Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nieoficjalnie może być dodatkowy konkurs w norweskim Vikersund . Ja osobiście wolałbym zakopane albo Sapporo ( choć w to nie wierze chyba że wielu skoczków z czołówki pojedzie na dzień dzisiejszy wiem że oprócz gospodarzy pojawi się Roman Koudelka i nieoficjalnie nasza kadra A)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janne Ahonen chyba zaczyna łapać dobrą formę bo zwyciężył w zawodach Veikkaus Cup w Lahti, czwarte miejsce zajał również powracający do skakania Harri Olli.

Amerykańska Federacja narciarska prosi o pomoc finansową w leczeniu i rehabilitacji dla Nicka Fairalla który zanotować groźny upadek w Bischofshofen, potrzeba ponad 50 tys. dolarów, Ja się pytam gdzie jest FIS i działacze w końcu to z ich winy Amerykanin nabawił się groźnej kontuzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener Łukasz Kruczek podał kardę na konkurs w Wiśle , bo przypomnę, że do kwalifikacji możemy wystawić 12 zawodników, w kadrze znaleźli się : Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Adam Ruda, Krzysztof Leja i Stanisław Biela. Brakuje Krzysztofa Bieguna który prezentował ostatnio słabszą dyspozycję i Jakuba Wolnego który leczy kontuzję. Myślę, że 5-6 zawodników w pierwszej trzydzieste i dwóch w dziesiątce to będzie sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie, którzy dziś zarządzają PŚ w Wiśle na czele z W.Hoferem i M.Tepesem doprowadzili do dwóch groźnych sytuacji związanych z A.Bardalem i K.Stochem. Ciężkie lądowania ponad HS skoczni spowowodwały większe lub mniejsze problemy ze zdrowiem. Bardal być może nawet złamał sobie nadgarstek, a Stoch znów ciężko przysiadł na nogi, lecz w/g fizjoterapeuty oprócz dużego obiążenia(trzęsące się nogi) wszystko ok. Niestety nie tylko oni mieli problemy z lądowaniem i oby nie powtórzyła się sytuacja z Bischofshofen.

 

Można mieć też spore zastrzeżenia do pracy mediów, które jak hieny dziennikarskie na jednym z portali umieścili zdjęcie na pół przytomnego Ammana z zakrwawioną twarzą znoszonego ze skoczni w Bischofshofen. Szkoda, że zabrakło szacunku dla sportowca i ważniejsza okazała się fotka i zarobek z niej.

 

Jakby tego było mało Anders Bardal dzięki realizatorowi TVP zemdlał "na żywo" przed telewidzami..... Brak słów :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się gdzie byli lekarze i obsługa przy upadku Bardala. Pierwszy przybiegł ktoś z ekipy. Odprowadził go pod górę, przeszli za te drzwiczki, posiedzieli i dopiero pojawiła się jakaś uśmiechnięta kobitka. Na innych skocznia po takim upadku od razu biegnie do skoczka kilku ludzi.

 

Kot potrenował daleko od najlepszego trenera 2014 roku i od razu są efekty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie był za wysoki rozbieg ustawiony, jury powinno zacząć z niskiej belki np. z ósmej i później w miarę rozwoju sytuacji reagować bo skakali zawodnicy ze światowej czołówki którzy te dobre warunki potrafili wykorzystać a jury nie wzięło to pod uwagę, bo podmuch wiatru były chwilami bardzo mocne, jeżeli takie niestabilne warunki utrzymają się do wieczora to może sprawić, że konkurs może być bardzo loteryjny i znowu mogą się wydarzyć jakieś nieszczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa wzięła resztki człowieczeństwa. Na sport.tvp.pl filmik jak Bardal mdleje, a na głównych stronach opiniotwórczych mediów zdjęcia jak mdleje. Nie, nie otwierałem tych linków, one po prostu są jako główne info na całych stronach! Przestałem wierzyć w poszanowanie godności ludzkiej, niestety ale na takie zachowanie wstawiającego te zdjęcia nie ma już ratunku :/

Bardal niestety ma złamanie w obrębie nadgarstka i oczywiście dziś nie wystąpi.

 

Dobre wieści przybywają z obozu USA. Nick Fairall odzyskał czucie w nogach i uzbierano już ponad 12tys. dolarów na jego rehabilitację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fan tv - to proste. Jest to zaawansowany livescore z którego korzystają w TV podczas prezentowania nam różnych pomiarów dot. wiatru, belki itp. Możesz także w dowolnym momencie podejrzeć ile zawodnik w danej serii dostał pkt. ujemnych i między innymi ustawić sobie narodowość, aby zobaczyć na których miejscach są reprezentanci danego kraju.

 

Komentatorzy korzystają z różnych livescorów, ale oczywiście dostają też drukowane wersje wyników z danej serii, treningów bo mogą nanieść na nie jakieś swoje notatki. To samo w piłce i innych dyscyplinach(heatmap, kluby). Bardzo ułatwia to pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczny występ i zwycięstwo Kamila Stocha w Zakopanem, w obu seriach perfekcyjne skoki i zasłużone zwycięstwo, a jeszcze nie tak dawno wszyscy na Kamila narzekali, inni Polscy zawodnicy w drugiej serii skoczyli bardzo słabo, Klemens Murańka ostatecznie zajał 26 miejsce, Piotr Żyła oczko niżej a Maciej Kot ostanie 30 miejsce. Warunki w miarę sprawiedliwe, zdecydowana większość zawodników miała odejmowane punkty za korzystne warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoch wygrał, sztafeta kobiet trzecia, panowie też przyzwoicie. Normalnie jesteśmy potęgą w sportach zimowych :D TVP na czele z Szaranowiczem szczęśliwa bo jak Stoch wygrywa to widownia wysoka i kasa leci. A że reszta marnie ... ważne że Stoch wygrywa, konkursy drużynowe są sporadycznie. Wtedy ponarzekają. Kruczek już się pewnie szykuje na kolejny tytuł najlepszego trenera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil Klimek Żyła i Zniszczoł jadą do Sapporo i dwoje skoczków ma być wyłonionych podczas jedynego z treningów ( myślę że pewnie Kubacki albo Hula albo Miętus .Ciekawi mnie czy większość z czołówki jedzie ( ponoć słyszałem że "prawie całość")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...