Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co te jury ostatnimi razy wyprawia z tą belką? Psują już któryś raz konkurs. Nie wiadomo po co obniżają belkę jak i tak większość miała problemy z 10 belką, a z 9 to nikt nie mógł skoczyć nawet 137 metrów. Ręcę opadają, to ma być pojedynek na odległości, a nie szorowanie po punkcie K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czech Victor Polasek został Mistrzem Świata Juniorów na skoczni normalnej w Park City, srebro zdobył Włoch Alex Insam a brąz Niemiec Constantin Schmid. Najlepszy z polaków Paweł Wąsek był siódmy. nie startował Domen Prevc który zdobył srebrny medal w 2016 r. i znajduje się on w kadrze Słowenii na zawody PŚ w lotach w Oberstdorfie. W polskiej kadrze na mamucie w Oberstdorfie wystartuje ta sama szóstka co w Willingen. Jest już też prawie pewne, że kadra "A" pojedzie też na konkursy PŚ do Japonii i Korei. czy to dobra decyzja gdy MŚ w Lahti są tydzień później to nie wiem. 

Przemysław Kantyka zajął 7 miejsce w konkursie na skoczni normalnej podczas Uniwersjady w Ałmatach, złoty medal zdobył Japończyk Naoki Nakamura, Stanisław Biela był 14, Jakub Kot i Krzysztof Miętus 17, Artur Kukuła 22 a Krzysztof Leja 24. Wystartowało w pierwszej serii 53 zawodników, stawka nie była szczególnie mocna i Polacy powinni powalczyć o medal, jednak tak się nie stało i tylko Kantyka skakał dobrze inni to praktycznie kompromitacja w takiej stawce zawodników.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak Domen poskacze na mamutach, myślałem, że Goran Janus go wycofa po tym jak ostatnio coraz słabiej skacze i dlatego,że ryzkownie skacze. Ale w sumie cieszę się, że będzie skakał.

 

A jeśli chodzi o Polaków to pewnie pojadą do Azji bo pierwsze są tym razem tam aż 4 konkursy, a po drugie bo jest próba przedolimpijska.

 

Inną sprawą jest to, że czy FIS nie mógł ułożyć inaczej kalendarza, np. Zakopane, Oberstdorf, Saporro, Pjongcznag, Wilinngen, Lahti.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daiki Ito nie wystartuje w Oberstdorfie na mamucie, dlatego musi się przygotować na zawody Pucharu Świata w Sapporo, w jego ojczystej ziemi. Oprócz Ito nie wystartują jeszcze Antti Aalto (ze względu na to, że nie zdobył ani jednego punktu w zawodach PŚ ani w cyklu LGP), a także Anders Fannemel, rekordzista świata w długości lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norwegowie do Oberstdorfu przyjadą  w okrojonym składzie, bo tylko Daniel Andre Tande, Andreas Stjernen i Robert Johansson się zaprezentują na mamucie, reszta norweskiej kadry zostanie w domu.

Jeszcze jedna informacja Polacy nie wystartują w najbliższych konkursach Pucharu Kontynentalnego które w najbliższą sobotę i niedzielę odbędą się w tureckim Erzurum, tu chyba o względy bezpieczeństwa chodzi.   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pjongczang a nie Pjoncznag. :)

 

Poza tym nazwa tej miejscowości może się mylić ze stolicą Korei Północnej Pjongjang.

Pomyliłem się z nazwą a co do stolicy Korei Północnej byłem pewien że to nie ta sama miejscowość.

 

Czy ja wiem czy taki okrojonym, Fanemela brakuje tylko no i Forfanga.

Edytowane przez Artis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebudowa skoczni w Oberstdorfie kosztowała 10 milionów euro więc całkiem sporo, punkt konstrukcyjny przesunięto na 200 metr, rekord 225,5 m powinien zostać pobity już w kwalifikacjach. Gorzej wygląda sytuacja na mamucie w Harrachovie, Czesi nie mają pieniędzy na kosztowne remonty i skocznia pomału niszczeje, dodatkowo na tym obiekcie ostatnio nie ma zawodów PŚ więc i przychodów z tego tytułu nie ma. Niemcy mieli olbrzymie pretensje do Waltera Hofera, że dopiero w tym roku są zawody na mamucie w Oberstdorfie, skocznie wyremontowali za niemałe pieniądze a zawodów PŚ nie było. Myślę, że przy dobrych warunkach pogodowych a takie są zapowiadane na piątek i niedzielę (w sobotę są zapowiadane podmuchy wiatru nawet powyżej 3 m/s) są możliwe skoki w granicach 240 metrów a nawet więcej rekord Fannemela raczej nie zostanie pobity. Na liście startowej  do kwalifikacji widnieje 50 zawodników czyli tylko 10 odpadnie, myślę, że cała nasza szóstka powinna bez problemu awansować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś w Polsce doczekamy się "mamuta"? Niemcy mają, Austricy mają, Norwegowie mają, Słoweńcy mają, tylko my z "wielkich" nie mamy. Wiadomo, kasa, działki, czyli pewnie taka skocznia do 2025 roku nie powstanie.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w latach 70 były plany budowy mamuta w Zakopanem ale ze względu na park narodowy skocznia nie powstała .Budowy podjeli się w Harrachowie.Szkoda tych obiektów dużo sukcesów rekordów ,mam nadzieje że znajdzie się inwestor . Ciekawe czy padnie rekord polski ?

