Skocz do zawartości

Która platforma jest według was najlepsza ?


Egzystencjalny Paw
 Udostępnij

Która platforma jest według was najlepsza ?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Która platforma jest według was najlepsza ?

    • Cyfra+
      18
    • Cyfrowy Polsat
      23
    • N-ka
      15
    • Orange
      3


Rekomendowane odpowiedzi

1. Cyfra+ - Największa. Najlepsza z własnym tunerem, bo można zrobić sobie własna listę (Strongi to podobno buble, a na innych od Cyfry lista jest narzucona). Niestety najdroższa.

2. Cyfrowy Polsat - Tania i dobra, ale tylko z tunerami (wliczając własne), w których można zrobić własną listę kanałów. Wadą jest jakość TVP 1 i TVP 2 oraz ostatnio TVN, a Polsat nie chce tego poprawić.

3. Telewizja Na Kartę - Najtańsza z platform, podstawowe kanały za darmo. Dobra zarówno z tunerem w zestawie, jak i z własnym.

4. Telewizja n - Niby najlepsza (telewizja "nowej" generacji), ale lista kanałów jest narzucona, a tunery są tylko w dzierżawę. Żadnego zestawu z kartą i ew. modułem CI nie ma i nie będzie.

5. Orange - Nie znam jeszcze dokłądnie tej oferty, więc na ostatnim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu powiedziałbym że CP, ale jak każdy wie sporo się zmieniło od tamtego czasu, więc dziś mówię, że najlepszą platformą cyfrową jest.....

 

CYFRA + !! Dlaczego?

1. Najbogatsza oferta na rynku pod względem filmowym i sportowym (do tego posiada wszystkie oferty premium).

2. Pod względem kanałów dokumentalnych oferta na pewno lepsza od n, i CHYBA także od CP (nie ma Travel i BBC ale za to są Planete, T&L a przede wszystkim NGC).

3. Wreszcie czysty, klarowny i sprawiedliwy podział pakietów (wprowadzenie NA STAŁE do oferty pakietów z "+", poszerzenie pakietów, które wcześniej były po prostu zbyt ubogie w stosunku do ceny).

4. Atrakcyjniejsze niż dotąd ceny + świetna promocja jakiej jeszcze nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomo21, jestem zdziwiony twoją opinią, bo co niby się zmieniło w tym roku, że przeskoczyłeś z CP na C+? Rok temu mieli wyłączność na ligę polską, NBA, francuską, dziś także Orange. Paramount i Dreamworks w ogóle stracili na rzecz N, do tego HBO pojawiło się wszędzie.Cyfra+ ani Cyfrowy nie dołączyły w tym roku żadnego nowego kanału dokumentalnego, nie licząc ostatnio dodanego Discovery HD w CP i Domo.tv w C+ ;-) Jedynie ceny spadły - i to jest jedyny fakt, którego podważyć nie można.

 

Cyfra+ nadal się trzyma, ale z roku na rok jest nadgryzana przez N. Jeżeli ta tendencja nie zahamuje/nie zmieni się to na koniec przyszłego roku padnie ostatni argument Cyfry+ - trudna do podważenia oferta merytoryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Wydawało mi się, że napisałem dość jasno, ale dobra :D :

1. Cyfra+ dodała do oferty Comedy Central, Filmboxy, Domo, TVN Lingua, Religię TV

2. Zniknęło to co mnie najbardziej w Cyfrze denerwowało - absurdalny podział pakietów - zawartość pakietów nieadekwatna do ceny, konieczność dokupowania za dodatkową opłatą NGC i paczki Discovery - teraz tego nie ma, biorąc pakiet Komfortowy+ za 60 zł (a nawet 30 przez jakiś czas) masz praktycznie wszystko poza kanałami premium)

3. Konsekwencją pkt.2 ceny spadły, wszystko się unormowało, teraz Cyfra ma jak dla mnie świetną ofertę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra +,dlaczego ?

 

Zalety :

 

-Kanały canal+ (lubie oglądać dużo filmów)

-Cena (za 30zł mam praktycznie full pakiet do 6 miesięcy)

-Dekodery (Dekoder philips PVR HD do 10 miesięcy za darmo)

 

Korzystam z C+ od ponad roku,przez ten czas doszło dużo nowych kanałów (comedy central,domo,religia TV,TVN lingua,zone romantica itd) Cyfrowy polsat zaspał i nie dodawał nowych kanałów.Teraz jak najbardzie cyfra to najlepsza platforma cyfrowa w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. N - za dynamikę rozwoju, usługi (VoD), technologię (nbox), jakość (wbrew pozorom najlepsza ze wszystkich platform cyfrowych, choć i tak pozostawia wiele do życzenia)

2. C+ - za ofertę programową i chęć doścignięcia "n"ki pod wzlędem usług

3. TnK - za ciekawy pomysł na telewizję i niski koszt

... długo, długo, baaaardzo długo nic ...

4. CP - zbieranina kanałów, w których nie bardzo jest co oglądać (przy masakrycznej jakości), za to niskie koszty abonamentu (o ile nie chce się abonować kanałów HD)

5. Orange - tylko jeden plus - tani zestaw satelitarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
4. CP - zbieranina kanałów, w których nie bardzo jest co oglądać (przy masakrycznej jakości), za to niskie koszty abonamentu (o ile nie chce się abonować kanałów HD)

Uważasz, że CP to zbieranina kanałów? Oferta kanałów CP i N wbrew pozorom nie jest, aż tak różna. Każda z tych platform ma ponad 60 kanałów, z czego około 40-stu jest takich samych, czyli jakieś 60% jeżeli się nie pomyliłem.

