Skocz do zawartości

Nowości Polsat Box - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj sie dowiedziałam ze do wszystkich abonentów Cp zostały wysłane pisma z nowymi promocjami nowosciami programowymi itd ,ze niby to jest niespodzianka swiąteczna ,wiecej informacji na infolini

TA dziś dostałem list z CP a tam druki do zapłaty z wypisanymi danymi cp i wolnym na wpisanie kwoty - normalnie jak zbiórka na ojca dr. Żenuła jak mawiaja Rosjanie lub po prostu super promocja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxlukasz91xx@ -wczoraj rozmawiałam ze znajomym co pracuje na infolini Cp i on mi o tym powiedział i nazwał to ,cytuje : email do abonentów przez poczte polską: i wczoraj to dopiero zaczęli wysyłać do abonentów ,wiecej nie chciał mi zdradzić aha jeszcze powiedzial ze do końca pierwszego kwartału 2010 cp ma mieć najwięcej kanałów HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ze ten list ma nas informowac o nowosciach programowych, jakos mi sie w to nie chce wierzyc, takiego czegos to jeszcze chyba nie bylo. Z tymi promocjami w tym liscie to jeszcze moge uwierzyc, wysla to razem z nowym regulaminem i po sprawie. No coz, poczekamy zobaczymy. Jesli to prawda to niedlugo powinni go zaczac juz otrzymwac pierwsi z abonentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] aha jeszcze powiedzial ze do końca pierwszego kwartału 2010 cp ma mieć najwięcej kanałów HD

Bardzo ciekawe :> Tylko skąd ta pewność, że konkurencja nie dołączy w tym czasie do swojej oferty nowych kanałów HD i wtedy ta zapowiedź będzie mało realna, bo wątpię, aby pracownicy CP (zwłaszcza ci pracujący na infolinii) znali plany konkurencji :roll:

 

Edit: Na chwilę obecną CP musiałby przebić ofertę n: 14 kanałów HD, więc CP musiałby mieć ich 15 (mają obecnie 6 kanałów HD, więc musieliby dodać aż 9 kanałów HD :shock:) - oczywiście biorąc po uwagę to, że n-ka w tym czasie nie dodałaby żadnego kanału HD :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego bym się akurat nie czepiał, bo w przeciwieństwie do abonentów n-ki, nie wszyscy abonenci CP mają u siebie w domu dekoder HD :| N-ka poprostu może sobie na to pozwolić, bo tam każdy abonent ma dostęp do oferty HD, a w CP jeszcze sporo minie zanim taki stan nastąpi, a przecież ktoś kto nie ma dostępu do HD nie będzie chciał płacić za coś, do czego nie ma dostępu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skwituje to tak : . To nie jest realne, jeżeli platforma która jest najbardziej zacofana technologicznie w sprawie HD.

 

Dlaczego nierealne wystarczy: TV4 HD, Suprestacja HD, TV Biznes HD, Polsat Cafe HD, Polsat Play HD, Polsat Film HD, Polsat 2 HD, Polsat Futbol HD i Dla Abonentów HD. Juz masz 9 dodanych kanałów w HD i przebicie N. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego n-ka ma kanały w pakietach a nie tak jak CP dodatkowo płatne :)

 

Nka startowala nieco pozniej :smile: i oferuje inne tunery.I kanaly HD w N nie sa bezplatne jak wielu uwaza,oplata za nie jest wliczana w abonament.Zreszta ja uwazam ze nie w ilosci sila ale tym jakie sa to programy.Bo wiele z nich ma tylko znaczek HD,nic pozatym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krisss16 ma w 100% rację. Sam nie posiadam dekodera HD i nie kryję, że dodanie kanałów HD do zwykłych pakietów trochę by mnie w :censored: . CP według mnie zrobił dobrze. Kto ma dekoder HD, może sobie wykupić kanały HD. Mnie to odpowiada, a gdyby kanały HD były w zwykłych pakietach, mógłbym nawet myśleć o zmianie platformy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego bym się akurat nie czepiał, bo w przeciwieństwie do abonentów n-ki, nie wszyscy abonenci CP mają u siebie w domu dekoder HD :| N-ka poprostu może sobie na to pozwolić, bo tam każdy abonent ma dostęp do oferty HD, a w CP jeszcze sporo minie zanim taki stan nastąpi, a przecież ktoś kto nie ma dostępu do HD nie będzie chciał płacić za coś, do czego nie ma dostępu :roll:

Już kiedyś to pisałem. Jaki jest problem, aby stworzyć pakiety typu Familijny HD? W porównaniu ze "zwykłym" Familijnym byłby droższy z parę złotych i zawierał kanały HD. Według mnie jest to lepsze rozwiązanie niż tworzenie pakietu tylko z kanałami HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xxlukasz91xx@ -wczoraj rozmawiałam ze znajomym co pracuje na infolini Cp i on mi o tym powiedział i nazwał to ,cytuje : email do abonentów przez poczte polską: i wczoraj to dopiero zaczęli wysyłać do abonentów ,wiecej nie chciał mi zdradzić aha jeszcze powiedzial ze do końca pierwszego kwartału 2010 cp ma mieć najwięcej kanałów HD

Następny(a) co ma znajomego na infolinii (w CP) a nic z tego nie wynika :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega co dzisiaj ma wolne z powodu święta narodowego podesłam mi linka do zapowiedzi CP. :mrgreen:

http://media2.pl/media/58491-cp:-walka- ... tu-(21-mbs).html

 

Wygląda że w tym roku będzie jakieś niewiarygodne przesilenie promocji. Mam nadzieje że w większości wypadków skorzysta abonent a nie platforma.

A te świąteczne promocje mogą dla wszystkich platform skończyć się obniżkami zysków w krótkim czasie. Ale w perspektywie kilkunastu miesięcy mog odrobić z nawiązką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cp o tym nie mówi ale coraz więcej abonentów odpływa , co widać , powinni strzelic taka promocje 6 mies wszystkie pakiety gratis i kolejne 3 mies 50% ceny własnego pakietu z umowa na 24 mies , i dekodery HD po 99 zl na własność HD pvr 149 zl na własność. i Sd a za 79Zł na własność. Do tego kanały Hd przez 3 miech gratis i ta nowa opcja vod tez 3 mies gratis a stałym abo dać możliwość zmiany dekodera SD na HD na warunkach cenowych jak dla nowego abo i przy przedłużaniu umowy na 24 mies, 6 mies pakiet HD gratis.

wtedy by im nie ubylo tak duzo abo i przybyło by duzo nowych jak by to roztrąbili to by 3mln300tys abo było na urodzinki

 

ale to malo realne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sie dowiedziałam ze do wszystkich abonentów Cp zostały wysłane pisma z nowymi promocjami nowosciami programowymi itd ,ze niby to jest niespodzianka swiąteczna ,wiecej informacji na infolini

To jest chyba nie mozliwe zeby wysłali w jeden dzien prawie 3 mil.listow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lol po czym wnosisz że wiecel abonentów ucieka z CP. :> Chciałbym abyś napisał lub pokazał te dane.

Może nie jest to odpowiedź na twoje pytanie do lola, ale podobnych stwierdzeń, może znaleźć wszędzie. Myślę, że gdzieś jest wyjaśnienie. Mam także nadzieję, że obliczenia Libickiego o posiadaniu prawie 3 milionów abonentów, nie jest liczeniem dekoderów FTA po umowie. Ja mam taki jeden, a sąsiad nawet trzy. Co parę lat, rezygnował i brał nowy. Inna sprawa, że ok. 80% abonentów ma pakiet mini, minimax, a ok. 20% pakiet familijny lub familijny/relax mix, a tylko znikoma ilość abonentów posiada full pakiet.

 

Cyfrowy Polsat coraz mocniej czuje oddech konkurencji

Urszula Zielińska 21-08-2009, ostatnia aktualizacja 21-08-2009 07:11

Satelitarne platformy zdają sobie sprawę, że przed nimi rok–dwa wzrostu. I coraz mocniej walczą. Analitycy obawiają się, że „n”, stawiająca na zasobnych użytkowników, będzie odbierać ich także Cyfrowemu Polsatowi

 

 

autor zdjęcia: Małgorzata Pstrągowska

źródło: GG Parkiet

Cyfrowy Polsat, kierowany przez Dominika Libickiego, zwiększył wydatki, aby zatrzymać cennych abonentów. Mimo to odsetek klientów rezygnujących z oferty CP wzrósł. Analitycy zastanawiają się, czy to nie oznacza, że najlepiej płacący użytkownicy platform satelitarnych przenoszą się do konkurencyjnej „n”, którą prowadzi (jeszcze) Maciej Sojka (na dole).

 

autor zdjęcia: Szymon Łaszewski

źródło: GG Parkiet

 

źródło: GG Parkiet

+zobacz więcej

Liczba abonentów platform satelitarnych (tys.).pdf

Citigroup wycenia akcję Cyfrowego Polsatu na 13,8 zł

Cyfrowy Polsat był wczoraj jedyną polską firmą z WIG20, której kurs spadał (po południu dołączył do niego CEZ). Na zamknięciu sesji był o 2,34 proc. niższy niż dzień wcześniej i wyniósł 16,7 zł (WIG20 wzrósł o 3,14 proc.). – Akcje Cyfrowego Polsatu w czasie bessy nie straciły, dlatego teraz potencjał wzrostu tych walorów jest ograniczony.

