Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stoch jest strasznie nieregularny. Potrafi w jednym konkursie zachwycić,by w kolejnym kompletnie zawieść. Czekam na stabilizację formy na wysokim poziomie,bo chłopak ma pewien potencjał.

Skoki w tym sezonie są dla mnie ciekawe,w przeciwieństwie do poprzednich.Widać,że dominacja Austriaków mija. Pojawili się młodzi Niemcy,co uważam,że jest bardzo dobre dla tej dyscypliny,bo to Niemcy były motorem rozwoju skoków za czasów Schmitta i telewizji RTL.Ponadto bardzo dobrze prezentuje się Bardal. Przydałby sie jeszcze 1-2 Finów i powrót do wysokiej formy Ammanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rok w skokach na pewno był dla mnie szczególny.Odeszli:Kuettel,Olli, Uhrmann,Peterka,Ahonen i oczywiście Adam Małysz. Skończyła się pewna epoka w skokach. Nie zapomnę tych 10 niesamowitych lat z Małyszem,co człowiek czekał aż zacznie się Puchar Świata. Dla mnie odejście Małysza: styl w jakim to zrobił: medal MŚ,trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ i sposób w jaki został uhonorowany przez kolegów-rywali na skoczni w Planicy(te ukłony,tańce,wąsy) naprawdę coś niesamowitego i wzruszającego. Nie żałuję,że zrobiłem sobie 20 marca wagary i to oglądałem. Dla mnie to sportowe wydarzenie tego roku. I właściwe to kto wygrał PŚ(Morgenstern),kto wygrał TCS(Morgenstern),kto wygrał złote medale(Schilenzauer i Morgenstern) jest dla mnie czymś z boku,nieistotnym w obliczu tego odejścia,spodziewanego. Mimo żalu,to była uważam bardzo dobra decyzja,odszedł w blasku,a nie tak jak inni chociażby z tej listy: będąc gdzieś na peryferiach,często już zapomniani jak Peterka. Już skoki nie będą dla mnie takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już tradycyjnie w 2 dzień świąt odbędą sie w Wiśle MP w skokach narciarskich, wielkim faworytem jest Kamil Stoch, w zasadzie zagrozić może mu tylko Piotr Żyła, chociaż w tak nieprzewidywalnej dyscyplinie jak skoki wszystko jest możliwe, na liście startowej 60 zawodników, jak zwykle do 2 serii awansuje najlepsza trzydziestka która będzie walczyć o medale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kamil Stoch (123,5 i 136m) - 289,2 pkt.

2. Piotr Żyła (130 i 129m) - 283,2 pkt.

3. Stefan Hula (118 i 123m) - 244,2 pkt.

4. Marcin Bachleda (124,5 i 119m) - 244,1 pkt.

5. Aleksander Zniszczoł (117 i 121m) - 240,9 pkt.

6. Rafał Śliż (119,5 i 119,5m) - 239,1 pkt.

7. Dawid Kubacki (119,5 i 114m) - 227,7 pkt.

8. Andrzej Zapotoczny (113,5 i 117m) - 218,2 pkt.

 

Krótko mówiąc bez niespodzianki. Sam poziom konkursu bardzo marny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę na fakt,że Kamil Stoch pobił rekord skoczni w Wiśle-Malince Adama Małysza. W drugiej serii Kamil zachował się jak rasowy mistrz. Oby tak udanie było także na TCS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę że Kamil może być wysko w TCS ( na skocznia w Ga-PA i Innbrucku miał dużo udanych skoków ) a Piotrek czarnym koniem , co do reszty liczę na wysokie miejsca w kwalifikacjach ( z tym nasi pozostali reprezentanci nie mają kłopotów ) i na słabszych rywali w parach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę na fakt,że Kamil Stoch pobił rekord skoczni w Wiśle-Malince Adama Małysza. W drugiej serii Kamil zachował się jak rasowy mistrz

 

Jasne że nikt ci nie podnieca tym pseudoskoczkiem poza tym gościem co to napisał :crazy:

