Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Erzurum w ten weekend odbywają się zawody Pucharu Kontynentalnego, pierwszy konkurs wygrał Nejc Dezman. Polacy jak już pisałem wcześniej nie startują.

Z kolei w Park City są rozgrywane MŚ Juniorów, Polska dziś w konkursie drużynowym zajęła 5 miejsce, było szans na podium, ale upadek Dominika Kastelika wszystko przekreślił.

​Kamil Stoch zajął 3 miejsce w konkursie lotów narciarskich w Oberstdorfie, wygrał Stefan Kraft a drugi był Andreas Wellinger. Tylko Stefan Hula nie awansował do drugiej serii, Piotr Żyła był 9, Jan Ziobro 12, Maciej Kot 18 i Dawid Kubacki 28. Dziś bardzo duże zawirowania z belkami startowym, po koniec 1 serii już się pogubiłem, w drugiej serii podobnie też belka kilka razy była zmieniana. W PŚ przewaga Kamila nadal dość duża, tylko Stefan Kraft zaczyna mocno naciskać i widać, że jego forma rośnie. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Kot zawiódł ? Nie powiedziałbym. Skacze na tyle na ile go stać. W mojej opinii wysoka lokata w generalce jest trochę złudna. To nigdy nie będzie jakiś wybitny skoczek. Jak podchodzi mu skocznia i warunki to potrafi się zaprezentować z dobrej strony. Jak coś idzie nie po jego myśli to kończy się tak jak dzisiaj. Tak naprawdę równą formę to prezentuje tylko Stoch, Żyła i mimo wszystko Kubacki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym wolał tą drugą opcję, nawet jeśli Polacy raczej nie są wielkimi lotnikami. A gdy wieje w plecy to z 25-30 zawodników pewnie nie skoczy z 200 metrów, Kot znowu będzie sfrustrowany, a jakość konkursu będzie fatalna.

Jasnowidz ze mnie czy co? :mrgreen: Wczoraj przez prawie całą I serię wiał bardzo silny wiatr z tyłu i rzeczywiście zawodnicy mieli duże problemy z osiągnięciem dobrej odległości. Sędziowie wreszcie próbowali reagować i podnosili belkę, ale i tak chyba w pierwszej serii tylko 12 z 40 zawodników przekroczyło 200 metrów. A na pewno sytuację uratował wiatr, który nagle osłabł dla najlepszej dziesiątki w pierwszej serii.

 

​Kamil Stoch zajął 3 miejsce w konkursie lotów narciarskich w Oberstdorfie, wygrał Stefan Kraft a drugi był Andreas Wellinger. Tylko Stefan Hula nie awansował do drugiej serii, Piotr Żyła był 9, Jan Ziobro 12, Maciej Kot 18 i Dawid Kubacki 28. Dziś bardzo duże zawirowania z belkami startowym, po koniec 1 serii już się pogubiłem, w drugiej serii podobnie też belka kilka razy była zmieniana. W PŚ przewaga Kamila nadal dość duża, tylko Stefan Kraft zaczyna mocno naciskać i widać, że jego forma rośnie.

 

O ile się nie mylę to była początkowo belka 25, potem 27,29,31,27,25,23,25,28,30,28 i na końcu 26. Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rumuńskim Rasnovie i w Niżnym Tagile w tym sezonie były zawody PŚ kobiet, myślę, że to jest zły pomysł aby PŚ zawitał do takich krajów jak Rumunia czy Turcja, mało kibiców, słabe zainteresowanie,  FIS powinien wspierać takie ośrodki jak Liberec czy Harrachov. Rozgrywanie PŚ w USA czy Kanadzie uważam za niezły pomysł.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie teraz sprawdziłem jaki był wiatr przed ogłoszeniem decyzji o odwołaniu drugiej serii. I to jeszcze bardziej mnie zdziwiło, że odwołali skakanie. W sumie ten wiatr nagle zaczął mocno się wahać, ale jak widzę o 16:32 wiatr nie przekraczał 1,6 m/s, a głównie wiało 0,6 m/s. Tak pokazywali w telewizji. Jury ma jakieś inne dane czy co, poza tym że bardziej dokładne?

I do tego gdy potem były wywiady ze skoczkami i zaczął padać śnieg to widać, że wiatr był niewielki bo śnieg spadał powoli i pionowo nie zacinając. Coś chyba się pospieszyli z decyzją o odwołaniu.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie organizatorzy nie chcieli ciągnąć konkursu na siłę , nasi na duży plus Janek mógłby lepiej wylądować jakby była druga seria to napewno poprawiłby lokate tak samo Kamil i reszta ,za tydzień zawody w Sapporo pojedzie pewnie cała czołówka wiadomo co z Gregorem ?

Edytowane przez TELEWIDZ123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich ciekawostek to podam, że Japonka Sara Takanashi wygrała obydwa konkursy PŚ w Hinzenbach. Było to 51 i 52 zwycięstwo w PŚ, więc rekord Gregora jest mocno zagrożony. Bo Japonka w tym sezonie skacze świetnie i na pewno jeszcze jeden czy dwa konkursy wygra. Co do PŚ w Japonii i Korei to awizowane są najmocniejsze składy, w drużynie Austrii zabraknie Andreasa Koflera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma uszkodzone więzadła w kolanie, więc coś poważnego mu się jednak stało.

 

W czasie niedzielnej transmisji w Eurosporcie mówili, że jest po badaniach i nic strasznego się nie stało,  więzadła nie zostały uszkodzone. Może jednak w międzyczasie coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter Prevc i Maciej Kot z notami 260,2 pkt wygrali konkurs w Sapporo. Trzecie miejsce przypadło Stefanowi Kraftowi, który stracił do nich 2,7 pkt.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej Kot i Peter Prevc z identyczną notą triumfowali w pierwszym konkursie PŚ w Sapporo. warunki były bardzo zmienne, wiatr bardzo kręcił, niektórzy zawodnicy mieli bardzo mocny pod narty inni trochę słabszy. Kamil Stoch po słabym drugim skoku zajął 18 miejsce, nie wiem czy był to mocny podmuch wiatru czy coś innego, bo lądowanie wyglądało dramatycznie. Bardzo dobrze prezentuje się Jan Ziobro który zajął 9 miejsce tuż za nim był Piotr Żyła. Dawid Kubacki był 24, Stefan Hula nie awansował do serii finałowej. W klasyfikacji PŚ Kamil Stoch ma 100 punktów przewagi nad Danielem Andre Tande i 109 na Stefanem Kraftem który dziś zajął najniższy stopień podium.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...