Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Pawop napisał:

Nie używam modułu. Na innym forum ludzie wspominali, że nie mogli nagrać niektórych audycji.

To, że Ty nie używasz jakiś funkcji, nie znaczy, że nikt nie używa. Wypisałem jakie ograniczenia ma moduł i każdy sam podejmie decyzję


 

Miałem problem z nagrywaniem na Horizonie , dotyczyło to tylko tenisa na Eurosporcie -transmisje  z turnieju Rolanda Garrossa.

Inne pozycje z Eurosportu nagrywały się bez problemu. Na szczęście na Eurosporcie działa Replay TV . Nie wiem czy dałoby się nagrać z modułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Horizonie miałeś problem bo w Horizonie są nieraz ograniczenia licencyjne w nagrywaniu (to już UPC w  Horizonie implementuje to w swoim oprogramowaniu do dekodera), a karta CI odkoduje tylko kanały, a wszystko zależy od Twojego telewizora czy ma nagrywanie i tam żadnych ograniczeń nie masz.

Chyba, że jest jak @Pawop pisze, że producent telewizora to zaimplementował w oprogramowaniu, ale wątpię, że takie coś jest i nigdy się z takim czymś nie spotkałem i by było to stratą czasu dla producenta TV.

Edytowane przez brtk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawop napisał:

Nie ma żadnego ryzyka w podpięciu karty

Chciałam sobie obejrzeć coś w dobrej jakości w Amazon Prime Video, podpięłam kartę, poszło, mam potwierdzenie z banku, końcówka akcji - Amazon zablokował konto, na sprzedaży kończy się komunikacja po polsku. Dalej żądają skanu dokumentu tożsamości/karty,  obowiązkowo nr telefonu itd. wszystko po angielsku, reklamacje też trzeba pisać w ich języku i trochę poczekać na reakcję. Ciekawe ilu zainteresowanych zechce dawać im tak wrażliwe dane (RODO mają w nosie) i w ogóle w razie czego podoła procedurze. Ja nie stresuję się podobnymi sytuacjami, nawet mam specjalną kartę do takich zabaw, tylko jestem rozczarowana, że nie pooglądałam sobie jak miałam czas. Ale statystyczny użytkownik przy okazji naje się niepotrzebnie strachu zanim wyjaśni temat z bankiem i Amazonem.

 

Zdecydowanie łatwiej i przyjemniej w systemie operatora kliknąć kilka razy i cieszyć się dostępem do danego serwisu. W EBOK Vectry są: Netflix z obsługą voucherów, paczki HBO, Eleven, Tidal, VoD, jakiś pakiet muzyczny i dla dzieci. W ogóle mogę wszystko zamówić online, TV, net, telefon, bo jest oferta "pod adres" dla klientów.
Natomiast w MOJE UPC widziałam ostatnio tylko HBO GO, cena bez rewelacji. Żeby dostać cokolwiek więcej trzeba wisieć na telefonie, taki przyjęli model biznesowy dla swoich abonentów.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zuzia napisał:
Chciałam sobie obejrzeć coś w dobrej jakości w Amazon Prime Video, podpięłam kartę, poszło, mam potwierdzenie z banku, końcówka akcji - Amazon zablokował konto, na sprzedaży kończy się komunikacja po polsku. Dalej żądają skanu dokumentu tożsamości/karty,  obowiązkowo nr telefonu itd. wszystko po angielsku, reklamacje też trzeba pisać w ich języku i trochę poczekać na reakcję. Ciekawe ilu zainteresowanych zechce dawać im tak wrażliwe dane (RODO mają w nosie) i w ogóle w razie czego podoła procedurze. Ja nie stresuję się podobnymi sytuacjami, nawet mam specjalną kartę do takich zabaw, tylko jestem rozczarowana, że nie pooglądałam sobie jak miałam czas. Ale statystyczny użytkownik przy okazji naje się niepotrzebnie strachu zanim wyjaśni temat z bankiem i Amazonem.
 
