Skocz do zawartości

HD w C+


_MICHAL_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

C+ przeprowadzą ankiety: Kopia z forum DVB

 

Z uwagi na to iż nie posiadam skanera pozwoiłem sobie przepisać pełny tekst otrzymany listownie, oto on (pomijam wstęp):

 

Telewizja wysokiej rozdzielczości (HD)

 

Wkrótce Cyfra+ planuje rozpocząć nadawanie programów w wysokiej rozdzielczości (High Definition HD).

 

Telewizja wysokiej rozdzielczości to system cyfrowego przekazu sygnału wizyjnego o dużo większej liczbie szczegółów niż tradycyjny obraz telewizyjny. Jakość obrazu jest od 2 do 5 razy lepsza od standardowej TV a kolory są bardziej realistyczne. Zwiększona liczba detali i wyrazistość sprawiają, że obraz na dużych ekranach jest bardziej naturalny. Sygnał video nadawany jest w formacie panoramicznym 19 na 9 z dźwiękiem cyfrowym w formacie Dolby Digital 5,1.

 

Na platformie Cyfra+ będzie kilka kanałów (m.in. Canal+ oraz kanały National Geographic, Discovery) nadawanych ww wysokiej rozdzielczości, z dźwiękiem Dolby Digital. Aby móc odbierać te kanały w technolog HD, trzeba będzie:

1.wykupić nową dodatkową usługę. Opłata za tę usługę będzie doliczana do miesięcznych wydatków już ponoszonych przez Pana w związku z odbiorem Cyfry+.

2.Zastąpić standardowy dekoder nowym dekoderem HD, umożliwiającym odbiór kanałów nadawanych w wysokiej rozdzielczości.

 

Proszę pamiętać, że aby odczuć różnicę jakości telewizji wysokiej rozdzielczości, musi Pan posiadać odpowiedni telewizor plazmowy lub LCD. Innymi słowy, oglądając programy nadawane w HD na zwykłym kolorowym telewizorze nie poczuje Pan żadnej różnicy w odbiorze.

 

 

Dekoder cyfrowy PVR

 

Nowy dekoder cyfrowy PVR został wyposażony w twardy dysk, dlatego oprócz tego, że umożliwia odbiór sygnału Cyfry+, posiada wiele nowych funkcji, niedostępnych w dekoderach dotychczas oferowanych przez Cyfrę+ swoim abonentom.

 

Dekoder nagrywa programy na twardym dysku, więc nie potrzebuje Pan już pamiętać o przygotowaniu kasety VHS czy płyty DVD gotowej do nagrania. Posiadając PVR nie straci już Pan nic z oglądanego programu. Nawet gdy zadzwoni telefon może Pan wcisnąć pauzę i po zakończeniu rozmowy oglądać program od miejsca gdzie Pan przerwał, lub obejrzeć później,ponieważ dekoder automatycznie nagra cały program.

 

Dzięki dekoderowi w każdej chwili, nawet pod koniec programu, można zacząć nagrywać program od początku, jeżeli tylko dekoder był ustawiony na tym kanale.

 

Nagrane programy można odtwarzać w trybie przyspieszonym, normalnym, można zrobić pauzę, cofać, albo oglądać program w zwolnionym tempie tak jak w normalnym magnetowidzie lub nagrywarce.

 

Dekoder pokazuje jak jeszcze dużo miejsca zostało na twardym dysku dla nowych nagrań. Jeśli miejsca jest za mało, może Pan sam skasować programy, lub pozwolić automatycznie kasować najstarsze programy, które już Pan obejrzał. Może Pan również wybrać opcje Pozostaw, aby dekoder nie kasował danego programu.

 

Nowy cyfrowy dekoder PVR jest bardzo łatwy w obsłudze. Np. używając danych z EPG (elektronicznego przewodnika po programach widocznego na ekranie telewizora) jednym przyciskiem może Pan zaprogramować nagranie filmu, na który czekasz z tygodniowym wyprzedzeniem.

 

Dzięki dekoderowi PVR nie przegapi Pan już żadnego programu. Oglądając jeden kanał może Pan nagrywać program z innego kanału, lub też może Pan nagrywać dwa programy z 2 różnych kanałów jednocześnie, oglądając to, co wcześniej Pan nagrał.

 

Już nigdy nie przegapi Pan kolejnego odcinka serialu. Może Pan wybrać specjalny przycisk Nagrywaj serial i dekoder nagra każdy odcinek danego serialu.