 

Rekord skoczni to i ja bym pobił jak by mnie puścili z 73belki. Rasowy mistrz to słowo tak pasuje jak słowo inteligentny do Dyzmy

 

Ale jakby ktoś cię puścił z tej belki, z której skakał Kamil Stoch, to byś nie pobił. Gdyby Kamila Stocha puścili z 73 belki, to by przeskoczył skocznię i poleciał do Zakopanego. Dziwi mnie, że najbardziej skorzy do krytyki są ci, którzy z daną dziedziną nie mają nic wspólnego. Ja tam wolę słuchać np. Hannu Lepistoe, który widzi w Kamilu dobrego skoczka (w użytkowniku legion Hannu nie widzi dobrego skoczka niestety).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Legion twoje posty są poniżej krytyki. Szkoda nawet czasu na dyskusję. ale jedno wytłumaczę. Nie napisałem,że Stoch to rasowy mistrz,tylko,że żachował się jak rasowy mistrz,to wielka różnica. Ale trzeba jeszcze umieć czytać ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że są powyżej krytyki/bo mimo że są krytyczne są jeszcze bardziej krytykowane jakie więc są posty te które krytykują moje posty.

 

Nie rozumie jednej rzeczy bo jak słysze opinie pseudofachowców jaki to ma talent ten jakiś Stoh, sorry panowie ale gdzie był ten stoh gdy jeszcze skakali finowie norwegowie czy niemcy. Dzis te państwa są w dole jeśli chodzi o poziom skoków i tylko dlatego nasz stohik awansuje od święta do 10w pucharze świata. Dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale nie powiesz mi żę wysokie mijsca tych skoczków to ich świetna postawa tylko poziom skoków jest beznadziejny. A pozatym też bym sie nie podniecał ich postawą bo są słabymi skoczkami tylko mają szczęscie bo jak inaczej wytłumaczyc takie wahania formy. Ogólnie proponuje napisanie petycji do TVP aby nie pokazywali tego częgoś bo już wole oglądnąc Liga Meksykańską

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinie pseudofachowców

 

Jeżeli Hannu Lepistoe, który widzi w Stochu niezły talent, to jest pseudofachowiec, to ja jestem Król Julian.

 

gdy jeszcze skakali finowie norwegowie czy niemcy

 

Z twojego toku rozumowania wynika, że jeżeli któryś ze skoczków był dawniej w bardzo dobrej formie to na wieki wieków będzie znakomitym skoczkiem (przywołani przez ciebie"finowie, norwegowie i niemcy", to są fińscy, norwescy i niemieccy skoczkowie narciarscy, którzy stracili formę lub z powodu wieku zakończyli karierę i zastąpili ich nowi skoczkowie w wysokiej formie), a ci młodzi skoczkowie, którzy wcześniej (do roku 2005) nie odnosili większych sukcesów, to na wieki wieków będą nielotami. Tylko dlaczego obecnie sukcesów nie odnoszą: Nykanen, Kasai, Schmitt, Goldberger, Hautameki, Ahonen, Kuettel, czy Małysz, tylko Bardal, Morgenstern, Schlirenzauer, Freitag, czy Stoch? Może dlatego, że oni są w formie, a tamci skoczkowie już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoch, owszem widać że ma talent. Do talentu trzeba dodać dużo pracy pod właściwą opieką trenerską. Czy mu wystarczy uporu i siły? Życzę tego jemu i nam Polakom. Żeby znowu nie wyszło jak bohaterowi wiersza Świętopełka Karpińskiego pt." Życiorys" lub bardziej znanym "... A tak się dobrze zapowiadał". Mieliśmy już przecież wiele talentów wśród skoczków narciarskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pseudofachowcy to dla mnie eksperci tv. A "dziadek" to według mnie najlepszy trener w skokach. Ale jak każdy inteligentny człowiek zapytany o stoha z grzeczności odpowiedział"stać go na wiele nawet na podium" ludzie a co miał powiedzieć jest słaby ale jest wysoko przez niski poziom skoków:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzisz, że jest niski poziom skoków? Jakieś obiektywne dane? Wypowiedzi ekspertów? To, że jacyś skoczkowie zakończyli karierę, czy słabiej skaczą się nie liczy, bo zawsze tak było, że niektórzy kończyli karierę albo tracili formę, a wnioskując po twojej wypowiedzi w przeszłości rzekomo poziom skoków był wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil Stoch ma talent, jednak w niektórych konkursach jest za bardzo pewny siebie, co odbija się na wynikach w nich.W większości z konkursów PŚ, Kamil jest skoncentrowany, udowodnia to wysoką pozycją w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej i dwoma podium w tym sezonie.Poprawiając rekord skoczni Adama Małysza podczas Mistrzostw Polski w Wiśle oddając skok na odległość 136 metrów w drugiej serii, udowodnił, że w drugiej serii konkursu ma duże ambicje i chęć poprawy, co w większości przypadków realizuje.W pierwszej części konkursów jego skoki mogą pozostawiać niedosyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinie pseudofachowców