 

Odpowiedź na pytanie, czy warto mieć spółkę w portfelu, zależy od długoterminowej strategii inwestycyjnej każdego inwestora. Jeśli ktoś sądzi, że rynek będzie rósł, to lepiej zrobi, nie mając akcji Cyfrowego Polsatu. Jeśli jednak ktoś spodziewa się spadków, to papier ten będzie nadal dobrą inwestycją – powiedział Andrzej Szymański, analityk DM BZ WBK.

 

 

Winna nie tylko waluta

Przyczyną wczorajszej przeceny walorów były słabsze, niż wskazywałyby szacunki analityków, wyniki w II kwartale tego roku. Przychody grupy były zgodne z oczekiwaniami i wyniosły 323 mln zł, ale zysk operacyjny i netto spadły silniej, niż sądzono.

 

Specjaliści spodziewali się, że Cyfrowemu Polsatowi zaszkodzi słaby złoty, ale zaskoczyła ich skala wzrostu wydatków na marketing i dystrybucję usług platformy. Największą płatną telewizję w kraju coraz więcej kosztuje pozyskanie i utrzymanie jednego abonenta. Tak zwany SAC (średni koszt pozyskania klienta) wyniósł w II kwartale o 30 proc. więcej niż rok wcześniej, czyli 133 zł. Mimo to odsetek abonentów rezygnujących z usług Cyfrowego Polsatu wzrósł o 2,2 pkt proc., do 9,4 proc. (zarząd podtrzymał, że w całym roku nie będzie wyższy niż 9–10 proc.).

 

– Wyniki II kwartału są słabe. Platforma jest mocno zależna od kursu złotego, ale nie tylko o to chodzi. Jej ARPU (średni przychód na abonenta – red.) spada, co oznacza, że zdobywa gorszych klientów, a odchodzą ci lepsi. Jeśli okazałoby się, że mamy do czynienia z trendem, a cenniejsi abonenci wybierają inne platformy, np. „n”, to byłaby to zła wiadomość dla Cyfrowego Polsatu – mówił Szymański.

 

Dominik Libicki, prezes spółki, zapewniał wczoraj, że jest zadowolony z poziomu sprzedaży podstawowych usług Cyfrowego Polsatu, która bez uwzględnienia wskaźnika odejść miała wynieść 125 tys. w II kwartale. Mimo optymizmu spółka – nie robi tego z zasady – pokusiła się o wybiegające w przyszłość stwierdzenia. Podano, że oczekiwany jest spadek wskaźnika odejść klientów, wzrost przychodu od abonenta, a wzbogacenie oferty programowej nastąpi bez dodatkowych kosztów w 2010 r. Ujawniono też, że w kasie Cyfrowego Polsatu jest obecnie 120 mln zł (na koniec czerwca tylko 81 mln zł).

 

 

Co zrobi konkurencja

– Sądzę, że II półrocze może być lepsze, choć zastanawia mnie, co zrobi platforma „n”. Biorąc pod uwagę, że TVN zwiększyła planowane nakłady inwestycyjne na tę platformę, może się okazać, że IV kwartał będzie okresem wzmożonej konkurencji – mówił Piotr Grzybowski, analityk DI BRE Banku.

 

W całym I półroczu przychody Cyfrowego Polsatu sięgnęły 659,6 mln zł (o 25,3 proc. więcej niż rok wcześniej), wynik operacyjny 153,4 mln zł (spadek o 15,4 proc.), a zysk netto 128,7 mln zł (o 9,9 proc. mniej niż w pierwszej połowie 2008 r.). Libicki wskazywał, że gdyby nie różnice kursowe, zysk netto grupy wzrósłby o 21 proc., do 173 mln zł. W II kwartale CP zdobył w sumie 42 tys. klientów netto, natomiast platforma „n” 26,4 tys. Nie wiadomo, jaki przyrost odnotowała w tym czasie Cyfra+, która na ten rok ma bardzo ambitne plany i zamierza pozyskać ich ponad 300 tys.

 

 

Będzie bój?

Wiele wskazuje na to, że w IV kwartale na rynku może rozegrać się bitwa o abonenta. CP podtrzymał, że wprowadzi wtedy ofertę łączącą trzy usługi: telewizję, telefonię i Internet we współpracy ze Sferią (teraz jest ona ograniczona, operatorzy sprzedają usługi w kilkunastu tych samych salonach). – Do tego czasu wstrzymujemy się z inwestycjami w telefonię komórkową – mówił wczoraj prezes Libicki.