 

PVR zmieni sposób oglądania telewizji, już nigdy nie będzie Pan niewolnikiem ramówki. Sam będzie Pan mógł decydować co i kiedy oglądać, z reklamami lub bez.

 

Nowy dekoder cyfrowy PVR będzie również dawał możliwość odbioru kanałów nadawanych w wysokiej rozdzielczości (HD).

 

 

USŁAGA VOD, czyli domowa wypożyczalnia wideo

 

Usługa VOD będzie dostępna dla tych abonentów, którzy zdecydują się na zmianę aktualnie posiadanego dekodera na nowy dekoder cyfrowy PVR.

 

Usługa VOD daje dostęp do najnowszych filmów niedługo po premierze kinowej w tym samym czasie, kiedy trafiają one do tradycyjnych wypożyczalni. Dzięki usłudze VOD największe hity kinowe będzie można zobaczyć o 3-4 miesiące wcześniej niż np. W Canal+ czy HBO.

 

Poza premierami filmowymi w ofercie dostępne będą znane filmy z ubiegłych lat, klasyka, kino artystyczne itp.

 

W ofercie dostępne będą także koncerty muzyczne, programy dokumentalne i przyrodnicze, kreskówki i filmy dla dzieci.

 

Listę dostępnych programów można będzie przeszukiwać po tytule, reżyserze, nazwiska aktora, czy wg. gatunku.

 

W ramach usługi VOD stale dostępnych będzie około 50 programów. Co tydzień wymieniane będzie 10 programów, więc w ciągu miesiąca dostępnych będzie około 80 różnych tytułów. Jeden program będzie więc dostępny przez 3 tygodnie.

 

Wypożyczenie każdego programu z ramach usługi VOD będzie płatne. Cena będzie zależała od rodzaju wypożyczanego filmu np. Za hit kinowy trzeba będzie zapłacić więcej niż za film z kategorii klasyka.

 

Wypożyczając program w ramach usługi VOD będzie Pan miał do niego dostęp przez 24 godziny od momentu wypożyczenia. W tym czasie będzie go będzie można obejrzeć dowolną liczbę razy. Po upływie 24 godzin dostęp do tego programu zostanie ponownie zablokowany.

 

Teraz, dzięki usłudze VOD, bez wychodzenia z domu może Pan wypożyczyć film z listy dostępnej na dekoderze.

 

KONIEC pisemka.

Jeszcze jako ciekawostka dodam iż strony numerowane są jako:

Karta 3 - HD, Karta 5 - PVR, Karta 8 - VOD.

 

żródło: na forum SatKuriera umieścił Alan

 

Czyli przynajmniej C+ podała jakie beda kanały HD!

NGC HD jest niemal w każdej platfrmie z HD!

Discovery HD tez zresztą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ITI-TVN dodał Cyfsze+ animuszu. Co to zanaczy jak konkurencja depcze po piętach. HD na C+ jest, jak najbardziej porządana. Zastanawia mnie, tylko ta głupia ankieta - "będziesz jadł obiad?, bo jak nie, to nie gotuję" i to mnie dziwi??, bardzo dziwi????.

Jak zwykle zresztą - Cyfra+ zadziwiała mnie i dalej dziwi, tu jest wszystko bez zmian!!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma na celu ta ankieta,chyba tylko wprowadzenie emocji i zametu.Cytowalem tu na forum swoje maile do nich i odpowiedzi jakie padly.To byla jedna wielka kpina ze mnie jako abonenta.Oni nadal nie wiedza kiedy i czy w ogole chca uruchomic HD.Tam nawet nie ma osob kompetentnych by udzielily odpowiedzi na taki temat.Ciagle widze,ze ITI nie ma podaje oferty,ceny itd,ale jak firma z 10 letnim stazem na rynku robi takie komedie to czego mamy wymagac.Ja juz pasuje w temacie HD na forum,nie mam sil ani checi walczyc i platforma i niektorymi forumowiczami,twierdzacymi ze Cyfra jest niemal idealna.W tych tematach jedynie sie wypowiem jedynie w awaryjnej sytuacji,kiedy ktos mnie doprowadzi do bialej goraczki...PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ankietą chcą sprawdzić czy w Polsce jest zapotrzebowanie na takie usługi. Sądze, że 80% abonetów C+ nie wie co to jest HD więc jakie moga być wyniki ankiet?

