponowne wyszukiwanie nie przyniosło efektu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak pisalem wczesniej:

Dekodery Philips HD, Philips PVR HD, Pace PVR HD z nieaktualną wersją oprogramowania pobieraja liste programów przeznaczona dla dekoderów SD. Aby zainstalowac nowa liste kanałów (bez aktualizacji) należy wybrać w Menu:

7-Parametry Techniczne

1-Ustawienie Anteny

 

Później "B" -Przechodzimy do: Paramerty odbioru -> Dwa razy strzałka w dół -> Zmieniamy satelite na "inny" wpisujemy paramerty: czestotliwosc: 10892, polaryzacja H, SR 27,5 FEC 3/4 Syg 22kHz - nie. Potem Strzałka w doł aż pojawi sie wybór parameterow PID TID 1 TID 2

Zmieniamy tylko paramert PID i wpisujemy tam 227 i wtedy wyszukujemy programy.

To rozwiazanie pozwoli zaktualizowac listę kanałów do czasu emisji nowego oprogramowania według grafiku aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kręcenie konwerterem nic ci nie da - bez przesady - ale głupoty wypisujecie

 

Aby wyeliminować problemy z dekoderem najlepiej na tej samej instalacji antenowej podłączyć inny dekoder(jak będzie ten sam problem wiadomo że nie jest to wina dekodera).Pozostanie nam wtedy tylko skorygować ustawienie anteny i skosu konwertera(jak nie rozumiesz o co chodzi to się nie wypowiadaj).Poprawne ustawienie anteny i konwertera najlepiej zrobić za pomocą dobrego miernika sygnału(nie myślę tu oczywiście o sat-finderze za 20 zł). Nie trzeba też się sugerować że antena jest poprawnie ustawiona bo poprawnie odbierają kanały z innych transponderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytykujecie Kol. @wilos tyle, że nie wiecie w jakim kontekście to napisał.

Jak antena o 2 stopnie przestawiona lub kąt pochylenia to możecie sobie tym konwerterem kręcić i kręcić.

Skew służy do "dopieszczenia" ustawienia i wyciśnięcia maxa, ale nie do poprawy sygnału od zaników do full.

Więc jak już kogoś krytykujecie to o merytorykę poproszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skew jest tak samo ważne jak samo ustawienie anteny, jak będzie dobrze ustawiona antena ale konwerter będzie skrecony o 7 stopni w drugą stronę niż powinien to bedą takie problemy z odbiorem jak Koledzy wcześniej opisują :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie skręcenie konwertera nic nie dało - Philips PVR nie widzi nowych kanałów - inne dekodery działają rewelacyjnie (SAGEMCOM) na tym ustawieniu anteny i konwerera .

 

Mam uszkodonego PVR na 100 % i cyfra na szczęście po kilku telefonach wymienia mi go na PACE PVR. ide w poniedziałek wymienić. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowej częstotliwości 11411 odbieram wszystkie kanały nadające plansze testowe, natomiast C+Film HD,C+Gol HD i Weekend HD z tej częstotliwości - ciemność. Czy jest to możliwe ? Dodam, że nie korzystam ze sprzętu dedykowanego przez Cyfrę, lecz Humax HDCI 2000+cam Diablo Light rev. 2.2. Jaka jest różnica w nadawaniu tych plansz testowych a kanałów których nie odbiera mój tuner ? (a może moduł cam?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytykujecie Kol. @wilos tyle, że nie wiecie w jakim kontekście to napisał.

Jak antena o 2 stopnie przestawiona lub kąt pochylenia to możecie sobie tym konwerterem kręcić i kręcić.

Skew służy do "dopieszczenia" ustawienia i wyciśnięcia maxa, ale nie do poprawy sygnału od zaników do full.

Więc jak już kogoś krytykujecie to o merytorykę poproszę ;)

 

Przekaz z tego transpondera idzie z FEC 5/6 i są problemy, a docelowo miał nadawać z FEC 8/9 to pomyślcie co by wtedy się działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skew jest tak samo ważne jak samo ustawienie anteny, jak będzie dobrze ustawiona antena ale konwerter będzie skrecony o 7 stopni w drugą stronę niż powinien to bedą takie problemy z odbiorem jak Koledzy wcześniej opisują :-(

Skew jest ważny, ale nie aż tak, by powodował zaniki, przynajmniej w tym przypadku.

Dużo ważniejsze jest prawidłowe i maksymalne ustawienie anteny dla najsłabszego transpondera i najlepiej o dużym fec ( a wstępnie by złapać kierunek o małym).

Dlaczego uważam, ze w większości przypadków tu opisywanych samo kręcenie skosem niewiele da ?

Otóż jak nikt nigdy nie ustawiał skew to ma go na 0, dla HB dla całej Polski różnice skew wynoszą tylko 8 stopni dla skrajnych położeń wschód i zachód Polski - od 0 do około 8 stopni, wiec najgorsza odchyłka możliwa to 8 stopni, a w połowie wypadków jest to tylko 4 stopnie co już ma niewielki wpływ przy dobrej pogodzie.

A dodatkowo ten transponder 1411 ma dość silny sygnał więc te zacinki to raczej nie wina skew :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...