Jump to content

Recommended Posts

1. Gdybyś oglądał Premier League , Ekstralasę , La Liga (choć nawet liznął jak loda w upalny dzień)
  2. Gdyby twój operator miał w ofercie Canal+4K
To byś co innego napisał. Za miesiąc będę to wszystko oglądał w 4K, a ty nadal będziesz żył z tym że to mit/utopia bo nie ma oferty 4K HDR.
Tyle i aż tyle
Ty jesteś skrzywiony na punkcie 4K
Ile masz tego kontentu? Tyle, co kot napłakał. Najważniejsza jest zawartość, a w dalszej kolejności rozdzielczość.
  • Upvote 2

W 4K nie ma dużo materiałów, a pomyśleć że już 8K wchodzi. Oj ładnie będą strzyc tych co lubią wołać beeeee, beeee.

• Confused 1

Guest kingofsouth
 Najważniejsza jest zawartość, a w dalszej kolejności rozdzielczość.

Najważniejsze to rozróżnić 4K od HD, bo niektórzy mają z tym problem. 

No wiem, czasami piszesz, że nie wiesz czy na Eleven 1 4K nadają w 4K czy nie

Guest kingofsouth

Ja przynajmniej widzę,  różnicę w obrazie z kilku metrów. ;)

Mam nadzieje, że UPC na koniec roku, zrobi swoim abonentom niespodzianke i wprowadzi nowy, dopracowany a zarazem wypasiony dekoder !!! 

Chyba nie było.

Nowa promocja "Specjalny pakiet HBO (2019-1)" w UPC czyli: pakiet HBO (15,99 zł) + HBO GO/OD (4 zł) = 19,99 zł. Umowa na 12 miesięcy.

Guest lukimann
Posted (edited)
Godzinę temu, fivel123 napisał:

Mam nadzieje, że UPC na koniec roku, zrobi swoim abonentom niespodzianke i wprowadzi nowy, dopracowany a zarazem wypasiony dekoder !!! 

A ja pomału przestaje liczyć.

Jakościowo, cenowo będzie lepiej?

Rozważam opcję taką by zostawić usługę Internetu z UPC, do tego pakiet Start łącznie z pakietem C+ 4K z nc+ i serwisy streamingowe.

Umowa do końca roku.

** jedyny plus to obniżenie stawki za C+ a i tak drogo za niepełny pakiet.

Edited by lukimann

11 godzin temu, kingofsouth napisał:

Najważniejsze to rozróżnić 4K od HD, bo niektórzy mają z tym problem.  emoji6.png

I wiedzieć co jest w realnym 4k a co w 2K lub FHD...

Guest kingofsouth

Oraz mieć możliwość tego zobaczenia. Bo przekaz z forum to nie to samo. Mity/ legendy dobre są dla dzieci. 

Jeśli do mnie pijesz to miałem możliwość oglądania 4K zarówno w Vectrze, Streamingu (Netflix) oraz Ultra HD Blu-ray ;)

Ba, mogłem nawet porównać ten sam tytuł z netflixa oraz Blu-ray HD. Zgadnij gdzie lepiej wygląda ;)

Właśnie, Ty taki maniak 4K i jakości, masz płyty Blu-ray/Ultra HD Blu-ray ?

Guest kingofsouth

Ba, mogłem nawet porównać ten sam tytuł z netflixa oraz Blu-ray HD. Zgadnij gdzie lepiej wygląda

Właśnie, Ty taki maniak 4K i jakości, masz płyty Blu-ray/Ultra HD Blu-ray ?

Ba, również mam taką możliwość i nie jeden,  nie dwa,  nawet nie trzy gadżety audio-wideo mam w swoim domu. No ale , to nie ten dział.

Ja przynajmniej widzę,  różnicę w obrazie z kilku metrów.
Gratuluje, bo widzisz coś, czego nie da się zobaczyć na 50-55 calowym TV

Guest kingofsouth
.....widzisz coś, czego nie da się zobaczyć na 50-55 calowym TV

55 oraz 65 calowym TV.

