Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, karol4444 said:

No przecież sam wrzuciłeś "do 1000mb" żaden chwyt marketingowy tylko trzeba rozumieć co się kupuje i czytać ze zrozumieniem.
Swoją drogą 940 czy 1000 to różnica żadna emoji854.png
 

 

To 60 Mbps różnicy, więc akurat całkiem sporo.

A reklamowanie "do 1 Gbps", kiedy taka prędkość jest w ogóle nie do osiąganięcia to ogólnie kolejny temat pewnie dla UOKIK ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez  operator musi mieć zarezerwowane pasmo dla innych usług to nic  dziwnego że wycina i specjalnie rezerwuje 60 Mbps na inne usługi z których i tak korzysta użytkownik. 

 

 

A co do tych 1 Gbps to lepiej wygląda w reklamie niż podawać np. 125 MB/s. ;)

 

Ciekawi mnie jakie to serwisy mają też zapewnić transfery do 940 Mbps, zwykle większość ma ograniczenia wyjściowego na o wiele niższym poziomie a duże transfery to raczej wymagania tylko dla firm. 

Zwykły użytkownik nie wykorzystuje nawet na co dzień połowy dostępnego łącza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operator nic nie rezerwuje, po prostu fizycznie nie jest w stanie na DOCSIS i dostępnych modemach zaoferować 1 Gbps i to cała "tajemnica". Zresztą jest to nawet napisane w regulaminie, który dał tutaj @Wodnik Szuwarek.

A co chce się robić z łączem to już kwestia tego kto go kupuje. Skoro zdecydował się na 1 Gbps to widocznie ma powód, obojętnie czy chce rozdzielić lącze na 10 komputerów czy ściagać ważące po 200 GB gry ze Steama w jak najkrótszym czasie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo to zależy tylko od operatora i sprzętu jaki udostepnia, tak samo od wersji DOCSIS. 

 

Jak ktoś chce mieć naprawdę porządne łącze 1 Gbps to powinien brać łączę firmowe i dopiero by się przekonał ile naprawdę kosztuje taka przyjemność w wykonaniu profesjonalnym. 

 

UPC ma raczej średniej jakości modemy. 

 

 

U siebie mam akurat DOCSIS 3.1 nie w UPC tylko w Virgin Media, na łączu 1 Gbps mam max 1130 Mbps a na uczelni 2 Gbps i transfery 2200 Mbps. I takie są po sieci obejmującej miasta w odległości ponad 500 km. 

Edytowane przez Ktosiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2023 o 14:12, bgmnt napisał(a):

@Wodnik SzuwarekA co chce się robić z łączem to już kwestia tego kto go kupuje. Skoro zdecydował się na 1 Gbps to widocznie ma powód, obojętnie czy chce rozdzielić lącze na 10 komputerów czy ściagać ważące po 200 GB gry ze Steama w jak najkrótszym czasie.

 

Ja wziąłem "internet upgrade z 300 do 750" tylko ze względu na upload. Samo 300 wykorzystać jest ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś, jak wygląda sprawa współpracy modułu od UPC z nowymi modelami telewizorów?

Na coś trzeba szczególnie zwrócić uwagę?

Wiem, że UPC ma certyfikowaną listę.

Co prawda mój obecny telewizor  na niej nie jest, a Sony śmiga aż  miło z modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikacja telewizorów przez UPC polega m. in. na tym że w menu masz wyszukiwanie kanałów poprzez sieć UPC co daje Ci ich listę kanałów, nie musisz martwić się o zmiany w ofercie. Lista będzie narzucona przez UPC. Podobno monterzy już nie sprawdzają przy montażu modułu CI czy tv jest na ich liście. Większość popularnych telewizorów poprawnie współpracuje z ich modułami CI. Dziwne było to że niektóre telewizory były certyfikowane w europejskim UPC a w Polsce już nie. Musiałbyś naprawdę źle trafić żeby tv nie współpracował z modułem CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik Szuwarek   co tam można fajnego obecnie załatwić?

Mnie interesuje obecnie już chyba tylko Netflix plan 4K, ale chyba nie ma promocji w UPC na taką usługę?

 

Płacę 6 dyszek, nie chcę dzielić z nikim konta i rozglądam się za dobrą ofertą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, lakiman napisał(a):

Mnie interesuje obecnie już chyba tylko Netflix plan 4K, ale chyba nie ma promocji w UPC na taką usługę?

Jeśli nie korzystałeś wcześniej z oferty Netlfix w Play to ramach oferty UPC możesz powalczyć o niego za 0 zł 12 miesięczny plan podstawowy, plan premium za ekstra dopłatą.. ja akurat to brałem, ale w nowej ofercie Pakietu Max z C+ Prestige i netem 600 w sumie za 85 zł/mies... 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy. Jestem na półmetku umowy- bo kończy się w grudniu.

Co tam będą proponować i w jakich cenach.

Rozmowy na razie raczej będą z UPC a nie Play..

Chociaż w sumie to jedna firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
36 minut temu, lakiman napisał(a):

Zobaczymy. Jestem na półmetku umowy- bo kończy się w grudniu.

Co tam będą proponować i w jakich cenach.

Rozmowy na razie raczej będą z UPC a nie Play..

Chociaż w sumie to jedna firma.

3 miesiące przed końcem umowy możesz brać nową ofertę. Netflix 4K za 26 zł to bardzo dobra oferta.

Teraz są umowy na 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę rozważał 2 opcje: UPC lub Orange. Coś się wybierze- ale UPC/Play naprawdę mają co oferować 

Szkoda..tylko że nie oferują u mnie prawdziwego IPTV- światłowodu.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, escapers napisał(a):

Przy nowych na pewno, ale z tego co widziałem to oferta też była aktywna dla aktualnych abonamentów UPC..

 

A dopłaty wg regulaminu takie:

 

Screenshot-2023-01-24-at-12-16-09.png

 

Kolego gdzie jest ten regulamin bo nie mogę znaleźć?

Wlasnie mam umowę w UPC na bezterminowce. Zastanawiam się też nad przeniesieniem numeru do Playa.

Wiec za 26 zł można uzyskać netflix 4k na 12 miesięcy? 

Jak to zrobić? 

Edytowane przez Ralal89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...