Skocz do zawartości

Ustawiamy antenę z tunerem CP na inne pozycje


Mateo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@pitter: Tylko żeby nie było, że podkopuję temat :?

Jak przestawić antenę na Amosa 4,0W lub Astrę 19,2E? Mam CP Echosia DSB 616, antena 65 cm na HotBird. Na Amosie zależy mi głównie na TMT (11347/H).

 

Ta antena w zupełności wystarczy abyś łapał Astrę ja mam zeza a kumpel założył konwerter twin i też mu bez problemów chodzi, choć w/g znawców to za mała czasza ale jednak działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pitter: Tylko żeby nie było, że podkopuję temat :?

Jak odkopujesz z sensownym pytaniem to dobrze, a pytanie jest sensowne ;)

Jak przestawić antenę na Amosa 4,0W lub Astrę 19,2E? Mam CP Echosia DSB 616, antena 65 cm na HotBird. Na Amosie zależy mi głównie na TMT (11347/H).

Ogólnie zasada jest taka sama dla każdego przestawiania anteny na innego satelitę. Wpisujesz częstotliwość, któregoś transpondera z danego satelity i obserwując wskaźnik sygnału przestawiasz antenę we właściwym kierunku.

Gdzieś była dokładna instrukcja jak szukać satelity, musisz poszukać albo może ktoś przypomni nam obu ;)

W przypadku Astry nie będzie większego problemu, antenę trzeba delikatnie przesunąć w lewo (patrząc zza anteny).

Co do Amosa to już ciężej, nie dość, że antenę trzeba przestawić trochę dalej w prawo to jeszcze obniżyć jej kąt patrzenia w dół oraz bardziej "skręcić" konwerter. Dodatkową przeszkodą, jak napisał Wanderer, jest słaby sygnał TMT. Mam inne trochę zdanie - antena 60 cm. wystarcza do odbioru Amosa i stacji TMT, jednak sygnał TMT będzie bardzo słaby, "na styk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś była dokładna instrukcja jak szukać satelity, musisz poszukać albo może ktoś przypomni nam obu ;)

 

Mam nadzieję że się nie pomyliłem. To chyba chodzi o ten temat: https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?t ... c&start=15

Szczególną uwagę należy zwrócić na posta użytkownika @Mis. :wink:

 

Ostatnio w ogóle jest jakiś słaby sygnał TMT. :?

 

A tak przy okazji, zmieniłem po raz drugi nazwę tematu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

stojąc za anteną,kieruj ją w prawą stronę,czyli na zachód

 

Najlepsza by była 300 cm :lol: W Lubsku na dachu Liceum Ogólnokształcącego jest taka, bo w tym budynku mieści się wydział zamiejscowy Uniwersytetu Warszawskiego (czy jakoś tak 8))

 

hehe jest to Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna z Warszawy.Ta antena służy do obioru kanału...Edusat z Intelsata 10-02 1,0'W :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam talerz ustawiony na hotbirda, w którą strone mam przestawić

antene zeby złapać Amosa ??????????

stojąc za anteną,kieruj ją w prawą stronę,czyli na zachód

I oczywiście należy delikatnie pochylić ją w dół. Zakładam że posiadasz antenę od Cyfrowego Polsatu. Do ustawiania wybierz parametry mocniejszego transpondera, np: 11.260 H SR=27500 FEC=3/4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EuroBirda i Astrę 2 złapiesz jednocześnie, bo są bardzo blisko siebie (tylko 0,3°), ale część kanałów nie będzie działać (z Astry 2D, czyli wszystkie o częstotliwościach poniżej 10,95 GHz). Z Türksatem mogą być problemy - o wiązce wschodniej (polaryzacja H) możesz raczej zapomnieć. Oczywiście w grę wchodzi obrót - w wypadku zezów za duży rozstaw - nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jest to Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna z Warszawy.Ta antena służy do obioru kanału...Edusat z Intelsata 10-02 1,0'W :)

A ty skąd to wiesz??? :lol:

A tak poza tym to ja mam u siebie w domu na Echosiu Edusat 8) Z Hotbirda.

 

wiem,bo WSSE ma kilkanaście zamiejscowych sal wykładowych na terenie całego kraju i wszędzie maja zamontowane te duże anteny

A tak to ja też mam u siebie w domu na Ferdku Edusata zarówno z Hot Birda,jak i z Intelsata :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamiętam dokładnie,ale WSSE(czyli nadawcę Edusata) wiążą jakieś umowy z Intelsatem oraz z dostawcą sprzętu odbiorczego firmą Telenor.Rozmawiałem kiedyś z dyrektorem jednej z placówek WSSE w Mrągowie(Mazury) bo zaciekawiła mnie kwestia techniczna retransmitowanych z Edusata wykładów a przede wszystkim duża antena umiejscowiona na dachu budynku.A Edusat nie nadawał jeszcze wtedy swojego programu na HB.Usłyszałem odpowiedź że tak duża antena jest niezbędna do prowadzenia "telewykładów" z Edusata bez obawy o stratę lub zakłucenia sygnału.Oraz o pracę całego zestawu w trudnych warunkach atmosferycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

a ja chciałbym ustawić antene na EuroBirda, ale zalezy mi na dwóch kanałach, mianowicie FOX TV Turk, jest on na Eurobirdzie 33.0*e a następny to Al Kass, tyle, ze jest on 25.8*e, pewnie nie ma możliwości mieć dwóch tych kanałów jednocześnie? ale i tak bardziej zależy mi na FOX TV Turk, więc teraz najważniejsze: dam rade zlapac go na satelicie wielkości mniej więcej standardowa polsatu cyfrowego, i jak i w którą stronę mam przesuwać ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...