Edytowane przez TELEWIDZ123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy problemy z pozyskaniem środków na remonty istniejących skoczni, a co dopiero budowa nowej i to mamuciej ... Moim zdaniem nierealne. Lepiej inwestować w szkolenie dzieci i młodzieży, bo patrząc na obecną sytuację (liczba zawodników startujących w ostatnich MP), za kilka - kilkanaście lat możemy nie mieć kadry na międzynarodowym poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwalifikacje do konkursu PŚ w Oberstdorfie wygrał Peter Prevc który skoczył 221,5 metra. Dawid Kubacki zajął 4 miejsce, Jan Ziobro 11 a Stefan Hula 22. z pierwszej dziesiątki najdalej skoczył Andreas Wellinger - 219 metrów,  świetny skok oddał Piotr Żyła (217 metrów), Kamil Stoch skoczył 205,5 metra a Maciej kot wylądował na punkcie konstrukcyjnym (200 m). Organizatorzy zaliczyli wpadkę bowiem nie działał wyciąg i zawodnicy byli na skocznie dowożeni samochodami. Kamil i Maciek skakali przy mocnym wietrze w plecy odpowiednio 0,68 m/s i  0.96 m/s. Maciej Kot miał aż 16,6 punktów dodanych najwięcej ze wszystkich zawodników a Kamil 11,8 punktów dla porównania Wellinger odjęte 2,6 punktu, więc nie ma co przywiązywać większej wagi do tych skoków, wszyscy startowali z 24 belki. Mam nadzieję, że jutro będą w miarę równe warunki dla wszystkich, lepiej żeby wiało wszystkim w plecy niż żeby były mocne podmuch po narty.         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie tak jak mówisz być może to kwestia przyzwyczajenia, w Engelbergu też pierwszy konkurs nie był jakoś specjalnie udany ale drugi był zdecydowanie lepszy. Po za tym przy wietrze w plecy i to dość mocnym, skoczkowie nie osiągają tak dobrych skoków jak na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie dlatego dla dalekich lotów w większości przypadków wymagany jest wiatr pod narty. Przy bardzo silnym wietrze w plecy nawet najlepsi widać sobie nie radzą: Tande 175,5 m, Kot 200 m, Stoch ledwie przekroczył 200 m.

 

Nie na co porównywać Engelbergu do "mamuta" w Oberstdorfie. Ogólnie na "mamutach" lata się nisko lub bardzo nisko i przy wietrze w plecy bardzo wcześnie ciśnie skoczka w zeskok. Przy miej więcej neutralbym wietrze można jeszcze " poszerować" i przelecieć dalej. Ale akurat na niemieckiej skoczni na razie aż tak bardzo nisko się nie leci, ale zobaczymy jak to będzie przy niskich belkach.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle, że gdy będzie wiało wszystkim w plecy to Polacy mają o wiele większe szanse na dobre miejsca. Najgorsza sytuacja jest wtedy gdy są podmuchy i jeden zawodnik ma dodane 15 punktów a kolejny ma odjęte 2 i skacze 20 metrów dalej. Taka sytuacja jest najgorsza i wtedy te przeliczniki są niewiele warte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS nie mógł ułożyć inaczej kalendarza

 

Pewnie układali krajami, kalendarz wstępny na następny sezon bez zmian w obiektach u nas 3 konkursy Wisła i Zakopane. Ciekawe, czy będą zawody w Niżnym Tagile? Plus jest taki, że cała czołówka pojawi się w Sapporo. Szkoda, że władze FIS nie chcą "wymieniać" skoczni. Mogliby dać np. Oberhof albo Liberec (ale tam podobno kasy brak) i kilka średnich skoczni, np. Kranj, czy Villach.

Edytowane przez Barti
Bardzo niechlujna pisownia w poście! Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Wyjątkowo poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liberec to na pewno kasy nie ma, Niżny Tagił nie ma kasy ( może przez sankcję sponsorzy się wycofali) lub skocznia nie ma odpowiednich wymagań ale to dziwi bo chyba nie tak dawno była modernizowana. Przewodniczący FIS-u zapowiadał możliwości odbywania się zawodów w Kazachstanie, Arabii Saudyjskiej(nie mam pewności), Korei Południowej, Kanadzie, USA i w jakimś jeszcze kraju.

Edytowane przez Artis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie Arabia tylko Turcja ponieważ odbudowali skocznie w Erzurum ,co do usa plotki mówią o skoczni w Ironwood najmnieszy mamut .Kazachstan wiadomo Almaaty Korea i Kanada skocznie olimpijskie a jak o innym kraju obrstawiam Rumunie mają skocznie w Rasnovie,co do rosjan mają Sochi i Czajkowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie właśnie o Arabię mu chodziło bo to mnie tak zaskoczyło jak artykuł czytałem o Erzurum słowem nie wspomniał. Rumunia i Rosja to nie mam pewności, Rosja może mieć problemy że sponsorami a Rumunia chyba nie zamierza organizować Pucharu świata bo ze skoczkami u nich krucho więc nie ma powodu by zorganizować zawody. Nie wiem jak sytuacja ze skokami w USA ale wybierali by pewnie w największych skoczniach.

Edytowane przez Artis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...