 

W II kwartale spółka zainwestowała w mobilną telefonię zaledwie 1,5 mln zł, a baza użytkowników usługi rośnie niezauważalnie: na koniec czerwca było ich 55 tys. Przez pół bieżącego roku przychody komórkowego projektu wyniosły około 4 mln zł, a strata EBITDA 16,5 mln zł.Według Bertranda Le Guerna, prezesa Cyfrowego Canal+ (właściciel Cyfry+), strategia tej firmy jest inna. Nie zamierza ona oferować usług dostępu do Internetu czy telefonii.

 

– Chcemy mocniej zaistnieć w małych miejscowościach, które od wejścia Polski do Unii Europejskiej mocno się zmieniły, korzystają m.in. z unijnych dopłat, są bogatsze, a ciągle mają ograniczony dostęp do rozrywki – mówił w rozmowie z „Parkietem” Le Guern. – Zastanawiamy się, jak możemy wykorzystać Internet, aby ułatwić widzom dostęp do naszych usług – dodawał.

 

W marcu udział Cyfry+ w rynku wynosił 29,4 proc. – Zamierzamy zwiększyć udział do ponad 30 proc. w tym roku – zapowiedział Le Guern. Pytany, czy uważa, że ten rok ma być ostatnim okresem znaczącego wzrostu platform satelitarnych – nie zaprzeczył. – Nie wiem, czy jest to ostatni rok takiego wzrostu, czy będzie to rok przyszły, ale z pewnością dochodzimy do decydującego momentu – powiedział Le Guern.

 

PARKIET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pytanie : skoro ubywa klientów CP to czemu ich liczba rośnie. Rozumiem że w danych są byli abonenci używający dekoderów do FTA. Jeżeli robi to CP robią też inni. Z dany CP za III kwartał jest coś takiego( cytuje z pamięci sorki za błędy): 2 900 000 abonentów a 3 500 000 używających dekoder.

To pytam sie gdzie ten odpływ jak im przybyło. :>

No to jak to jest w końcu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam znajomego na infolini CP. I on mi powiedział że nic go tak nie wk....a jak namolni abonenci pytający ciągle o nowe kanały.

Jak się wam tak strasznie nudzi to oglądajcie to za co płacicie !!! Myślicie że Solorz nie kontroluje tego co robi konkurencja !!!

Nowe kanały będą jak to będzie opłacalne dla CP a nie dlatego że Wy ich chcecie !!

Ludzie !! 410 stron wątku [beep]enia o niczym !! Dajcie se już na wstrzymanie. Jak chcecie mieć wszystkie kanały to se wykupcie wszystkie platformy (że o kablówkach nie wspomnę).

A tak na marginesie, kiedy Wy macie czas oglądać to za co płacicie ?. Ale to chyba było pytanie retoryczne.

 

Pozdrowienia.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lol po czym wnosisz że wiecel abonentów ucieka z CP. :> Chciałbym abyś napisał lub pokazał te dane.

Może nie jest to odpowiedź na twoje pytanie do lola, ale podobnych stwierdzeń, może znaleźć wszędzie. Myślę, że gdzieś jest wyjaśnienie. Mam także nadzieję, że obliczenia Libickiego o posiadaniu prawie 3 milionów abonentów, nie jest liczeniem dekoderów FTA po umowie. Ja mam taki jeden, a sąsiad nawet trzy. Co parę lat, rezygnował i brał nowy. Inna sprawa, że ok. 80% abonentów ma pakiet mini, minimax, a ok. 20% pakiet familijny lub familijny/relax mix, a tylko znikoma ilość abonentów posiada full pakiet.

 

 

Przeczytaj raport CP odnośnie ilości abonentów i posiadanych pakietów i przepisz tą informacje jeszcze raz, tym razem podając prawdziwe dane.

 

Co do doliczenia dekoderów FTA to wychodzi wtedy ok. 3,5 mln użytkowników.

Wszystko jest w raporcie, wystarczy chcieć przeczytać.

Podobnie z odpływem abonentów, niby CHURN wynosi pow. 10%, ale cały czas ilość abonentów zwiększa się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Inne czynniki, które mają wpłynąć na wzrost ARPU to: m.in. wychodzenie części abonentów z okresu promocyjnego, ich migracja z Mini do Mini Maxa czy wprowadzenie pakietu HD, który ma zostać wzbogacony o kolejne kanały (na razie są w nim cztery stacje).

 

może coś dodadzą w końcu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...