Nie, to jest poprostu zabawa i bawią się, aby odwlekać- są nieprzygotowani i niezdecydowani jak w domu: zupka pomidorowa?, czy rosół? to, to ugotuję - kto jeszcze w takiej sytuacji pyta? - mama?.

Właśnie tak, C+ mnie zadziwia a ja przestaję się dziwić i dlatego ich, między innymi (na razie) pożegnałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy juz wiedza,ze ja zrezygnowalem.Slalem te maile do Cyfry dajac im i sobie ostatnia szanse na przedluzenie "wspolpracy".Oni najwidoczniej maja gdzies abonentow gotowych placic im nawet 200/mies.Przeciez musza wiedziec,czy np na wigilie planuja start HD.Dwa miesiace bym wytrzymal i raczej nie zastanawial sie nad pojsciem do ITI.Oleli to,a wiadomo ze jak pojde do konkurencji to przez rok nie ma szans,abym do nich wrocil i placil takie pieniadze.Mimo iz jestem pieniaczem,to miesiac poslizgu bym jakos przebolal.A oni nic zadnej odpowiedzi-co dla mnie znaczy jedno:WCALE JESZCZE NIE PLANUJA URUCHOMIENIA TEJ USLUGI!!Ta ankieta to nabijanie sie z powaznych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie bylbym szczesliwy...Taki kanal powinien byc fta i dolaczany z urzedu(jak muzyczne viva i 4fun tv).To jest zaden rarytas i platforma dolaczajaca taki badziew(mojej zonie tez by sie podobal)nawet nie powinna sie oglaszac,ze cos takiego dorzuca do listy.Wstyd

Gdzie ta popularnosc?Ja tylko widze jedno:kilku gosci ma podobny punkt widzenia z jednej i drugiej strony medalu i trzymaja razem,chocby sie nie zgadzali w konkretnym jednym temacie.Na przyklad na tematy HD-ja i kilku forumowiczow-calkowicie popieraja,inni wrecz odwrotnie,To samo na tematy popularnosci pewnych audycji-za sa ci co sa przeciw HD i odwrotnie.Na jakiej podstawie jest ta popularnosc ww audycji?To samo bylo w dziale sportu z zuzlem itd itp.Obserwuje,ze tworza sie tu 2 grupy,ktore wzajemnie sie krytykuja i jeszcze nie potepiaja,ale juz niedlugo.....Ja przypadkiem,nieswiadomie/a moze jednak?(juz sam nie wiem)do jednej z nich sie zaliczam..To nie prowadzi do niczego dobrego.....

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedza,bo w d... maja abonentow.Oni maja gdzie ilosc i jakosc abonentow,nadaja sami dla siebie,a jak sie jakis naiwniak napatoczy to tym lepiej dla budzetu

Mi odpowiedzieli :shock:

Dziś zadzwoniłem do działu rezygnacji. Zapytali czemu odchodzę. Odpowiedziałem, że nie widzę żadnych staran o polepszenie oferty, brak tunera PVR i HDTV. Odpowiedź była następująca " Ale przecież my też wprowadzamy na jesień to co ITI".

Jak dla mnie trochę za późno i z jedną ręką w nocniku. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oni moga wprowadzić na jesień? spójrzmy realnie. Nadają w MPEG2, mają przeładowane transpondery i zerowe szanse na razie na wykupienie jakiegoś nowego, ich sprzęt nie jest dostosowany do HDTV i innych nowinek. Mówią tak dlatego że boją się utraty abonentów na rzecz ITI. ITI już uruchomiło 18 kanałów na 1 transponderze w MPEG4 w tym dwa w HD Na razie są to twsty ale pokazują o ile to jest lepszy sposób kompresji niż MPEG2. Jezeli mają poświecić 3 transpondery to daje na sam start ok 50 - 55 kanałow. I to w o niebo lepszej jakości niż kicha jaką serwuje nam C+ czy CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że ITI odrazu będzie miał 55 kanałów. Nie jestem zwolennikiem ani C+ ani CP ale gadanie głupot przed startem trzeciej platformy to troche na wyrost. Przecież właściei nic nie wiadomo a każdy że będzie super nowa jakość itd. Myśłę że każda platforma jest gotowa do HD. A pozatym skąd niby ITI na wziąść transponder wolny skoro piszecie że już wolnych nie ma. To co dla ITI się znajdzie a dla C+ i CP nie. Głupoty. Mają dwa i + jesten analogowy. Zanim coś napiszecie porównującego C+ CP i ITI to trzeba mnieć podstawy do tego a narazie to są tylko przypuszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...