Czy ta technologia w N jest taka wspaniała? Na złomach w CP możesz chociaż poukładać własną listę kanałów, a na wspaniałych nbox-ach chyba czegoś takiego nie ma. VOD? Za takie pieniądze to wolę iść do kina. Jakość? Rzeczywiście w CP nie jest najlepsza, ale skoro N to nowoczesne technologie to w ogóle nie powinna podlegać dyskusji, a chyba tak jest.

Oczywiście, każdy ma prawo do swoich ocen, ale swoje trzy grosze musiałem wtrącić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że CP to zbieranina kanałów? Oferta kanałów CP i N wbrew pozorom nie jest, aż tak różna. Każda z tych platform ma ponad 60 kanałów, z czego około 40-stu jest takich samych, czyli jakieś 60% jeżeli się nie pomyliłem.

faktycznie wiele się z nich powtarza. Natomiast te "nie powtarzające się" w innych platformach nie nadają się IMO do oglądania (z wyjątkiem paczki BBC).

 

Czy ta technologia w N jest taka wspaniała? Na złomach w CP możesz chociaż poukładać własną listę kanałów, a na wspaniałych nbox-ach chyba czegoś takiego nie ma.

To masz złe informacje. Na nboxach mozesz ustawić cztery różne listy kanałów.

BTW, jeśli miernikiem jakości sprzętu ma być możliwość ustawiania listy kanałów, to dalsza dyskusja w tym temacie jest bezcelowa.

 

VOD? Za takie pieniądze to wolę iść do kina.

Za dobrą ofertę trzeba zapłacić. Za najnowsze seriale z napisami, oryginalną ścieżką dźwiękową, wszystkie conajmniej w 16/9. Nigdzie nie napisałem, że "n" jest tania, ale że jest najlepsza.

 

Jakość? Rzeczywiście w CP nie jest najlepsza, ale skoro N to nowoczesne technologie to w ogóle nie powinna podlegać dyskusji, a chyba tak jest.

Widzisz... masz trochę inne priorytety jeśli chodzi o tv sat. Stawiając CP na pierwszym miejscu zapewne najważniejsza jest dla Ciebie cena. Oferta HD, jakość to są mniej ważne rzeczy.

Nie wspominam o ofercie programowej, bo to indywidualna ocena każdego widza.

 

Oczywiście, każdy ma prawo do swoich ocen, ale swoje trzy grosze musiałem wtrącić.

Oczywiście, po to jest forum dyskusyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
To masz złe informacje. Na nboxach mozesz ustawić cztery różne listy kanałów.

BTW, jeśli miernikiem jakości sprzętu ma być możliwość ustawiania listy kanałów, to dalsza dyskusja w tym temacie jest bezcelowa.

Jeżeli tak jest to się przyznaję do błędu bez bicia :wink: . Możliwość układania własnej listy kanałów nie jest miernikiem jakości sprzętu, ale jest to dość przydatna funkcja.

 

Widzisz... masz trochę inne priorytety jeśli chodzi o tv sat. Stawiając CP na pierwszym miejscu zapewne najważniejsza jest dla Ciebie cena. Oferta HD, jakość to są mniej ważne rzeczy.

Nigdzie nie powiedziałem, że najważniejsza jest cena, ale nie zaprzeczę, że przy wyborze platformy też się nią kierowałem.

Oferta HD i jakość to nie są mniej ważne rzeczy, nigdzie tak nie napisałem, tylko wybierając platformę jeszcze nie było N, dopiero się rodziła. :wink:

 

Podsumowując, można podyskutować nie obrażając nikogo :brawo: , jak to się ostatnio dzieje między niektórymi użytkownikami na tym forum :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tytułem uzupełnienia...

 

1. jest możliwość układania własnej listy kanałów, ale... każdy kanał ma przyporządkowany numer oryginalny. oznacza to, że jeśli chcemy mieć układ kanałów np. TVN (3), TVN7 (4), TVP1 (1), TVP2 (2), TVP HD (12), religia.tv (7) podczas zmian kanałów CH+, będziemy mieli kolejno kanały: 3,4,1,2,12,7. Czyli możliwość układania listy kanałów jest, ale chyba nie taka, jak wielu by ją chciało widzieć.

Tak czy inaczej - chcąc utworzyć listę np. kanałów HD, jest to możliwe w nboxie.

 

2. jeśli chodzi o jakość (i to, jak ważna jest dla Ciebie) bardziej odniosłem się do Twojej listy rankingowej, gdzie CP jest na pierwszej pozycji, a zdecydowanie lepsza jakościowo "n" na ostatniej. Choć może faktycznie przesadziłem próbując "wejść w Twoją skórę". Przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
jeśli chodzi o jakość (i to, jak ważna jest dla Ciebie) bardziej odniosłem się do Twojej listy rankingowej, gdzie CP jest na pierwszej pozycji, a zdecydowanie lepsza jakościowo "n" na ostatniej

Z tym, że ja nie kierowałem się tylko jakością ustalając moją listę rankingową, a N-ka na ostatnim miejscu znalazła się z całkiem innych przyczyn.

 

Eee tam. Nie musisz przepraszać. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...