Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Jak widać nie ma reguły jednym się udaje wynegocjować dobry aneks a inni mają mniej szczęścia.

Co jest lepsze?

Jak w Orange- sztywne ceny, czy trafić na mniej lub bardziej kompetentnego konsultanta. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2022 o 11:04, kubrak napisał:

 ani nie wiedzą co mają w ofercie ani nie wiedzą czy w jakikolwiek sposób można połączyć swoje usługi w Play i UPC.

 

Trzeba się liczyć z tym, że oferta jak i UPC docelowo zniknie z rynku. Nowy właściciel Play w tym roku planuje zakończyć formalne połączenie spółek. Wtedy UPC zniknie z rynku a oferta będzie wygaszana (co potrwa kilka lat czytaj: nie będzie  usług UPC, a obecni abonenci dokończ swoje stare umowy i sami wybierali nową ofertę). Może święta będą tym gorącym okresem promocyjnym nowej oferty?

 

Sam obecnie jestem na bezterminówce w UPC (proponowane oferty utrzymaniowe są mega słabe) i czekam co z tego się wykluje. Nie jestem fanem IPTV, więc czekam jaką swoją ofertę zaprezentuje Play - mam nadzieje, że nie porzucą technologii telewizji kablowej (ale tutaj muszę chyba wprowadzić własne dekodery, by nie płacić Amerykanom z UPC za korzystanie z ich technologii Horizon).

 

Zobaczymy. Sam jestem ciekawy co Play wykombinuje przy okazji fuzji ofert UPC. Na razie mam starą dobrą ofertę, wystarczającą mi, więc obserwuje co wymyślą. Jak nie będzie nic ciekawego to może przejdę do Vectry, która jest w moim bloku.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porzucą technologii kablowej, bo jednak dużo klientów (w tym ja ;-) ) korzysta z modułu.

W innym przypadku za 1,5 r wybiorę Orange IPTV.

Dekoderekn 4K od UPC traktuję jako dodatek, z którego jednak ostatnio rzadko korzystam.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał służyć do nagrywania a okazuje się wszystko jest praktycznie w VOD.

A kanały, które najczęściej nagrywam...są na na ultraboxie od Canal+,  gdzie nie ma ograniczeń licencyjnych.

Może mi się przyda kiedyś do multiroom.

Nie jest badziewny- gdyby go porównać np.do Play Boxa z wiecznym HDR.

Jakość- płynność obrazu w skali 1-10 oceniam na mocne 7. 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co się wyklaruje po faktycznym połączeniu Play Now TV z usługą telewizji UPC.

Chyba, że będzie coś na kształt usług Polsatu.

Netia ma właściciela Polsat i oferuje "swoją" telewizję, oddzielnie funkcjonuje sobie  na rynku telewizja Polsat OTT i IPTV.., satalitarna.

Jest internet od Plusa, Netii, oddzielna infrastruktura i jakoś to funkcjonuje.

Taki biznes też jak widać się opłaca dla właściela.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet od Plusa, to właściwie usługa na łączach Netii i Orange. 

Netia ma pakietyzację podobną jak Polsat BOX różniąca się paroma opcjami oraz kanałami. Play Now pewnie będzie nazwą handlową dla usług telewizji i oby kabel nie służył tylko do dostarczania internetu, bo sam posiadam kablówkę na module CI+ i paru znajomych ma tak zrobione to sobie chwali. U Czechów Vodafone kupił sieć UPC, to pewnie na wzór jak Vodafone będzie wszystko się obracać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.07.2022 o 08:40, muza_tv napisał:

 

Trzeba się liczyć z tym, że oferta jak i UPC docelowo zniknie z rynku. Nowy właściciel Play w tym roku planuje zakończyć formalne połączenie spółek. Wtedy UPC zniknie z rynku a oferta będzie wygaszana (co potrwa kilka lat czytaj: nie będzie  usług UPC, a obecni abonenci dokończ swoje stare umowy i sami wybierali nową ofertę). Może święta będą tym gorącym okresem promocyjnym nowej oferty?

 

Sam obecnie jestem na bezterminówce w UPC (proponowane oferty utrzymaniowe są mega słabe) i czekam co z tego się wykluje. Nie jestem fanem IPTV, więc czekam jaką swoją ofertę zaprezentuje Play - mam nadzieje, że nie porzucą technologii telewizji kablowej (ale tutaj muszę chyba wprowadzić własne dekodery, by nie płacić Amerykanom z UPC za korzystanie z ich technologii Horizon).

 

Zobaczymy. Sam jestem ciekawy co Play wykombinuje przy okazji fuzji ofert UPC. Na razie mam starą dobrą ofertę, wystarczającą mi, więc obserwuje co wymyślą. Jak nie będzie nic ciekawego to może przejdę do Vectry, która jest w moim bloku.

 

No właśnie zastanawiam się czy nie zostać na bezterminowej umowie i nie czekać na jakieś ciekawe nowości. Tylko pytanie czy Play będzie dawało lepsze oferty niż obecnie można ugrać 🤨 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem na umowie bezterminowej, miałem opcje przedłużenia na dwa lata i 6 miesięcy za free za te same warunki, czekałem na lepszą ofertę po przejęciu przez Play ale oferta się pogorszyła a stara już była nieaktualna. Obecnie chciałem przedłużyć na 12 miesięcy (jak dla nowych przez stronę) ale twierdzą że przedłużyć można tylko na 24 miesiące, ktoś się orientuje czy to prawda ?

