Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Nadal dwie usługi będą istnieć osobno. Szkoda, że nie ma zapowiedzi połączenia Play Now z UPC GO. Obydwie telewizje mobilne mogłyby brać najlepsze elementy do wspólnej platformy. Przypomnę, że w Play Now można oglądać pakiet Canal+ przez internet oraz kanały TVP, Polsat i TVN nie mają nałożonego kagańca oglądania tylko w sieci domowej. A tak, co oni proponują? Kup usługi UPC i Play razem oraz korzystaj jednocześnie z dwóch osobnych aplikacji?

Play przy zakupie pakietu C+ daje dostęp do Canal+ Online, gdzie jest C+ 4K, a w UPC korzystający z tego pakietu nie wiedzą, co to jest oglądanie przez internet i nie mają dodatkowych kanałów z transmisjami.

Jeszcze kwestia internetu stacjonarnego. Do tej pory Play sprzedawał na łączach Vectry, gdzie jest większy upload. Przykładowo: pobieranie 300mbs, wysyłanie 40mbs. W UPC jest pobieranie 300mbs, wysyłanie 25mbs. I co teraz dalej z internetem w Vectrze? Wyłączą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

@PawopRaczej taniej nie będzieniż obecnie oferowana promocja na powitanie w Disney+.

Chyba , że wolisz płacić np. 20 zł co miesiąc u wybranego operatora?  Jeśli taka opcja się wogóle pojawi.

Ja bym wtedy wybrał 2 opcję np. w Canal+lub UPC..

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rewelacyjne ceny bym nie liczył przy obecnie szalejacej inflacji. Ja przedłużyłem starą umowę o 2 lata bo za 94 zł miesięcznie nikt mi nie da tego co mam:

-TV Select

-PSP

-Eleven

-Multiroom

-net 300

no i najważniejsze,zostaję z Horizon bo to dla mnie ważne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Moim zdaniem moduł CI+ daje najładniejszy obraz.

Horizon ma "bebechy" starsze niż obecnie oferowane telewizory.

Co może przekładać się na samą jakość obrazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore spadki bitrate w UPC.

 

Średnia dla Canal+ Film i Seriale to nawet mniej niż 4 Mbps.

C+ Premium tylko lekko powyżej 4. HBO2 też (ale główne HBO z kolei już 8.4).

TVN7 strasznie - poniżej 3 Mbps, Ale Kino, BBC First podobnie.

Canal+ Sport 2 czy 5 poniżej 6 Mbps, trochę lepiej niż Viaplay.

 

Czyżby powolne równanie DVB-C do jakości boxa 4K? ;)

Kanałów z 8-9 Mbps jeszcze trochę jest, ale coraz mniej.

 

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C031&pid=2606&live=205&sec=0&lang=en

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C055&pid=2805&live=205&sec=0&lang=en

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C013&pid=318&live=205&sec=0&lang=en

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C059&pid=2702&live=205&sec=0&lang=en

https://www.digitalbitrate.com/dtv.php?mux=C028&pid=901&live=205&sec=0&lang=en

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Dlatego, jak na razie nie narzekam przynajmniej na paczkę C+ w Canal+

UPC: wykastrowany pakiet ( bez C+ 4K, C+ Now), bez usługi online i jak widać słabą jakością.

Jeszcze łaskawie oferują to za 30 zł po wypowiedzeniu.

 

Z jakością ogólnie w UPC jest niewesoło.

Alternatywa czyli sat oferuje niewiele lepszą jakoś nawet na TVP1, 2..

A kiedyś wychwalano tutaj kablówkę za dwucyfrowy bitrate na tych kanałach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore spadki bitrate w UPC.
 
Średnia dla Canal+ Film i Seriale to nawet mniej niż 4 Mbps.
C+ Premium tylko lekko powyżej 4. HBO2 też (ale główne HBO z kolei już 8.4).
TVN7 strasznie - poniżej 3 Mbps, Ale Kino, BBC First podobnie.
Canal+ Sport 2 czy 5 poniżej 6 Mbps, trochę lepiej niż Viaplay.
 
Czyżby powolne równanie DVB-C do jakości boxa 4K?
Kanałów z 8-9 Mbps jeszcze trochę jest, ale coraz mniej.



Oni od dawna podają jakieś bzdury, nie sugeruj się tym. Albo zawyżają, albo zaniżają parametry. Średnia 3 Mb/s dla TVN7 nie jest prawdą. Do ideału UPC ma daleko, ale aż tak źle to nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zgadza się z tym co pokazuje digitalbitrate (średnio 7 Mbps).

Na moje oko C+ czy TVNy wyglądają ostatnio słabo w UPC i dlatego spojrzałem na digitalbitrate.

I nie wydaje mi się, żeby to co tam jest podane to były bzdury, bo jeśli mają godzinny plik z TVN7 o wielkości 1,5 GB to niestety taki słabiutki bitrate wychodzi (bo oprócz pomiarów chwilowych, digitalbitrate także w ten sposób mierzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Chyba tylko w UPC wysokość ulg jest o wartości ok 10.000 zł 

Podobnie było w grudniu.

To naprawdę musi być przemyślana decyzja zanim przyszły klient zdecyduje się podpisać umowę.

