Skocz do zawartości

Awarie, problemy techniczne nadawcy "Cyfra+"


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Awaria... ale u Ciebie a nie na Cyfrze.

No nie wiem co jest grane, pozostałe kanały działają, antena jest podłączona prawidłowo. Robiłem reset PVR-a, wczoraj zrobiłem wyszukiwanie kanałów i wróciło TVP... a dzisiaj znowu brak, a przy próbie wyszukania kanałów wyskakuje info, że brak kanałów czy coś takiego ( jak pisałem wyżej wczoraj się dało ). Czy macie jakieś pomysły, co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kilkakrotnie wykryłem, że po wyłączeniu dekodera (Pace SD) do stanu Stand-by, na dekoderze wyświetlana była niewłaściwa godzina.

Włączenie i wyłączenie dekodera powoduje poprawne ustawienie godziny, ale właśnie z tego powodu kilkakrotnie nie nagrały mi się zaprogramowane audycje.

Nie wiem, czy to ma jakiś związek, ale zjawisko występuje mniej więcej od momentu zmiany czasu zimowego na letni, przedtem nigdy go nie obserwowałem.

Nie jestem pewien, czy jest to wina dekodera, gdyż te wszystkie przypadki miały miejsce, gdy dekoder był ustawiony na Travel Channel, którego dawniej nie oglądałem, a co mogłoby wskazywać, że przyczyna leżała po stronie emitowanego kanału.

Czy ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ten problem z poprawnym wyświetlaniem godziny zauważyłem już wcześniej. Występuje on tylko na niektórych kanałach. Włączenie i wyłączenie tunera rozwiązuje problem (ale nie raz na zawsze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Cyfra lub Cyfrowy Polsat nie uaktualnili godziny.

Chyba jednak to jest coś innego!

U mnie problem najczęściej objawiał się w ten sposób, że gdy miałem nastawione nagrywanie audycji z Travel Channel, to dekoder ze stanu Stand-By włączał się o właściwej porze, ale po zaprogramowanym czasie już się nie wyłączał, lecz pozostawał w stanie nagrywania tak długo, aż go ręcznie wyłączyłem do stanu Stand-By. Właśnie wówczas na dekoderze wyświetlała się nieprawidłowa godzina.

Gdy dekoder ponownie włączyłem i po chwili wyłączyłem, to godzina wyświetlana już była poprawnie.

Żeby było ciekawiej, to dzisiaj po jednym z wyłączeń zamiast godziny wyświetliły mi się tylko poziome kreski, które pozostały tak aż do ponownego włączenia dekodera. Po następnym wyłączeniu dekodera, godzina już była wyświetlana poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jeśli w tunerze nie ma możliwości ustawienia godziny samodzielnie to trzeba się z tym pogodzić i czekać aż komuś zachce się ją zmienić.

Właśnie jest możliwość samemu ustawić godzinę w tunerze Pace SD, a pomimo tego występują wcześniej opisane problemy z wyświetlaniem prawidłowej godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jarek999 miał rację.

W błąd wprowadziło mnie to, że zmiana oglądanych kanałów nie miała żadnego wpływu na poprawne lub błędne wyświetlanie aktualnego czasu.

Tymczasem okazało się, że zegar mojego dekodera wcale nie jest (jak tego oczekiwałem) synchronizowany z odbieranego kanału przez cały czas, a tylko i wyłącznie w momencie przełączania dekodera do stanu POWER ON.

W związku z tym, późniejsze zmiany kanałów nie odgrywały już żadnej roli, a liczył się tylko kanał ustawiony w momencie włączania dekodera.

Właśnie dlatego zaprogramowane nagrywanie audycji na Travel Channel było rozpoczynane o właściwej porze (dekoder jeszcze pamiętał poprawny czas), natomiast ani nie było o zaprogramowanej godzinie kończone, ani następne zaprogramowane nagrania nie były wykonywane.

Poza tym wygląda na to, że ktoś w Cyfrze wreszcie ruszył tyłek i ustawił zegar dla kanału Travel Channel, gdyż już od ok. dwóch godzin zegar w dekoderze cały czas działa mi poprawnie, bez względu na zmiany kanałów i wyłączenia dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jednak nie jest jest tak prosta i jednoznaczna, jak mi się to jeszcze wczoraj wydawało, w grę chyba wchodzi także jakiś element przypadkowości.

Obecnie zarówno na National Geografic jak i na Travel Channel czas jest chyba poprawnie ustawiony, a pomimo tego co kilkanaście/kilkadziesiąt włączeń dekodera zdarza się, że zostanie ustawiona błędna data i godzina. Następne włączenie dekodera już ustawia czas poprawnie.

Jak na razie jedyne rozwiązanie tego problemu jakie przychodzi mi na myśl, to w ogóle nie wyłączać dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu elementu przypadkowości. Nie do końca ma znaczenie na jakim kanale został tuner wyłączony tylko na jakim kanale tuner był włączony przez kilka ostatnich minut swojego działania. Godzina nie jest od razu pobierana z satelity ale dopiero po jakimś czasie. Jeśli tuner był włączony przez dłuższy czas, np. na Travel Channel a później przez następną godzinę był uprawiany zapping to po wyłączeniu tunera zostanie pokazana godzina, którą tuner pobrał na kanale Travel a nie godzina z transpondera na którym został wyłączony tuner. Tak jest w przypadku Fergusona AF 7018 więc przypuszczam, że tu może istnieć taka sama sytuacja. Może ale nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwotnie też myślałem, że jest tak jak piszesz, ale przeprowadzane przeze mnie eksperymenty wykazały, że mój Pace ustawia swój zegar tylko i wyłącznie w momencie przejścia ze stanu Stand-By do Power ON.

Doszedłem do tego sprawdzając datę, która była domyślnie ustawiona w menu programowania nagrań: gdy przy włączonym dekoderze data była poprawna, to po wyłączeniu dekodera czas wyświetlany na nim był także poprawny. Gdy we włączonym dekoderze data była błędna, to po jego wyłączeniu wyświetlana godzina także była błędna i to bez względu na to, jak długo dekoder pozostawał włączony na danym kanale.

Z kolei wielokrotnie obserwowałem sekwencje, że w stanie Stand-By godzina była prawidłowa, potem po włączeniu dekodera data ustawiała się na jakąś przypadkową i po wyłączeniu dekodera godzina albo była błędna, albo zamiast niej były tylko kreski na wyświetlaczu.

Natomiast standardem u mnie jest, że w przypadku gdy wyświetlacz w stanie Stand-By pokazuje błędną godzinę, to wystarczy włączyć go tylko na moment, żeby zegar został ustawiony prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to wiedzieć, ale mój problem polega na czym innym:

z nieznanych przyczyn w dekoderze od czasu do czasu data i godzina ustawiają się na jakieś przypadkowe wartości, co powoduje, że w nagrywarce nie nagrywa mi się to, co powinno.

Usiłuję ten problem wyeliminować i dlatego o nim tutaj piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...