Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Warunki były bardzo zmienne, wiatr bardzo kręcił, niektórzy zawodnicy mieli bardzo mocny pod narty inni trochę słabszy.  

Nie tyle wiatr kręcił, tylko raz wiał mocniej raz słabiej pod narty i z niskiej belki nie dało się dalej skoczyć.

 

A Peter Prevc wygrał konkurs też, ale nie zauważyłem, żeby jakiś puchar dostał, nie byli organizatorzy przygotowani, ale pewnie później coś dostanie.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się obawiam, że Kamil Stoch może stracić obecną pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. :?

Widać, że coś słabnie... :roll:

Dzisiaj mu się nie powiodło, ale to nie znaczy że słabnie, wątpię aby Tande pokonał go w klasyfikacji czy inny skoczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam podobnie jak @Barti, że Kamil ostatnio złapał lekką zadyszkę formy, pierwszy skok był wyraźnie spóźniony na progu, drugi wyglądał bardzo dobrze, ale podmuch wiatru wszystko zepsuł, Stefan Kraft formę ma niesamowitą, 100 punktów to nie jest duża przewaga. Jeżeli chodzi o samą technikę to Kamil bije wszystkich na głowę, zawsze nienaganna sylwetka w locie i zawsze stara się lądować z telemarkiem, wystarczy popatrzeć jak lądują Wellinger, Kraft czy Tande, zawsze jest to bardzo sztywny telemark jakby mieli kołek w tylnej części ciała, brakuje tego głębokiego przysiady który prezentuje Kamil. Niestety sędziowie w większości przypadków dają się nabrać gdy zawodnik przy kontakcie z zeskokiem ląduje na dwie nogi i dopiero po chwili robi wypad. Sędziowie też sugerują się odległościami i często narodowością skoczka. Wystarczy spojrzeć choćby dziś na Macka kota, w pierwszej serii skok nienaganny stylowo, noty tylko po 19 punktów, nawet jedna po 18,5 a mogły być po 19,5 punktu. noty za styl są czasami decydujące strata nawet 1 punktu powoduje, że nawet miejsce na podium można stracić. mnie się to nie podoba, Ci sędziowie jakby z łapanki są wybierani.        

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale np. dziś Ammann nawet nieźle wyladował w drugim skoku, ale dali 16,5-17,0. To też potwierdza pewne przyzwyczajenia, oczywiście w tym przypadku to wada.

 

I tez uważam, że oceny dla Maćka są za niskie i to przez cały sezon, często on ląduje lepiej od Stocha.

 

Ale też moim zdaniem odległość powinna byc premiowana w notach. No jednak trzeba więcej dać z siebie, żeby ładniej skoczyć 136,5 m niż 121,5 m. Dłuższy lot często też ładniej wygląda.

Myślę że to kwestia czasu i Kamil się odblokuję. Poprawi to co źle zrobił bo na pewno wie w czym błąd popełnił i każdy następnym skok będzie już taki jaki chciał żeby był.

Wazny będzie na pewno dzisiejszy konkurs bo jak znowu będzie dakeko od podium to może zrobić się trochę nerwówka.

Bo jednak w każdym konkursie wyniki są coraz gorsze, nadal dobre albo bardzo dobre ale jednak.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil Stoch wygrał konkurs w Sapporo. Kot dzisiaj czwarty, Żyła dwunasty. Reszta naszych skoczków nie weszła do trzydziestki.

 

I co do ocen sędziów to Tande z podpórką dostał 17 pkt od jednego z sędziów, a Kraft który lądował wiele lepiej dostał 17,5 pkt. Troche to śmieszne.

Edytowane przez kamilos951
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę za wcześnie skreśliłem Kamila, bo te dwa dzisiejsze skoki były kapitalne zarówno stylowo jak i technicznie. daniel Andre Tande według mnie też dostał za wysokie noty za drugi skok. dziś tylko 3 Polaków zapunktowało, szkoda bo nadal brakuje czwartego zawodnika do drużyny, chociaż warunki znowu były bardzo zmienne. W klasyfikacji PŚ Kamil Stoch ma 140 punktów przewagi nad Stefanem Kraftem, recz w Korei nie straci pozycji lidera PŚ.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że dotknięcie prawą ręką zeskoku było ewidentne, sędziowie może siedzieli w takim miejscy, że tego nie dostrzegli.

Przypomnę, że sędziowie maja tylko 10 sekund na ocenę skoku, gdy nie zdążą komputer automatycznie przydziela notę 20 punktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to coraz bardziej realne jest to, że Kamil Stoch straci pozycję lidera Pucharu Świata i nie zdobędzie jednak Kryształowej Kuli. :roll:

Kamil coś ostatnio wyraźnie osłabł. Nie ma już tego "odlotu". :? Praktycznie za każdym razem leci niziutko nad zeskokiem i blisko ląduje. Zbyt blisko... :?

Przewaga Kamila nad drugim w klasyfikacji generalnej PŚ Stefanem Kraftem wyraźnie topnieje. Dzieli ich już tylko 100 punktów. Szkoda by było, gdyby Kamil nie utrzymał pozycji lidera... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem co z tymi sędziami się dzieje. Oczywiscie 2 rekordy skoczni wymagały dla najlepszeh "10" obnizenia belki przy wietrze srednio 0,5 m/s pod narty. Ale w czasie podejmowania decyzji oczywiście jak na złość wiatr kompletnie się odwrócił i wiało w porywach nawet do 2 m/s z tyłu a oni wcale się z decyzji nie wycofują i zawodnicy punktu K nie mogą skoczyć. I to się w tym sezonie notorycznie powtarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej Kot wygrał dzisiaj konkurs Skoków Narciarskich(w 1 serii 4)

Kamil Stoch - 6 (w pierwszej serii 18),

Dawid Kubacki - 8 (w 1 serii jedenasty)

Piotr Żyła - 18, (w 1 serii dziesiąty)

Stefan Hula nie zakwalifikował się do 2 sesji, mimo,że 2 razy skakał w 1 serii, to uplasował się na 46 miejsce. 

Edytowane przez Patjyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...