Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Skoro nie widzisz że masz dwa piloty a nie jeden, w użyciu 4 baterie a nie dwie, zużycie prądu ponad 100zł więcej rocznie, nie możesz ułożyć swojej listy kanałów i wyrzucić śmieci, dodatkowe pudełko na półce w postaci przestarzałego dekodera, brak możliwości odbioru kanałów 4K, itp itd, to gratuluję poczucia humoru.

Edytowane przez MAVERIC
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracaj uwagi na kanały do 100, bo tam zmiany były, są i będą. Tam pojawiają się czasowo różne kanały

Prawie nowiuteńki telewizor + stary HZN to raczej nie jest zbyt dobre połączenie. 
Jeśli takowe odpowiada, ok każdy sam  decyduje.
A niby dlaczego to nie jest dobre połączenie? Uzasadnij, bo ja tak mam i żadnych problemów nie stwierdzam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne, że sygnał jest dekodowany przez leciwe już  bebechy dekodera a dodatkowo idzie przez kabel HDMI,więc lepiej wybrać moduł.

Jeslu tak nie jest to chętnie przeczytam uzasadnienie.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzasadnienie już pisałem wczesniej.
Przez czas Euro 2020 miałem podłączony też kabel bezpośrednio do TV, żeby oglądać TVP4K. Nie widziałem różnicy w obrazie dekodowanym przez Horizona i przez TV.
Zresztą, nawet jakby takowa była, to jak już pisałem moduł kompletnie nie ma dla mnie żadnych zalet i wybrałbym dekoder. Poza tym telewizję traktuje już tylko jako dopełnienie ofert streamingowych.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy dekodera są takie:

- dekoder przełącza na najbliższy możliwy kanał jak ktoś źle wpisze numer kanału, którego UPC nie używa. Np. ktoś wpisze 551 zamiast 552, przy module pokaże się, że nie ma takiego kanału, przy dekoderze przełączy na najbliższy kanał. Tak jest przynajmniej na moich telewizorach z modułami CI+.

- nagrywanie bez wydawania dodatkowych pieniędzy na swój sprzęt 

- szybciej przełącza programy (czas między przełączeniem i pojawieniem się obrazu), choć potrafi się zawiesić i zwolnić swoje działanie, wtedy nawet dłużej przełącza programy

 

Więcej plusów nie widzę, teraz minusy:

- zjada więcej prądu (HZN to już w ogóle)

- ma gorszą jakość obrazu, w szczególności na większych i nowszych telewizorach, jak ktoś tego nie widzi, zalecam wizytę u okulisty

- brak możliwości ułożenia swojej listy kanałów

- dodatkowy pilot

- niepotrzebne aplikacje, które działają gorzej od tych co są instalowane na telewizorach (mowa o tych nowszych)

- potrafi zamulać po czasie użytkowania

- zajmuje dodatkowe miejsce i zbiera kurz, wręcz go przyciąga

- dodatkowa plątanina kabli

 

Reasumując, dekoder jest dla osób, które chcą mieć wszystko w jednym pudełku kosztem jakości i stabilności działania. Operator masowy nie da sprzętu idealnego w tej cenie.

 

 

 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Tomo21 napisał:

A jest możliwość posiadania własnego dekodera 4K i wsadzenia w niego modułu CI 4K od UPC?

Wtedy zapewne można by było zarówno ułożyć własną listę kanałów, jak i mieć pełne nagrywanie i timeshift. O ile to możliwe.

Jeszcze niedawno nie wierzyłem że na starych modułach też można odbierać kanały 4K. A jednak da się. Więc nie powinno być problemu z odbiorem ich na własnym dekoderze z DVB-C. Wprawdzie nie 4K ale inne kanały odbierałem testowo na Cryptoboxie 752 z modułem CI UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na potwierdzenie od osób korzystających lub zawierających umowę  ze starymi modułami , że mają dostęp do pełnej oferty w tym 4K.

Obawiam się, że nowy z ECP tylko do wybranych modeli telewizorów.

 

Z oferty satelitarnej Canal+ pozostawiam tylko podstawę i C+.Tak wychodzi najkorzystniej.