Już są dwa w mojej kolekcji. 

" Sięgaj tam gdzie wzrok nie sięga" Polecam :)

Panowie żeby porównać obraz, trzeba mieć TV przynajmniej 60/65 cali (ze średniej, bądź wyższej półki cenowej). Co do UPC jak nie wprowadzą nowego dekodera, to stracą wielu klientów telewizji. Denerwuje mnie ich polityka cenowa: pakieta Max, dopłata 13 zł, pytam się za co ??? jak wiele kanałów już przeszło do pakietu Select (a z czasem zapewne będzie ich więcej). Internet: prędkość 60mb/s zlikwidowali i dali w zamian 150mb/s, a co z klientami co mają 120mb/s i płacą więcej ??? No właśnie nic , takie życie. Powoli też się przymierzam, czy nie przeprosić się z NC+

Guest lukimann
Posted (edited)

@fivel abonuję pakiet familijny w CP, z którego obecnie bezpośrednio nie korzystam.

Teraz instalacja zbiorcza sat w bloku funkcjonuje,  więc albo przedłużę umowę z Polsatem( trochę szkoda tego C+) albo właśnie potestuje dekoder- do 4K muszą być jakieś " extra" ustawione parametry ? i wrócę do nc+.

Mam Horizona i podpietą kartę CI+ , który sprawdza się tylko jako nagrywarka a nowy czym się będzie różnił?

Orange wszedł tak naprawdę w 4K z Eleven ( pomjam Festival 4K)a coś takiego na miarę podobnego efektu zdobędzie się UPC?...

Pakiet Max tylko z nazwy.

Edited by lukimann

Guest kingofsouth
Panowie żeby porównać obraz, trzeba mieć TV przynajmniej 60/65 cali ( wyższej półki cenowej). 

Taki też posiadam 65 calowy Qled Samsung seria 8

Witam, nie do końca wiem jak ogarnąć te tabelki z excela, może ktoś mi rozjaśni. W maju skończyła mi się umowa na czas określony i przeszła na nieokreślony. Do tej pory miałem internet 120Mb i pakiet Select za 69zł/m-c i było to dla mnie wystarczające.

Rozmawiałem dziś z infolinią i zaproponowali mi praktycznie to samo (internet powiększony do 150Mb) za niecałe 65zł/m-c. 

Proszę podpowiedzcie czy jestem w stanie coś więcej ugrać wypowiadając umowę, czy decydować się na tą propozycję

Fajnie, ale jak to ma być alternatywa multiroom, to mogliby zadbać o dostępność podstawowych kanałów w usłudze ;).

Byłem wczoraj u szwagra, zmienił TV na 65 cali "średnia półka cenowa" i posiada NC+ jak zobaczyłem u niego obraz szok i niedowieżanie !!! Nie wiem czy NC+ stosuje jakieś filtry "ulepszacze", ale jak wróciłem do domu to UPC wypada o wiele gorzej :/ Jeszcze mi mówi, że nic nie zmieniał w ustawieniach telewizora. Coraz bardziej mnie kusi powrót do NC+. Dużo osób tutaj dyskutowała o jakości obrazu, że UPC ma wyższe bitrate ale jednak liczy się efekt końcowy - jak dla mnie NC+ wygrywa, bo ma po prostu lepszy obraz !!! 

Może szwagier ma po prostu lepszy telewizor. Ostatnio byłem parę dni w hotelu, gdzie rolę tv pełniła 40 calowa Manta z DVB-T i kiedy wróciłem do swojego domowego Samsunga to czarny nie był szary, SD wyglądało jak HD, a HD niczym 4K 😁

Bugmenot u mnie czarny też jest czarny, owszem mój TV ma kilka lat ale obraz jest naprawdę niezły - widać to zwłaszcza jak się ogląda filmy w Full HD. Jak kupowałem telewizor powiem szczerze nie oszczędzałem, bo wiedziałem, że jest to zakup na lata i teraz tego nie żałuję. Mój TV spokojnie może konkurować z teraźniejszymi modelami (za wyjątkiem Oled'ów).