Zdecydowanie łatwiej i przyjemniej w systemie operatora kliknąć kilka razy i cieszyć się dostępem do danego serwisu. W EBOK Vectry są: Netflix z obsługą voucherów, paczki HBO, Eleven, Tidal, VoD, jakiś pakiet muzyczny i dla dzieci. W ogóle mogę wszystko zamówić online, TV, net, telefon, bo jest oferta "pod adres" dla klientów.
Natomiast w MOJE UPC widziałam ostatnio tylko HBO GO, cena bez rewelacji. Żeby dostać cokolwiek więcej trzeba wisieć na telefonie, taki przyjęli model biznesowy dla swoich abonentów.

Netflix to się kupuje karta w Turcji. Przy obecnym kursie najwyższy pakiet z 4K to ok 24 zł. Do tego można pakiet podzielić na kilka osób i masz Netflix za pół darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadoma istnienia "sposobów" :) Sądzę, że przeciętny klient, a takich jest większość, raczej oczekuje od operatora udostępnienia płatności w systemie ze względu na łatwość użycia, wygodę. Oferta może nie powala na kolana, ale czasami są tańsze okazje, np. dostałam z Vectry HBO GO taniej niż u źródła, czy przez UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

takie pytanie, od startu euro posiadam dekoder 4k i oglądałem prawie wszystkie mecze przez tego boxa. Z czasem uważam że jakość obrazu w porównaniu do pierwszych meczów się poprawiła. Ale mam jedną uwagę, nie wiem jak przez sam kabel ale przez dekoder praktycznie nie było meczu żeby cały poleciał bez jakichkolwiek usterek. 

 

Np chwilowe zaniki glosu, 

Chwilowe zacięcia obrazu (nie buforowanie) 

Zdarzały sie bardzo blade kolory 

Dziś pierwszy raz w czasie meczu miałem 3sek buforowania 

Na jednym z meczów trawa zamiast zielona wpadała w jakieś żółte odcienie takie kwadraty 

 

Na innych kanalach 4k przez dekoder tego nie ma. Tylko mecze w tvp4k. Czy to wina dekodera czy naziemnie jest to samo... A może upc jakos źle konwertuje sygnał na boxa 

 

Jak u Was to wygląda ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacięcia obrazu, pikselizowanie obrazu jest tego mniej , ale od czasu  do czasu obserwuje to podczas meczów  tylko  na TVP 4K.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2021 o 12:23, sebczak napisał:

Też w to nie wierzyłem, restartowałem wtedy router i modem, telewizja po restarcie wracała a internetu nie było, awaria potwierdzona z UPC- awaria usługi internetowej w mojej okolicy.
 

 

No i miałeś rację, bo faktycznie Box jak również UPC GO działają w sieci lokalnej UPC (w sensie dostępności TV na żywo) i awaria Internetu im nie straszna. Z tym, że UPC GO nie pooglądacie wtedy przez przeglądarkę lecz z Kodi ze zmodyfikowaną listą kanałów.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
5 godzin temu, Zuzia napisał:

 

No i miałeś rację, bo faktycznie Box jak również UPC GO działają w sieci lokalnej UPC (w sensie dostępności TV na żywo) i awaria Internetu im nie straszna. Z tym, że UPC GO nie pooglądacie wtedy przez przeglądarkę lecz z Kodi ze zmodyfikowaną listą kanałów.

To ciekawe , według konsultanki w tej sytuacji przy braku internetu powiem działać  tylko box podłączony kablem antenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś spodziewa się poznać różne ciekawe ficzery przez Infolinię UPC, serio? Konsultantka nie jest głupia tylko odpowiada jak ją przeszkolono i w 50% ma rację, cześć usług wymagająca dostępu do Internetu (apki) nie będzie działać. Telewizja na żywo działa, bo serwer jest w sieci lokalnej UPC.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ich wersja jest taka, że wymaga dostępu do Internetu, przynajmniej jest spójność informacji ze strony UPC. A w praktyce, jeśli tylko jest kontakt z CTMS i siecią intranetową UPC, telewizja działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...