Będzie za free Polsat Premium w Canal+ lub  taniej w promocji  PP +Viaplay, każda opcja jest dobra. 😀

W UPC paczka C+  jest droga,  niepełna i brak dostępu do  apki.

Jeśli chodzi o dostęp do pozostałej oferty telewizyjnej wybór między właśnie  UPC (z  modułem) lub Orange IPTV..

 

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zdjęcia telewizora ze starym modułem SmartCAM -3 i obrazem w tle programu FUN BOX UHD. Mnie też zaproponowano cztery kanały 4K bez zmiany modułu na ten CI 4K ale dodatkowo 21zł do abo. Dodatkowo aktywacja pakietu 4K 29,90zł. Nie zgodziłem się.

@lakiman a o braku jakiej apki piszesz?

Edytowane przez MAVERIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem o tyle w korzystej sytuacji , że kończy mi się umowa na usługę internetu.

Po wypowiedzeniu liczę, że  " dogadam" się z UPC. Nie ma ciśnienia bo czas do grudnia a może Orange zapropnuje między czasie ( Black Friday) ciekawą ofertę.

16 minut temu, MAVERIC napisał:

 

@lakiman a o braku jakiej apki piszesz?

O aplikacji Canal+.Żadna oferta z kablówek nie przebija oferty na pakiet premium  pod względem ceny i wygody niż Canal+.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Uzasadnienie już pisałem wczesniej.
Przez czas Euro 2020 miałem podłączony też kabel bezpośrednio do TV, żeby oglądać TVP4K. Nie widziałem różnicy w obrazie dekodowanym przez Horizona i przez TV.


No ale sprawdzałeś to tylko w HD? Gdybyś odpalił kabel na TV 4K, zobaczyłbyś różnice. Raczej mało kto teraz nastawia się tylko na treści HD. Nie wiem jak horizon, bo oddałem, ale pod względem obrazu moduł jest nieznacznie przed boxem 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MAVERIC napisał:

Mam zdjęcia telewizora ze starym modułem SmartCAM -3 i obrazem w tle programu FUN BOX UHD. Mnie też zaproponowano cztery kanały 4K bez zmiany modułu na ten CI 4K ale dodatkowo 21zł do abo. Dodatkowo aktywacja pakietu 4K 29,90zł. Nie zgodziłem się.

@lakiman a o braku jakiej apki piszesz?

A próbujesz to załatwić przy przedłużaniu umowy czy w trakcie? Bo ciekawi mnie, czy dostęp do kanałów 4K na module CI można sobie wywalczyć w trakcie trwania umowy, na module starego typu, a nie tym nowym 4K, bo kanały są, tylko kwestia, by włączyli do nich uprawnienia, bo jak sygnał jest bez ECP, to stary moduł to obsłuży bez problemu, a wymiana na moduł z ECP to na razie tylko bełkot niedouczonych konsultantów.

Edytowane przez brtk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, all999 napisał:

Z dwojga złego wybieram jednak boxa. Horizon rozmywał nieco obraz, box jest ostrzejszy, ale przez to też bywa, że widać kompresję. Moduł to dla mnie dobry kompromis, ale ja oglądam TV okazjonalnie i nie nagrywam.

Horizon to dekoder dla ludzi o mocnych nerwach ...Jego prędkość działania to jak stary telefon z androidem 0,5 ramu 

Edytowane przez kornerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, brtk napisał:

A próbujesz to załatwić przy przedłużaniu umowy czy w trakcie? Bo ciekawi mnie, czy dostęp do kanałów 4K na module CI można sobie wywalczyć w trakcie trwania umowy, na module starego typu, a nie tym nowym 4K, bo kanały są, tylko kwestia, by włączyli do nich uprawnienia, bo jak sygnał jest bez ECP, to stary moduł to obsłuży bez problemu, a wymiana na moduł z ECP to na razie tylko bełkot niedouczonych konsultantów.

Mam jeszcze 9 miesięcy umowę. Zaproponowali mi umowę na w/w warunkach na następne 24 miesiące. Długo walczyłem przez telefon że nie chcę wymieniać modułu CI i dlugo czekalem na decyzję ale warunków jakie mi zaproponowano nie przyjąłem. Wszystko, tzn przesłanie uprawnień dla czterech kanałów 4K miało odbyć się zdalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...