Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w ten weekend czekają nas konkursy w japońskim Sapporo w tym roku obsada będzie nieco mocniejsza niż przed rokiem . Mam nadzieje że pogoda nie spłata figla( tak jak dwa lata temu ) ,po cichu licze że bardzo wysokie miejsce Adama Małysza , a pozostałych naszych reprezentantów w finałowej serii . Na swoim terenie zawsze nieobliczlni są japończycy Noriaki Kasi czy Daiki Ito . faworytów do zwycięstwa jest kilku Thomas Morgenstern Simon Amman czy nasz Adam Małysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo Morgenstern i Amman jadą do Japoni nie wiem na 100% ale Hautameki i Kofler nie jadą Z Rosjan ma pojawić się Wasiliev ,Ipatov , Korniłow , Z Finów Kouviranta i Oli Norwegowie wystawią Rezerwowy skład ,niemców jeszcze nie jest podany ,mają byc jeszcze Kazachowie Kanadyjczycy i Koreańczycy i ktoś z Usa ( ale nie wiem na 100 % )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyczytałem na skijumping.pl że dostał szansę startu ( i to oceniam bardziej wiarygodnie )a na onecie pisali że będzie przygotowywał się z kadrą A

 

Składy na PŚ w JPN: Thomas Morgenstern Andreas Kofler Manuel Fettner Michael Hayböck Mario Innauer Stefan Thurnbichler

Niemcy: Pascal Bodmer, Richard Freitag, Severin Freund, Stephan Hocke, Felix Schoft, Michael Uhrmann

 

Finlandia: Harri Olli, Anssi Koivuranta, Olli Muotka, Juha-Matti Ruuskanen.

 

Rosja: Roman Trofimow, Dimitrij Wasiliew, Denis Korniłow, Dimitrij Ipatow lub Gieorgiij Czerwiakow.

 

Słowenia: Robert Kranjec, Jernej Damjan, Mitja Meznar, Matic Kramarsic.

 

Polska: Adam Małysz, Rafał Śliż, Piotr Żyła, Jakub Kot, Maciej Kot.

 

Włochy: Diego Dellasega, Andrea Morassi.

 

Norwegia: Kim Rene Elverum Sorsell, Ole Marius Ingvaldsen, Andreas Stjernen, Vegard Haukoe Sklett, Kenneth Gangnes, Atle Pedersen Roensen.

 

USA: Peter Frenette

 

Czechy: Roman Koudelka, Jan Matura, Antonin Hajek, Borek Sedlak, Lukas Hlava

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego wynika, że tylko Niemcy wystartują w najmocniejszym składzie, Mnie dziwi, że Martin Koch nie pojedzie do Japonii, Norwegowie wystawiają rezerwowy skład, ale mam nadzieję, że Adam bezie przynajmniej na podium w obu konkursach.

@Bartezz a Ammann wystartuje w Japonii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od piątku wielkie święto skoków w Zakopanem konkurs zapowiada się pasjonująco będą prawdopodobnie wszyscy najlepsi z czołówki pś i prawdopodobnie ekipa Japoni ( co nie zdarza sie często ). Moim zdaniem po Japoni Adam pokaże sportwą złość( gdyby obowiązywała stara punktacja to mielibyśmy triumf w 1 konkursie a w sezonie był by to już 3 konkurs wygrany wczesniej Engelberg i Ga-Pa ) będzie walczył o zwycięstwo , zawsze na wielkiej krokwi skakał dobrze nawet gdy był w kryzysie .Mocny bedzie Kofler Morgenstern zaczyna słabiej skakać było to juz widać w Sapporo ( trafiały sie słabsze skoki ) i Amman podobnie Rośnie forma Niemców Urhman pojedyncze skoki miał fenomenalne i Freund nieoczekiwany zwycięzca z okurayamy .Norwegowie dla mnie są niewiadomą .Ciekawy jestem jak będzie skakał Hautameki nie zapominajmy o Kamilu Stochu dla mnie to może być z"czarnych koni "razem z Koudelką i Pawłem Karelinem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadalbym w hurraoptymizm co do MŚ w Oslo. Skocznia w Zakopanem zawsze lezala Adamowi, nawet jak nie bykl w formie to uzyskiwal tu wysokie lokaty. Cos mi sie wydaje ze Morgenstern, Ammann i Kofler szykuja wielka forme na Oslo. Jest jeszcze Hautameaki i Freund ktorzy takze beda tam liczyli sie w walce o medale oraz Norwegowie ktorzy maja w jednym palcu ta skocznie... Poki co cieszmy sie sukcesami Malysza w Zakopcu, moze uda mu sie tymi konkursami zajac 2 miejsce w generalce na koniec, bo na pierwsze oczywiscie szans nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś niestety Adamowi nie udało się stanąć na podium ostatecznie zajął 6 miejsce, Kamil Stoch był oczko niżej. Wygrał Szwajcar Simon Ammann, poza Małyszem i Stochem pozostali Polacy zaprezentowali się słabo najbliżej awansu do drugiej serii był Piotr Żyła który zajął 32 miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ammanowi wreszcie udało się wygrać w zeszłym roku mówił że" skocznia mu nie leży i powiedział że jak wygra to do Zakopanego nie przyjedzie " Ja nie wierze w jego słowa , myśle że Adaś powalczy jutro o podium apetu narobił nam dziś Stoch wydaje mi się że stać na miejsce w pierwszej piątce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wspaniały występ zaliczył Kamil Stoch, wygrał i było to jego pierwsze zwycięstwo w PŚ, Adam Małysz zaliczył groźny upadek przy lądowaniu i został odwieziony do szpitala. Na szczęście badania nie wykazały nić groźnego, Adam jest tylko mocno potłuczony. Nie wiadomo ile potrwa rehabilitacja i kiedy Adam będzie mógł zacząć trenować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w takich warunkach każdy ze skoczków mógł mieć groźny upadek. Cieszy mnie to, że nawet jak nie ma Małysza to Polak może wygrać. Kamil Stoch już od jakiegoś czasu prezentował dobrą, równą formę. Mam nadzieję, że i Adam i Kamil i reszta naszych reprezentantów miło nas zaskoczą jeszcze w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten drugi skok Stocha przypominał mi kilka skoków z lGP może być ciekawie dalej w pś co do Adama słychać głosy że być może pojawi się w Willingen decyzja ma być podjęta ok środy inna wersja jest taka że Adam odpuszcza Wiliingen i Klingenthal i spokojnie trenuje przed mś a chyba plotka niepotwierdzona mówi że Adam lekko naderwał więzadła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, ze Adam powinien sobie odpuścić zawody w Wiliingen i Klingenthal i spokojnie odpocząć i wyzdrowieć, Puchar Świata nie jest w końcu najważniejszy Adam nie straci dużo jeżeli odpuści oba konkursy, przewaga nad 5 zawodnikiem w klasyfikacji generalnej PŚ jest spora, więc nie ma co ryzykować. Ciekawy jak będzie się w następnych konkursach prezentował Kamil Stoch ostatnia wygrana powinna wzmocnić psychicznie tego zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...