Edytowane przez Kiler
Wycięto offtopic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brytyjskie Virgin (należące do Liberty Global tak jak do niedawna UPC), wprowadziło w kwietniu do oferty takiego samego boxa 4K jak UPC. Tyle, że oferuje on między innymi aplikacje Netflixa, Disney+, Prime Video, BritBox, BT Sport, Sky, Startzplay, BBC iPlayer, ITV Hub, YouTube i Vimeo. A u nas dalej tylko te dwa ostatnie + Prime...

Screeny za techadvisor.com

 

Virgin-Media-Stream-box-with-remote-920x

 

virgin_stream.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe lekceważenie polskich klientów. UPC na Boxie 4K nie ma aplikacji do serwisu, który oferuje (Viaplay). Szwajcarski odpowiednik UPC na swoim TV Box udostępnia nie tylko Amazon Prime Video, czy YouTube, ale też między innymi Netflix, Starzplay, Sky, Blue TV.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu narzekacie, a ja właśnie zamówiłem paczkę za 99,99zł. W środę instalacja.


Znajomy podał mi dane logowania do UPC TV GO i działa wyśmienicie w porównaniu do aplikacji Canal+. Oczywiście zaznaczam, że chodzi o Apple TV. Gdybym używał Android TV na głównym telewizorze, to bym nie narzekał, bo tam apka C+ działa do przeżycia a na Apple TV to skandal.

 

Także chcąc oglądać Canal+ wezmę go w playerze bo tam działa prawidłowo ale po półrocznej batalii i reklamacjach, szczerze mam ich w nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
32 minuty temu, regedit32 napisał:

Wy tu narzekacie, a ja właśnie zamówiłem paczkę za 99,99zł. W środę instalacja.


Znajomy podał mi dane logowania do UPC TV GO i działa wyśmienicie w porównaniu do aplikacji Canal+. Oczywiście zaznaczam, że chodzi o Apple TV. Gdybym używał Android TV na głównym telewizorze, to bym nie narzekał, bo tam apka C+ działa do przeżycia a na Apple TV to skandal.

 

 

Działa wyśmienicie na Android TV/Apple TV 4K- niepodważalny fakt.

🙂

----

Z  jakiej promocji skorzystałeś?

 

4 godziny temu, Zuzia napisał:

Zwykłe lekceważenie polskich klientów. UPC na Boxie 4K nie ma aplikacji do serwisu, który oferuje (Viaplay). 

Na pewno lekceważenie?

Dobrze działający stream, bez zacięć sam w sobie byłby reklamą boxa.

Gdyby  UPC chciała  łączyć telewizję z internetem z wygodą klienta 😉

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem online za 99,99 na 24 mies „mega paka” z viaplay na całą umowę. Internet 750 z tym dużym pudłomodemem i dekoder 4k.

 

Wiem, że na święta było taniej ale ta oferta mi odpowiada. Jak będzie działać to będę zadowolony. Viaplay wiem, że ma swoje bolączki, przed chwilą na National Geo oglądałem domument o Pearl Harbor - zero zacięć, obraz żyleta, wygodne przewijanie. Widzę rzeczy, do których bym się doczepił ale ogólnie jest dobrze.

 

Można nagrywać w chmurze z poziomu aplikacji Apple TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2022 o 06:57, swordfish napisał:

Nadal dwie usługi będą istnieć osobno. Szkoda, że nie ma zapowiedzi połączenia Play Now z UPC GO. Obydwie telewizje mobilne mogłyby brać najlepsze elementy do wspólnej platformy. Przypomnę, że w Play Now można oglądać pakiet Canal+ przez internet oraz kanały TVP, Polsat i TVN nie mają nałożonego kagańca oglądania tylko w sieci domowej. A tak, co oni proponują? Kup usługi UPC i Play razem oraz korzystaj jednocześnie z dwóch osobnych aplikacji?

Play przy zakupie pakietu C+ daje dostęp do Canal+ Online, gdzie jest C+ 4K, a w UPC korzystający z tego pakietu nie wiedzą, co to jest oglądanie przez internet i nie mają dodatkowych kanałów z transmisjami.

Jeszcze kwestia internetu stacjonarnego. Do tej pory Play sprzedawał na łączach Vectry, gdzie jest większy upload. Przykładowo: pobieranie 300mbs, wysyłanie 40mbs. W UPC jest pobieranie 300mbs, wysyłanie 25mbs. I co teraz dalej z internetem w Vectrze? Wyłączą?

O to się właściwie najbardziej martwię przechodząc do nich jutro. Zdecydowałem się głównie dla aplikacji na Apple TV. 

 

Jak mają ulepszać, to niech złączą wszystko do UPC TV GO a nie na Play Now, które jest dostępne na mniejszą liczbę platform. Ciekawe czy zrobią rebranding do Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, lakiman napisał:

Na pewno lekceważenie?

Dobrze działający stream, bez zacięć sam w sobie byłby reklamą boxa.

Pamiętasz burzliwe dyskusje między innymi na tym forum jak wprowadzano Boxa 4K? Narracja była taka, że apki na najpopularniejsze serwisy są niepotrzebne, a poza tym z czasem i tak je dodadzą. Lata mijają, a tu nawet nie raczyli dodać choćby Netflixa. Także ten fakt już świadczy, gdzie mają zadowolenie klienta z rynku polskiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...