Macie lepsze oferty niż dla nowych na 12 miesięcy za 99zł przez stronę ?
Obecnie posiadam dekoder Horizon (gruby bez 4K) jak dla mnie to on muli strasznie, czy ten nowy mały dekoder 4K śmiga szybciej i bezproblemowo ? 

Edytowane przez Kontaktowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kontaktowy na chwilę obecną UPC formalnie nie połączyło się z Play. Na razie jedynie właściciel Play stał się właścicielem UPC Polska. Czytaj: obie firmy funkcjonują osobno. Dlatego obecnie tak naprawdę nie ma wspólnej oferty, tylko jak masz UPC to w Play możesz kupić coś tam w promocji (i odwrotnie). Kupujesz w dwóch różnych firmach, masz dwa rachunki. Na razie muszą tak działać.

 

Podobno do końca roku ma zostać zakończone formalne połączanie, czyli spółka UPC Polska przestanie istnieć, stanie się jedność z Play. Wtedy być może pojawi się nowa oferta, nowy sprzęt TV i wszystkie usługi kupisz w jednym punkcie. Ale jak będzie, czy lepiej czy gorzej, to się przekonamy.

 

Na razie nie palę się z przedłużeniem umowy. Na bezterminówce mam spoko ofertę, i na razie lepszej UPC nie proponuje. Ale nie ma co się łudzić. Play nie po to przejmowało UPC, by utrzymywać amerykańską marką i technologię. Więc można spodziewać się nowej, własnej oferty TV. Ja tylko mam nadzieję, że nie zrezygnują z telewizji kablowej na rzecz IPTV/online. Bo w takim przypadku po prostu rezygnuję. A z usług UPC na swoim osiedlu byłem zadowolony. Ale rynek się zmienia...

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zdążyłem załapać się jeszcze na grudniową promocję.

Czy Play zaproponuje coś podobnego?  Przekonamy się.

Na pewno pomarzyć można ;-) o  dekoderze DVB-C 4K na dobry początek.

Stary Horizon nadaje się troszkę już do muzeum techniki.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogli by zaoferować dekoder z DVB-C2 i kodekiem HEVC dla nowych i przedłużających umowę klientów. W ciągu 2 lat nastąpiła by wymiana wszystkich dekoderów (umowy są maksymalnie na 24 miesiące).

Wtedy można by wszystko przełączyć co zarówno by jeszcze bardziej efektywnie wykorzystano każdy multipleks. 

W tym, czasie także by wyłączono całkowicie kanały analogowe.

Wiadomo że coraz szybszy internet wymaga coraz większego pasma.

 

 

A z ciekawości to od dziś ponownie jest dostępny kanał Ukraine 1.

Edytowane przez wizjaplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2022 o 17:08, lakiman napisał:

@Kontaktowy konkretnie co Ciebie interesuje w ramach porównania?

Czy jest różnica w szybkości działania, przełączania kanałów, szybkość uruchamiania po włączeniu zasilania, ogólna wygoda użytkowania w porównaniu do starego horizona.

 

Jak chciałem w ofercie wymienić sam dekoder to UPC chciało żebym płacił za to że mam nowy co miesiąc, nie pamiętam ale coś 30 lub 40zł dodatkowo. XD

Edytowane przez Kontaktowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie nagrywasz kanałów od TVP, TVN itp. oraz liczyłbyś z trochę słabszą jakością obrazu, tu mam porównanie do modułu a jakość na starym HZN też była delikatnie słabszą to warto go wybrać.

 

Plusy: błyskawicznie przełączanie kanałów- szybsze niż przez moduł, VOD, usługa replay, fajnie chodzi apka Prime Video- rozdzielczość i HDR w porządku.

 

Zajmuje niewiele miejsca - malutkie urządzenie.

Żadnych problemów ze streamingiem: klatkowaniem, zacięciami itd.

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużyłem umowę (po wcześniejszym wypowiedzeniu).
24 miesiące
176 kanałów plus Polsat Sport Premium plus Eleven plus Viaplay
Internet 750
Cena: 104,99zł, 20 złotych mniej niż za to samo dla nowych.

Była też opcja za 99zł ale wtedy mniej kanałów, Internet 500 i brak Viaplay. Dla 5 złotych mniej bez sensu. Wcześniej płaciłem 129,99 (ale miałem trochę więcej kanałów).

Mi tam pasuje i nawet nie pytałem o umowy na 12 miesięcy, bo czuję, że będzie tylko drożej. Od przyszłego roku sam Viaplay chce brać ponad 50 złotych za miesiąc, więc pewnie odbije się to też na ofercie UPC.

Zastanawiałem się nad przejściem do Netii, bo tam wychodzi 85 złotych, ale nie ma Viaplay. Dla świętego spokoju z montażem itd., postanowiłem zostać w UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

UPC posiada natomiast od kilku lat klauzulę modyfikacyjną, pozwalającą na podniesienie ceny dopiero po zakończeniu okresu zobowiązania, na ściśle określonych warunkach - zmiana może zostać wprowadzona raz do roku, o maksymalnie 10 złotych; o ewentualnej zmianie ceny klient jest zawsze informowany. Po okresie zobowiązania można dalej korzystać z oferty, przedłużyć umowę na nowych warunkach lub zrezygnować z usługlink.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli grudniowy Hit Mikołaja nadal będzie atrakcyjny o ile nie zostanie zmodyfikowany pakiet Viaplay, HBO MAX ...albo zmieni się klauzula.. 🤔 a teraz karty rozdaje właściel Play.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...