 

Jeżeli Hannu Lepistoe, który widzi w Stochu niezły talent, to jest pseudofachowiec, to ja jestem Król Julian.

 

gdy jeszcze skakali finowie norwegowie czy niemcy

 

Z twojego toku rozumowania wynika, że jeżeli któryś ze skoczków był dawniej w bardzo dobrej formie to na wieki wieków będzie znakomitym skoczkiem (przywołani przez ciebie"finowie, norwegowie i niemcy", to są fińscy, norwescy i niemieccy skoczkowie narciarscy, którzy stracili formę lub z powodu wieku zakończyli karierę i zastąpili ich nowi skoczkowie w wysokiej formie), a ci młodzi skoczkowie, którzy wcześniej (do roku 2005) nie odnosili większych sukcesów, to na wieki wieków będą nielotami. Tylko dlaczego obecnie sukcesów nie odnoszą: Nykanen, Kasai, Schmitt, Goldberger, Hautameki, Ahonen, Kuettel, czy Małysz, tylko Bardal, Morgenstern, Schlirenzauer, Freitag, czy Stoch? Może dlatego, że oni są w formie, a tamci skoczkowie już nie?

Pavl6 chyba się nieco zagalopowałeś w próbie wytłumaczenia koledze Legion. Po pierwsze: Nykanen nie może odnosić sukcesów,bo już dawno skończył karierę. Po drugie:Małysz do końca swojej kariery odnosił sukcesy,trudno by je odnosił gdy już nie skacze.

Gdyby Stoch odnosił sukcesy(był na podium itp.) skacząc na skoczni o punkcie k-120 jakieś 120m to bym się zgodził,że obniżył się się poziom skoków. Mnie jedno zastanawia:Skoro Stoch jest slaby?? To co powiedzieć,o wszystkich co są za nim?? Nie tylko w PŚ?? ale wszystkich skoczkach np. z PK czy z takich MP co buli nie są w stanie przeskoczyć. Ale to jest casus Radwańskiej. Może wygrywać turnieje,może być ósma w rankingu,ale dla wielu jest to słaba tenisistka. Tutaj decyduje jakaś prywatna niechęć. Stoch dla mnie nie jest jakimś ulubionym skoczkiem,co nie zmienia faktu,że ma potencjał,którego nie potrafi jeszcze do końca wykorzystać,bo skacze ewidentnie w kratkę,nierówno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nykanen to był fenomen jeżeli chodzi o skoki, ten zawodnik od początku miał problemy z dyscypliną, przed konkursem potrafił cała noc bawić się w dyskotece lub klubie a następnego dnia startować i wygrywać. Niesamowity talent, tylko ten niespokojny charakter nie pozwolił mu na osiągnięcie jeszcze większych sukcesów. Kamil Stoch to duży talent, bardzo dobrze się rozwija, myślę, ze w klasyfikacji generalnej TCS może powalczyć o miejsce w pierwszej piątce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...